Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324671/bmid_psi-poslani-WRx-324671.jpg 5 1346 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

ujunka
17.09.2017 5 z 5

Co říct, strašně milá a krásná knížka. Hlavního hrdinu jsem si zamilovala. S úsměvem i smutkem jsem prošla vším psím dobrodružstvím. Konec dopadl tak, jak měl, dokončil své poslání. Krásné. Jedna z těch nezapomenutelných knih.

Knihomol0033
16.09.2017 5 z 5

Tahle knížka v člověku zanechá opravdu mnoho emocí. Je nádherně napsaná a zároveň každý příběh, který Bailey prožije je tak dojemný a zároveň krásný, že jedno oko nezůstane suché. Tohoto pejska prostě musíte mít rádi. Takovou lásku, kterou on měl se svým páničkem, to je prostě dokonalost. Konec knihy, kdy Bailey chce ukázat páničkovi, kdo skutečně je, jsem si moc přála, aby to ještě zjistil, než se stane, co se stalo. Druhý díl je taky moc krásný a tentokrát vztah Baileyho a páničkovy vnučky mě zasáhl opětovně. Tohle je opravdu dílo člověka a pejska, lásky až za hrob. Bailey je opravdu přítel člověka!

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Nie je o čom ♥. Milovníci psov a knižiek. U mňa je to skvost v knižnici aj s druhým dielom a jednoducho si zamilujete tak ako hlavnú postavu psíka, tak aj tému, ktorá sa v knižke rieši.

Drdlice
15.09.2017 5 z 5

Koupit jsem si jí prostě musela, ale musím říct, ze první kapitola mě nejak nezaujala, už jsem ji chtěla odložit když přišel konec a mě vyhrkly slzy. Potom už jsem to ale musela číst pořád a pořád. Přečtena na 4 otevření, fakt moc krásná knížka, hlavně ten konec to uz jsem nestihala ani smrkat :D všem doporučuju :)

Zlajda95
08.09.2017 5 z 5

Brečela jsem už na straně 15. Tak co víc k tomu říct?

Šárka5875
03.09.2017 5 z 5

Nádhera... Tato kniha je prostě jedním slovem úžasná. Ty příběhy vyprávěné z pohledu čtyřnohého kamaráda vás naprosto dostanou. Pokud jste tedy milovník zvířat a hlavně pejsků. U knihy se budete smát i plakat. Pokud máte sami pejska, jistě vás nejednou napadne, jestli si něco podobného myslí i ten váš čtyřnohý mazlíček. Protože je příběh vyprávěný z psího pohledu, dostanete se až do nitra věrné psí duše. A opravdu má každý pes v životě své poslání? Opravdu se může vrátit v těle někoho dalšího, protože touží být se svým páníčkem? Jakmile dojdete na konec této knihy, řeknete si, že určitě ano. Myslím, že něco dalšího ke knize dodávat, by bylo naprosto zbytečné. Přečtěte si ji, za mě máte jedno obrovské doporučení. Pokud budete mít čas, klidně knihu zhltnete na jeden zátah. Já se během dne nemohla dočkat večera, až se budu moci opět ponořit do stránek. Prostě úžasné ♥ A jsem moc ráda, že se kniha ke mně dostala až teď, kdy sama miluji jednoho psího tvorečka a nedala bych ho za celý svět.

Adelyna
02.09.2017 5 z 5

Po dlouhé době, co jsem u knihy brečela. Co víc k tomu říct? Rozhodně si to přečtěte!

Pamima
31.08.2017 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Jsem ráda, že jsem měla šanci si ji přečíst. Moc se mi líbilo, jak byl příběh psán z pohledu pejska. Chvílemi byly klasické situace z reálu popsány z druhé strany a tím se stal děj čtivějším a zajímavějším. Ke konci už jsem se ani nemohla odtrhnou. A to zakončení? Prostě na jedničku. Knihu budu jedině doporučovat. Jinak to ani nejde.

Ver-ča
29.08.2017 5 z 5

No nemám slov :) Kniha která mě naprosto okouzlila svým dějem a psím myšlením. Kniha která ve mě nechala spoustu pocitů a v některých částech jsem i potřebovala kapesník :) A na závěr je to kniha na kterou budu vzpomínat ještě nějakou dobu:) Doporučuji všem kteří mají radi psy :)

Ady2
29.08.2017 5 z 5

Knihu jsem objevila díky filmu a byla první u které jsem se opravdu rozbrečela. Po přečtení se koukám na své pejsky a říkám si, jestli na tom přeci jenom není kousek pravdy.

Ivan Kučera
27.08.2017 3 z 5

„Môžeš pokojne odísť, Bailey. Odviedol si dobrú prácu, postaral si sa o svojho chlapca.“ Prvý raz som sa s Psou dušou stretol prostredníctvom trailerov na filmovú adaptáciu, ktorú nakrútil Lasse Hallström, režisér môjho milovaného psieho dojáku Hačikó. Nakoniec som si film pozrel a hoci mal viacero chýb, ako celok sa mi páčil a patrične ma dojal. Tak som si povedal, že to risknem aj s knihou. Keď sme ju s pani manželkou kúpili našej neteri k sedemnástke, brutálne som si ju požičal, prečítal a až potom sme ju darovali. A výsledok? Ako film, tak i kniha má niekoľko slabších a hluchších miest, no ako celok sa mi páčila. Viaceré momenty z knihy sa do filmu nedostali a naopak vo filme sa objavilo mnoho vecí, ktoré by ste v románovej predlohe hľadali zbytočne (najvýraznejšou zmenou oproti filmu je drastický koniec, ktorý som nečakal). Román ma dojal zakaždým, keď hlavný psí hrdina zomieral, ale potom sa rýchlo prevtelil a znova to bolo plné pôvabných psích „rozhovorov“. Viacerí ľudia, ktorí mu ale vstúpili do života, ma nebavili a občas sa to zbytočne naťahovalo. Tak volím trochu prísnejšie hodnotenie "len" 3*. Ale ak milujete psov, prečítajte si to.

Rind
21.08.2017 4 z 5

Takove mile pohlazeni po dusi.

Veronika33
20.08.2017 3 z 5

Kniha ma zo začiatku vôbec nebavila, pôsobila veľmi detsky. Do deju ma vtiahla až ku koncu príbehu o Bailey čo bolo cca 2/3 knihy, preto knihu hodnotím priemerne. Kniha možno stojí za prečítanie, ale nemyslím, že je to taká úžasná kniha ako je všade prezentovaná. Do druhého dielu sa zatiaľ nepustím.

Veronicius
19.08.2017 5 z 5

Psí poslání je kniha, která chytne za srdce každého, kdo miluje psy. Mnoho ohlasů na tuto knihu je negativních, kvůli jednoduché, až téměř dětské formě, kterou je kniha psána, a tak některé čtenáře plně neuspokojuje náročnost textu. Podle mě se právě v tomhle skrývá naprostá genialita a promyšlenost, protože příběh je vyprávěn z pohledu psa. Nejde tudíž o nevzdělanost autora či jeho nízkou slovní zásobu, neschopnost tvořit souvětí přes celý odstavec. Právě naopak je to smysl pro detail. Jedná-li se o pohled psa, nemůžete očekávat, že pes bude přemýšlet a pracovat s odbornými výrazy, tvořit rozsáhlá květnatá souvětí, nebo že bude umět pojmenovat všechny věci, které jsou pro nás běžné, ale on se s nimi setkává poprvé. To by vůbec nebylo věrohodné čtení. Proto naprosto chválím autora, že to dokázal takhle podat a dbal na detaily, a přitom stvořil úžasný příběh, který předčil má očekávání. Vřele DOPORUČUJI!!!!

Terez67
19.08.2017 5 z 5

Viděla jsem i film ale knižka mě zasáhla a dojala vic ... moc pěkně napsaný ,jaký může mít pes poslaní a jaký má myšlenky :)

martina5281
17.08.2017 5 z 5

Asi nejlaskavější kniha, jakou jsem kdy četla.
Byla to pro mě záležitost na jeden den, takže o to víc jsem z ní měla ucelený zážitek.. Jak zde již několikrá zaznělo - popláčete si několikrát, ale za chvíli se zase budete usmívat, protože kniha není smutná, ale je dojemná a myslím, že chytne za srdce každého milovníka zvířátek.
Na závěr knihy doporučuju nachystat si velké množství kapesníčků, jelikož jsem brečela ještě asi dalších dvacet minut po tom, co jsem knihu v jednu ráno dočetla. :-)))

P.S. film je taky fajn, ale knize se rozhodně nevyrovná!

katma
14.08.2017 5 z 5

Kniha je naprosto úžasná. Několikrát jsem neudržela slzy a musela jsem vyhledat nejbližší kapesník. Autor vystihl úplně dokonale psí život, a hlavně jak nám naplňují život láskou. Mohu doporučit pro každého pejskaře.

Folty94
11.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha, která mě nutila tolikrát plakat a odložit ji. Nedokázala jsem se odtrhnout na dlouho. Je to krásný příběh o věrnosti. Jen poděkování mi dělá starosti, jelikož autora inspiroval Caesar Milan (jeho taktika převýchovy psů je příšerná a cílem je jen zlomení psa)

Terr_y
10.08.2017 5 z 5

Po přečtení této knihy se občas zadívám na svého pejska a řeknu si "jestli pak opravdu přemýšlí jako pejsek v knize?" Opravdu dobře napsaná kniha do které jsem se začetla hned po první stránce. Vřele doporučuje nejen pejskařům :)

TallulahBee
09.08.2017 5 z 5

Nádherný příběh, který budu ještě dlouho vstřebávat. Posledních 15 minut tu sedím a snažím se přijít na správná slova, která by mé pocity správně vyjádřila. Panu Cameronovi se povedlo, že jsem skutečně uvěřila, že pejskové takhle uvažují a začala jsem pohlížet na svého chlupáče trošku jinak.
Jedná se o knihu, která chytne za srdce a nepustí. Doporučuji si ke čtení vzít dostatek kapesníků, protože mě osobně nestačily :'( :).

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960