Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5350 5350

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

PWM
17.04.2018 2 z 5

Ve skutečnosti velmi temná a smutná kniha...

Težko lze nepropadnout hluboké trudnomyslnosti a pustému zoufalství z životní reality, ve které je jedno, kterou cestou se vydáte, protože vaše rozhodnutí budou vždy chybná a vše dopadne špatně. Jediným lékem je pak dosavadní hodnoty i způsob žití hodit za hlavu a začít znovu a jinak.

Prazvláštní “deus ex machina” knihy se pokusí, pravděpodobně neúspěšně, alespoň maličko zvrátit pocit marnosti, beznaděje a smutku, kterým Vás přečtení naplní. Prvoplánový humor se jej pak snaží maskovat - o to krutější je i kontrast k celkovému vyznění.

Celkově shrnuto: dokud jsem knihu nečetl, neměl jsem pocit, že by se mě krize středího věku jakkoli týkala...

Pajan28
16.04.2018 4 z 5

Pěkné nenáročné čtení.

Zdenas5
15.04.2018 5 z 5

Povedená kniha, bavila jsem se.

Hana62
15.04.2018

Oddychovka. To je podle mě nejlepší recenze. Místy humorná, bavila jsem se, ale rozhodně znovu ji číst nebudu.

Moncele
15.04.2018 5 z 5

Právě dočteno... v jednu chvílí jsem myslela, že jsem totálně šlápla vedla. Jsem ale ráda, že jsem to nevzdala...

Endy17
07.04.2018 5 z 5

Váhal jsem nad hodnocením, čtyři hvězdy nebo pět? Ale skutečnost, že jsem se na několika místech královsky bavil a celou knížku přečetl takřka na jeden zátah, zastínila drobné výhrady.

mig20
02.04.2018 5 z 5

Ke knize jsem se dostala v rámci Čtenářské výzvy a jsem za to moc ráda. Určitě se pustím do čtení i dalších knih od tohoto autora. Kniha se mi moc líbila, čtení to bylo vtipné a snad jen konec mi přišel poněkud rychle ukončen, tak trochu násilně. Každopádně i přesto kniha super a ráda ji doporučím dál.

Lyzarka79
29.03.2018 5 z 5

Jsem ve stejném věku a tak mi to připadalo hodně povědomé a blízké. V tramvaji jsem se zasmála i nahlas :) Moc fajn čtení.

druzickaster
23.03.2018 5 z 5

Pohodová oddychovka od středněvěkého autora pro nás středněvěké. Za sebe můžu říct, že nevím zda bych hru absolvoval, protože až takový odvazák asi nebudu, ale bavil jsem se u toho královsky a o to šlo. Takže rozhodně dám šanci i erotikonu. Jo a mrkněte na Všechnopárty kde je s autorem rozhovor, stojí to za to!

daPhytCZ
18.03.2018 5 z 5

Rychlé a oddechové čtení. K postavám mého věku jsem si po pár stránkách velmi rychle vypěstoval kladný vztah, a proto moje hodnocení není asi úplně objektivní.
Určitě se podívám i na další knihy tohoto autora.

Bukina
18.03.2018 2 z 5

Toto není literatura mého srdce.Do Erotikonu už nejdu.Za mě dvě hvězdy.

Leniii
18.03.2018 3 z 5

Byť je tato kniha prvotinou pana Hartla, četla jsem ji jako poslední a musím říct, že mě i nejméně oslovila. Z Okamžiků štěstí a i z Erotikonu jsem byla víc nadšenější. Jako oddechovka do vlaku fajn, ale asi jsem čekala víc, když jsem četla ty dvě předchozí..nicméně se mi líbí styl, kterým autor knihy píše, pana Hartla mám ráda :)

Sarrah
17.03.2018 2 z 5

Nerada odkládám nedočtené knihy a tak jsem ji tedy dočetla. Nevím, podle jistých komentářů mám pocit, že jsem asi četla úplně jinou knihu. Je to má druhá kniha od Patrika Hartla (dala jsem autorovi šanci ;-)) a myslím, že poslední. Není to můj šálek kávy.

LuciíŠvarc
14.03.2018 2 z 5

I když kniha vyšla jako první, četla jsem ji až jako poslední a oslovila mě nejméně. Z Okamžiků štěstí i Erotikona jsem byla urvaná, ale tady přišlo malé zklamání. Asi mi není ještě úplně blízká krize středního věku a pro tu jejich hru jsem nenašla moc pochopení, přišlo mi to přes čáru a kluci mi občas lezli na nervy. Mamka naopak byla s knihou moc spokojená.

Ouninka
13.03.2018 5 z 5

Výborný, čtivý...mělo to šmrnc...byla stejně skvělá jako Malý pražský erotikon, těžko soudit, která byla lepší...za mě mají 5* každá :) !!! Doporučuji všem jako oddychové čtení :) !

Nomia
12.03.2018 3 z 5

Jó krize středního věku je holt sviňa. Vtipná a čtivá knížka o čtveřici bývalých kamarádů, jejichž příběh opět začíná na školním srazu a jejich životy se nakonec krásně proplétají. Kniha se čte skoro sama a opět nechybí spousta humorných situací a vtipných hlášek. Jinak je to Hartl jako vždy, občas smutné, občas veselé, ale vždycky velmi lidské.

Erotikon mě nadchl, Okamžiky štěstí mě nechaly chladnou a Prvok, Šampón, Tečka a Karel mě opět utvrdili v tom, že Hartl humorné oddechové knížky prostě psát umí. Nemůžete očekávat veledílo, ale neskonalou zábavu ano.

Blančitos
11.03.2018 3 z 5

Jako oddechovka to bylo fajn, ale... Čekala jsem možná trošku více, než jsem dostala.

Whobey
11.03.2018 4 z 5

Trochu jsem se této knihy bála, prvně mi ji doporučila známá, která absolutně zbožňuje Vieweghovy příšernosti, což je řeka, do které už opravdu vkročit nechci. Nicméně když mi kolegyně v práci vrazila Prvoka, Šampóna, Tečku a Karla do ruky, rozhodla jsem dát Hartlovi šanci.

A jsem ráda, že jsem tak učinila. Možná i tím, že jsem od toho nečekala nic závratného, mě ta kniha docela mile překvapila. Je to oddechovka, místy velmi zábavná, místy až tragická, ale výborně realistická. Styl psaní pana Hartla mi taky výborně seděl, příběh měl hlavu i patu, vtáhl do osudů čtyř přátel.

Prima kniha, jestli hledáte něco na oddech, je to to pravé! :)

babystar
06.03.2018 4 z 5

Čtivá kniha, kterou jsem přečetla na jeden zátah přes noc. Příběh čtyř kamarádů na životní křižovatce. Se svými problémy středního věku se vyrovnává každý jinak a řekla bych, že (až na jednoho) s čistým štítem. Na Malý pražský erotikon to však nemá. Podle mě je to kniha o mužích a pro muže, ale možná se pletu (viz jeden mužský komentář od FrankCastle).

Burák
06.03.2018 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se dost těšila. Líbil se mi název i námět společného boje dávných spolužáků s přicházející krizí středního věku. Od Hartla jsem četla předtím Malý pražský erotikon, který mě nadchnul, takže očekávání jsem asi měla opravdu velká.

Úplně zklamaná jsem nebyla, četlo se to velmi lehce a do čtení jsem se určitě nutit nemusela. Ale z až příliš šablonovitých charakterů hlavních postav, jejich osudů a z dost klišoidního závěru jsem byla trochu znuděná.

Takže jako knížka na víkendové oddechové čtení to obstojí, ale podruhé už bych to nečetla.