Prvá

Prvá https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263650/bmid_prva-Svh-263650.jpg 4 4127 742

Selekce série

Nenechajte si ujsť pokračovanie Elity! Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Pri nebezpečnej misii ju postrelia do ramena a udalosti sa vymknú spod kontroly. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

mixelle
31.08.2015 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od Grafoy. Tahle série je takovej film s Lidsay Lohan - víte, že je to strašně hloupý a že vám to nejspíš pár IQ bodů umaže, ale je tak krásný na chvíli vypnout mozek a nechat se tím unášet. Stejně se ale nemůžu zbavit pocitu, že z toho nápadu šlo vytřískat mnohem víc. Jako kdyby autorka jen přepisovala něco, co se před ní dělo, nakupená slova bez nějaké umělecké šťávy.Trošku mi to připomínalo anglické knížky pro začátečníky - osekaná verze s jednoduchými výrazy a slovními obraty.
Každopádně, chtěla jsem si odpočinout u něčeho pohodového a to knížka splnila na jedničku :)

P.S. Z duše nenávidím Americu!

Alice Crowleyn
24.08.2015 5 z 5

Bezesporu nejlepší kniha ze série. Obzvlášť se mi líbilo, jak se autorka vypořádala s tím trojúhelníkem. Ve většině knih, kde milostné trojúhelníky najdeme, je autor nedovede dobře napsat a už vůbec ne zakončit. V tomto případě to tak ale není. Vztah Americy - Aspena - Maxona skončil dle mého názoru výborně. To je taky věc, která mě přesvědčila knize dát plný počet, tedy 5/5.
SPOILER
Vždycky mě štve, jak autoři dělají z toho nechtěného 'vrcholu' trojúhelníku bastardy, záporáky, nebo se jich jednoduše zbaví. To se tady ale nestalo a jsem za to neskutečně vděčná, protože danou postavu zbožňuju!

Epilog je nezapomenutelný!

AnetaVýsková
15.08.2015

Perfektní kniha.

Julia_pt
08.08.2015 5 z 5

Úžasná série !!!Tahle knížka je z ní nejlepší !!! :)

smybar
07.08.2015 5 z 5

Nejlepší kniha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Grafoy
02.08.2015 1 z 5

PRO KRISTA PÁNA, CO JSEM TO PŘEČETLA?
Musím říct, že tuhle série zdaleka nepovažuji za skvělou. Je vlastně celkem strašná, nemám ráda hlavní postavy, styl psaní (například mi trochu chybí popisy nebo nějaké normální myšlenkové pochody), ani nekonečně se opakující stejné dialogy.
Ale samotný nápad, samotná zápletka (vyjma profláklého milostného trojúhelníku, jako vážně... musí být úplně všude?) je dobrá. Víc než dobrá, je to skvělý nápad se skvělý potencionálem. Ale je to zazděné. Celkově.
Jediné postavy, které jsem měla ráda (a které měly skoro nulový prostor), jsou mrtvé nebo nezmíněné. Vážně??? Vážně paní autorko? Nemohla jsem tam prostě nechat někoho normálního? Asi ne.
Nemám ráda Americu a považuji autorčin nápad za vytvoření z ní jakousi buřitelku (prakticky něco jako Katniss v Hunger Games) za naprosto nelogický. Ta holka na to prostě nemá povahou. Nevím, jestli jste četli komentáře u předchozích knih, ale všichni se víceméně zmiňují, že America je naprosto nevyvážená postava, chvilku je to osobnost na konci spektra, chvilku na začátku. Naprosto nelogická, nepřirozená a hlavně taková neosobní postava. Měla by působit jak všechny miluje, přitom se všech straní... Nemám ráda Maxona, jeho postava naprosto nemá charakter. A nemám ráda Aspena, protože wtf člověče?
Ale abych jenom nekritizovala. Měla jsem moc ráda vedlejší postavy. Královnu, Marlee, Celeste, Lucy... A ze všeho nejvíc Augusta a G. a italskou princeznu. Nejraději bych si celou tuhle sérii přečetla z jejich pohledu. A od jiného autora. Asi.
Dědičku jsem akorát rozečetla.

Dariina
28.07.2015 5 z 5

Moc pěkný příběh s pohádkovým koncem :) Ještě dlouho budu na hlavní postavy myslet.

aliali
28.06.2015 5 z 5

Strhující závěr trilogie, tímhle dílem jsem nadšená.

SmileJane
27.06.2015

Dokonalá knížka, ji se nedá nic vytknout, vlastně celkové celé sérii. Doporučuji!

kam7094
21.06.2015

Strašně moc se mi líbý tato serie a tesim se az někde seženu další díl. ♥

adelaska
19.06.2015 5 z 5

Tak neskutečně moc miluji tuto sérii. I když námět působí klišoidně a není nejoriginálnější, tak autorka to napsala na jedničku. America to má prostě v krvi, vytáčet lidi, být vždy ta středem pozornosti, ačkoli "vůbec o to nestojí", ... stejně jsem si ji oblíbila. Určitě si přečtu další díl!
A neskutečně se těším na filmové zpracování, které je již potvrzené!!

Esk
09.06.2015

Třetí díl za mnou, čtvrtý mi zítra přijde poštou. Upřímně, těším se na finální story. Třetí díl sice nebyl podle mne nejsilnější, ale byl dobrý, akčnější .. ano, někdy by patřilo Americu zatlouct do země za její chování a Maxona vynést do nebe za trpělivost, ale někdy to bylo zase přesně naopak :D Konec knihy byl - nerada bych spoilerovala pro ty, co ještě nedočetli - tak řeknu diplomaticky překvapivě nepřekvapivý :) jen se z toho určitě dalo vytřískat víc. Občasné nudné rozjímání o citech mohlo být občas kratší a důležité scény, hlavně na konci knihy, kdy se všechno začalo někam posouvat, delší a podrobnější. Ale i tak jsme spokojená a na další díl se těším (vše čteno v AJ, objednávám přes nejlevnejsi-knihy.cz a absolutní spokojenost)

kacenka2001
21.05.2015

popravdě Ameriku bych chvílema nejradši praštila... :D ale do téhle série knížek jsem se zamilovala u každé knížky je jasně předvídatelný konec ale zvraty v posledních 10 stránkách jsou nečekaná. Selekci a Elitu jsem přečetla v češtině, ale První, protože jsem se nemohla dočkat jak to dopadne přečetla v angličtině (jako svoji první - docela jsem se bála jestli na to budu stačit, ale moje čtečka mi pomohla se slovníkem - takže to šlo hladce) hodně mě překvapilo dění s rebelama, abych pravdu řekla než jsem se vzpamatovala kdo umřel musela jsem si tu větu přečíst 3x. Myslím že autorka si s tím vyhrála :) Třetí díl je asi nejvíc akční a Amerika celou dobu perlí a její spory s králem - no nemilujte ji i když by jste ji někdy nejradši něčím přetáhli. Už se těším až si knížku budu moct přečíst v češtině :D i když v angličtině to je taky dobrá zkušenost (ale brzo si všimnete že furt někdo přikyvuje - asi slovo které se nejvíc opakuje :) ) Všem doporučuju - jen tak se od toho neodtrhnete :)

maid
12.05.2015 3 z 5

Přečteno v angličtině
Dobrá knížka, i když jsem možná čekala i něco víc, ale vzhledem k tomu, jak knížka byla už od začátku postavená se z toho jinak vybruslit nedalo. Ale líbilo se. Moc.

kdo
07.05.2015

Přečteno v angličtině, taky se mi nechtělo čekat. Kdo chcete prozradit, jak to dopadne, tak mi napište do zpráv, ať tady nespoiluju :-)

Líbily se mi všechny 3 díly, souhlasím s tím, že citově byla America občas ode zdi ke zdi - chvíli strašně odvážná a najednou hrozně opatrná.

Nicol González
25.04.2015

Tak tato knížka mě překvapila...
Očekávala jsem pokračování te krásné pohádce, ale najednou jsem si uvědomila, že jsem se musela někdy pozastavit a začít trožku více uvažovat nad dějem a vůbec dávat pozor co se to vlastně děje.
No, nebudu moc spoilerovat, protože to ještě v češtině nevyšlo, ale jedno vám řeknu- konec byl jedno velké překvapení a spousta věcí se změní k nepoznání...

estelina2300
22.04.2015 4 z 5

Tento díl byl zatím nejlepší. Moc se mi líbilo vyvrcholení s rebelama, ale i mezi zrojúhelníkem, jen se mi zdálo, že ten konec byl trochu odfláknutý.... Ani nevíte jak jsem pyšná, že sem můžu napsat, že jsem to přečetla v angličtině

La Fiera
20.04.2015 4 z 5

Tak trochu jsem začala Americu nesnášet. Oblíbila jsem si Celeste, jejíž postava se tu dost vyvíjela.
A konec příběhu? Trošku překvapivý, ale něco podobného jsem očekávala, ačkoli ne tak docela. Jako závěr příběhu, dobré, ale po předchozích dvou dílech, jsem měla větší očekávání.

debbie7565
18.04.2015

Bylo to plné záhad a jsem strašně ráda, jak to dopadlo a je mi líto, že to skončilo. Naštěstí bude kniha o dceři Americy a je bude i kniha z pohledu Maxona, Apena, Královny, Marlee a Celesty, v době, kdy byla America v Selekci :)

123.Iveetka
19.01.2015 5 z 5

Třetí díl byl asi nejakčnější, pořád se něco dělo, nemohla jsem přestat číst. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo, i se všemi těmi zápletkami, bylo to super čtení. Až je mi líto, že už se musím prozatím s dobrodružstvím Ameriky Singerové rozloučit. :( :)