Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324671/bmid_psi-poslani-WRx-324671.jpg 5 1346 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Nelly
05.08.2017 5 z 5

Příběh, který Vám dokáže přičarovat úsměv na tvář i vehnat slzy do očí. Krásná analogie i na lidský život, protože i lidé mají své poslání - a opravdu - láska neumírá...

Lauralex
03.08.2017 5 z 5

Tluče mi srdce a jsem smutná a šťastná zároveň. Navenek mi tečou slzy, uvnitř v srdci se usmívám. Tato kniha je jasným důvodem a důkazem, proč tolik miluju zvířata než lidi. Rozdávají krásu bez ješitnosti, sílu bez krutosti a přátelství bez zklamání. Jsem naplněna láskou jako snad ještě nikdy. Bezprostředně po dočtení se dokážu jen koukat na poslední větu a láskyplně naslouchat poslání, které není jen psí, ale nakonec i lidské.

Nemyslela jsem si, že vyjádřit mé pocity bude tak těžké. Nikdy jsem asi nevnímala tolik srdečnosti a citlivosti. Ačkoliv je to kniha především o zvířeti, je v ní tolik lidskosti a sounáležitosti. Zní mi to v duši a budu na to myslet ještě dlouho.

Celý život jsem si přála psa. Jsem pejskař celým svým srdcem (a kočkař a všechno zvířecí, ale je to přece jen kniha o psech). Od malička jsem chtěla být veterinářkou. A teď má láska ještě vzrostla. Psi a lidi k sobě podle mě patří. Navzájem jsou si oddaní a jeden na druhém závislí. A je to nejupřímnější a největší pouto, jaké znám. Nejsou to jen zvířata, jsou to přátelé. Díky nim je náš život úplný. A naopak. Cítím, že právě pes by zaplnil jedno z těch posledních prázdných mít v mém srdci, které čeká na trochu lásky. A při čtení této knihy jsem měla pocit, jako bych ho na chvíli měla.

Na myšlenku, že se jeden pes narodí několikrát, jsem si zvykla v podstatě hned. Právě o tomto jsem často přemýšlela a tajně si to přála u každého mého zvířecího kamaráda. Jde vlastně o to uvěřit. A to ten příběh dokázal. Přišlo mi, jako kdyby sám autor pronikl do psího světa a znal psí duši. Bylo to tak citelné a věrné, že jsem věřila, že pes takto vážně přemýšlí, uvažuje a jedná. Zdá se mi, jako bych teď psy doopravdy pochopila. Chvílemi jsem ho brala jako člověka sobě rovného, tak přirozené to bylo.

Ta kniha není smutná, je dojemná. V jednu chvíli mi tekly slzy, ale hned na další stránce jsem se zase musela usmívat. Ano, ta kniha mě rozbrečela, a ne jednou, ovšem to jsem věděla už od začátku. Je to takový ten tichý, smířlivý pláč. Vždy jsem hůř snášela smrt zvířecí než lidskou. Bailey mi upřímně přirostl k srdci a stal se mým přítelem, a je mi líto, že jsem se s ním musela rozloučit. Rozervalo mi to srdce, přesto cítím, že to dosáhlo naplnění přesně takhle to má být.
Není to jen pro milovníky psů, nicméně pokud nemilujete zvířata, nenajdete v tom to poslání.

A teď se při pohledu na každého psa tak dětinsky usmívám a přemýšlím, co se mu asi honí hlavou a jaké je jeho poslání.
Jo, a stejně si hodlám psa jednou pořídit.

hellena1523
01.08.2017 3 z 5

Miluju zvířata víc než některé lidi. Pejskařem jsem se snad narodila. Momentálně mám parťáka, kterého zbožňuju a mám ho spíš jako svoje dítě než zvíře. A tak jsem se těšila, jak se zasměju a jak si popláču...
No...Je to hezký, je to fakt hezký, ale upřímně jsem čekala víc. Že by to byl zas až takový zázrak, z jakého bych si sedla na zadek, to říct nemůžu.
Že je příběh vyprávěn z pohledu psa mi přišlo super, ale asi jsem příliš zakonzervovaná v Denících kocoura Modroočka.
Hezký příběh. Ale průměr.

Ayen
25.07.2017 5 z 5

,,Nejlepší přítel člověka.''
Velice dojemná a nádherná knížka. Jistě se budu opakovat jako ostatní, když řeknu, že mě knížka rozesmála a několikrát rozplakala. (O to víc je to smutné, když víme, že většina věcí v knize, nejen dobré ale i zlé, se dějí v reálném světě.)
Člověka to také více zasáhne, když si sám s pejskem prošel něčím takovým, jako když je pejsek starý a musí k hodné paní do bílé místnosti.
Myslím na všechny pejsky, kterým se podařilo splnit poslání, a na ty kteří ho teprve hledají.

Fedex
24.07.2017 5 z 5

Psí poslání, kniha, kterou jsem si přečetl pouze díky filmové adaptaci. Kniha, stejně jako film, velmi mile překvapila a můžu jen doporučit. Opravdu povedený nápad autora, jak myslí psi a jejich životní poslání. Kniha byla velmi čtivá, děj plynul, každá životní údalost obohatila nejen naši hlavní postavu, ale také hlavně čtenáře. Velmi povedená oddechovka na letní večery

SimonaPrihodov
21.07.2017 5 z 5

"Každý příběh, jiné tělo ale stejná duše."

Pejsek prožil mnoho krásných, ale také špatných zážitků. Své psí poslání rozhodně splnil, a také svým příběhem rozbrečel a rozesmál tisíce lidí. Film jsem ještě neviděla, ale trochu se toho bojím. Tuhle knihu stoprocentně DOPORUČUJI!

mary-jane6009
20.07.2017 5 z 5

Tato knížka mě natolik oslovila, že jsem si prostě musela založit účet na Databázi a napsat hodnocení. Psí poslání je opravdu nádherná knížka s ještě krásnější myšlenkou. Místy jsem měla záchvaty smíchu, jindy jsem měla slzy na krajíčku. Kdybych knížku četla v klidu doma, myslím, že bych měla později problém vyhrabat se z hromady posmrkaných kapesníčků. Někdy by mě zajímalo, co se mému pejskovi honí hlavou a pevně věřím, že i on plní své životní poslání...

ally74
15.07.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a jsem plná emocí a můj stůl plný použitých kapesníků....nádherná knížka, veselá i smutná. Jako milovnice zvířat a pejsků obzvlášť, jsem si dost na konci každého příběhu pobrečela. Proto ty kapesníky :-). Dojemné příběhy, vyprávěné z pohledu pejska. Škoda, že psi někdy nemohou promluvit. Všem pejskům bych přála páníčka, jako byl Ethan nebo Maya. Každý pes takové štěstí nemá.

Vendelína.čte
12.07.2017 4 z 5

V této oddechové knize je na každé stránce cítit láska ke psům. Autor musí být velký milovník čtyřnohých mazlíčků, protože do knihy dal něco, co knihu udělalo neobyčejně čtivou. Ze začátku knihy jsem měla smíšené pocity, přišlo mi to jako nějaká pohádka pro děti, nezajímavá. Ale postupem času jsem zjistila, že to není jen o vyprávění o psech, ale o té hlubší myšlence - myšlence psího poslání. Konec byl tak emotivně vyčerpávající, že jsem neudržela slzy. Je to moc pěkná kniha.

Michajela.cz
11.07.2017 4 z 5

Krásná knížka! Když už se blíží ta chvíle, kdy tušíte, že pejskův život se nachýlil a do očí se dostanou slzy, knížka dodá naději, že se pejsek reinkarnuje do dalšího a jeho život nekončí. A čtenář se může těšit na další příběh psa a člověka...
Kdo měl někdy psa, pochopí a ocení...

Judita71
11.07.2017 5 z 5

Krásná kniha. V době, kdy jsem ji četla, jsem měla hodně starou fenečku (už nežije), tak jsem si i chvílemi pobrečela nad představou, že i má fenka jednou umře a třeba se někde znovu narodí jako jiný pejsek a snad ji bude někdo milovat minimálně tolik jako já necelých 17 let, co jsem ji měla z útulku. Pejskařům doporučuji. Kniha jak pobaví, tak dojme.

Ivy_9
11.07.2017 5 z 5

Úžasná, skvělá a dokonalá knížka! Strašně jsem se smála, ale zároveň jsem i plakala a vydýchavala to, ať nepropuknu v hysterický pláč při cestě vlakem :-D. Pro pejskaře by to byla být povinná literatura... a vlastně i pro Vás ostatní :)

Denninka
10.07.2017 5 z 5

Nádherná a zároveň smutná knížka!!! Každý, kdo má rád pejsky, by si jí neměl nechat ujít. U knížky jsem brečela a smála se zároveň. A teď mě čeká pokračování.

Lenka1204
07.07.2017 5 z 5

Bezva letní oddechové čtení, čte se hodně dobře a hodně rychle a příběh je zajímavý a dojemný.

muti1
04.07.2017

Přestože nejsem pejskař, kniha mě okouzlila. Asi se teď budu dívat na pejsky trochu jinak. Doporučuji všem j přečtení.

terry.vo
03.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha, až mě mrzí, že už jí mám prečtenou, opravdu nemám slov. Strašně jsem se zasmála, i jsem si pobrečela. Krásný příběh.

Sova15
02.07.2017 5 z 5

Nádherná kniha, nešla odložit. Smutné, veselé , ale hlavně dojemné vyprávění. Jako kdyby moje fenka tušila, co čtu, v parku ležela vedle lavičky (jinak všude šmějdí). Doporučuji všem, co mají rádi pejsky.

rosa12
02.07.2017 4 z 5

Kniha byla moc emotivní a zajímavá
recenze zde:http://girl-diy.blog.cz/1705/psi-poslani-recenze

J.books
30.06.2017 5 z 5

Knihu vřele doporučuji napříč věkovými generacemi pro všechny milovníky psů. Pěkný nápad na pointu, dojemné chvilky se střídají s napětím i humorem. Kniha se čte velmi rychle a zahřeje u srdce. Nic těžkého ani depresivního nečekejte.

Elizabeth666
29.06.2017 5 z 5

Jsem milovník psů a tato kniha mě přímo lákala k přečtení.
Proto jsem ji přečetla hned první den a neměla jsme slov. Mamka na mě koukala jako na nějakého mimoně, protože jsem měla oči napuchlé od pláče.

Knihu doporučuji, protože je nádherná.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960