Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Prvok, Šampón, Tečka a Karel https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118080/bmid_prvok-sampon-tecka-a-karel-7nf-118080.jpg 4 5329 5329

Román vypráví s vtipným nadhledem příběh čtyř kamarádů. Autorem knihy je Patrik Hartl - autor a režisér divácky úspěšných her. Příběh je o čtyřech kamarádech, kteří si dvacet let po maturitě položí otázku, jestli žijí opravdu tak, jak chtěli, když jim bylo osmnáct. A protože si musí přiznat, že by sami ze sebe nejspíš byli zklamaní, pokusí se to změnit.... celý text

LolaSta
24.05.2015 5 z 5

Moc dobrá knížka, přečetla jsem ji na jeden zátah. Trochu kombinace Monyové a Viewega, velmi čtivě napsané, ze života, člověk se nemůže odtrhnout.

Verrrunka
22.05.2015 4 z 5

Přečteno skoro na jeden zátah... Skvělý humor, jsem ráda, že jsem Patrika objevila, už se těším na další jeho knihy! Jen tak dál..

Darjam
17.05.2015 3 z 5

Moc dobrá kniha. Autor je vtipný, umí skvěle vyprávět a vybírá si témata ze života. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože jeho kniha Malý pražský erotikon je prostě ještě lepší. Ale rozhodně doporučuju obě :)

Indiánka
14.05.2015 5 z 5

Bylo to fajn a doporučuji juknout na jeho stránky a na Show Jana Krause s panem Hartlem, to jsem si ho teda fakt oblíbila i jako člověka. Pět hvězd jen to fiklo.

LibraryGirl
05.05.2015 4 z 5

Knížka mě moc potěšila :-) Vtipná, ale nepopadala jsem se za břicho. Byla malinko dojemná, ale neplakala jsem. Hodně sarkastická. Je to příběh ze současnosti. Někdy až moc reálný. Autor na to jde naostro, žádné květnaté řeči kolem. Každá postava byla jiná. A konec byl dobrý, prostě mi sednul. Více takových knih, prosím :-)
Moje nejoblíbenější postava z knihy byl Prvok a pak Tečka. Příběh by se mi líbil i jak film nebo několikadílný seriál do televize. Během čtení jsem už viděla, které české herce bych vybrala:-) Zvažte to, pane spisovateli!:-) :-)

jesterka.as
28.04.2015 5 z 5

Jak je uvedeno na přebalu - "Doporučuji!" :) moc jsem knížce nevěřila, ale je super. Moc pěkný příběh a skvěle napsáno :)

Barolenka
23.04.2015 5 z 5

Skvělé čtení:-)

vkontextu
09.03.2015 5 z 5

Osvěžující, oddechová a zábavná kniha, v tu chvíli prostě sedla. Příjemné překvapení.

denjis2957
09.03.2015 3 z 5

Na tuto knihu jsem se upřímně těšila, ale přiznám se, že jsem od ní čekala mnohem více. Je možné, že roli zde hraje můj věk. Až budu starší, zřejmě více porozumím problémům hlavních postav. . Nevím, mám radši knihy, které jsou více k zamyšlení, tohle prostě asi nebyl můj šálek. Každopádně, kniha je to dobrá, na pobavení a odpočinek ideální, lehce ze života, velmi pravděpodobně se v budoucnu stane námětem dalšího z českých celovečerních filmů (možná jakýsi nástupce Vieweghových děl).
SPOILER!!!: hlavně závěrečná část s nečekaným úmrtím jedné z postav mi přijde zbytečně nadnesená, jako by autor měl pocit, že dílu ke konci chybí nějaký zásadní zlom (zřejmě zde autor poukazuje na to, že ne všechno může skončit happy endem, a tak se snaží úspěch ostatních hrdinů vykompenzovat právě smrtí Šampóna)

janno69
08.03.2015 5 z 5

Výborné oddechové čtení, dobře a čtivě napsané, přesně ze života, nic přikrášleného, nic přehnaného, skvělý humor a nadsázka. Dávám 5 hvězd a doporučuji každému, jako lék na všední trápení :-)

Coudy-man
30.01.2015 5 z 5

pohodové čtení,oddechovka ale pěkné....

Ebon
26.01.2015 4 z 5

Příjemné, zábavné, oddechové čtení. Jen závěr mi přišel trochu méně svěží, než první polovina.

marcuswang
31.12.2014 3 z 5

Kniha mi přišla zábavná a velmi vtipná. První půlka lepší. Snažím se sehnat kluky a holky do podobných scénářů. Je to fuška... samý měkoty.
O čem se pak ale dá sakra psát? ;)

ladydelicat
05.12.2014

Popravdě mi kniha nesedne. Ubrala bych na vulgarite. Jinak se čte snadno.

vekune
08.11.2014 2 z 5

Oddechovka, ale na mě teda uměle vykonstruovaná

fruitbueno
28.07.2014 3 z 5

Kniha se velice dobře (a sama) čte, ale asi mě nějak nenadchla... Ale navždycky ji budu mít spojenou s prima dovolenou ve Skandinávii :) zabrala přesně jedno a půl sezení v autobusu!

orinka3
13.05.2014 5 z 5

Páni, až teď čtu komentáře pod sebou a vidím, že i ostatní použili slovo "osvěžení". To nemůže být náhoda, v tomto případě je to pravda!!! Mám radost.

orinka3
13.05.2014 5 z 5

Neskutečně osvěžující četba! Jsem ráda, že se mi dostala do ruky, přečteno jedním dechem, příběhy ze života s dobrým i špatným. Vyzrálé dílo a doufám, že autor nezůstane jen u této jedné knihy. Děkuju za překvapivý zážitek, těší mě, že dobří autoři u nás nevyhynuli.

kocourbeng
09.02.2014 4 z 5

Výborné, výstižné! Zejména první půlka knihy. Ze života, jaký je bez cenzury.

Neri
21.01.2014 5 z 5

Ke knize jsem se dostala na základě doporučení a pozitivních komentářů zde, přiznám, jinak bych jí asi nevěnovala pozornost. A jak jsem za to ráda. Je to výborné a svižné čtení, celkem živě si dovedu představit filmové zpracování, některé obrazy, třeba Prvokova scénka v mateřské škole, jsem viděla úplně živě. Doporučuji, zejména pro nás, podobné ročníky narození je to hodně inspirativní četba.