Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290983/bmid_ready-player-one-J6W-290983.jpg 5 2591 654

Ready Player série

Svět v roce 2045 se ocitá v hluboké krizi – jedinou záchranou před bezútěšnou skutečností se pro miliony lidí stalo OASIS, bezplatná onlineová videohra přístupná prakticky každému – každý si zde může vytvořit novou identitu a vést virtuální život, často na hony vzdálený tomu opravdovému: studovat, cestovat, mít přátele, zamilovat se... A nalézt velikonoční vejce, poklad, který tam někde před svou smrtí zanechal James Halliday, výstřední tvůrce OASIS, společně s miliardovým dědictvím. Léta se o nalezení tří klíčů ke třem branám, jež vedou k pokladu, marně pokoušejí miliony Hallidayových obdivovatelů. Léta se to nedaří ani Wadu Wattsovi, který má těsně před maturitou, přežívá u tety v karavanu a honba za pokladem se stala jediným smyslem jeho existence. Avšak poté co se mu podaří rozluštit první nápovědu, nabere jeho život divoké obrátky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Ready Player One , 2011

Petra28
18.08.2015 5 z 5

Jedna z top knížek letoška. Moc pěkně uchopený příběh, zápletka. Člověk přemýšlí, kde je to napínavější, zda v realitě, nebo mimo ni.

nicol.s
26.07.2015 5 z 5

jedním slovem - super!!! nemám moc ráda scifi, nejsem žádný počítačový maniak ani nehraju pc hry, ale kniha mě moc bavila, úplně jsem se do příběhu ponořila a užívala si ho plnými doušky :) knihu jsem koupila v levných knihách za asi 39kč a musím říct, že to je jedna z nejlepších knih, který sem četla :)

ttommikk
23.07.2015 4 z 5

Kdo si o hrách vždy raději četl, než aby je hrál, bude mezi stránkami blahem vrnět.

Sakulnikov
16.07.2015 4 z 5

Sen každého geeka, takový program jsem si už několikrát představoval. Hrdina nejen, že žije ve světě, kde dokáže využít svých "zbytečných" trivia znalostí, ale ještě sbalí holku. Realita toho světa je však velice tragická, ale nemyslím, že by taková krize hrozila, i když ghetta a sociálně vyloučené lokality existují i teď. Čtivě napsané a jen škoda, že z hlavních postav je hlavní hrdina ten nejméně zajímavý.

frky
29.06.2015 5 z 5

Úžasně čtivá knížka, až jsem se kolikrát snažil nečíst dál, abych ji neměl přečtenou tak brzy, ale vydržet to nešlo. Snad se Spielbergovi podaří filmová verze.

chaera
20.06.2015 5 z 5

Prvních sto stran ubíhalo strašně pomalu. Neustálé popisování, realita a několik stran jen o zakladateli hry. O jeho minulosti, životě a bla bla bla. Pak ale Parzival konečně našel klíč a stránky začali mizet. Tuny odkazů na manga, knihy, filmy a hry tomu dávají jedno velké plus. Šlo vidět, že autor měl počítačové hry opravdu rád a všechno dávalo dokonalý smysl. Místo kapitol levely a bravůrně vymyšlené kredity, kterými jste mohli platit i ve skutečném životě. Co mi vadilo, bylo neustálé štěstí hlavního hrdiny, a to, že mu všichni pomáhali, aby vyhrál. 5/5

papi
18.06.2015 5 z 5

Naprosto skvěle vymyšlená kniha! Ani jedna z těch 509 stránek mě nenudila :-D

Graem
15.06.2015 5 z 5

Číst tuhle knihu bylo jako žít chvíli jiný život. Spousta kulturních referencí, příběh, co není předvídatelný a má zajímavý spád, napětí, které vám nedovolí odložit knihu uprostřed akce (což je skoro všude). K tomu neuvěřitelně sympatické a geniální postavy, s jejichž vypracováním si dal autor určitě velkou práci, jsou naprosto realistické a k závidění inteligentní a vynalézavé. Wade je takový nešťastný puberťák, který si na netu připadá mnohem líp, než v reálu, protože tam není konfrontován se svým okolím. Zrovna jeho charakterový vývoj mě moc bavilo sledovat, myslím, že během knihy celkem výrazně "dospěl". Další z hlavních postav byly naprosto úžasné, ale opět tím realistickým způsobem. Co se týče stylu, také to byla radost číst, nejsem sice velká hráčka ani počítačový znalec, ale prostředí virtuálního světa zábavy je tu tak dobře a lákavě vykreslené, že jsem i já dostala chuť si "oprášit pár starých videoher".

Kylar-S
04.06.2015 5 z 5

Asi nejvíce mě na této knize oslovila možnost prosvištět osmdesátými léty. A celkem uceleně. Najednou se dostavila i chuť pustit si ty kapely, které už delší dobu neposlouchám (AC/DC, Billy Idol, Rush...). A není to jen o hudbě. Filmy, seriály...atmosféra, která vede k lehké závislosti. Ale i obsahově je kniha naprosto skvělá, baví, nenudí.

LammEr
01.06.2015 5 z 5

Tak jo, tohle bylo dobrý :-) Od začátku až do konce. Celá knížka ubíhá velmi rychle a stránky mizí jako prázdná místa na Výsledkové tabuli. Spousta narážek na všemožné filmy, knížky, skupiny. Doporučuji všem co mají rádi geek kulturu :-)

Kismar
12.05.2015 4 z 5

Prvních pár stran se jede tak na půl plynu, ale od prvního klíče stránky utíkají hrozně rychle (až moc). Pomrkávání na filmové, herní či komixové klasiky byly opravdu super a po epizodce s Pac_Manem jsem neudržel a musel jsem si jej stáhnout do mobilu.
PS: Doufám že ten film opravdu vznikne a nebude to jak nekonečné sliby o zfilmování Věčné války.

luci75
06.05.2015 4 z 5

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, ale očekávala jsem trošku něco jiného. Ale i přesto kniha překvapila, četla se dobře, text rychle ubíhal. Hlavní hrdina byl sympatický, a nešlo mu nefandit. Řekla bych, že kniha je takový nástin toho co nás jednou v budoucnosti čeká a nemine. Rozhodně bych ji doporučila všem geekům.

Rawen616
05.05.2015 5 z 5

Nádherný gejzír fantazie hardcore geeka který vzal uplně všechno co má rád a nějakým záhadným způsobem to dal dohromady aby to v žánru i cílové skupině čtenářů dokonale fungovalo. Ba co víc, aby to pobral i někdo, kdo hardcore geekem není. Kniha o masivní počítačové hře která připomíná hru každou řádkou. Nejsou tu kapitoly ale levely, hrdinové prochází postupným vývojem a na konci nás čeká velká bitva. Jasný, je to klišé jako blázen, ale vadí to? A aby toho nebylo málo, jsou tu tuny odkazů na manga, anime, komiksy, filmy, hudbu. Dokonalá oddechovka, možná jedna z těch uplně nejlepších.

juliekrocova
15.04.2015 5 z 5

Kniha, která mě naprosto překvapila, pohltila a její čtení uteklo vážně rychle (až moc rychle)..

Selfinka
14.04.2015 5 z 5

Zajímavá kniha, která mě úplně pohltila. Autor podal téma tak, aby i nehráči pochopili o co jde. Určitě doporučuji - skvělé čtení.

avel
14.04.2015 3 z 5

Námět knihy mě z počátku uchvátil. Skvěle promyšlená realita...

Ale...

Nemohu se ubránit dojmu, že je to kniha pro mladistvé, ačkoliv jsem tuto informaci nikde nenašla. Určitě to není pro dospělého čtenáře, který má v hlavě trochu jasno. Je to napsané čtivě, ale přijde mi, že je kladen důraz na jednoduchost, morálnost (jasně definované dobro a zlo, láska a nenávist) a předvídatelnost...
Takže za mě to není špatné čtení, ale kdyby mi bylo 16, byla bych asi nadšenější...

kamca4671
26.03.2015 5 z 5

Tato skvělá kniha předčila má očekávání a úplně mě nadchla. Bylo zajímavé číst o tom, jak autor zpracoval budoucnost naší Země a zasadil do ní skvělý nápad na Hon. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout až na začátek, který byl podle mě trochu chabý. Jinak skvělá kniha! :)

Esie
12.03.2015 5 z 5

Co to, jako mělo znamenat? Kde ses schovávala celý můj život? Hon na Hallidayovo vejce jsem prožívala, jako bych ho sama hledala. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Jediná věc co mě tak trochu štvala byla, že si autor mohl někde odpustit tolik odkazů kulturu 80.let, ale dokážu mu to odpustit a dávám plný počet bodů.

SalomeH
11.03.2015 3 z 5

Měl to být padesátiletý tlustý chlap. Ale jinak jsem si to užila :)

Vé-Vé
31.01.2015 5 z 5

Ve stínu téhle knihy je téměř z každého geeka a nerda naprostá nicka, která jen s čelistí u nohou zabředává do tohohle fantasticky návykového počtení. JO!