Královna rebelů

Královna rebelů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485800/bmid_ranhojicka-xNw-485800.jpg 4 854 198

Ranhojička série

Mnohým zachránila život, teď bude bojovat o ten svůj. První díl napínavé fantasy série. Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením, určené těm nejnebezpečnějším zločincům. Musí přežít mučení vzduchem, ohněm, vodou a zemí, což se zatím nikomu nepodařilo. Ve stejné době dostane Kiva šifrovaný vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkoušky by nemocnou královnu zabily, a tak se nabídne, že je podstoupí místo ní. Pokud uspěje, budou obě svobodné. Kiva má strach z nejisté budoucnosti. Spánek jí ruší i epidemie, která se šíří věznicí, a také Jaren - nový vězeň, jehož přítomnost je pro ni důležitější, než si dokáže přiznat…Pak obdrží Kiva vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkouška by královnu zabila, a tak se nabídne, že trest podstoupí místo ní. Má ale vůbec nějakou šanci? A jak se k její volbě postaví záhadný nový vězeň Jaren?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Prison Healer , 2021

blueberrypink
05.09.2023 5 z 5

Fantasy už roky nečtu. Ale zlákaly mě recenze a bylo to skvělý! Zhltla jsem 400 stran za pár hodin a těším se na pokračování! Hezky vystavěný příběh, představivost jede na plné obrátky!

Katka_Malfoy
27.08.2023 5 z 5

Úžasné! Tohle si musíte přečíst!

AliceTief
23.08.2023 5 z 5

Pustila jsem se do prvního dílu na doporučení a velice pozitivního hodnocení a už po první knize jsem si tuhle sérii zamilovala. Konečně originální prostředí, v příběhu se pořád něco děje a ten zvrat na konci....za mě TOP kniha po dlouhé době.

lisell
22.08.2023 5 z 5

Nevím proč, ale když jsem si pořizovala Ranhojičku, myslela jsem, že jde o standalone knížku. V knihovně mi ležela nějakou dobu, než jsem zjistila, že má další 2 díly. Nijak mě nelákala, než jsem viděla jedno doporučení na Instagramu, že celá trilogie je naprostá bomba. Jelikož jsem poslední dobou měla trošku čtecí temno, řekla jsem si, že zoufale potřebuju něco speciálního. Tak jsem běžela pro další dva díly a riskla to. A musím konstatovat, že jsem naprosto ohromená. Knížku jsem slupla za den a Kivu a její dobrodružství ze Zalindova jsem hltala se zatajeným dechem. A když jsem se dostala na konec, děkovala jsem šťastný hvězdě, že můžu do knihovny upalovat pro další díl. Jde sice o young adult, ale pokud hledáte něco na léto na dovolenou, tohle je přesně ono. 10/10

Pettato
11.08.2023 4 z 5

Příběh s temnou atmosférou o ranhojičce Kivě je plný násilí, bezmoci, ale i odvaze, statečnosti a touze vymanit se nepřízni osudu.
Překvapivý konec mě velmi navnadil na pokračování :)

knihomolkaMist
05.08.2023 5 z 5

Skvělý! Prostě skvělý!
Neskutečně fajn postavy, které si prostě oblíbíte, skvěle vykreslené prostředí a smrtící zkouška. Navíc ma autorka moc příjemný styl psaní a knížka se čte jedna báseň. A ten konec??? Musím si co nejdřív sehnat další díl :D

Verčule88
03.08.2023 5 z 5

Úžasná kniha, těším se na druhý díl. :)

Kenan
28.07.2023 5 z 5

Celý příběh se odehrává ve vězení Zalindov a přesto mně to bavilo od začátku do konce. Ranhojička Kiva je úžasná postava, kterou jsem si hned oblíbila. Konec byl nečekaný a trochu temný. Dle mého úplně obrátil naruby to, co se celou dobu v knize dělo.
Je to taky takový konec, který nabádá k okamžitému čtení dalšího dílu. Těším se na něj.

Didi15
19.07.2023 5 z 5

Příběh ze zajímavého prostředí a i když tušíte , jak by to celé mohlo být , stejně vás to vezme za srdce. Takže já okamžitě běžím na další díl:)

Lucík118
17.07.2023 5 z 5

K ranhojičce jsem se dostala hlavně kvůli tomu, že ji ocenila samotná Sarah J. Maasová, moje oblíbená autorka. A musím říct, že rozhodně nezklamala. Zpočátku mi sice trochu trvalo se do děje trochu víc začíst, ale od půlky knihy jsem se už nemohla odtrhnout.
Konec mě dokázal hodně překvapit, takže se musím vrhnout hned na další díl. Těším se, co se bud dít dál.

Teriiii
08.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo velice příjemné překvapení. Z několika stran mi byla Ranhojička doporučována, tak jsem ji zkusila a rozhodně nelituji.
Z mého úhlu pohledu je to jiná fantasy, než které teď frčí. Nenajdete tam stovky různých fantasy bytostí a stovky fantasy prvků a detailně rozepsané milostné scény. Troufám si říct, že tady jde spíš o příběh. Když jsem po knize sahala, neměla jsem téměř žádná očekávání, netušila jsem, co bude Kiva ve věznici dělat, co se bude dít. Pak jsem se rozpomněla, že bude podstupovat nějaké zkoušky a trochu jsem se bála, jestli to nebude nuda. Nebyla. Zkoušky samy o sobě nebyly nijak originální si myslím, ale to, jak se z nich Kiva vždy dostala, to už zajímavé bylo. Bavilo mě čekat, co ji pomůže tentokrát a jestli vůbec.
Do toho se dozvídáte něco málo z minulosti, Kiva řeší záhadnou nemoc, na kterou umírá strašná spousta věznů, sbližuje se s nováčkem Jaranem a ještě k tomu nemůže přijít na to, jakou nemocí trpí samotná královna rebelů. Není toho málo, a proto mě kniha asi tak moc bavila.
Zalindov je originální prostředí (vězení) a fantasy prvek je jen takový poměrně drobný oproti jiným knihám, ale mně bohatě stačil. Moc doporučuji!

LexiS
05.07.2023 4 z 5

Ranhojičku ocenila samotná SJM, tudíž to pro mě bylo velké *to musím mít*
A bylo to dobré, to nepopírám. Autorka má zajímavý styl, kdy se postupně ke všemu zpětně vrátí a vše zaklapne na správné místo.
Jenže mě tam i tak něco chybělo, připadalo mi, že se tam děje celkem málo věcí, plynulo to trošku pomalu, přestože se to četlo moc dobře.
Nějaké to fantasy už mám přece jen načteno, takže ani velká odhalení nebyly nic, co bych si řekla, že je vyloženě wow tak tohle jsem teda nečekala.
Dokonce ani prostředí věznice nemělo takovou atmosféru jakou jsem čekala.
No prostě to jsou ta očekávání!
Navíc se párkrát stalo, že chyběly celkem důležité informace, které tam pak autorka vložila takovým stylem, že jsem z toho měla dojem, že ji taky zrovna v ten moment došlo, že na to zapomněla. Třeba když jsem se divila, že ta holka snad ani nejí, když je pořád na ošetřovně a pak za dvě další kapitoly bylo zmíněno "jo jídlo mi tu vlastně každý den někdo nosí."
Ale těším se kam se bude příběh ubírat. Doufám, že přibudou nějaké opravdu nečekané zvraty.

Nel.K.
27.06.2023 5 z 5

Tahle knížka mě fakt hodně bavila. Četlo se strašně snadno, po delší době zas takové fantasy, kde magie není přehnaně moc, ale jen podtrhuje děj samotný. Moje překvapení v závěru knihy mě zvědavě naladilo na další díl, takže se vážně těším.

Shaxx
26.06.2023 3 z 5

Královna rebelů se četla dobře, ale asi bych z ní byla nadšenější, kdybych ji četla tak deset let zpět, kdy jsem ještě neměla na kontě tolik přečtených knih. Zajímavé je temné prostředí věznice, ve kterém se kniha odehrává, ale na můj vkus je jen slabě nastíněno na to, jak to má být kruté místo. Zvraty jsou hodně předvídatelné, stejně tak směr, kterým se příběh ubírá. Uvidím, co si autorka připravila v dalším díle, protože druhý a třetí díl má ještě lepší hodnocení než jednička.

Lenka_S
22.06.2023 5 z 5

Tenhle příběh mě bavil. Konec jsem tak trochu předvídala, ale stejně me překvapil. Jdu na další díl. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet vztah mezi Kivou a Jarenem.

Barbievitko
20.06.2023 4 z 5

Za mě poutavá drsnější pohádka, ale v dobrém. Není to žánr, který vyhledávám, ale i tak cením 4/5*. Za finiš palec nahoru. Určitě se vrhnu i na druhý díl.

JajaCZ
12.06.2023 3 z 5

Ach jaj, táto kniha nie je zlá, ale ja som sa nevedela do nej plne ponoriť a oceniť ju. Vyvolala vo mne čitateľskú krízu. Neviem, či je to preto, lebo je žánru fantasy a i posledná prečítaná fantasy kniha bola u mňa na tom podobne. Pritom fantasy mám rada, ale akosi nemám poslednú dobu šťastnú ruku alebo správnu náladu alebo som z tohto žánru už vyrástla?
Každopádne koniec rozhodne namlše každého na pokračovanie :) Musí sa nechať, že autorka vie zaujať , ale vadila mi akási pasivita postáv. Síce je Kiva ranhojička a podstupuje skúšky za Tildu (kráľovnu rebelov), ale tieto skúšky sú nudné a rozhodne ich nemôže zvládnuť smrtelník, ako to bolo prezentované na začiatku. Ľúbostá linka je rovnako nezáživná, neuveriteľná a o budovaní nejakej vzájomnej dôvery alebo vzťahu tu nemôže byť reč. To už viac sledujeme budovanie vzťahu Kivy voči dozorkyni Naari. Som zvedavá na pokračovanie série. Rozhodne mu dám ešte šancu :)

mnohoknih
11.06.2023 4 z 5

Vydařený příběh se vším, co k němu patří. Trápená hrdinka, nový svět, něco zlého, něco dobrého, něco záhad a něco náhod. K tomu magie v očekávaných i neočekávaných chvílích. A překvapivý závěr. Jsem zvědavá, jak to bude v dalších dílech pokračovat.

Temika
28.05.2023 4 z 5

Tuto knihu dostala dcera k narozeninám a moc se jí libíla. Ráda zkouším nové/jiné knihy, tak jsem se rozhodla, že si ji také přečtu. A vskutku rozhodnutí to nebylo vůbec špatné! Příběh, který Vás vtáhne. Příběh temný, napínavý, překvapivý, vyvolávající otázky... Určitě sáhnu i po dalších dvou dílech a kniha má mé doporučení!

TaLu
28.05.2023 4 z 5

Rozhodně velmi zajímavé prostředí. Vězení, kam se ze všech koutů různých království svážejí zločinci, ale i nevinní, kteří se k něčemu jen připletli. Sledujeme osudy mladé vězeňské ranhojičky a postupně odkrýváme to, co se jí a její rodině stalo. Začíná řádit záhadná epidemie, do vězení přichází netradiční dozorkyně a tajuplný vězeň. Podaří se Kivě udržet naživu sebe i ty, na kterých ji záleží? Přežije kruté zkoušky vzduchem, ohněm, vodou a zemí? Závěrečný zvrat mi vyrazil dech, do té doby jsem si říkala: "Jo, dobrý je to" a pak jen zalapala po dechu !