Prvá

Prvá https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263650/bmid_prva-Svh-263650.jpg 4 4131 4131

Selekce série

Nenechajte si ujsť pokračovanie Elity! Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Pri nebezpečnej misii ju postrelia do ramena a udalosti sa vymknú spod kontroly. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Napůlanděl
26.09.2015 5 z 5

Skvělé zakončení této sady. Zase přečteno jedním dechem ;-)

Alexxxxx
26.09.2015 5 z 5

Tak mám konečně přečtenou celou triologii. Poslední díl byl naprosto skvělý, rozhodně nejlepší z celé série. Líbilo se mi, že America už nebyla tak nerozhodná jako v druhém díle a taky tam bylo více akce. Konec byl naprosto nečekaný. Teda úplný konec jsem tak troch očekávala, ale asi posledních 30 stránek jsem nesmírně hltala. Měla jsem v úmyslu číst knihu postupně a pomalu. První čtyři dny se mi to dařilo, protože jsem neměla moc volného času. Ale pak jsem měla volné odpoledne a knihu jsem dočetla jedním dechem. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sérii. Možná je druhá hned po Hunger Games. Rozhodně všem doporučuji a strašně moc se těším na filmové zpracování. :D A taky na pokračování této série o Američině dceři.

lucie8168
25.09.2015 5 z 5

Zakončení série se mi moc líbilo. Už je to nějaká chvíle, co jsem četla předchozí díly a byla jsem hlavně zvědavá, jak série bude pokračovat, hlavně z toho důvodu jsem si šla tuhle knihu přečíst. Ale z takovýchto knih asi nikdy nevyrostu. :) Když jsem začala knihy číst, tušila jsem, že půjde o "trapnou" sérii pro puberťačky, ale i přesto jsem se do ní pustila. Každá kniha mě, ale něčím donutila ke čtení a vždycky velmi mile překvapila. U posledního dílu dokonce ukápla slza. Autorka je velmi šikovná a dokáže se čtenářem úžasně manipulovat (z nenáviděných postav se velmi snadno stanou jedny z nejoblíbenějších :D) Kniha není ani zdaleka dokonalá, přesto za mě pět hvězd :)

anetka.repova
25.09.2015 5 z 5

Wau, wau, kdybych mohla dat tunu hvězdiček tak bych neváhala a hned bych je dala. Moc krásný příběh škoda, že to má jenom tři díly a už se moc teším na další díl. Asi jsem se zamilovala, ne asi ale určitě. Je to skvěle úžasné. Moc jsem se bavila u toho, krásný děj s necekanymi vzrusujicimi převraty dějem. To jsem fakt nečekala a byla jsme prostě nadšená, zachvácena a dojata. Fakt bomba zboznuju Selekci.

Prostě se nebojte a čtěte je to pecka, mega úžasné, čtivé, dokonalé.

EvaSupovic
25.09.2015 5 z 5

Dávám plný počet, páč série se mi moc líbila, ale Americu z celého svého srdce nenávidím, jak kvůli Aspenovi, tak i Maxonovi. Myslím, že si nezasloužila takovou lásku ani jednoho, jak s nima zacházela :-D

Hoshi
24.09.2015 5 z 5

Cítím se trochu smutně, když se dívám na právě dočtenou První, která leží po mé pravici. Lituji, že jsem četla tak rychle. Bohužel celý příběh mě nutil číst stále dál a dál. Je to nádherný příběh, který ze mě tahal emoce - v jednu chvíli jsem se s nimi smála, v druhou jsem sahala po kapesníku a utírala si slzy. Obálky jsou tak skvostné, že pokaždé, když otevřu skříň postesknu si, že mi tam ani jedny nevisí.
Velmi mě těší, že si celá série našla místo v mé knihovničce. :)

ElisR1
24.09.2015 4 z 5

Nebylo to horší, než Elita, ale na Selekci to nemá. Jinak příjemné zakončení série...

Petrulelll
24.09.2015 5 z 5

Prostě skvělá, jako ostatní díly. I když byl konec třetího dílu jasný už od toho prvního, autorka nás dokázala překvapit a nachystala scény, které byste nečekali :-)

pajka0071
23.09.2015 5 z 5

Já jsem si tenhle díl užila stejně jako předchozí dva díly. Celá trilogie byla suprová a konec se mi moc líbil. :)

anibeni
23.09.2015 5 z 5

Dávám plný počet hvězdiček, i když se nejedná o žádnou duchaplnou literaturu.. Ale celá trilogie pro mne byla tak trochu překvapení, byla něčím, co mi prostě perfektně sedlo a přitom jsem od toho nic nečekala..

Nelly
22.09.2015 5 z 5

Krásný pohádkový konec. Je jasné, že série je určena mladší generaci, tak od ní nelze očekávat to, co v knihách pro dospělé čtenáře. Ale pohádkám není třeba odrůstat - takže vzhůru do čtení!

Sabča92
22.09.2015 5 z 5

Toto bylo dokonalé zakončení série! Nádherná kniha už od pohledu, skvělá uvnitř. Ta pravá oddechovka, která se jako u ostatních dílů série, četla sama. Moc doporučuju :-)

Prim.
22.09.2015 5 z 5

Přečetla jsem to příliš rychle, super, ale ten konec byl přeslazený i když se to pokusila uvést na pravou
míru. Už se těším na dědičku a víte, že vidá novou knížku The siren?

ciaram
21.09.2015 3 z 5

Pohádka je to krásná, nápad není špatný, ale smekám před marketingovým tahem - a to, že se schéma - chci ho x nechci ho, miluji ho x nevím, jestli ho miluji - roztáhlo do tří knih, kde by "akci" člověk pohledal. Přitom rebelové k tomu byli jako stvoření.
Škoda - být to jedna kniha rozdělená na tři části, ve které by redaktor provedl trochu toho škrtání opakovaných nedorozumění mezi Americou a Maxonem, která navíc byla dopředu předvídatelná, tak by to hned ode mě dostalo vyšší hodnocení, protože romantická linka byla skutečně podařená - od prvního pohledu do závěrečné svatby.

klarinka9974
21.09.2015 5 z 5

Tak tyto tři knihy jsou naprosto úžasné. První je vážně skvělý díl, kdy si pro nás autorka nechává všechno na poslední chvíli. Rozhodně doporučuji, nenechte si ujít tyto skvělé série. A jejich obálky jsou fakt boží!! Vážně jsem si zamilovala život s Americou. A doufám že autorka bude mít opět skvělý nápad na další knihu :))

Arianne
20.09.2015 5 z 5

Uzasna serie, zhltala jsem ji celou behem 4 dnu (musela jsem taky chodit do prace). Prestoze nejde o zadny hlubokomyslny pribeh, krasne muzeme pozorovat vyvoj milostneho pribehu, kdy laska na prvni pohled nestaci a musi si projit spoustou tezkosti, aby k sobe dva lide nasli cestu a byli si jisti tim, ze k sobe patri. Neni to zamilovanost nactiletych, ktera by spadla z cisteho nebe, ale vztah provereny mnoha zkouskami.
Zacala jsem ji cist jen ze zvedavosti, ale nasla jsem tam presne tolik nenasilne romantiky, kolik jsem prave potrebovala. A najednou se citim hrozne opustene:-)

Karol015510
20.09.2015 5 z 5

Tak konec byl úplně úžasný:-) Rozhodně si celou Selekci přečtěte. Tahle série patří k mým nejoblíbenějším ze všech.

viky.rella
20.09.2015

Já mám radši Aspena, ale Maxon je super.

sofinka4264
20.09.2015 5 z 5

Miluju tuhle sérii. Selekci jsem četla hned jak vyšla a proto pro mě bylo težké čekat tak dlouho na Elitu a potom i První. Ale to čekání stalo za to!! Maxon je typ chlapa, kterého by chtěla každá. Smůla že takoví jsou jenom v knížkách. Jinak Epilog po par letech je na stránkach Kiery Cass. :-) Je to nádherný Epilog a stojí za to přečíst :-)

helena19
20.09.2015 5 z 5

Nejskvělejší!! Nemůžu uvěřit jak byl konec napínavý a neuvěřitelně kouzelný..Miluju EPILOG! Rozhodně to byla nejlepší kniha, kterou jsem četla..Celá série je skvělá, ale tento díl je mnohem víc než skvělý, ani nemůžu najít slova jaký byl...Tato kniha bude z celé mé knihovničky největším pokladem. Takže neváhejte a přečtěte si ji, nebudete litovat :)