Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5339 5339

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

los
10.01.2018 3 z 5

poutavě napsaný a promyšleně komponovaný příběh, začetl jsem se tak, že jsem si ani nestačil sednout

...a výzvu jsem přijal... nejsem sráč!!!

Eorin
09.01.2018 3 z 5

Takové oddechové čtivo. Trochu ze života, trochu s nadsázkou, někdy (na mě) zbytečně moc bombastické, ale na druhou stranu, nejde o kandidaturu na Pulitzerovku, ale jen o oddech z denní rutiny a to se, myslím, docela povedlo. Víc jsem od knihy beztak neočekávala.

Inka063
08.01.2018 3 z 5

Poměrně vtipné, zábavné, čtivé. Místy i k zamyšlení. Autor ví, jak na to a co bude lidi bavit. Ale jo, jako oddechovka dobré. Hartl má i mnohem slabší "kusy" (Okamžiky štěstí).

AnickaMufinka
08.01.2018 5 z 5

pro mě asi "nejslabší"ze všech knih..ale autor zůstává stále mým nejoblíbenějším :)

Mišule_11
07.01.2018 5 z 5

Tak takhle jsem se dlouho u knihy nebavila jako teď! :D Příběh čtyř rozdílných kamarádů se mi líbil :) Každý byl jiný a měl své problémy, ale přesto, že již uplynulo tolik let od gymnázia, stále byly kamarádi. Podle mě knize nic nechybělo, člověk tam našel vše, na co měl chuť! Od humoru přes hádky až nakonec k lásce a společnému přátelství! :)

katu9365
07.01.2018 5 z 5

Výborně jsem se opět bavila, příjemné oddechové čtení o partě kamarádů.

Hannik
06.01.2018 3 z 5

Knížku jsem přečetla během pár dnů. Bohužel jsem jako první četla Erotikon a pak Okamžiky, takže tato knížka byla nakonec spis takový krok zpět. Ale i tak ji hodnotím celkem kladně. Bylo to takové oddechové čtení.

DanielaV.
05.01.2018 3 z 5

Z knizek od Hartla se mi tato libila nejmene. Byla ctiva, precetla jsem za jedno odpoledne, ale dalsi 2 knizky od Hartla byly dokonale. Teto knizce takovy ten "drive" chybel.

Moška
03.01.2018 4 z 5

Má první Hartlova kniha, nadělil mi ji Ježíšek. O autorovi už jsem hodně slyšela. Nebylo to špatné čtení, takové lehké zamyšleníčko s lehkým pousmáním, místy trošku neohrabané v dialozích. Dalším knihám tohoto autora se asi nebudu vyhýbat, ale ani se po nich neutluču. Kdysi podobné knihy vydávali v edici Čtení na dovolenou. Tak asi tak.

goofinkaa
03.01.2018 4 z 5

Zaujimave a lahke citanie do metra :) pobavilo aj motivovalo k zamysleniu sa nad zivotom :)

annemonne
02.01.2018 5 z 5

První od pana Hartla. A už se těším na další. Kniha má spád a je plná neočekávaných grandiozních situací. Přečetla jsem jí celou nahlas, před spaním svýmu přítelovi. A bavila nás oba. Akorát po přečtení závěrečných vět se strhla vášnivá debata o tom jak se nám konec líbil či nelíbil. Ale tak je to vlastně snad i správně, že knížka vyvolá diskuze. Doporučuji

kdu
02.01.2018 3 z 5

Příběh sice čtivě napsaný, ale pointy celkem málo uvěřitelné (SPOILER: pardon, ale pochybuji, že by se někdo při velmi důležitém jednání, v kavárně, nebo při pohovoru když nutně potřebuje získat práci, svlékl do naha..).
Na můj vkus taky moc sprostých slov, ikdyž chápu, že lidi se tak v dnešní době vyjadřují (což mi dost trhá uši i v reálu, nepotřebuji to ještě číst v knize..).

Petja
01.01.2018 4 z 5

Kniha o životní krizi čtyř čtyřicátníků je psána lehkou rukou, děj má spád, čte se opravdu rychle a dobře. Přestože spousta situací je groteskních (občas méně uvěřitelných), řeší všechny čtyři hlavní postavy vážné životní problémy (uvěřitelné), které mohou potkat každého. Na první pohled oddechovka, avšak téma k hlubšímu zamyšlení. Líbí se mi, že žádná postava ani její osud nejsou jen černé nebo bílé, ale všechno zlé přináší i něco dobrého (v Šampónově případě naopak).

rak61
31.12.2017 5 z 5

Zajímavá knížka. Určitě stojí za zamyšlení. Těším se na další knížky Patrika Hartla.

yvette3
31.12.2017 4 z 5

Doporučuji, líbila se mi. Smůla byla, že jsem ji četla zrovna po knihách od Evžena Bočka...takže jsem čekala více legrace, mno.

vivienna
30.12.2017 4 z 5

relax čtení, dobrá, humorná, ale na Pražský erotikon nemá:-) Proto za 4...

lin24
29.12.2017 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Přečteno během jednoho dne, docela jsem se u toho nasmála. Absurdita některých situací mě dostala.

ŽabákDokvákal
29.12.2017 1 z 5

Knihu mi půjčila kolegyně, že prý u toho budu slzet smíchy. Vtipné mi to nepřišlo, spíš trapné. Ani autorův styl psaní mě nenadchnul - místo toho, abychom postavy poznali díky dialogům, tak nám autor všechno raději popisuje.

Nikol1010
27.12.2017 4 z 5

Lehké čtění, konec mě docela šokoval, takový jsem ho nečekala, ale je to život.

katst
27.12.2017 4 z 5

Super oddechovka. Kniha nenáročná, velmi čtivá. Líbí se mi, jak autor v knihách jen tak, jakoby mimochodem, jednou dvěma větami, zmíní, že by všechno mohlo být jinak, kdyby postavy v knize věděli, co neví... Takové ty náznaky, jak málo stačí, aby se člověk rozhodl jinak, aby se život začal ubírat jinam...