Propast smrti

Propast smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481593/bmid_propast-smrti-8jP-481593.jpg 4 1515 368

Kate Marshallová série

Soukromá detektivní kancelář Kate Marshallové a Tristana Harpera má svůj první velký případ. Před dvanácti lety odhalila novinářka Joanna Duncanová politický skandál a poté záhadně zmizela. Většina lidí už zapomněla, jen Joannina matka stále po své dceři pátrá. Kate a Tristan vycházejí při svém vyšetřování z Joanniných složek a poznámek a jdou krok za krokem po jejích stopách. Mezi jejími osobními věcmi odhalí Kate jména dvou mladých mužů, kteří také zmizeli. Když pospojuje poslední dny těchto tří pohřešovaných lidí, Kate si uvědomí, že Joanna pravděpodobně narazila na něco mnohem zlověstnějšího, než by kohokoliv napadlo: sériového vraha... Nový thriller Roberta Bryndzy vám ukáže, jak hluboká může být PROPAST SMRTI.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Darkness Falls , 2021

Janaves
29.06.2023 4 z 5

Opět dobře napsané, čtivé, jen mě úplně nenadchla zápletka.

derminator
25.06.2023 5 z 5

Kniha napínavá od začátku do konce. Příběhy Kate Marshallove jsou lepší než s Erikou. Knize dávám 95%.

6Nikki6
19.06.2023 4 z 5

Četla se dobře, ale předchozí dvě knihy ze série mě upoutaly víc :)

Evina74
14.06.2023 5 z 5

Čtivá detektivka jako všechny od Roberta Bryndzy.

wooloong
12.06.2023 4 z 5

Souhlasím ze ZuK1, že Kate a Tristan dostávají od všech svědků informace překvapivě snadno, stejně jako snadno dostávají informace od policie. Ale budiž, je to kriminální román, ne autentický příběh. Čte se dobře, nejen díky krátkým kapitolám a širokým řádkům.

minirock
12.06.2023 5 z 5

Slušná detektivka s Kate a Tristanem které pátrání po mnoho let pohřešované novinářce přivádí do gay komunity. Kniha není nijak zvlášť napínavá, jde o rozplétání vzpomínek svědků na události které se staly před mnoha lety a které nakonec vyústí v odhalení pachatele. Ani tentokrát mě Bryndza nezklamal, za mě určitě lepší než předchozí Mlha nad Shadow Sands.

SumýšIrena
12.06.2023 5 z 5

V této knize dostal vetší prostor při vyšetřování Tristan a bylo to fajn. Kdo je vrah jsem uhodla v půlce, ale i tak mě na konci čekalo jedno překvapení. Taky se mi líbilo, že tentokrát vrah nešel po mladých dívkách...

ZuK1
09.06.2023 4 z 5

Nenáročná a oddychová detektivka. Je zde trošku "přegayované", ale s tím už člověk u knížek Roberta Bryndzy počítá :-). Tam, kde nebyla úspěšná policie, se po 12 letech poměrně daří Kate a Tristanovi. Občas je překvapující, jak skoro všechny osoby ochotně, vzorně a otevřeně odpovídají dvěma zástupcům malé, neznámé detektivní kanceláře na všechny dotazy, často i velice osobního charakteru nebo na choulostivá témata, týkající se například soukromých akcí nadřízeného majitele hotelu. Nemluvě o europoslancovi, který s nimi, které ani nezná, klidně po telefonu probírá informace z období svého bouřlivého osobního života, které tají a nechce, aby při jeho současné profesi vyplavaly na povrch. A pak jim ještě pošle, dokonce přes svou asistentku, fotografie z onoho inkriminovaného období. Také Kate s Tristanem sdělují trošku nepochopitelně kdekomu zjištěné podrobnosti z vyšetřování, přestože se často jedná o osoby, které vidí poprvé a jejich role v případu může být jiná, než se jeví. Nicméně i přes tyto drobné připomínky se knížka i díky krátkým kapitolám dobře čte, děj lehce plyne a s přivřenýma očima jí dávám 4*.
Pozor SPOILER
Nebývá u mě zvykem, že bych dokázala odhadnout vraha, tentokrát jsem si ho však tipla. Ale to spíš proto, že jsem nechápala vztah Bev a Billa, osob po všech stránkách tak rozdílných, který autor žádným, pro mě aspoň trošku uvěřitelným způsobem podrobněji nepřiblížil a tak mě navedl k úvahám o možném pachateli.

Jutuna
03.06.2023 4 z 5

Prostě detektivka...
Předtím jsem četla Les v domě, tak jsem potřebovala trochu oddech. A svůj účel to splnilo:)

mataj
28.05.2023 4 z 5

Příběh Kate Marshallové a Tristana, kteří, coby začínající soukromí detektivové, dostanou případ záhadného zmizení novinářky Joanny, po které se před několika lety doslova slehla zem. Vrhnou se do vyšetřovaní, které je zavede do gay komunity a možných zmizelých obětí ale i podezřelých přibývá. Kniha, rozdělena do poměrně krátkých kapitol, má spád a čte se dobře.

Sacinka
18.05.2023 5 z 5

Tak tenhle díl mě hodně bavil. To je moje. Postupně se odkrývají vztahy a vychází na povrch nové skutečnosti.. Skvělý závěr. Duo Kate a Tristan si mě získávají čím dál víc. Za mě pecka

ElizPetrova
15.05.2023 4 z 5

Nemám v podstatě nic moc vytknout. Skvělé pokračování detektivní série. Příběh napínavý tak akorát, Tristan je v této sérii můj oblíbenec a dynamika mezi ním a Kate se mi vážně líbí. Nejedná se o žádný nijak zvlášť šokující příběh, ze kterého se posadíte na zadek, ale je to skvělé a oddychové čtení.

Kami33
09.05.2023 5 z 5

Kate a Tristan dostávají zakázku a začínají pátrat. A pak už se příběh odvíjí, věci a události do sebe zapadají a než se nadějete, máte dočteno. A to je to, co od detektivky očekávám. Takže za mě super.

krevetka79
02.05.2023 5 z 5

Další skvělý příběh...
Detektivní kancelář Kate a Tristana se mi neskutečně líbí.
Od knížky se nedalo odtrhnout...
Naprosto skvělá zápletka, plná zvratů a překvapení.
Těším se na Ďáblovu cestu.

Dada077
29.04.2023 5 z 5

(audio, čítal Martin Stránský, ktorého kvality hlasu a celkového prejavu pri čítaní kníh hádam už ani netreba vyzdvihovať)
celkom fajn príbeh pripomínajúci vyčíňanie amerického sériového vraha Johna Wayna Gacyho

knihomolka78
26.04.2023 4 z 5

Opět velmi čtivá kniha, ale série s Erikou Fosterovou asi nasadila laťku příliš vysoko. Vyšetřovatelská dvojice Kate a Tristan je dobrá, ale Erika to prostě není. I když musím říct, že tato kniha je určitě o něco lepší, než předchozí díl.
Taky mi přijde trošku přitažené ze vlasy, že po 12 letech vyřeší dvojice soukromých detektivů, která nemá k dispozici téměř žádné moderní technologie policie, tak snadno případ, ve kterém prakticky většina stop zmizela. To mi přijde k policii trochu nefér, jsou postaveni do pozice ještě větších pitomců, než za jaké je lidi mají. Chtělo by to něco trochu uvěřitelnějšího, řešit případ ze současnosti.
Ale jinak knihu hodnotím kladně, určitě stojí za přečtení.

surikata246
20.04.2023 5 z 5

Tak to bylo naprosto skvělé.

Ulala
18.04.2023 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Kate a Tristan mají dobře našlápnuto k dalším výzvám. Jak to bude pokračovat, uvidíme. Tento díl mi připadal o chlup lepší, než dvojka a nový díl je už na obzoru.

tinka1974
15.04.2023 5 z 5

Znovu jsem poslouchala jako audio. A znovu prvotřídní případ. Kate s Tristanem se díl od dílu zlepšuje. Těším se na další díl. Jen ta jména se mi trochu pletla.

sejlasejla
12.04.2023 5 z 5