Pýcha a potešenie

Pýcha a potešenie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219492/bmid_pycha-a-potesenie-219492.jpg 4 205 32

Byť bohatou dedičkou má aj svoje nevýhody a Eliza Martinová to veľmi dobre vie. Neustále ju obletujú lovci vena a falošní priatelia. Túžba po majetku dokonca doženie jedného snaživca k nezvyčajnému kroku. Pokúsi sa dostať Elizu pred oltár nekalým spôsobom. Ona sa však nedá zastrašiť a vytuší, čo sa skrýva za všetkými záhadnými nehodami. Rozhodne sa preto najať muža, ktorý sa zamieša medzi jej nápadníkov a odhalí vinníka. Mal by to byť niekto rozumný, kultivovaný, ale v prvom rade vynikajúci tanečník. Kto by uveril, že intelektuálka Eliza si napokon vyberie lovca zločincov Jaspera Bonda, svalnatého, príliš pekného a príliš nebezpečného. Kombinácia jej tvrdohlavosti a tajomnosti spôsobí, že Elizin plán Jaspera načisto pohltí. Spokojnosť klienta je preňho otázkou cti a dokazovať jej, že on je ten muž, ktorého naozaj potrebuje, mu spôsobuje skutočné potešenie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Pride and Pleasure , 2011

Jita160
12.04.2022 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem pode mnou.
Myško43 i já si zamilovala sérii crossfire a četla jí čtyřikrát :-O
Tento historický román z porovnání předešlých knížek pro mě byl slabý odvar.
I já tedy budu muset čekat až autorka vydá něco ze současnosti.

Myška43
26.11.2020 3 z 5

Sylvia Day mě zaujala svou sérii Crossfire, tu fakt miluju, už jsem ji četla 3x a myslím, že se mi nikdy neomrzí. Historické romance autorky nejsou to pravé ořechové, tedy to je jen můj názor. Prostě nenadchne, ani neurazí. Další raději už číst nebudu a počkám si, až bude přeložena nějaká další kniha ze současnosti, tedy pokud se dočkám.

janina66
08.10.2020 3 z 5

Nejsem zastáncem historické romance. Sáhla jsem po ní v knihovně, jen proto, že je od Sylvie Day. Jednodušší děj, ale přečetla jsem. Detektivní zápletka byla milým zpestřením. Taková odpočinková kniha.

Monni
19.03.2020 2 z 5

Mslím, že tato kniha se taky moc nepovedla. absolutně mě nechytla a já se u čten nudila. Vlastně mi bylo jedno jak to dopadne. Jestli ji chce opravdu někdo zabít a jestli se jí opravdu něco. Prostě mi to bylo fuk, ale knihu jsem nějak doklepala do konce a už vlastně ani pořádně nevím kdo tam co vlastně udělal.

petraj30
20.09.2019

Kniha vyloženě špatná nebyla, ale mě neoslovila. Myslím, že spisovatelka má mnohem lepší knihy z oblasti historické romance

mazlak
11.12.2018 5 z 5

Knihy od spisovatelky Sylvie Day jsou prostě suprové. Knížka se mi moc líbila. Bylo to velmi čtivé, mělo to spád a sexu přiměřeně.

Ivanka83
18.10.2018 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Postavy, zápletka, prostředí... Elizu i Jaspera jsem si oblíbila. A mám ráda romantické konce :-)

hadenka
12.08.2018

Kn ihu jsem opět přečetla jednim dechem

LMFantasy
28.09.2017 2 z 5

Asi nie som na erotické romány... Keď totiž opomeniem túto stránku knihy, tak zápletka bola sama o sebe zaujímavá, ale tie sexuálne scény mi zážitok z knihy veľmi kazili...

Anna.Ure
23.08.2016 4 z 5

Po knížce jsem sáhla náhodou v knihovně a i když mám za sebou sérii 50 odstínů, tohle jsem nečekala :D Lehká porno povídka s detektivním námětem, a pozor, Bondem v hlavní roli?! Naštěstí jsem knihu neodložila a dočetla jí do konce, takže můžu s klidným svědomím říct, že pokud nejste extrémně náročná čtenářka (spíš než čtenář), nebudete zklamaní. Lehčí čtení s prvky sexu a tajemné zapletky, proč ne.

havrmoni
06.03.2016 4 z 5

Líbila se mi upřímnost hl.hrdinky,chvílemi vtipná a na tehdejší dobu ve vyšší společnosti nevítaná. Jinak první půlka byla nijaká pak už to bylo lepší.

jaja10
28.07.2015 4 z 5

Na to, že kniha pochází z "pera" Sylvii Day je zde překvapivě málo erotických scén, ale i tak se mi kniha líbila a detektivní zápletka děj trochu zpestřila.

jitka7
30.05.2015 3 z 5

Polovina knížky mě bavila, velmi se mi to líbilo a pak se mi to zadrhlo. Trošku mě to začalo nudit. Přímočarost Elizy mě pobavila. Jasper Bond jako sexy lovec - hezká představa.

Nause
01.05.2015 2 z 5

První třetina knížky se mi vážně líbila, tak na ****, bohužel, od toho okamžiku dál se to pro mě stalo téměř nečitelným. Děj šel do háje, postavy se slovníkem dostali do dnešní doby, pro mě to ztratilo to kouzlo a dočítala jsem ji už jen ze setrvačnosti a snahou o nalezení něčeho (asi děje).

PomněnkaPrvní
15.01.2015

Z historických romancí paní Day knížku hodnotím jako nejpovedenější. Eliza je velmi netypická (v dnešní době by jí možná diagnostikovali lehčí Aspergerův syndrom :), ale o to větší to byla legrace. Její netaktní a upřímné reakce byly opravdu dobré ("...chcete mě osouložit...?"). Zápletka byla dobrá, padoucha jsem neodhalila (byl u mě na druhém místě, sázela jsem na jinou postavu). Závěr už byl hodně sladký, o bezmezné důvěře a bezmezné lásce, ale stejně se mi to moc líbilo.

kuky921
25.10.2014 2 z 5

Vše až moc předvídatelné, dočetla jsem asi do třetiny a odložila. Myslím, že na mě čekají lepší knížky.

SiminkaS
16.09.2014 2 z 5

Chvílema jsem se ztrácela kdo je kdo... přečetla jsem ji jen proto, že jsem ji číst začala. Ale nějak mě to neuchvátilo....

dubakm
07.09.2014 3 z 5

LOL :-) Jasper Bond, jako sexi lovec zločinců- kdo by odolal téhle návnadě:-)) Tak na koho si vzpomene p. Day příště?

Melaanie
01.09.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila, měla rychlý spád a četla se opravdu rychle. Děj byl sice jednodušší, ale myslím si, že jako dobrá oddechovka je pěkná.

Ivy
10.08.2014 4 z 5

Naopak přestože nejsem vůbec žádnou příznivkyní historických románů tenhle se mi vcelku líbil. Se začátkem jsem musela trochu bojovat, protože to nebylo téma o kterém bych dvakrát chtěla číst, ale přišla mi pod ruku v knihovně tak proč ne, že. Asi po kolem padesáté stránky mě to opravdu chytlo a celý zbytek knihy jsem četla rychleji než těch prvních padesát stránek. A nakonec nebylo to jen nudné shledání dvou spříznených duší, ale byla tam i zápletka, která to celé zpestřila :).