Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453417/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-8WS-453417.jpg 4 5326 1212

První román populárního autora Patrika Hartla vychází po osmi letech s filmovou obálkou. Román s vtipným nadhledem vypráví příběh čtyř kamarádů, kteří si 20 let po maturitě uvědomí, že ve skutečnosti nežijí tak, jak si v osmnácti představovali. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, rozhodnou se, že s tím něco chtějí udělat. Obsah zůstává stejný, avšak obálka a vnitřní strany knihy skrývají autentické fotografie z natáčení stejnojmenného filmu autora a režiséra Patrika Hartla.... celý text

MichaelaSaky
20.07.2017 5 z 5

Tak tohle fakt musíte číííst. :) Naprostá pecka a obrovská oddechovka.

carkaaa
20.07.2017 5 z 5

Výborné jako vždy.

LaCoccinelle
19.07.2017 5 z 5

Knížka se čte sama. Přečteno jedním dechem za den. Doporučuji k přečtení.

Nikaella
18.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Za jeden den. Je vtipná, člověk se u toho zasměje. Mnozí čtyřicátníci se možná i trošku zamyslí, jestli svůj život prožili podle svých představ.

Marco
17.07.2017

Člověk se většinu doby směje a chvatně otáčí listy. Současně se neustále nedokáže ubránit podezření, že to o čem se zde doopravdy píše, nejsou reální lidé kolem čtyřicítky, ani problém středního věku, a už vůbec ne příspěvek k nazírání lidského života s jeho paradoxy a roztodivností, ale pouze osudy vymyšlené a vykonstruované kolem několika vtipných scén. Nic proti tomu, je to zcela legitimní taktika v boji o čtenáře. Samozřejmě, kdyby to nebylo tak přímočaře jednoduché, mohlo by to mít i nějakou přidanou hodnotu v podobě potřeby zamyšlení nad (ne)vážností fenoménu středního věku, kdy, jak se zdá, končí veškerá sranda.

Jinými slovy, román Patrika Hartla je malý pamlsek po obědě. Je to rychlé, s vysokým obsahem rafinovaných monosacharidů, a probouzí v nás větší a větší chuť na další sousta, ačkoli hladina glukózy v krvi nebezpečně stoupá a s ním i pravděpodobnost blížící se cukrovky či metabolického syndromu. Náš doktor by nám přesně takové potraviny z jídelníčku vyškrtl. Žádný vitamín, minerál, vláknina. Po obědě jsme již dokonale nasyceni. Ten pamlsek je zcela nadbytečný a my víme, že bychom neměli, ale stejně se nakonec neovládneme a zatímco vstáváme od stolu a odcházíme k poněkud nezáživné práci, natáhneme ještě ruku a rychle vyvoláme ten efemérní okamžik sladkého i dokonale falešného pocitu na patře. A za pár minut také dokonale zapomeneme.

Nunynka
17.07.2017 4 z 5

Kdybych tuto knihu četla od Patrika jako první tak by dostala pět hvězdiček. Ale po erotikou a okamžicích ji musím jednu hvězdičku ubrat. Každopádně knížka přečtená opět velice rychle a s nadšením. Líbí se mi na knížkách od Hartla ta jednoduchost a při tom složitost postav a děj při kterém se vždy tak nějak zamýšlím nad vlastním životem. Už aby byla jeho nová knížka.

pedroK
16.07.2017 5 z 5

Super kniha, u které mi bylo líto, že končí. A jak to bude s klukama dál?? Zamilovala jsem si Patrikův styl psaní a nedá se nic dělat, jdu si vzít Okamžiky štěstí!

Lachtaan
13.07.2017 5 z 5

Vůbec první kniha z oblasti čtení určeného výhradně dospělým a mě nezklamala v jediné řádce. A to se mezi tuto věkovou skupinu budu moci řadit až za necelých půl roku. Krásně, zábavně a hlavně realisticky napsané ve všech 220 stránkách knihy. Prosím o víc takových děl!

Jančislava
13.07.2017 4 z 5

Kniha se četla lehce a ač nemám moc ráda knihy typu "a teď se budem smát",celkem se mi líbila. Pokud chcete oddechovku určitě se hodí.

Susan94
13.07.2017 3 z 5

To je tak, když chlapi a zřejmě i autor, dostanou do krize středního věku. Ok, ok, tak se opijí, vymyslí si triviální úkoly a přitom se jim jejich životy krásně rozpadají. Nejsem feministka, jen mě tohle nic nedalo. Občas jsem se zasmála, ale nic hlubšího v tom opravdu není. Od autora jsem přečetla všechny jeho knihy a vím, že má na víc. Prvotina se opravdu moc nezdařila.

Haňula_
12.07.2017 5 z 5

Knížka, u které se zasměje každý a skvělá oddychovka, od které se člověk nedokáže odtrhnout.

nikola2817
11.07.2017 4 z 5

Za mě je tato kniha od Hartla asi nejslabší, ale i tak se mi celkem líbila. Byla vtipná a nenáročná. Nic co by nadchlo, ale ani neurazí.

janina pako
11.07.2017 5 z 5

Bezva kniha na odreagovani vsem doporucuji, moc se mi libila. Uz se tesim na dalsi knihu od tohoto autora

1casper
09.07.2017 3 z 5

Tuhle knihu bych zařadila mezi "Neublíží ani nenadchne". Četla jsem vsechny Hartlovy knížky, ale tahle je nejslabší. Neuvěřitelná slátanina. Po tydnu uz si na ty ctyri kamarady ani nevzpomenu.

Tri hvězdy za mista, kde jsem se fakt bavila.

Uz se k téhle knížce nikdy nevrátim.

Alex.rrr
08.07.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla trochu se sebezapřením. Pěkný nápad a dobré vtipy a hlášky, ale obsahově je to nuda. Neurazí, ale asi bych se ke knize už nevrátila.

netty
08.07.2017 5 z 5

První kniha od P. Hartla, kterou jsem četla. A náramně jsem se bavila! Všichni čtyři chlapi mi byli svým způsobem sympatičtí a jejich plnění úkolů nemělo chybu! Moc se mi líbí, jak autor prolíná jednotlivé příběhy, které dávají smysl a nejsou zamotané. Díky této knize jsem zařadila Patrika Hartla mezi své oblíbené autory a okamžitě si pořídila i jeho další knihy.

momo01
07.07.2017 3 z 5

Dočetla jsem ji před dvěmi týdny a už nevím o čem byla... Ale pocit, že se jednalo o nenáročnou oddychovku zůstal. Vím, že jsem se místy pousmála a během čtení vypla. A taky si pamatuju, že po přečtení jsem si řekla, že Šabach je stejně lepší.

Limonadovyjoe
06.07.2017 5 z 5

Tak to byla jízda, dokonce bych řekla, že to je nejlepší Hartlovka :) Všichni 4 kamarádi jsou sympatičtí, jsou dobrá parta a klobouk dolů jak se vrhli do splnění úkolů. Jednotlivé linie se moc hezky prolínají:) Kniha je perfektní relax a dost jsem se nasmála. Přečtete ji jedním dechem. Jen ten závěr je takový lidský....smutný.

JanaDor
06.07.2017 4 z 5

Už rozumím, proč jsou knihy tohoto autora tak oblíbené. Píše velmi čtivě a jeho děj se odehrává v českém současném prostředí, které je čtenářům blízké. K tomu dokáže dobře vystihnout postavy a rozehrát děj na více stranách s následným propojením. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne jako jednohubku. Styl knihy vedle čtivosti nepostrádá lehký vtip a nadhled. To vše dohromady dává skvělou knihu pro chvíle odpočinku.

trudoš
04.07.2017 3 z 5

Čekal jsem nenáročnou komedii o setkání spolužáků po 20 letech a dostal obměnu Románu pro muže. Což by ani tak nevadilo, nebýt obehraného motivu krize středního věku, jenž v české tvorbě hraje prim snad jakékoliv zápletky. Ale abych nebyl za škarohlída, na příběhu mě ani tak neštval styl humoru, s nímž jsem se míjel, ale nevyužitý potenciál, se kterým šlo odehrát daleko zajímavější představení.
Ústřední nápad totiž funguje, jen jej Patrik Hartl použije všehovšudy dvakrát. A přestože vyprávění neoplývá bůhvíjakým rozsahem, překvapivě má tendenci se zasekávat, jako by si v určitých momentech nevědělo rady kudy dál. Pár slušných scén tu ovšem je, nepopírám.
Horší pořízení jsem měl s ústřední partou kamarádů, ve kterých se člověk těžko hledá. Voják, ajťák, děvkař a moula. Teď se smějte a hlavně ztotožňujte. Navíc vztahy mezi postavami připomínají spíš televizní seriál než reálný život a já moc velký příznivec telenovel nejsem. Ale na konci se dle pravidel Trháku všichni ožení a to se počítá.