Královna rebelů

Královna rebelů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485800/bmid_ranhojicka-xNw-485800.jpg 4 854 198

Ranhojička série

Mnohým zachránila život, teď bude bojovat o ten svůj. První díl napínavé fantasy série. Už deset let přežívá sedmnáctiletá ranhojička Kiva v nechvalně proslulé věznici Zalindov. Když přivezou těžce nemocnou královnu rebelů, dostane nelehký úkol – udržet ji na živu, aby mohla podstoupit zkoušky utrpením, určené těm nejnebezpečnějším zločincům. Musí přežít mučení vzduchem, ohněm, vodou a zemí, což se zatím nikomu nepodařilo. Ve stejné době dostane Kiva šifrovaný vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkoušky by nemocnou královnu zabily, a tak se nabídne, že je podstoupí místo ní. Pokud uspěje, budou obě svobodné. Kiva má strach z nejisté budoucnosti. Spánek jí ruší i epidemie, která se šíří věznicí, a také Jaren - nový vězeň, jehož přítomnost je pro ni důležitější, než si dokáže přiznat…Pak obdrží Kiva vzkaz od své rodiny: „Nenech ji zemřít. Už jdeme.“ Dívka si uvědomuje, že zkouška by královnu zabila, a tak se nabídne, že trest podstoupí místo ní. Má ale vůbec nějakou šanci? A jak se k její volbě postaví záhadný nový vězeň Jaren?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Prison Healer , 2021

LenkaPet
17.02.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, s tím, že vím, že je to první díl a teprve se rozjíždí. Proto pět hvězdiček. Závěr jsem tak trochu očekávala, kdo zná knihy od S.J.Maas, která
knihu doporučuje, schylovalo se k tomu celou knihu, přesto jsem si to užila a už se těším na další díly a jsem napnutá jak bude příběh pokračovat.

Ketfl
17.02.2022 5 z 5

Mě to šíleně bavilo! Zajímavé a netypické prostředí, zápletka a i hlavní postavy, které mě prostě bavily a přišly mi uvěřitelné. Hlavní hrdinka mě navíc dostala, celou knihu se tvářila jak svatý obrázek a nakonec se pěkně vybarvila. Takže se opravdu klepu na další díl, protože mě zajímá, jak celý příběh bude pokračovat. Doufám tedy, že nebudeme muset čekat nijak dlouho.

ZekeBezKočky
16.02.2022 3 z 5

(SPOILER) Ale ne, nebylo to špatné. :D
Bavilo mě prostředí, bavila mě zápletka o odhalování záhadné epidemie a vlastně mě bavily i hlavní postavy. Jakože asi vážně všechny. To se mi moc často u těchhle knih nestává. :D
Ale. Ehm. Teď vážně. Copak nebylo úplně od začátku jasné, že je Kiva vlastně Corentinová? Asi by se mi kniha líbila o dost víc, kdyby to od začátku jasné bylo. Takhle na mě totiž působí jako někdo, kdo je popsaný tak a tak se vším všudy, ale na konci kvůli velkému aha momentu vystoupí z role. Tenhle typ psaní asi zkrátka není pro mě, mám radši větší transparentnost postav, i když by se tím takovéhle odhalení nekonalo - ale co už, vždyť ono to stejně bylo od začátku nasnadě. Možná proto mě to tak vytočilo. Tedy spolu s tím, že jinak sympatická Kiva se najednou začala chovat úplně jinak. Na půl stránky, ale i tak. Jak málo stačí k tomu, aby se člověk na knihu naštval. :D
Na další díly jsem ale zvědavá a určitě si je přečtu, i když se trochu obávám, že asi míří směrem, který není úplně můj šálek čaje. Ale to je jenom můj problém, že. :D

Elea
15.02.2022 4 z 5

Velmi příjemné, napínavé čtení, hlavní postavy jsou přijatelně sympatičtí, záporné jsou nesympatičtí. V okamžiku, kdy jsem měla dojem, že děj začíná být poněkud naivní, mě naprosto dostal závěr knihy. Doufám, že další díl bude brzy.

Bookrožec
13.02.2022 4 z 5

Tohle není kniha, která by vám přinesla nějakou hlubokou myšlenku, ani žádnou super informaci. Je to ale přesně ten příběh, který vás bude nutit nezhasnout večer lampičku a otevřít knihu klidně pod lavicí.
Neříkám, že to není tak trochu guilty pleasure, ale pro mě je to perlička, kterou jsem si zamilovala. U prologu jsem si řekla, že to bude průser, ale hned první kapitola mě vyvedla z omylu. Do příběhu mě uvedla skvělá hlavní hrdinka a nejen ta mě uchvátila, ta kniha skrývá ještě jednu naprosto úžasnou postavu, ale o té vám nebudu nic říkat… kromě toho jak je skvělá. On to asi není kdovíjak originální příběh, ale to mě opravdu netrápilo. Já jsem dostala přesně to co jsem si přála - čtivou jednohubku. Takže pokud milujete young adult literaturu, tak Ranhojička vám uniknout nesmí, prostě ne.
Ta kniha byla skvělá a za to se podepíšu a i když ubírám jednu hvězdičku, protože jsem až moc náročná a mám i oblíbenější knihy, tak se nic nemění na tom jak moc je skvělá.

nofreeusernames
12.02.2022 3 z 5

Tak ten konec velký dobrý!

gabca5316
12.02.2022 4 z 5

To je rozhodně výborný začátek série... Věznice, zkouška, která je nejhorší noční můrou, hlavně ta zkouška ohněm, brrrr..Kiva je velmi dobře propracovaná postava, Jaren neztrácel humor, vězení teda postupem času přestalo být děsivé. Na druhý díl se těším. Četlo se to samo.

1259
11.02.2022 5 z 5

Po období, kdy sem měla za den knížku přečtenou přišlo období menší lenosti, ale tak kvůli nadcházejícímu rodičovství, co mě čeká je to i omluvitelné. Nic méně kniha, naprosto super příběh, do poslední chvíle sem fakt nic netušila, ( což u většiny knížek se hlavní postavy nějak prokecnou téměř nahned) a navíc jako celý ten závěr? No prostě naprosto boží a těším se na to, jestli vyjde druhý díl. A doufám, že to bude ještě větší pecka, než byl tento.

Zuzi_cte
11.02.2022 5 z 5

Tak tohle cteni jsem si neskutecne uzila. Anotace me hned zaujala i kdyz jsem se zprvu obavala, jak bude knizka odsypat kdyz se odehrava cela v podstate jen v prostredi veznice ale prd. Byla to jizda.
Vzdycky jsem pri cteni tak pekne naivni, ze kdejaky zvrat a odhaleni predem netusim ale o to vic me to bavi :)
Uz se fakt tesim na dalsi dil!

PetraaMatouš
08.02.2022 4 z 5

Zajímavé prostředí, zajímavý příběh. Dobře psané, jen občas trochu rozvláčné. Četla jsem v lázních mezi procedůrama. Na druhý díl se těším, určitě si ho pořídím.

Simik16
06.02.2022 4 z 5

Moc pěkná kniha, doporučuji. Po dlouhé době dobře napsané, nepřehnané fantazy. Sice jsem se od knihy dokázala odtrhnout, ale vždy jsem se k ní ráda vrátila. Jednu hvězdičku dolů dávám (asi trošku přehnaně, protože jsem 5 minut zpátky dočetla) kvůli chování hlavní hrdinky na úplném konci.

Konfu97
05.02.2022 5 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila a měla jsem velká očekávání. A rozhodně nejsem zklamaná. Kniha má temnou atmosféru, prostředí vězení nahání husí kůži. A ač to není příběh, kde se odehrávají krvavé bitvy, je kniha plná zvratů, napětí a dramatu. Milostná linka je zde důležitá, ale vlastně v pozadí, což je vítané. Hlavní postavy jsou sympatické, i některé vedlejší jsem si oblíbila a fandila jim. Je zde několik důležitých zvratů ze kterých jsem správně uhádla jen jeden a ani tím jsem si nebyla úplně 100% jistá. Konec nabízí většinu odpovědi, u kterých zůstanete s pusou dokořán. Za mě úžasný, originální příběh a nutně potřebuji další díl!

M.C.SMITH
31.01.2022 5 z 5

Měla jsem velká očekávání. Líbila se mi anotace a četla jsem i pár recenzí, které byly všechny pozitivní. Takže jsem se na knihu těšila a mohu říci, že splnila vše a dala mi i mnohem více.
Do knihy jsem se zamilovala hned od první strany. Příběh byl dech beroucí, fantastický, plný zvratů a dramatu.
Pro mne pecka!!
Tipp je můj drahoušek, naprosto úžasný klučina.

Nutně potřebuji další díl, naprosto akutně musím vědět, jak to bude pokračovat.
Tuhle knihu doporučuji všem, pro mne skvělá záležitost!

zaandulee
30.01.2022 4 z 5

Musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Námět a prostředí je dost nápadité, temná atmosféra pro mě byla ozvláštněním. Autorka si poradila se vším opravdu dobře, četlo se to skoro samo! Romantická linka nebyla jedna z nejlepších, ale jsem zvědavá, jak bude pokračovat.

SPOILER
V průběhu jsem měla pár teorií a některé se nakonec vcelku potvrdily (ohledně Jarena), ale ten poslední na konci :O Měla jsem podezření ohledně schopností Kivy, ale ani za mák jsem nevěděla KDO je! Jsem strašně zvědavá, co se bude dít a předem lituju Jarena.

DreamerX9
29.01.2022 4 z 5

Kniha mi byla představená jako fantasy z vězeňského prostředí což mě zaujalo. Musím říct, že po dlouhé době průměrných knih, kdy už jsem nečekala nic nového mě tohle opravdu chytlo.
Prostředí věznice, které bylo skvělé popsané, zmapované ilustracemi na začátku a také mrazivé. Postavy mi skvěle sedli především Kiva, která byla statečná, moudrá, vytrvalá a inspirací svým přeživším charakterem. Líbilo se mi jak byla nesobecká a také upřímná. Co se týče Jarena ten byl laskavým bláznem ale skvěle mi do knihy pasoval. Co se vedlejších postav týče neprislo mi že by jich bylo moc zkrátka tak akorát a každý měl svou roli a důvod proč tam je a Tipp ten byl statečnost sama.
Co se celkového děje týče občas se to trošku táhlo ale vlastně nic nebylo navíc protože dej byl jeden velkej propletenec událostí a vlastně během dalších kapitol se odkrývají informace o postavách, tajemství a vše do sebe po částech krasne zapadá.
V knize se také protne několik témat jako sebepoškozování, závislosti, domácí násilí,
reálně užívané psychické i fyzické tresty a experimenty používané v minulosti nebo za války pri mučeni vězňů a pár věcí z léčitelství. V některých chvílích až běhal mráz po zádech a v jiných se vyšplhávalo napětí až na vrchol. Samotný konec byl překvapením a já se těším co bude dál :)

"Mám spoustu snů. I spoustu nočních můr. Jenom čas ukáže, kterou cestou se můj život vydá"

"Nikdy se neomlouvej, že někoho miluješ. I když to bolí. Hlavně když to bolí"

teer.h
27.01.2022

Tuhle knihu jsem si přečetla díky humbooku a jsem za to moc ráda! Já jsem po ní už chvilku pokukovala a psala si ji do diáře.

Kniha mě velmi zaujala svou anotací, ale také i obálkou. Příběhu rozhodně nechybí čtivost a příběh utíká doslova pod rukama. S každou kapitolou jsem byla víc a víc zvědavá, co se bude dít. Musím vyzdvihnout, že autorka má skvělý psaní. Nebylo vůbec těžké představit si svět, který vytvořila! A tomu všemu dopomohla ještě skvělá mapa, která je na začátku knihy.
Troufám si říct, že příběh je silný a častokrát jsem nad nim přemýšlela.
A i když jsem některé zápletky čekala, tak ta poslední mě naprosto šokovala!

Takže pokud pokukujete po této novince, tak já Vám ji mohu jen a jen doporučit.:)

vandalindakova
26.01.2022 4 z 5

Právě jsem dočetla a jsem plná dojmů. Knihu hodnotím 4,5*, protože byla sakra dobrá! Pořád má nějaká ale.
Je těžké říct, co přesně mi tu vadilo a co naopak oceňuji, aniž bych něco nevyspoilerovala. Spoustu informací se totiž dozvídáme až ke konci pomocí zvratů. Některé byly perfektní, jiné už tolik ne.
Máme zde prostředí vězení, které je po celou dobu příběhu. Je zpracované realisticky, dostatečně a je to jedna z věcí, která je za mě na této knize super. Můžeme vidět, jak to tu chodí, jaká tu panuje hierarchie, a prostě tomu bylo věnováno celkem dost prostoru. I přesto mě to ani nenudilo.
Druhou věcí je hlavní hrdinka, která je silná, není hloupá, a ví, že se o sebe musí postarat sama. Byla mi sympatická celou tu dobu, až do konce. Na tom konci mě totiž s prominutím fakt n*srala! A upřímně doufám, že se další díly nebudou odebírat tím směrem, jakým si myslím. Protože to chci číst dál, ale tohle by se mi úplně nelíbilo.
Oblíbila jsem si i Jarena, který se svýma modro zlatýma očima (Ty bych fakt chtěla vidět! Neříkám že to nejde, ale tohle spojení mě bavilo pokaždé, co se objevilo) byl další důležitou postavou příběhu. Zvrat spjatý s ním jsem okomentovala asi jako: NO JASNĚ, JAK JINAK!
A jednu skutečnost jsem odhadla už mnohem dřív než hlavní hrdinka, a celkem mi drásalo nervy, že jí trvalo několik týdnů, než ji něco takového vůbec napadlo! Bylo super realisticky ukázat, jak dlouho trvá na něco takového přijít, a oceňuji, že to nebylo napsáno stylem....tadáá nic jsem nemusela udělat, vyřešeno. Ale, že ji to vůbec nenapadne...
Mé srdce si stejně nejvíc získal Tipp, protože je boží!
Je to kniha narvaná zvraty, celkový dojem má hlavu a patu, a dává to smysl. Vymyšlené je to fakt dobře, ale bojím se, kam to spěje. Fakt doufám, že to autorka nakonec vede jinak. Upřímně bych byla asi šťastnější, kdyby to byl standalone s jasně jednoduchým koncem!

Kniha mi byla poskytnutá v rámci jednorázové spolupráce díky Humbok blogerům, od Humbooku a nakladatelství Fragment.

barbb8k
25.01.2022 4 z 5

Tato kniha mě chytla už od začátku, stejně jako styl, jakým autorka píše.
Děj se rozjel už v prvních kapitolách a postupně přibývalo víc a víc akcí a zvratů. Tento, řekla bych i silný, příběh, ve mě zanechal spoustu emocí, protože některé chvíle byly dobré, některé ale zase špatné (ne dějově, ale emočně). Mezi zy dobré patří třeba naděje a přátelství, mezi ty špatné například násilí, zrada a smrt.
Svět a hlavně prostředí, ve kterém se děj odehrává je neskutečný. Zalindov je příšerné, ale zároveň dokonalé místo. Autorka dokázala až neskutečně dobře popsat pocity vězňů, jejich bolesti a strasti. Najde se tu ale i pár příběhů, popsaných minulostí, které každému vězni dodá ten jeho charakter.

Kiva je podle mě jedna z nejlepších hrdinek vůbec. Přestože musí prožít spoustu těžkých a bolestivých chvil, neskloní hlavu a jde si hrdě za svým. Jako bonus je tu ten fakt, že jako jedna z mála hlavních postav skutečně používá to, co má v hlavě.
Romantická linka byla skvělá. Sice předvídatelná už od začátku, ale na tom vůbec nesejde. Nikdy jsem neměla pocit, že by se k sobě nehodili, že by romantická linka byla umělá. Pro mě byli prostě stvoření k sobě.

Na konci se odehrálo více zvratů, než jsem čekala. Některé jsem tušila už někdy z poloviny knihy, ale ten poslední, co nechápu, jak se mohl stát, jsem vážně nečekala. Tudíž se neskutečně těším na další díl, který doufám, vyjde co nejdřív.

Chtěla bych poděkovat humbooku, že jsem si díky nic tuto knihu mohla přečíst ještě před vydáním.