Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel
https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5354 5354

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

evelýny
04.03.2018 5 z 5

To byla parádní jízda! Patrik Hartl mě opět svým vtipným textem nenásilně přesvědčil, že moje povinnosti mi neutečou. Dlouho jsem již tak nesprintovala do cíle, jako u této knihy. Poháněla mě moje neuvěřitelná zvědavost, jak tento navzájem propletený příběh čtyř spolužáků dopadne. Pomůže jim neutuchající přátelství vyřešit jejich krize středního věku?
Cílová páska protržena a mně nezbývá, než dát těmto chlapům, kteří se na chvíli pokusili vrátit do dob dětských her a malin nezralých, sbohem.

P.S: Mějte se pěkně, Prvoku, Tečko, Šampone, Karle... Bude se mi po vás stýskat.
A víte co? I ve mně jste aspoň na chvíli vzbudili touhu provést nějakou bláznivinu :-))) A za tento fakt přidávám dvě *, protože to se hned tak někomu dlouho nepodařilo.

Patrik Hartl vsadil na jednoduchost a vsadil dobře, protože v jednoduchosti je síla.
A upřímně: i já bych od tohoto autora uvítala ,,něco" v televizi.

kap66
04.03.2018 1 z 5

Pomůžu vám: kap66 je hnidopišská megera (vy, kteří milujete slovník Patrika Hartla, mě nazvete mnohem, mnohem hůř). Protrpěla jsem se do konce a vůbec jsem nevnímala, že to má být knížka vtipná a oddechová. Důvodem je autorův styl - napíšu odbytý a ledabylý, myslím si ale, že - jak to napsat mile? - autor neumí dobře česky.
Jednu hvězdičku dávám za dialogy. I za nimi má autor potřebu něco dovysvětlit: dva ajťáci mluví o Karlovi, který je tajně poslouchá, jednoznačně ho charakterizují, nazvou ho i jménem, ale autor pro jistotu dodá, že Karel neměl pochyby, o kom mluvili. I tak je škoda, že dialogy autor nevyužil víckrát; nejhorší jsou souvětí, ve kterých vše opisuje.
Na každé stránce je několik vět začínajících spojkou "a", někdy i ob jednu větu: "A že se neodvažuje vyjít do lékárny pro prášky. Těžce nesla, že ji opouští. A on to moc dobře věděl. Zároveň si ale... A tak matce jasně řekl,..."
Autor si opravdu hodně oblíbil přirovnání - vybírám: přilepila se k němu jako suchej zip, je jak osina v prdeli, držet se jak hovno košile, připadal si jako lízátko do prdele, jako hovno zabalený v atraktivním celofánu, jako kretén, zprcal by ji jak římskej voják,...
Použití obecné češtiny je v pořádku, ale vadí mi kombinace obecné a spisovné v jedné větě: "...aby se neztrapňoval DÝL, než bylo nezbytně NUTNÉ." "...jestli nechce jít s KLUKAMA raději do JINÉ hospody."
V některých větách něco přebývá: " Začala mu SPROSTĚ nadávat, co se jí sere do života." "Chtěla jít tančit, ale jak Karel, tak i Šampón se vymluvili, ŽE NEJDOU". Některé by potřebovaly překopat: "Saša je naprosto nepraktický expert na komplikace." (Tím je asi myšleno, že je nepraktická a ještě k tomu expert na komplikace.)
"Drobností" už jsou chyby v interpunkci a velkých písmenech.
Vy ani nevíte, jak ráda dávám hodně hvězdiček a jak ráda se vyjadřuji o knížkách kladně! Vůbec není pravda, co píšu na prvním řádku. Jsem laskavá a vděčná čtenářka. Tady to ale vážně nešlo.

Mrzenka
01.03.2018 3 z 5

Taková pěkná oddechovka, ostatně jako všechny knížky od Hartla.

kofina
27.02.2018 4 z 5

Po erotikonu a okamžicích už mě Hartl nepřekvapil a splnil očekávání, kdy jsem po něm sáhla s touhou po příběhu ze života a lehkém, nenáročném čtení, snad i s trochou zábavy. No.. tohle všechno dostanete, jen ta zábava tentokrát trošku pokulhává. Takový milý příběh, který bych nebrala úplně jako obohacení české literatury. :)

FrankCastle
25.02.2018 2 z 5

Ležela v práci na stole u sekretářky, tak jsem se zeptal, jestli si ji můžu půjčit. Asi není náhoda, že drtivá většina komentů je tady od žen a dívek, a že jsem se k ní dostal taky z rukou ženy. Neoslovilo mě to, asi to fakt píše o chlapech pro ženy, protože je to jak z reklamy na Coca Colu, kde je život tak hrozně fajn a všechno a všichni jsou hrozně cool...dámy, všichni nejsme jako postavy z románu...naštěstí/bohužel (vyberte si podle osobních preferencí). Takže pro mě první a poslední dílo autora, které jsem vzal do ruky.

Amy27
24.02.2018 5 z 5

Knihu mi doporučila náhodou jedna zákaznice v obchodě a já jsem ji velmi vděčná za to, že jsem zase mohla objevit vynikajícího českého spisovatele. Kniha mě neskutečně bavila. Smála jsem se nahlas v kavárně, v šalině i v práci. Je to první knížka v mém životě, která mě bavila od první stránky.

Jo... a přečetla jsem ji za dva dny, to jinak nejde! :D

Schary
24.02.2018 5 z 5

Pekna,ctiva knizecka o kamaradstvi,lasce,sexu a testosteronu...

Suzynka29
22.02.2018 5 z 5

Knihu mi doporučila naše knihovnice a fakt se trefila. Fakt jsem se pobavila, bylo to hezky a vtipně napsané bez zbytečné omáčky okolo. Za mě super.

nikol1774
22.02.2018 5 z 5

Moje první kniha od tohoto báječného spisovatele. Slyšela jsem spoustu pozitivních ohlasů, ale musela jsem se přesvědčit sama. Je to opravdu super kniha. Obzvlášť pasáž jak Tečka vede rozhovor s dcerami o tom jak se dělají děti.
Těším se na zbylé dvě knihy, které na mě čekají v mé knihovně.

kopretitinka
22.02.2018 4 z 5

Jako oddechovka je tato kniha perfektní. Přímočaré, zcela "logické" myšlení mužů je popsáno vtipně a srozumitelně... tak trochu exkurze pro ženy do zábavy, obav, nadějí i zklamání v mužském světě .... holt, každý máme ten svůj svět. Muži a ženy. Tak odlišní a přesto v základních bolestech a snech stejní. Hezký :)

e.s.e.t.
20.02.2018 5 z 5

Kniha o mužích, napsaná mužem - skvělá pro ženy. Hartlovo velké plus je přirozený popis situací, který ve Vás zanechá dojem, vzpomínku, takovou jako by se to opravdu stalo.
Mohu jen milionkrát doporučit. Bojím se ale, že budete ale stejně jako já zklamaní, že je kniha tak krátká :).

JitkaV1985
19.02.2018

První Hartlovo dílo, které se mi dostalo do ruky.. parádní oddechový román o crazy čtyřce chlapíků s docela zajímavými a rozdílnými životy :) PS: doporučuji nějaké interview na Youtube třeba s tímto šílencem.. jeho smích vás rozseká :)))

blonde_elis
17.02.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora, který je v poslední době poměrně diskutovaný. Za mě bych to zhodnotila jako poměrně zábavné lehčí čtení, cením poutavý vývoj příběhu - stránky mi ubíhaly velice snadno. Nemůžu říct, že bych se smíchy přímo válela po zemi, ale párkrát mi to pobavený úsměv na tváři vykouzlilo, takže spokojenost :).

Petass
15.02.2018 3 z 5

Ač je to autorova prvotina, přečetla jsem ji až jako poslední Hartlovu knihu. Příběh o první krizi středního věku 4 spolužáků, mě až tak nezaujal... Celé mi to přišlo tak nějak trapné, zbytečné, nelogické... Občas jsem se zasmála, slzy se nekonaly. Líbily se mi jednotlivé postavy a jejich životní příběhy. Workoholik, smolař, frajer a "vysloužilý" voják. Pro mě zcela uvěřitelné osoby. Děj už mě až tak nezaujal. Možná jsem jen špatná cílová skupina. Můj otec u téhle knihy brečel smíchy a dodnes mi z ní připomíná různé pasáže. Považuje ji za Hartlovu nejlepší... I když jsem čekala víc, nelituji, že jsem ji přečetla. Už se k ní ale asi nevrátím.

Banny_L
14.02.2018 3 z 5

Tak jsem se nechala zlákat sympaťákem. Na odreagování OKi, ale..přijde mi, jako bych takových příběhů za život četla už milion..

Torino
14.02.2018 4 z 5

Možná proto, že je tato kniha o krizi středního věku a na mě pomalu začíná doléhat tíha dospělosti, tak jsem ji chápala možná až moc. Ačkoli je psána o chlapech a spíš pro chlapy. Řekla bych, že hlavní myšlenkou knihy je pro mě toto: "I když se v dospělosti nemůžeme chovat tak bezstarostně a nezodpovědně jako v 17 letech, tak je fajn si v sobě alespoň kus té mladické upřímnosti a pravdivosti zachovat, i když jsou zahaleny do pláště diplomacie". A to asi mluví za vše! Jinak byla kniha vtipná, četla se hezky a rychle. To, že autor o sobě sám tvrdí, že se snaží psát pěkné knihy s dobrými postavami, můžu na základě této zkušenosti potvrdit.

Dolik13
08.02.2018 3 z 5

Byl jsem po rozchodu a musel jsem si přečíst něco veselého a vtipného a účel to splnilo. Od Hartla to byla první knížka a musím říct, že jsem spokojený. Chvíli mi trvalo než jsem si zapamatoval kdo je kdo, ale nakonec jsem se do toho začetl. Hodně mě překvapil konec, upřímně jsem to nečekal, a spíše mě to zklamalo. Myslím si, že by si to zasloužilo happy end. Nejvíc mě bavila dějová linka Prvoka a Karla. Nebylo to to nejlepší, co jsem kdy četl, ale rozhodně si od tohoto autora přečtu něco dalšího.

asam
08.02.2018 4 z 5

Nenadchne, ale také neurazí. Oddychové čtení

francouz
08.02.2018 5 z 5

druhá kniha od pana Hartla se četla naprosto sama. Čím to, že dokáže tak zaujmout, v čem jsou jeho příběhy jiné. Pro mě určitě v tom, že jim nejde neuvěřit, jsou prostě ze života, který může potkat Vsá, nebo nás. Navíc třídni sraz po tolika letech, prostě tak opravdu vypadá. Je to něco, na co se těšíte, plánujete a pak si říkáte, vždy´t na tom nejsi tak špatně, i když Ti už nějaký ten šedivý vlas vyrašil. Ano možná jsi si naplánoval něco jiného, ale to co nyní děláš Tě uspokojuje a žene tě dál, takže jsi se zase tak nezpronevěřil svému předmaturitnímu snu...
Knížka se opravdu četla sama, a to asi i díky, tomu, že jsem viděl určité spojitosti se svým vlastním příběhem. Je plná klasického humoru, který se mě opravdu líbí.
Není to nic co by se vám vnucovalo násilně, prostě se Vám to dostane pod kůži tak nějak samo.

Ewellyn
06.02.2018 4 z 5

zhltnuté za dva dni, páčilo sa mi to viac ako okamžiky štestí, prišlo mi to viac humorné, lepšie odvíjanie deja, príjemná oddychovka :)