Psí poslání

Psí poslání https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324671/bmid_psi-poslani-WRx-324671.jpg 5 1346 429

Všichni psi jednou přijdou do nebe… Ale nejprve musí splnit své poslání. Autor románu Psí poslání, který si zamilovali čtenáři po celém světě, Bruce W. Cameron je přesvědčený, že jeden pes se může narodit několikrát za sebou, aby se mohl zdokonalovat v rozličných dovednostech a aby mohl čím dál tím lépe chápat člověka. I hlavní hrdina knihy se na svět vrací znovu a znovu. Jeho první pokus dopadá tragicky. Potom hledá smysl života jako neposedný retrívr malého chlapce Ethana. Ani tenhle pokus nemá dlouhé trvání. Když se narodí znovu, nosí v srdci jediné přání – znovu spatřit Ethana, kterého nadevše miluje…... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Dog's Purpose , 2010

rarášek
24.10.2016 5 z 5

Kniha mě vážně dojala. Líbí se mi myšlenka toho, že naši miláčkové jsou tu stále s námi, i když někde jinde. Mám moc ráda psy, jenom mi trochu vadilo to navážení se do koček, protože našeho Macíka bych ta nic na světě nevyměnila. Ale je jasné, že psi a kočky se nikdy nijak zvlášť nesnesli. ;) Jinak jsem z Baileyho a jeho věrnosti Ethanovi až do konce moc dojatá a dávám plný počet. :)

_Žanet_
09.10.2016 5 z 5

Tahle kniha mě vážně dostala:) Úplně mě okouzlila a strašně se mi líbí styl, jakým autor píše. Všechny příběhy ze životů našeho psího hrdiny jsem si oblíbila a nejvíc asi ten poslední. Dokonce jsem uronila i několik slz, což u mě ale není divné, protože mě dokáže rozbrečet všechno. Takže tuhle knížku vážně doporučuji, protože stojí za přečtení.:)

Lucie85
04.04.2016 5 z 5

Kniha je nádherně, mile a citlivě napsaná. Kniha je velice dojemná a mnohokrát jsem měla oči zalité slzami nebo naopak úsměv na tváři, a bylo mi úplně jedno, že zrovna jedu v nacpaném metru. Prostě mě to dostalo, není se čemu divit, jsem pejskař tělem i duší.

Kapucinka
14.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha.Tento příběh by si měl přečíst každý pejskař.Krásně napsané a hodně dojemné.Docela jsem si u knižky poplakala

jewarix
09.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, četla jsem ji jedním dechem :)

lusila
08.02.2016 3 z 5

Milá knižka, vhodná skôr pre detského čitateľa. Príbehy sú písané zo psieho pohľadu jednoduchým štýlom.

Anette Abeja
13.02.2015 5 z 5

Kniha byla úžasná. Bylo to něco podobného jako druhý díl, který jsem náhodou četla dříve než tento, ale i tak byly oba díly skvělé. Moc ráda čtu cokoliv o psech a to, když člověk může alespoň trochu nahlédnout na věc tak, jak se na ni může dívat náš čtyřnohý kamarád, je velmi zajímavé. Našla jsem si v knize pasáže, o kterých si myslím, že se přímo hodí na můj život, a možná taky díky tomu jsem s napětím očekávala, co se bude dít na každé další stránce. Všem vřele doporučuji! :)

Alma-Nacida
30.12.2014 4 z 5

Poněkud Herriotovsky milá kniha pro milovníky psů. Co se proč děje se vysvětlí v poslední části, která je snad trochu sentimentální, což jsem ale ráda odpustila. :)

Půca4
10.11.2014 5 z 5

Úplně na úvod bych tuto knihu označila jako mou životní.
Je to opravdu skvělý nápad. Uznávám, že né jednou jsem uronila slzičku.
Silný příběh, obzvlášť pro milovníky zvířat, konkrétně samozřejmě psů.
Musím podotknout, že přibližně v půlce knihy jsem si už nebyla jistá, že ji dočtu. Jedna z několika smrtí hlavního hrdiny mě opravdu vzala, ale nakonec jsem jí ještě ten den dočetla.
Samožrejmě, že nelituji.

Knihu tedy považuji za svou životní, dávám 5* a DOPORUČENÍ!!!!

Šánka
09.10.2014 5 z 5

Pro všechny milovníky pejsků, povinná četba! Pěkné, milé, citlivé. A já už vím, jaké poslání má náš pejsek - no přece dělat nám radost !

Beatnice
14.09.2014 5 z 5

Každý, kdo má doma pejska, nebo ho někdy měl, toho tahle knížka musí naprosto pohltit. Nic dojemnějšího jsem zatím nečetla. V některých příbězích jsem viděla moje pejsky, kteří už tu nejsou a možnost převtělení psí duše mě vážně oslovila. Bylo by úžasné, kdyby to bylo možné. Úchvatný, dojemný příběh. Druhý díl měl trošku pozvolnější rozjezd, ale nakonec také uchvátil.

MissBlack
07.09.2014 5 z 5

Ačkoli jsem měla rozečtených 7 knih, tahle byla první, kterou jsem z nich dočetla celou. Jak už je tu napsáno, četla se sama. Dokázala mne vtáhnout. Byla humorná a plná štěstí, byla ale i smutná a dojemná. Měla krásný konec a za to děkuji, protože to bylo jen dokonalým završením celého příběhu.
Psí pe(r)spektiva byla opravdu výborná.

tob1
01.09.2014 5 z 5

Tahle kniha se četla sama. Moc krásně napsané.......doporučuji každému, kdo má rád pejsky

magsan
21.08.2014 5 z 5

Nádherná knížka....vzala mě za srdce, jako už dlouho žádná jiná....Prožívala jsem s pejskem jeho životy, brečela i se smála....

gossipavlina
06.08.2014 4 z 5

Milá a úsměvná knížka o psím přátelství, oddanosti a touze být užitečným psem v lidském světě. Vyvolává emoce zcela nenásilně, ani nevíte jak a tečou vám slzy po tváři. Ty slzy musí vyvolat i v člověku, který nikdy neměl žádný vztah s nějakým zvířetem.
Při čtení se i pobavíte, ale není to agresivní humor, spíše jsem se smála tak vnitřně, pro sebe.
Já s čistým svědomím každému doporučuji si ji přečíst.

Pet007
20.07.2014 4 z 5

Přestože jsem věděla předem, že kniha je plná emocí, stejně mne dostala.

Alisce
20.06.2014 5 z 5

Bylo to krásné, veselé a hlavně dojemné. Knihu jsem četla ve škole tajně pod lavicí, ale konec naštěstí v pohodlí domova. Smích se v hodině dá ještě okecat, ale nevím, jak bych vysvětlovala, proč brečím uprostřed hodiny. Taková kniha byla. Chvilku jsem vybuchovala smíchy a další chvilku jsem přes slzy neviděla další řádky. Souhlasím s komentáři : Morsie, Neri, binysek

p.stranska
05.06.2014 5 z 5

Zvláštní...taky jsem po téhle knize úplně náhodou sáhla v knihovně:-)...a děkuju prozřetelnosti, protože je nádherná!!! Přečtena za 1 den, přitom zanechala spoustu emocí, rozesmála, napínala, rozplakala, poučila...prostě vše, co má dobrá knížka splňovat. Doporučuji všem a vrhám se na druhý díl:-)

Ranuncul
05.06.2014 5 z 5

Výborně napsaná knížka.Vzhledem k tomu,že jsem ji náhodně vybrala v knihovně a jen se podívala o čem asi tak je,než jsem si ji půjčila,tak fakt super překvapení.
Autor musel být v minulým životě pes, jinak to není možný :-).

Lilith1
26.05.2014 5 z 5

Nejprve jsem četla druhý díl, takže při čtení tohoto, už jsem přišla o moment překvapení a tušila jakým směrem se bude děj ubírat. Ovšem nijak mě to neochudilo o čtenářský požitek. Jen bych vytkla drobnější nedostatky ohledně psí etologie (tříměsíční štěně které již při značkování zvedá nohu? atd.), které ovšem autor v druhém dílu již vychytal. Tam mě právě zaujalo poměrně dobře zpracované chování psa a kvalitně začleněné do příběhu. Pěkné zapojení psích záchranářů a i upozornění na množírny psů a varování před necháváním psa v autě, to vše bravurně zapracováno do příběhu. Prostě tato kniha okouzlí nejen milovníky psů z řad laiků, ale i kynology jako takové.

psi zfilmováno příběhy o psech člověk a pes převtělování

W. Bruce Cameron
americká, 1960