Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5339 5339

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

saez
05.02.2018 5 z 5

Krásná jednohubka o partě chlápků ve středním věku co se snaží překročit svůj vlastní stín. Zdánlivě nenáročné čtení, ale když zvednete oči od knihy a rozhlédnete se kolem sebe, pár jich uvidíte i v reálu.

barbarera
04.02.2018 5 z 5

Dlouho jsem se tak nenasmála jako při čtení této knihy, kam na ty nápady pan Hartl chodí...a už se těším na další "hartlovku"

Gabca1990
04.02.2018 5 z 5

Oddechovka přečtená jedním dechem, Hartlův styl psaní a humor je jedinečný a už se těším na další jeho knihu :) Pro mě o trošku lepší než Erotikon

SSTknihy
04.02.2018 4 z 5

Čtyři kámoši se potkávají po letech na třídním srazu a tváří v tvář počínající krizi středního věku se rozhodnou, že je nejvyšší (a možná poslední) čas dokázat si, že nejsou žádní sráči, že ještě umí a ví jak žít svůj život tak, aby se za něj nemuseli stydět. Že jim to jejich radikální rozhodnutí životy nejdřív pořádně zkomplikuje je víc než jasné, ale nakonec to všechno dobře dopadne. Tedy alespoň většinou. Patrik Hartl má cit pro dialog a barvité vylíčení jednotlivých situací, takže se kniha čte lehce a jedním dechem. Vtipné, zábavné, ale trochu i k zamyšlení.

Luciga
04.02.2018 3 z 5

Oddychovka, velmi nenáročné čtení. Hartlův svébytný humor :). Uvěřitelný příběh, u nějž si umíte představit, že tak žijí lidé okolo Vás.
Po přečtení mám vlastně shodné pocity jako prve po Hartlově Erotikonu... ale už jsem na to byla připravená, takže se nedostavilo takové rozčarování a užila jsem si knihu neb jsem neočekávala žádnou "hloubku".

Laf
03.02.2018 5 z 5

Když jsem knihu brala do ruky, vůbec jsem nevěděla, co od toho čekat. Naštěstí jsem ráda, že jsem ji mohla číst, protože mě hned od prvních stran vtáhla do děje a nepustila do poslední stránky. Humorných chvilek je v knize spousta, takže nikdy jsem neměla pocit, že bych se začala nudit. Vydařená kniha. Můžu jen každému doporučit :)

Blaník8
01.02.2018 3 z 5

Přečteno za dva dny, oddechovka, Erotikon se mi ale líbil víc:-)

martihau
29.01.2018 4 z 5

Hartlův humor mě baví. Knihu jsem přečetla během několika večerů před spaním a velmi jsem se bavila. Lehké, oddechové čtení, určitě brzy sáhnu po další jeho knize.

Lenkakolar
29.01.2018 3 z 5

Čekala jsem trochu víc. Knížka je psána sice humoristicky, ale děje se zdály být tragické. Vrhám se na Erotikon, tak doufám, že příběhy trochu překvapí :-)

PavlínaAlžběta
26.01.2018 3 z 5

Povedená dá se říci i vtipná oddychovka s dobrým námětem Patrika Hartla pobaví ne každého čtenáře. Nedokážu posoudit, které dílo od něj se mě líbilo nejvíce, Prvoka jsem četla až naposled teď. Přesto čtivá knížka, která nás seznámí s přáteli, kteří žijí tzv. stereotypním životem dnešních mužů a utápí se v krizi. Příběh, který se může týkat každého z nás. Vtipně pojato, člověk se v duchu zasměje i zamyslí na svým životem a jak pravdivě napsané řádky to jsou.

chromanna
26.01.2018 2 z 5

Chtěla jsem si dopřát nějaký mozkový výplach. Potřeba byla Hartlovou prvotinou naplněna. Třídní sraz je sice zajímavá výchozí situace, ale na pořádnou knížku ještě nestačí. To celé zabalit do krize středního věku a omotat pentlí vulgarismů. Naservírovat s dějem vćelku předvídatelným.

Hakuka00
24.01.2018 1 z 5

Mělo to být humoristické? Já se nebavila. Jednou jsem se chytla na prdící polštářek. Přišlo mi to celé spíš takové nějaké smutné. Možná je to tím, že jsem to těm tragickým figurkám vážně věřila. Kniha prostě nesplnila očekávání. Asi máme s autorem jiné vnímání humoru, asi vnímáme rozdílně i spoustu jiných věcí. Prostě jsem z toho rozčarovaná, asi jako když čekáte zmrzlinový pohár a příjdou chilly papričky. :-/

Bohdana11
24.01.2018 2 z 5

Příběh vtipný, oddechovka od složitějších knih.ale tento spisovatel mě teda nenadchl,jestli je tohle jeho nejsilnější kniha,tak od dalších už moc nečekám.

Ivuska.09
23.01.2018 2 z 5

Bohužel jsem od tohoto vychvalovaného autora a jeho knihy čekala mnohem víc. Možná je to právě chyba toho očekávání, ale po dočtení jsem poměrně zklamaná. Neříkám, že jsem se u knihy ani jednou nezasmála, ale rozhodně bych ji nezařadila do vyloženě humorných děl. Je to spíš takové satirické pojednání o tom, co vše dokáže parta chlapů zvorat a jaké to má následky. Budu hodně zvažovat, zda se pustím do dalšího díla Patrika Hartla.

Boboking
23.01.2018 4 z 5

Po dlouhé době přemlouvání jsem tedy zkusil nejčtenějšího autora v ČR. "Sex, láska, a muži jako pitomci" - to je vděčné téma. Přečteno za noc, a četlo se to skutečně dobře. Nenáročné, místy vtipné, místy ne. Připadalo mi to jako kniha od Evy Urbaníkové, ale celé naopak.

BiancaB
23.01.2018 3 z 5

Autorovu prvotinu jsem četla až jako poslední a musím říct, že mě bavila ze všech jeho knih nejvíc. Je to oddechové, zábavné ale místy i vážnější čtení (vzhledem k hodnocení toho co člověk od maturity dokázal a o jakém životě snil) Člověk se začte rychle a jak děj ubíhá, zapomene i vystoupit z tramvaje :-D Až je mi líto, že jsem to tak rychle přečetla.

pagac17
18.01.2018

Je to moje první kniha autora. Jsem o dvě generace mladší od něho. Jeho fabulace počínání smyšlených osob po maturitě po dvaceti letech se mi jeví snad přehnaná. Nejsem suchar, mám vnoučata, mám pochopení pro jejích názory, ale co píše autor se mi zdá trochu nadsazené. Přesto jsem se zájmem tento titul přečetl.

irefir
17.01.2018 5 z 5

Super!!! Doufám, že ani Malý pražský erotikon mě nezklame, teď ho začínám číst.

Barisek007
16.01.2018 3 z 5

Klasickej Hartl... Přečteno i s dvouměsíčním prckem za den a půl. Vtipný, oddychový... Ale ten Šampon...ten mě sral snad celou dobu...sráč jeden :D ;)

zuzana13
15.01.2018 5 z 5

Vtipná, oddechová a skvělá kniha.