Prvá

Prvá
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263650/bmid_prva-Svh-263650.jpg 4 4144 4144

Selekce série

Nenechajte si ujsť pokračovanie Elity! Selekcia sa blíži k záveru a v súťaži zostali len 4 dievčatá. America je pevne rozhodnutá získať Maxona pre seba, a hoci sa opätovne zblížili, Maxon stále netuší, kto je Aspen. Boje s rebelmi sa stupňujú, a keď vážne ohrozujú aj Americinu rodinu, rozhodne sa s nimi vyjednávať. Pri nebezpečnej misii ju postrelia do ramena a udalosti sa vymknú spod kontroly. Zúfalé boje prinesú rodinám nečakané odhalenia a zdrvujúce tragédie. Maxon napokon odhalí, kto bol Americinou tajnou láskou, a jej pozícia v selekcii je vážne ohrozená. Tým sa však prekvapenia nekončia...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The One , 2014

Porthos
28.10.2015 5 z 5

Wow... celá trilogie se mi moc líbila, ale První předčila moje očekávání. :) Všechny ty skvěle vymyšlené zápletky i naprosto skvěle vymyšlený napínavý konec, úžasné. Přečetla jsem jí jedním dechem za pár hodin, nemohla jsem se odtrhnout. Je mi líto, že už je konec, doufám, že vyjde v ČJ The Heir.

Dela90
28.10.2015 5 z 5

Woow! Co více říct. Tento díl jsem četla plná očekávání a pravda. Nemohla jsem od ní odtrhnout zrak, bylo to napínavé skrze všechny boje i lásku mezi hlavními hrdiny. A taky romantické, místa mě kniha dojala k slzám. Prostě měla všechno co jsem od ní očekávala. Moc děkuju autorce za tak úžasnou sérii. Užila jsem si ji opravdu plnými doušky:) Doufám, že vyjde v češtině i The Heir :)

baru_h
27.10.2015 5 z 5

Třetího dílu jsem se (nejen já) nemohla dočkat. Po přečtení dvou předchozích knížek jsem čekala parádní zakončení. Doufala jsem v nějakou napínavou zápletku,která by mi na okamžik vzala dech.A?! Já se dočkala. Třetí díl byl opravdu diamantovou třešničkou na tomto dortu.

lucka8081
27.10.2015

Z celé trilogie jsem byla naprosto nadšená :-)
Btw..budu se vdávat a hrozně bych si přála šaty, jako má ta slečna na obálce! Doma na ně koukam každej den :D .Ale takový šaty by asi vyšly dráž než celá svatba :D :(

Mudblood
25.10.2015 5 z 5

Nemohla jsem se dočkat třetío dílu v češtině, tak jsem to riskla v aj a překvapilo mě, jak rychle jsem to přečetla :D celá série je úplně úžasná:3 konec je bohužel docela předvídatelný už z názvu, ale tak.. co už :D body za to ubírat nehodlám :)

betule3
24.10.2015 5 z 5

Nádherné zakončení trilogie. Selekci miluji a První je snad nejpovedenější. Krásný pohádkový konec, jaké já mám ráda. :)

V..endulka
22.10.2015 4 z 5

Konec je sice asi vsem jasny, ale i tak se tam stane par necekanych zvratu. Jedine, co mi opet vadilo byla naivita hlavni hrdinky. A taky to,ze se vsechno na poslednich trech strankach zvrtne :-) ale jinak prijemna knizka.

Markouš
20.10.2015 5 z 5

Wow. To bylo úžasné. To bylo tak dokonalé, že jsem za dočtení této knihy obětovala přípravu na test. :D(snad nedostanu 5) To čekání se vyplatilo. Doufám, že vydají i Dědičku. Moc ráda si ji přečtu. :)

JanaDor
18.10.2015 4 z 5

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Což je přesné vyjádření k celé sérii Selekce. Třetí díl dočten a opravdu mám pocit, jako po přečtení pohádky. Bylo to hezké, milé a potěšilo to mou romantickou dušičku. Po klidném druhém díle, byl třetí díl akčnější a dějově pestřejší. Velmi dobrý závěr, udělal povedenou tečku za celou sérií.

Adris
16.10.2015 4 z 5

Jelikož jsem znala konec díky zdejším uživatelkám, které se asi nedokáží udržet, nebo co, knihu jsem si tolik neužila. Příběh pokračuje v tempu předchozích dílů a dokázala bych si ji představit rozsáhlejší. Nějak mi na sebe nenavazovaly kapitoly. Hrc prc rychle tam narvat všemožné zvraty, které se v předchozích dílech nestihly a konec. Ale na prvotinu je to dobré, snad příště dostane autorka více prostoru než jen 270 stran.

Sušenka1556
13.10.2015 5 z 5

Zatím nejlepší díl! Dokonalé zakončení. Skončilo to sice podle našich předpokladů ,ale neříkejte ,že jste se o Maxona nebály :) Já teda dost!

O prázdninách přečtené desítky knih ,ale od září nic. A když už jsem myslela ,že nic nepřečtu, do knihovny přišla První. A tu jsem otevřela hned autobusem cestou domů. I přes kupu učení a návštěvy příbuzných jsem ji přečetla za pět dní. I když o prázdninách by to byly dva dny :D *****5 hvězdiček

Laputika_3
13.10.2015 4 z 5

Když jsem knížku koupila, měla jsem větší očekávání, než to ve skutečnosti bylo...
Stojím si za názorem, že kniha je úchvatná a jen překlad je tak špatný, že klesá i kvalita. Přesto mám stovku výtek. America? Můj bože! Dřív jsem ji snášela docela fajn, ale v tomhle díle bych jí vytrhala vlasy :D Ale jak už jsem psala u druhého dílu (Elita), myslím že její chování je záměr - autorka nás tím tak vytočí, že to musíme dočíst, abychom se ujistili, že hrdinka není mentálně narušená :D
Maxon už není takovej ňouma (na něj bylo takových synonym... truhlík, trumpeta, dřevo... :'D) jako býval a dokonce mě i rozplakal :')
Knížka byla dobrá, přesto je podle mě nejslabší ze série :'/

Rose18
12.10.2015 3 z 5

Rozhodně nejlepší díl ze série! A páni, ty poslední kapitoly... Ukápla mi nejedna slza...

Ni_kita
12.10.2015 5 z 5

Můžu říct jenom - Ten konec! Tam už absolutně člověk neví co má čekat... Všechny díly se mi strašně líbily, a nemám jim co vytknout. Spoustě lidí vadilo jak byla America nerozhodná, mě vůbec, ani mi taková nepřišla (i když, já mám vždycky na knihu jiný názor než ostatní). Po té co jsem přečetla druhý díl, tak než jsem si sehnala třetí přečetla jsem Divotání od A. G. Howard, takže jakmile jsem třetí rozečetla přišel mi strašně nudný oproti Divotání kde se pořád něco dělo :D Ale netrvalo to dlouho a hned jsem se dokonale začetla. Prostě skvělá kniha. :D

spaceblood
12.10.2015 5 z 5

Perfektní debut celé série ! Kniha splnila všechny moje očekání.Jedná se o ůžasný příběh.Zhltla jsem jí do tří hodin. Tuhle sérii vřele doporučuji.

Tejezka
11.10.2015 5 z 5

Čekala jsem, že se mi kniha bude líbit, ale že až takhle, tak to ne...Skvělý, silný a dojemný příběh, který mě od začátku až do konce mile nebo nemile překvapoval. Nadšená jsem od té doby co jsem knihu držela v ruce a prohlížela jsem si tu božskou obálku.

81evama
11.10.2015 5 z 5

Moc hezke zakonceni.rozhodne se mi libil vic nez druhy dil.tady uz Amerika konecne vedela co a hlavne koho chce.ve dvojce me tim hrozne rozcilovala.zhltla jsem to take za dva dny

petrzel
10.10.2015 5 z 5

Za dva dny jsem to dala. Byla to super serie a ten nečekaný konec byl dost napínaví.

Ankavi
08.10.2015 5 z 5

Bylo tam prostě všechno, co jsem čekala. Nejsem sice cílová věková skupina, ale i tak mě celá série bavila moc. Poněkud nenáročné čtení, ale zamilované, s rebelským pozadím...mně to jako romantická oddechovka pro náctileté úplně stačilo ke spokojenosti. A knižní obálky u všech tří dílů - to byla nádhera, za ty přidávám pátou hvězdičku.

annamc
08.10.2015 5 z 5

Slzy,napětí,vztek i radost mě doprovázeli celou knihu.Na konci jsem se nemohla odtrhnout!!Děj byl tak napínavý že my skoro ruply nervy!TRILOGIE SELEKCE JE TOTÁLNĚ SUPER!!!Obcas jsem byl nastvana na Americu,obcas na Maxona,ale oba mám ráda.Naprosto úžasné,chci aby měla kníha 100 dílů a mohla ji číst každý den!Prostě a jednoduše:

S⃟єℓєк¢є ωιℓℓ вє αℓωαуѕ ιи му нєαя∂❤️