Pýcha a potešenie

Pýcha a potešenie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219492/bmid_pycha-a-potesenie-219492.jpg 4 207 32

Byť bohatou dedičkou má aj svoje nevýhody a Eliza Martinová to veľmi dobre vie. Neustále ju obletujú lovci vena a falošní priatelia. Túžba po majetku dokonca doženie jedného snaživca k nezvyčajnému kroku. Pokúsi sa dostať Elizu pred oltár nekalým spôsobom. Ona sa však nedá zastrašiť a vytuší, čo sa skrýva za všetkými záhadnými nehodami. Rozhodne sa preto najať muža, ktorý sa zamieša medzi jej nápadníkov a odhalí vinníka. Mal by to byť niekto rozumný, kultivovaný, ale v prvom rade vynikajúci tanečník. Kto by uveril, že intelektuálka Eliza si napokon vyberie lovca zločincov Jaspera Bonda, svalnatého, príliš pekného a príliš nebezpečného. Kombinácia jej tvrdohlavosti a tajomnosti spôsobí, že Elizin plán Jaspera načisto pohltí. Spokojnosť klienta je preňho otázkou cti a dokazovať jej, že on je ten muž, ktorého naozaj potrebuje, mu spôsobuje skutočné potešenie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Pride and Pleasure , 2011

Lucka.79
22.07.2014 2 z 5

No ... tohle mě tedy vůbec nebavilo. Ale věřím, že příznivkyně historických romancí si můžou přijít na své ...

Než se do knihy pustíte, doporučiji zapomenout, že jste kdy četli Crossfire .... neřekla bych, že knihy pochází od stejné autorky.

Samira
18.07.2014 4 z 5

Jestli Sylvia Day opravdu něco umí, tak to je vystihnout nepopsatelné mezi hlavními postavami, erotické a vztahové pasáže měly štávu a doslova jsem je hltala vtažena do děje. Zápletka nebyla špatná i její vyústění, jen trošku kostrbaté popisy závěrečného děje. Pomalejší je i rozjezd knihy. Jinak je to kniha moc příjemná na letní večery. Ale Jasper Bonda si mohla odpustit:)!

IFu
14.07.2014 5 z 5

Tato kniha je určitě lepší než Sedm let hříchu. Zaujala mě. Mám ráda historické romány. Bylo tam napětí, zápletka, i veselé okamžiky. Do poslední chvíle nebylo možné určit "škodiče". Crossfire je ale opravdu jedinečný.

malazluta
01.07.2014 2 z 5

Crossfire sérii od této autorky mám opravdu ráda, ale nemůžu si pomoct, z jejích historických romancí jsem více než rozpačitá. Z těch, které jsem od ní doposud četla, je tato asi nejlepší, ale i tak to podle mě není žádná sláva. Tuto knihu bych popsala jedním slovem - nuda.

rafej
19.06.2014 4 z 5

Mě se kniha líbila, ale musím předeslat, že mám slabost pro historické romance. Nebyl to žádný zázrak, místy je znát, že autorka ještě není vypsaná, trochu tápe, ale bylo to docela roztomile zábavné.

Beni
15.06.2014 3 z 5

Souhlasím s názorem "nenáročná oddychovka" :-)

rosse007
03.06.2014 3 z 5

No, knihu jsem přečetla a bohužel nebude patřit k autorčiným TOP, ale není to zase taková katastrofa -nenáročná oddychovka, za mne 3* ,jen se taky musím pozastavit nad výběrem jména pro našeho hrdinu!

Moniisek
26.05.2014 4 z 5

Docela pěkná oddychovka.... Ale Jasper Bond??? To jako vážně?? To už bylo hodně směšný :D

Terry11
19.05.2014 1 z 5

"Existují jedinci, kteří se neumějí vcítit do ostatních. Nedokážou si vytvářet citová pouta ani je udržovat a jejich vidění světa je omezené na jejich vlastní úhel pohledu."
Jasper je předobrazem Gideona. Bojí se o svou "Evu", vykazuje majetnické sklony, je pro něj ta jediná na celý život. Pseudohistorický příběh je nuda, celou dobu se nic neděje, erotické scény jsou zbytečně natahované, dobové reálie nefungují. Jen tam občas probleskne pěkná myšlenka, bystrý dialog mezi Jasperem a Elizou, ostré špičkování, které se mi tolik líbilo u Crossfire. Ale jestli tohle byl jen trénink, pak jsem ho měla přeskočit, protože samotná série se mi dost líbí.

Tétéčko
17.05.2014 2 z 5

Kdepak! Mě si získala Corssfire serií, a tohle je slabý odvar.

eva0535
07.05.2014 3 z 5

Cekala jsem od knihy vic napeti. Je to klasicka cervena knihovna. V nekterych mistech nudna.

Nuttelka
24.04.2014 5 z 5

Sylvia Day prostě nezklame :-) Knížka se mi líbila, mělo to spád a sexu tak akorát :-) Jen jsem se musela pousmát - Jasper BOND - lovec zločinců :-)))