Prozřetelnost

Prozřetelnost https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180579/bmid_prozretelnost-EiI-180579.jpg 4 268 58

Prozřetelnost série

Strhující paranormální romance plná napětí. V městečku Providence se studentka Nina Greyová dostane do ohniska války mezi nebem a peklem. Dívka, otřesená náhlou smrtí svého otce, se s Jaredem Ryelem seznámí úplnou náhodou… nebo si to aspoň myslí. Přestože ji ten pohledný a trochu tajuplný mladík přitahuje, Nina je vůči němu podezřívavá. A když se začnou rojit otázky bez odpovědí, Jared riskuje všechno, aby si udržel ženu, nad kterou má bdít – a prozradí jí tajemství, o němž přísahal, že je bude chránit…... celý text

Romány Fantasy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Providence , 2010

LyP
03.12.2015

Knížka byla naprosto super.Akorat mi trosku nevyhovovali postavy.

Laf
26.09.2015 3 z 5

Kniha nebyla tak špatná, ale čekala jsem od ní něco jiného. Plus rozhodně dávám za styl, jakým je to napsané. Díky němu se to čte samo a nejsou zde nějaké nudné části.

luciefeix
22.07.2015 4 z 5

Kniha mi připomínala Zavrženého a hlavní hrdinka Abby z Krásné katastrofy ale když opominu tyto spojitosti tak se to skvěle četlo , napínavé , sice typický trojuhelník a zápletka miluju te rozchod a radostné shledání ale i tak dobré počtení urcite jdu do dalšího dílu

Markysek45
03.07.2015 3 z 5

Celkem zajímavý nápad, ale příběh trochu pokulhával. Podobnost s Twilight ságou je samozřejmě poměrně patrná, i když ono se toho moc v takových příbězích asi vymyslet nedá. Co se mi ovšem nelíbilo, byly dějové skoky, které tu i zmiňujete. Jako kdyby tam chyběla věta, či celý odstavit. Všímala jsem si toho dost na začátku, pak jsem si buď zvykla nebo to autorka zlepšila. Kniha se ovšem četla pěkně a překvapivě rychle. Jako romantická oddechovka s trochou "tajemna", proč ne?

A za obálku knihy dávám hvězdičku navíc!

LilianaFalcon
11.05.2015 2 z 5

Možná jsem se dvěma hvězdičkami až neobvykle přísná, ale tuhle knihu jsem četla anglicky a měla jsem co dělat, abych ji vůbec dočetla. Úplně jsem na ni zapomněla a omylem si ji půjčila z knihovny. No, po 20 stránkách jsem si říkala, že je to nic moc a že mi to něco připomíná (mimo jiné asi tak 20 jiných dalších knih ;-) ). A pak mi to došlo...

rachel4439
02.05.2015

Tady mi hodně vadilo, že mi knížka neuvěřitelně připomínala Stmívání. Jsi rychlý, silný, nadpřirozeně krásný. Miluji tě zpovzdálí a nemůžeme být spolu. Oba jsme z jiné rasy. Ale ptala jsem se sestry, která to taky četla a neříkala, že to bylo tak hrozné, tak možná jsem to v tom tolik viděla jenom já, ale vážně vážně hodně. Občas jsem se musela téměř smát, jako by tam byly vyměněné stránky z TWS.

Když tohle pominu, máme tu zase příjemný YA příběh, on, ona, nemůžou být spolu a přitom se tolik milují. Jsou tam vcelku pěkně popsány city a atmosféra, radost, bolest, strach. Samozřejmě nás čeká pár pěstních soubojů a podle vzoru Edward x Jacob nesmí chybět druhý fešák a rozhodování samozřejmě není lehké. No uvidíte, já už mám doma dvojku a soukromě si myslím, že se mi bude líbit víc, než jednička, že hra je rozehraná zajímavě, tak doufám, že mě autorka mile překvapí. Hodně se tu řeší rodina a rodinné vztahy, hned zkraje víme, že Nina přijde o otce, což je samozřejmě citlivé téma, navíc když očividně skrýval nějaké tajemství, které se zatím nemáme dozvědět.

Schullerka
20.04.2015 2 z 5

Tohle bylo pro mě velké zklamání. Nevím, co jsem přesně čekala, ale měla jsem za to, že se dočkám něčeho jiného než fantasy verzi Krásné katastrofy.

Oproti tomuhle se mi Krásná katastrofa líbila mnohem víc. Postavy v Prozřetelnosti mi přišly ve většině případů trochu divné. Hlavní hrdinka byla vyloženě tupá a kluci okolo ní měli hodně krát hodně přehnané chování. Zejména její vytrvalý nápadník vyjadřoval svou neopětovanou náklonnost celkem drze.

Dvě hvězdičky dávám za skvělou čtivost (k dobru autorky - píše vážně čtivě) a dobrý námět (viz. talehové atd.), který byl ale nešikovně podaný, dalo by se to zpracovat asi mnohem zajímavěji. Tohle mi připadalo jako další fantasy romance bez ničeho výjimečného, co by mě zaujalo. Navíc prvních cca 100 stránek vcelku nic nedělo, jenom se stále opakovaly ty samé scény.

Na další díl se tedy ani nechystám. Někomu jinému se to asi líbit určitě bude, ale mně tohle prostě nesedlo. :)

Lenka.Vílka
24.02.2015 4 z 5

Cerveny vrch jsem jeste necetla, takze jsem byla zvedava, jak vypada i jiny zanr v podani tehle autorky. No, moc rozdilu tam nebylo.

Jared je klasika. Hezky, mily, vzdy tam, kde ho je treba, zahadny a potom hodi tu bombu o tom, kdo je.
Nina je jeste vetsi klasika. Vsechno kazim, nikdo me nechce (ale kdo jsou potom ty dva manici, co o ni usilujou?!), vsichni mi lzou, ale to nevadi. Stve me, ze mi lze ON!
Ryan je...nezbytna postava, ktera tam musi byt. Sice si celou dobu rikate, ze by ta holka musela byt fakt blba, kdyby si ho vybrala, ale akceptujete jeho pritomnost, protoze v kazde knize musi byt alepon jeden debilni kteten, co leze na nervy. Ale Nina si za to vlastne muze sama.
Potom par trhlych kamaradu. Cim vic hlasu rika, ze tohle je nezdravi vztah, tim lepsi.

V knize se prekvapive dlouho nic nedelo. Byla jsem skoro v polovine a cekala cokoliv. To by mi zase tolik nevadilo, protoze do te poloviny se resily jenom vztahy, vztahy a vztahy. Jamie psat umi, takze ok. Prekvapilo le, ze zacatek byl tak rychly a ja myslela, ze se to udrzi. Jenze potom se dej zpomali a je to jenom o tech pocitech. Ta nadprirozena esence zmizi a ja si pripadala, jako kdyz ctu klasickou soucasnou romanci. Ty dalsi veci jsou jenom na pozadi. Proto se tesim na dalsi dil. Jestli se to poradne rozjede. Konec to sice vynahradil, ale i tak..

A ted neco co nechapu. Jak tohle lze prirovnat ke Stmivani? To je hodne velka blbost. Ale respektuju to a chapu. Stmivani asi byla prvni kniha v zanru (myslim celkove v zanru nadprirozena), kterou dost lidi cetlo. Jenze andele maji k upirum docela daleko a uprimne, jestli se to ma porovnavat podle postav, je to jeste vetsi blbost. Protoze tohle je typicke schema, aby mel roman dost stavy a zaujal. Ale kdo chce, najde si spojitost mezi vsim. Vlastne jsem si pripadala jako ze ctu Krasnou katastrofu v bledemodrem. A to nikdo se Stmivanim neporovnava. Nebo snad jo a ja to nepostrehla?!

Kazdopadne...kniha se mi libila a tesim se na pokracovani :-)

muchomurka
22.02.2015 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Knížka se mi hrozně moc líbila. Sice jsem ze začátku, po přečtení komentářů zde, čekala upíry, ale naštěstí tu nebyli. :-D
Vyhovovalo mi, že autorka se věnovala hlavně vztahu mezi hlavními postavami a příběh o poloandělech a zločineckém gangu byl v pozadí. Sice mě Nina fakt děsně naštvala, když Jareda odkopla a to v podstatě bezdůvodně (Jareda mi bylo děsně líto, to si nezasloužil, navíc když mu nedlouho předtím pořád opakovala, jak jsou si souzeni a nikdy ho neopustí), ale naštěstí to bylo jen několik stran.
Akorát mi přišlo zvláštní, že nejdřív je Ninina matka děsně proti, a pak na prázdninách jí to nevadilo, dokonce je podporovala v jejich vztahu? Ale líbilo se mi, že se autorka nepárala s dlouhým, rozvláčným začátkem, ale šla rovnou na věc a knížka rychle nabrala spád a čtivost. Co však bylo zvláštní a naprosto souhlasím s komentářem zde, občas mi přišlo, že mi v knížce chybí odstavec, věta či stránka. Najednou takový skok a i když jsem četla odstavec dvakrát, pořád v něm jakoby kus chyběl. Možná chyba překladu. Jsem zvědavá na pokračování, doufám, že to, co skončilo tak super, autorka nepošle do pekel.

maca5449
18.02.2015 4 z 5

Ta podobnost se Stmíváním byla do očí bíjící. Snad bych jen podotkla, že Prozřetelnost mi přišla lépe napsaná a více čtivá i když co se týká děje, tak mu chybělo napětí. Nemyslím tím napětí ve vztahu Jared - Nina, protože toho tam bylo více než dost, ale když se odpustí od jejich zaláskování tak byl děj spíše na pozadí a jen dokresloval vztah těch dvou.

Občas mi přišlo, že autorka v ději příliš přeskakuje. Trochu mě to mátlo, jakoby vypustila větu nebo dvě a odstavce tak občas ztrácely návaznost.

I přesto pro mě byla kniha atraktivní a skvěle jsem si u ní odpočala. Chválím čtivost a styl autorky, který prostě odsýpá a nutí číst dál. Rozhodně si přečtu další díly.

Arianne
16.02.2015 2 z 5

Tak, musím říct, že jsem nakonec opravdu byla zklamaná. Dvě hvězdičky dávám proto, že autorka psát umí a i kniha se čte pěkně.
Jenže...
Kdybych chtěla číst Twilight, četla bych Twilight. Už je to dlouho, co jsem tuto upíří ságu přelouskala. Ale ani odstup těch několika let nezabránil, abych při čtení Prozřetelnosti nepoznávala situace, dialogy... Nechci moc spamovat, ale Jared se osvědčil jakožto Edward, který si uloupí zakázanou lásku a neustále přemítá, co je správné a co ne. Nina byla stejná jako Bella, neustále omílala, jak pro něj není dost dobrá, snad byla ještě o fous ufňukanější. A pak tu byl nápadník, jehož láska nebyla opětována v takové míře, ale přesto byl neustále mučen přítomností objektu svého zájmu jakožto nejlepší kamarádky. Jaredova sestra je věrnou kopií krásné a nebezpečné Rosalie, jeho matka zas citlivé a starostlivé Esme.
Neoriginalita mě hrozně rozčilovala (jako věty typu:"neopustím tě, dokud sama nebudeš chtít" - "Já tě budu chtít vždycky"...to už na mě bylo moc), přitom napsané je to opravdu dobře. Námět andělů strážných, jejich zakázaných vztahů s lidmi a válka mezi nebem a peklem je výborné téma. Škoda jen, že namísto vlastního příběhu je z toho ne příliš podařená fanfiction.
Jediné plus, že Stmívání, Nový měsíc i Zatmění byly vmáčknuty do jedné inteligentně tlusté knihy. Doufám, že pokračování už bude o něčem jiném.

Maragad
11.02.2015 3 z 5

Prozřetelnost je směsí hned několika žánrů, někdy je hloubavá, zdánlivě se nic neděje, ale postavy si prochází vývojem a činí zásadní rozhodnutí. Jindy je plná erotického napětí, a že tyto scény Jamie McGuire psát umí, o tom není pochyb. Ale také na čtenáře čeká napětí a buďte si jisti, že bojové scény autorka také neošidila, při čtení si budete kousat nehty až do samotného konce a po dočtení už se jen budete modlit, aby další díl, jenž se pyšní názvem Proroctví, vyšel co nejdříve (měl by vyjít v březnu).

Markyy
03.02.2015 5 z 5

Od Jamie McGuire jsem četla všechny knížky, opravdu je hltám. Prozřetelnost jsem přečetla jedním dechem. Je to pěkně napsaná kniha, s prvky tajemna a romantiky. Rozhodně doporučuji !

Perry
26.01.2015 4 z 5

Tak nějak přesně nevím, jak se ohledně této knihy vyjádřit...
Příběh byl plynulý a podle mě i dosti oddechový krom pár posledních závěrečných kapitol :) V životě Niny Greyové nastalo hodně zvratů, ale pořád mi chyběla "TA" akce! Mám ráda, když se hrdinové vždy pořádně servou, ale to už má každý podle svého gusta ;)))
Hlavní hrdinka je dosti ubrečená, občas k tomu má důvod - občas opravdu nemá. Dá se říct, že namáhá své slzné kanálky někdy až moc :D
Kdo mi však opravdu sedl byla Jeredova mladší sestra Claire! I když se chová 85% knížky jako mrcha já jí prostě nemůžu nemilovat :DDD
Takže abych to shrnula, tahle knížka opravdu stojí za přečtení...vždyť to přeci každá :)

Veeria
17.01.2015 3 z 5

,,Musíme nejdřív prožít zlý sen, abychom si zasloužili zázrak." Krásná věta z této knihy, která tak nějak prolíná celým příběhem. Velký palec nahoru dávám obálce, která se opravdu povedla, dodává pocit tajemna...K příběhu. Čekala jsem, že se děj bude ubírat trochu jiným směrem. Někdy jsem měla pocit, že události nabraly rychlé tempo, což byla škoda. Romantická linka brnkala silně do strun. Místy jsem kroutila hlavou nad chováním hlavní hrdinky Niny. Koho jsem si však oblíbila, byl Jared, který jako hlavní mužská postava splňuje všechny kritéria vysněného přítele, a také jeho sestru Claire, která klame tělem. Celkově tuto knihu hodnotím kladně, byť se plně nestrefila do mých představ.:)

narisa
07.10.2014

Rafej: má to i pokračování :)

rafej
27.07.2014

Je to samostatná kniha nebo to má pokračování?

Catie_
12.03.2014 5 z 5

Parádní román. Mohu doporučit všem, kteří mají rádi paranormální příběhy s nádechem, no dobře, s pořádnou porcí romantiky, která ale není nijak vtíravá, naopak dokresluje příběh. Je to jiné než Krásná či Učiněná katastrofa, ale o nic méně dokonalé :).

Pokud máte zájem, tak se nedávno rozjel český fanouškovský facebook Jamie McGuire. Zatím je v počátku, ale pokud se nám podaří vytvořit českou fanoškovskou základu, kde se budeme moci bavit o autorce, sdílet oblíbené hlášky a forky, pak jedině dobře :).

zlo láska pro ženy dobro padlí andělé

Jamie McGuire
americká, 1978