Prvá

Prvá https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263650/bmid_prva-Svh-263650.jpg 4 4131 4131

Selekce série

Nenechajte si ujsť pokračovanie Elity! Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Pri nebezpečnej misii ju postrelia do ramena a udalosti sa vymknú spod kontroly. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Michelle93
20.09.2015 5 z 5

Nejlepší!!! Vážně super, ostatně jako ty předchozí.

Rinoa18
20.09.2015 3 z 5

Příjemné a doopravdy pohádkové zakončení této oddechové série.
Začátek je sice trošku slabší, ale jakmile si zvyknete, dá se do děje vcelku slušně položit a pomalu obracet stránku za stránkou až do samotného konce. Spousta věcí byla neskutečně předvídatelná a ještě větší spousta situací na mě působila neskutečně uměle… autorka si mě ale i přesto dokázala některými jednáními daných postav získat. Myslím si, že na tuto sérii budu vzpomínat (pokud si to za měsíc budu ještě pamatovat) paradoxně se smutným nádechem a pocitem toho, že se z ní přece jen dalo vykřesat o něco více. První díl k tomu rozhodně nakročeno měl.

TheSinna
19.09.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla ani ne za den. Ale opravdu jenom kvůli tomu, že jsem chtěla vědět jak to skončí. Ne z toho důvodu že bych byla nadšená a úplně odvařená, ale že mě už tato kniha nevtáhla do děje. Připadala jsem si, jako bych měla poměrně velký odstup od celého děje, což se mi na knížkách zdá dost špatné.
Možná se mi konec zdál poměrně předvídatelný (až na pár úmrtí). Předchozí knihy se mi zdály lepší. Teď jsem měla na konci pocit, že autorka z toho chce udělat prostě jenom další romantickou knihu a zkazit tím docela dobře našlápnutý příběh s romantickými prvky. Prostě další pohádkový konec, kdy popelka získala svého prince. I když se musela trochu prát.

Alex.Barunka
19.09.2015 5 z 5

Lepší než Elita, už dlouho jsem nečetla knihu, kterou bych prostě nemohla odložit a musela jsem číst dál. Ale pořád se tak nějak nemůžu ubránit dojmu, že autorčiny záměry se sebevědomou a do jisté míry rebelantskou Amerikou prostě nevyšly :)

donutka01
19.09.2015 5 z 5

Tuhle sérii sem si moc užila. Jasně bylo vidět jak to dopadne podle obalu ale i tak se mi to moc líbilo.
ve 3.dílu jsem si hodně oblíbila Celestu ale byla jsem smutná když tam umřeli lidé( nebudu psát jací pro případ že to ještě někdo nečetl). Moc sem si to užila a těším se na další díly.

BeBrunette
18.09.2015 4 z 5

První se četla lehce a příjemně stejně jako Selekce nebo Elita. Prvních 200 stran jsem četla bez větších emocí a v podstatě se tam nedělo nic zajímavého. Líbila se mi proměna a přiblížení skutečného charakteru Celesty, Elise a Kriss a také kapitola o Tribunálu. Aspen mi v tomto díle konečně nijak nepřekážel, v Elitě jsem ho totiž nemohla vystát!
Vše se změnilo při čtení posledních 100 stran. To jsem se nemohla od knížky skutečně odtrhnout a čekala jsem na závěr a epilog. Nemůžu říct, že jsem byla v šoku, ale nazvala bych to mírnými rozpaky. Autorka do závěru vložila snad i svou duši. Bylo to jako černobílý film, který se mi promítal před očima. A dopisy, které napsal Maxon Americe nebo dopis táty pro Ameriku byly úžasným zpestřením celé knihy a dodaly jí patřičnou hloubku a skutečné emoce. Můžu s čistým svědomím říct, že spádem událostí na posledních stránkách to byla asi nejepičtější část celé série, což se dalo čekat. ALE autorka překonala má očekávání. Očekávala jsem vše, ale samotný konec nebo spíš epilog tušil každý už od názvu knihy, ale co tomu bude předcházet to byste si mohli stěží představit.
Pozn.: Obálka je opravdu skvostná!

Malous
17.09.2015 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem měla více méně za den sfouknutou. Nebylo to z důvodu, protože bych se nemohla odtrhnout, ale spíše, že jsem potřebovala konečně něco dočíst. Neříkám, že jsem se netěšila na konec série (ano vím, že jsou ještě novelky a 4. díl, ale pro mě to takový ten konec je..).

Zhruba první 2/3 byly příjemné, občas se tam mihla oblačnost, ale jinak žádné důležité zvraty (nic moc se tam nedělo..achjoo). Zbylých 100 stran mě konečně pohltilo. Škoda, že ten velký kus knihy nemohl být také takový.

Poslední strany nám nabídly tragédie, rychlé sešupové zvraty a neutuchající lásku. Když jsem četla milostné dopisy adresované Americe, musela jsem autorce poděkovat, protože já nejsem vyloženě romantický typ, a ona se tou hloubkou dokázala mého srdce dotknout. To byla asi nejhezčí část z celé knihy. :) Ještě dneska ráno jsem je četla znovu a mé srdce z toho skotačilo (bože, co to se mnou je :D!).

katerinad
17.09.2015 5 z 5

Selekce nás seznámila, Elita nás nechala nakouknout do politiky, První nás do politiky zapojila. Kniha utekla hrozně rychle. Celestu jsem si v této knize hrozně oblíbila, Elise na druhé straně...
Nicméně, i když se mi kniha líbila, zhltla jsem ji, mám z konce čtení posledních stránek hořkosladký pocit. Poslední stránky byli hodně sladké, na můj vkus možná trochu moc, ale v pohádkách to bývá. Moje nejmíň oblíbená postava v této knize byl Kota, předčil i krále, u kterého by mi opravdu nevadilo kdyby zemřel, na rozdíl od ostatních postav, kterých mi bylo líto, že to pro ně autorka takhle vymyslela.
Každopádně těším se na na čtvrtou knihu.

Danča:))))
16.09.2015 5 z 5

Konečně! Nemohla jsem se První dočkat. I když jsem se nechtěně dozvěděla konec dřív, než jsem knihu koupila byla jsem celou dobu napnutá jako struna. První je ze všech dílů určitě nejlepší. Stránky ubíhaly až děsivě rychle a než jsem se nadála... byl konec. To nemůže být ještě konec! Bylo to až příliš perfektní.
Teď už budu muset jenom počkat na The Heir abych měla klid a jsem šťastná že všechny tři díly mají výsostné postavení v mé knihovničce. :) Určitě si boj o prince ještě jednou zopakuju.

baryblueberry
16.09.2015 5 z 5

Musím uznat, že tato kniha je z celé trilogie Selekce asi nejlepší. Jak autorka zpracovala závěr knihy se mi moc líbil, asi by byla nuda, kdyby to skončilo prostě happyendem a nic se kolem nestalo. Kniha ze mě tahala emoce jednu za druhou. Chvíli jsem byla nadšená z vývoje a najednou jsem cítila lítost (například z toho co se stalo s Celestou). Taky jsem ráda, že se hlavní hrdinka začala opět chovat jako normální člověk s logickým smýšlením (v Elitě, jakoby najednou změnila hrdinka charakter). Především díky této poslední knize si mě Kiera Cass získala na plné čáře, protože to co se mnou udělala její knížka, se mnou udělala pouze trilogie Hunger Games.

ASIM27
16.09.2015 5 z 5

Třetí díl této úžasné trilogie ve mě zanechal hluboké stopy. Zakončení příběhu Americy a Maxona byl krásně promyšlen a skvěle pasoval do celého děje, Knížku, na kterou jsem skoro 3 měsíce čekala, jsem zhltla za den. Už to svědčí o tom, že je nejen skvěle napsaná, ale děj je prostě originální, zábavný, vážný, chvílemi smutný, chvílemi romantický, ale jako celek je to kniha (trilogie), ke které se jednou moc ráda vrátím a která mi, díky nádherným přebalům, krásně zdobí mou už tak plnou knihovnu.

kklepkaa
16.09.2015 2 z 5

Rozhodně lepší než dvojka... možná srovnatelné s jedničkou, kterou už ale nemám tolik v hlavě. Krásné zakončení příběhu Americy a Maxona a jsem ráda, že jsem si konečně mohla přečíst jak to všechno bylo. Ve druhém díle jsem měla Americy plné zuby, tady byla snad nejsnesitelnější ze všech dílů.

Aléda
16.09.2015 5 z 5

Prostě jedním slovem KOUZELNÉ.
Koupila jsem si První hned jak vyšla, pustila se do ní a teď ji dočetla. Předchozí dvě knížky byly úžasné, zhltla jsem je za chviličku a tato knížka nebyla výjimkou. Děj svižný, vtipný, ale občas i pěkně napínavý. Rebelové to rozjeli ve velkém. Některé věci jsem absolutně nečekala a dost mě šokovaly!
No a America, je prostě America:D

,,Jen aby bylo jasno - nikdo s tebou nesouhlasí." (Maxon)
,,Jen aby bylo jasno - to je mi úplně jedno." (America)

Je tak paličatá a do všeho se vrhá po hlavě. Ale přesně tohle na ní miluju, nechtěla bych aby byla jiná. Ano byla nerozhodná a hned dělala ukvapené závěry, ale nikdo není dokonalý. Uměla bojovat za to v co věřila.
Aspen u mě v tomhle díle stoupl o pár stupínků výš. Konečně se nechoval jako nějakej žárlivej ufňukanej hlídací pes co pořád dolejzá za Americou.
A Maxon je prostě zlatíčko. K tomu není co dodat.
Miluju tuhle pohádkovou sérii a stoprocentně se k ní vrátím. A to hodně brzo:)) Určitě všem vřele doporučuji

LenaZi
16.09.2015 5 z 5

Do téhle trilogie jsem se zamilovala už po přečtení pár listů Selekce, ten jsem přečetla během pár hodin a hned jsem utíkala pro Elitu. Na tento díl jsem čekala a odpočítávala jsem dny, kdy už vyjde - hned ten den jsem si ji musela koupit. Přečetla jsem ji skoro bez přestávek, protože mě naprosto uchvátila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tento díl se mi líbil asi nejvíce, bylo tam hodně akce a zvratů, chvílemi jsem ani nevěřila, že to dopadne tak, jak to dopadlo. Brzy budu číst celou trilogii ještě jednou. Už se těším na další knihy od této autorky. Rozhodně doporučuji přečíst! :-)

Samira
15.09.2015 5 z 5

Nádhera, povedenější už ani být nemohla, miluju tuhle knížku i celou sérii. Nevím, jak se to autorce povedlo, ale získala si mě celou, okouzlila, dojmula a vtáhla do pohádky, která ačkoli byla místy dost drsná, byla jednoznačně mojí krevní skupinou. Všechny tři knihy byly úžasné, ale První byla dokonalá. Knížky budou časem pěkně ohmatané, protože po nich budu sahat často, opouštět je nehodlám, zase jim někdy ráda zcela propadnu.
Za mne veliké doporučení!!!

Laurel
15.09.2015 5 z 5

Bomba. Konečně jsem se dočkala a slupla ji během jednoho dne! Skvělé zakončení, od začátku do konce byla knížka nabitá akcí :D Konec mě dostal, tolik zvratů. Že si to ta America dělá tak težký? Ale líbilo se mi, že se dokázala postavit králi v různých těžkých momentech, že se nedala. Doufám, že se přeloží i ostatní díly, jinak to asi nepřežiju :D

WexxAr-ka
14.09.2015 5 z 5

Poslední díl nezklamal :)
když se mě někdo zeptal na tuto trilogii, tak jsem ji nazvala postapokalyptickou popelkou a po dočtení bych řekla že to bylo docela trefné ;)

stází07
14.09.2015 5 z 5

moc jsem se na tuto knihu těšila a vážně mě nezklamala vše se vyřešilo hezky, ale ten konec byl na můj vkus až moc rychle

PandaGirl
13.09.2015 5 z 5

Celá série byla prostě úchvatná a tenhle díl nezklamal. Hezky se to vyřešilo :)
Sice mi tam trochu vadily ty, aspoň pro mě, zbytečné věci, které v podstatě k ničemu nevedly. Nebo aspoň podle mě neměly žádný hlubší význam.
Jinak bylo to jak jsem očekávala, určitě mě to nijak extrémně nepřekvapilo, ale opět dokázalo zaujmout a odnést do toho světa, kde se nachází království Ileyla (jmenuje se tak, ne?)
Hmm, asi si to brzy přečtu znovu :)

Ewik
12.09.2015 5 z 5

Výborné počteníčko na jedno odpoledne. Na knihu jsem se moc těšila a s ještě větší radostí se do ní ponořila.
America u mě má už od 2.dílu mínus a to se nezměnilo ani v tomto díle. Skoro všechny postavy jsem měla kvůli nečemu ráda, ji ale ne. Je to obyčená nána. Když jsem četla dopis, co jí zanechal otec, vyvolávalo to ve mně dojem, že je to buď Johanka z Arku nebo Matka Tereza. Naopak se mi moc líbily Anne, Lucy a Mary a Marlee.
To, jak to asi skončí bylo naprosto jasné, i přesto jsem se občas přistihla, jak nekočkavostí přeskakuju řádky, abych se dozvěděla, co bude dál. Najednou se blížil konec a PRÁSK!!! V salonku se strhla kvavá bitka a po chvilce bylo po všem. A konec byl dost odbytý, dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Tohle bylo jen ŠUP ŠUP a konec knihy.
Stejně jsem ale ráda, že jsem si sérii přečetla. Mohla jsem u toho úplně vypnout mozek a na chvíli se ponořit do příběhu moderní Popelky. Docela se těším na filmové zpracování. Anthony Head by byl dokonalý pro roli krále Clarksona. Herce mám ráda, ale postavu krále ne. :-)