Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324671/bmid_psi-poslani-WRx-324671.jpg 5 1346 428

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

Evik30
12.05.2014 5 z 5

Tak tohle u mě zaručeně vede. Protože jsem se hned nedostala k Psímu poslání přečetla jsem jako první Psí cestu. Je to pokračování této knihy, ale nedá se to srovnat. Tahle kniha je prostě perfektní.
Líbí se mi i styl psaní který vypráví sám pes.
Sama mám doma 3 psy tak vím kolik lásky umí dávat. I když se někdy tváří jako mouchy snězte si mě. Hlavně když po nich člověk něco chce!! :o))
Ale jinak bych je neměnila.
Tento příběh je pro všechny pejskaře (i nepejskaře, kteří mají psy rádi, ale z nějakého důvodu psa nemají).
Příběh se líbil i mamce která ho četla jako první.

deena
22.03.2014 5 z 5

Když jsem si tuto knihu koupila přečtla jsem ji během víkendu, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Od začátku jsem měla oči plné slz a můj čtyřnohý kamarád Bastien do mě v jednom kuse šťouchal čenichem, abych nebyla smutná. Smutná jsem nebyla, jen jsem u této knížky byla až do konce na měkko. Velice čtivá a povedená knížka ;)

Clairka
25.01.2014 5 z 5

Kniha mě dohnala k slzám... opravdu nádherný příběh, dojme i pobaví...Pro pejskaře nejlepší knížka na světě :)))

Falquar
25.12.2013 4 z 5

Jak už tu několikrát padlo, síla Psího poslání spočívá hlavně v čistotě a upřímnosti hlavního hrdiny. Přestože knížky podobného ražení se už na trhu párkrát objevily, dosud se jedná o víceméně neotřelé téma, které dokáže nejednoho čtenáře dostat do kolen. Včetně mě. A když se to smísí se špetkou humoru...
Autor se rozhodl hlavní myšlenku svého díla zvýraznit nespočetným počtem reinkarnací psího vypravěče. Klobouk dolů za originalitu a zajímavý nápad, jenž už sám o sobě neskutečně dojímá. Tedy alespoň zpočátku. Asi po třetím hafanově úmrtí mi přestaly vlhnout oči a já se upřímně ztotožňovala s hrdinovým znechucením a rezignací na další život, který se najednou prostě zdál beze smyslu.
Rozhodně se jedná o zajímavý, čtivý počin, který dokonce nese i nějaké to poselství a podává ho tak, že se čtenáři vážně zaryje do duše. Psí chování je zde vykresleno vážně bravurně, dodává příběhu na věrohodnosti (snad mě jen kapánek žrala ta Baileyho láska na první pohled a podobné sentimentality, ale to už k věci prostě patří a jak si na to člověk zvykne, fantasticky to doplňuje hlavní dějovou linku) a dokáže čtenáři řádně rozbouřit emoce. Celkově tedy doporučuji, hlavně pak pejskařům a vůbec všem lidem, co mají k psům nějaký výrazněji pozitivní vztah.
Za pár opakujících se scén, které tudíž v mých očích ztratily kouzlo, a za pár fajnových věcí, které mně, jakožto anomálii, nesedly, strhávám jednu hvězdičku.

ladyfromskye
19.11.2013 5 z 5

Neotřelý nápad v kabátku až nečekané kvality. Knihu si vychutná jak nenáročný čtenář, tak i knižní labužník. Nadšeně tleskám, tato kniha se opravdu povedla!

Neri
03.10.2013 5 z 5

Nádherný příběh, který mě ale emocionálně zcela "vyždímal". Jak už tu píše Morsie, vyprávění je dojemné už jen tím, že celý příběh vypráví pes, je tedy plný těch nejupřímnějších emocí. Čtení podobných knih se u mne neobejde nikdy bez slz, přesto je čtu ráda a velmi si vážím autora, jak příjemnou formou a s jakou lehkostí vyjádřil pravou podstatu přátelství psa a člověka. Milé, hodně smutné a o to víc pravdivé.

kneslova
02.10.2013 5 z 5

Moc hezká knížka, čte se naprosto skvěle, nemohla jsem si pomoci, několikrát mi vyhrkly slzy,
právě smutku se člověk při čtení knih o psech většinou nevyhne (proto je nevyhledávám), dávám 5 hvězdiček

Morsie
19.08.2013 4 z 5

Já nevím proč, ale tahle knížka mě hrozně rozesmutnila. Ona je krásná a roztomilá a já psy miluju... Ale prostě jsem byla smutná. I když je to vlastně docela veselé. Nejspíš jde o to, že celé to vyprávění je v režii psa, tedy je to takové čisté. Asi to neumím dobře napsat, prostě je to takové upřímné a bezelstné - stejně jako samotní psi. Panu autorovi za tuhle knížku moc děkuju, ukazuje v ní totiž, jak jsou psi nedocenitelní společníci, a jak si jich my dost často vůbec nevážíme. Je to takové smutně milé :)

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960