Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5329 5329

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

Duffča
03.02.2016 5 z 5

Líbí se mi styl a humor. Některé vulgární výrazy zbytečné... Oddychovka úžasná.

Hilda_

25.01.2016 5 z 5

výborná

amysa
24.01.2016 4 z 5

Svěží, místy i úsměvné čtení ze života, které mi zpestřilo včerejší sobotní večer... Trošku mi to připomínalo Hot Boys od jiné české autorky. Ale obě tyto sondy do mužských duší se mi líbily a sedly mi dobře a i já jsem si během čtení pohrávala s myšlenkou na zfilmování... Mně se zkrátka tyhle hořkosladké záležitosti ze života prostě líbí... Tak se těším zase příště, Patriku!

Katno10
19.01.2016 5 z 5

Velmi ctiva a lehka kniha, ktera pobavi.

pavlinice
14.01.2016 5 z 5

Další výborná knížka (vlastně autorova první, ale dostala se mi do ruky až po Erotikonu). Neslibuje žádný hluboký zážitek, ale kdo chce číst pořád jenom něco takového? Výborná knížka když se člověk chce odreagovat - vlastně obyčejné příběhy ze života, ale napsané s lehkostí a nenuceně.
Druh humoru, který mi absolutně sedí...

limetka2008
10.01.2016 2 z 5

Ale no tak jako lehká oddechovka, chvílemi vtipná, chvílemi trapná, se to dalo přečíst. Ovšem že bych se po dočtení sápala po dalších autorových dílech, to opravdu nehrozí.

tatjana1737
06.01.2016 4 z 5

Půjčila mi kamarádka a původně jsem čekala něco jiného, protože mi většinou doporučuje jiný typ literatury. Název mi trochu evokoval nějakou knihu piškuntálií pro mladistvé čtenáře (přece jen ty přezdívky nahrávají nějaké klučičí partě, co zažívá dobrodružství na táboře nebo na vesnici). Po přečtení anotace jsem si pak učinila jasnou představu, o čem to asi bude. A ani jedno se nekonalo - ani piškuntálie ani realizace mé "jasné představy".

Samotný nástřel děje v anotaci na přebalu je sice pravdivý, nevypovídá však úplně o obsahu knížky. Skoro bych i doplnila, že jde o generační výpověď. Hrdinové knížky se po třídním srazu (velmi trefně popsaném - sice nemám tolik let od maturity, ale některé postřehy sedí) vyhecují k tomu, aby si zahráli hru, která dokáže, jestli jsou sráčové nebo pořád mají náboj jako když jim bylo osmnáct. Hraní hry je zavede před nečekané situace, v dalším vývoji nesčetněkrát sehraje roli blbá náhoda či neporozumění. Čtyři kamarádi se neubrání sebereflexi a snaze něco se sebou dělat, ne vždy dosáhnou kýženého výsledku, přesto však dosáhnou nějakého osobnostního posunu.

Přestože knížka byla psaná docela vtipně a hlavní postavy (včetně těch méně kladných) byly sympatické, neubránila jsem se místy zamyšlení nebo smutnému povzdechu, protože Hartl popisuje životní situace, jimž podobným člověk sám prožil.

POZOR SPOILER:
Dost mne překvapil konec příběhu jedné z postav, který jsem nečekala a z hlediska toho, že na knížku by šlo dobře navázat dalšími osudy hrdinů, mi přišel nepochopitelný.
KONEC SPOILERU :-)

Ačkoli kniha nepřinesla nějaká zásadní životní moudra, vede k zamyšlení, jak to má čtenář sám se sebou, svými blízkými a svým životem obecně (obzvláště je-li mu po třiceti a sem tam má tendenci bilancovat, zda se mu život ubírá tam, kam chtěl kdysi, jestli se mu splnily jeho sny a je spokojený). Z hlediska sympatičnosti postav by se i mně kniha líbila zfilmovaná. A pokud to bude dobrý snímek, tak doufám, že režisér dostane za každého návštěvníka kina tři koruny :-).

suezie
05.01.2016 5 z 5

Opravdu nevím, jestli to je tím, že tato knížka přišla v tu správnou dobu nebo je vážně tak dobrá. Moc jsem si ji užívala a kdyby byla delší, nebyla bych proti. Skoro je mi až smutno, že se musím s těma fajn klukama rozloučit. Nejvíc jsem si oblíbila Tečku s Prvokem. Četla se skvěle. Sám autor je velký sympaťák. Pokud máte chuť, určitě se podívejte na Show Jana Krause, kde byl Patrik Hartl hostem. Nepochybuji o tom, že se zasmějete ;).

Jack333
05.01.2016 5 z 5

Asi nebudu takový suchar ;)), moc povedená kniha! ;)) A s chutí do Malého pražského erotikonu ;)

ji7967
04.01.2016 3 z 5

Hartl mě obecně moc nenadchl, i když v porovnání s Erotikonem se tato kniha četla lépe. Některé vulgarity jsou - na můj vkus - někdy až zbytečné. Ale občas se člověk zasmál a knihy autora se čtou naprosto samy, plynou a občas i celkem baví. Hartl mistrně dokáže popsat situace ze života, skvěle je "vypíchnout" a nenásilně vklínit do děje. Přemýšlela jsem čím to, že zaujme tolik čtenářů..mám pocit, že velkou měrou je mu k dobru, že píše o věcech, se kterými se český čtenář denně setkává a proto je mu blíž. Nebojí se uvést značky, známé osobnosti, pořady v televizi atd...Takže pokud chcete oddychovku a nevadí vám trocha vulgarity, doporučuji. Dala bych 3,5 hvězdičky ;)

Junjun
03.01.2016 4 z 5

Nejdriv jsem dala tri hvezdicky a pak zmenila na ctyri. Sice to neni zadna narocna literatura, ale svuj ucel- oddychove, vtipne, ale zaroven ne trapne knizky splnila. Vsichni ti chlapi mi byli sympaticky a rada bych to docela videla i zfilmovany:-)

myomyo
30.12.2015 5 z 5

Oddechová četba popisující současné radosti a starosti dnešních 30-40cátníků.

pipetion
29.12.2015 4 z 5

Čtyři kamarádi z gymplu po třicítce. Čtyři různé životní postoje. Bylo to převážně veselé a milé čtení, pár momentů k zamyšlení, ale žádná přehnaná filozofická moudra.

Juzzy
22.12.2015 4 z 5

Příjemná oddychovka, ale erotikon je o chloupek lepší. :-)

Jaruce
22.12.2015 4 z 5

Přečteno jedním zátahem, myslím, že byla lepší než erotikon, aspoň mě se víc libila tato.

Cheynee
17.12.2015 4 z 5

Fajn knížka, taková oddechovka :)

veeverka
29.11.2015

super, doporučuji

Efča59
23.11.2015 3 z 5

Výborná kniha na dovolenou i pro nečtenáře.

david7814
22.11.2015 4 z 5

Pridavam sa k nazoru, ze dielko je vydarenejsie, nez Prazsky Erotikon. Da sa precitat velmi rychlo a aj ked autor nezachadza do hlbky postav tak, ako v Erotikone, ich vyrazne roznorode osudy su predstavene dostatocne obrazotvorne. Opat nechybaju typicke exaltovane opisy situacii a ich detailne vyjadrovanie v obrych financnych velicinach.