Propast času

Propast času https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269697/mid_propast-casu-FYv-269697.png 4 513 167

Propast času série

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami.... celý text

Kája O.
05.05.2016

Kniha manžela tak strhla, ze ji přečetl za den.

Kája O.
01.05.2016

Kniha se mi moc líbila. Předávám ji k přečtení i manželovi. Když zjistil, že v ní je tolik strojů z různých období najednou, popoháněl mě, aby si ji mohl přečíst také.

cori
17.04.2016 4 z 5

Byla jsem nadšená, nebýt českých reálií, myslela bych, že je autorem nějaký známý anglosaský autor. Akční příběh ze světa, kde se zbortil časoprostor, má i celkem logické vysvětlení, proč ke zborcení došlo. Nenajdete asi jinou knihu, kde by se střetly římské legie s tlupou pralidí, českobudějovičtí měšťané ze 16.století s rytíři ze století třináctého, či posádka německého tanku s rakouskými hulány z 18. století. Když tomu přidáme i bojového robota z roku 2330, je jasné, že závěrečná bitva bude opravdu velkolepá.
Chci druhý díl!!! Autor ho má již přichystaný v šuplíku a čeká, zda na základě prodejů prvního dílu bude chtít nakladatelství ve vydávání pokračovat.

Kurtz zuřil. "Scheize!" Tank táhl trochu doprava. Cosi od kol příšerně skřípalo. Pustil pedál plynu a zastavil. Tiger se zhoupl.
"Kreténe!" Netušil, zda nadává sobě, Hoffmannovi nebo tanku. Otočil kličkou a otevřel poklop, vytáhl se ven a mžiku sklouzl na zem. Pohyb, který dělal tisíckrát.
"Já to věděl! Kurva,kurva! KURVA!"
Kola se zaklínila. Stávalo se to už v Rusku - mezi vzájemně se překrývající kola se dostalo bláto, které pak zmrzlo na kámen. Nyní místo hroudy bahna vězelo mezi koly tělo ve zbroji, slisované do velikosti větší konzervy. Hrozilo, že se pás sveze z vodících kol. Nandávat ho zpět by byla ve dvou lidech hrozná práce. Přejíždět Římany možná nebyl zas tak skvělý nápad...

boekwurm
22.03.2016 5 z 5

Za mě kniha roku 2015, kdo by to byl řekl! Jakmile jsem knihu otevřel, musel jsem číst, dokud jsem jí nedočetl. Výborně vyladěný příběh, nic nechybí a všechno do sebe zapadá. Bureš má veliký přehled a dokáže realisticky zprostředkovat kulisy starověku, středověku i budoucnosti a přitom zachovat svižný děj a neustále stupňovat tempo. Škoda že tak skvělá věc má nulovou reklamu, v Americe už by podle ní točili filmy. Už se těším na pokračování.

evickakyticka
20.03.2016

Asi jsem jediná, kdo nedočetl. Po prvních sto stranách jsem knihu odložila, bylo v ní příliš boje, míň děje, který by mě bavil a nutil číst dál. Myšlenka i úvod dobrý, ale nesedla mi.

Magnat
13.03.2016 5 z 5

U knihy jsem se náramně pobavil, akční děj, příběhové zvraty a vtipné situace při střetu časových rovin. Nevím kde, nebo kdo to řekl, ale dostačně pokročilá technologie vypadá jako magie - a dostačně pokročilá může vypadat i naše technolgie v době Římanů. Určitě mohu doporučit k přečtení.

genie
12.03.2016 4 z 5

Autor se s tím nepáře. Hned od začátku nás vtahuje do děje, v němž se setkávají postavy z několika rozličných historických období, světů a kultur. Nebyla jsem přehnaně optimistická v tom, jak to společně zafunguje, ale byla jsem příjemně překvapená … Chvílemi mi to sice přišlo „poťouchlé“ (třeba ten ušišlaný rozhovor Toni s Luciem), ale celkově to bylo velmi dobré a akční čtení.

mot33
08.03.2016 5 z 5

Tak to se povedlo sice jsem to kupoval a začal číst že se děj odehrává b Jižních čecháh,ale musím přiznat ,že nápad promíchat od pravěku přes Římskou říši ,až po budoucnost roku 2700 je masakr.

mekkejla
01.03.2016 4 z 5

Nápad rozhodně výborný, popis toho, co v podstatě naše a budoucí generace provedla s planetou je hodně uvěřitelná, bohužel... Akorát se nemůžu zbavit pocitu, že z toho šlo vymačkat daleko, ale daleko více. Rozhodně by stálo za to napsat pokračování a nebo trochu probrat život Neffiho a Sereny. To, co jsem se o nich dozvěděla v této knize mě navnadilo a byla bych ráda, kdyby to pan Bureš rozvedl.

finka
18.02.2016 5 z 5

Nejen kniha měsíce, ale kniha roku!
Originální, strhující, nepředvídatelné, čtivé a zábavné. Je málo knih, které takto čtenáře chytnou, až se bojí číst dál, co všechno se hrdinům stane. A že se stane! Velmi milé překvapení. Zjevení, které jsem vůbec nečekala, když jsem poprvé uviděla obálku.
EDIT: ano děsnou obálku, Starkane :-)

Athaeneus
15.02.2016 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, právě kvůli dostatečně zajímavé a originální zápletce...
Velké plus autor dostává za nebojácnost a snahu o téměr realistickou logiku vyprávění, tzn. postavy umírají v pravý čas, aniž by byl jejich život "uměle" prodlužován.
Dále ocuňuji, že hlavní hrdinka je vesměs obyčejná žena bez nějakých superschopností. U takovýchto postav "z davu" má totiž čtenář vyšší šanci se s nimi stotožnit, což knize jednoznačně prospívá.

Doporučuji všem, kteří mají rádi nápadité čtivo, v němž zazní záchvěv akce, romantiky, erotiky i napětí.

STARKAN
03.02.2016 5 z 5

PECKA!!! Koukejte si knížku koupit, ať podpoříme tohoto skvělého autora z Čech a ať napíše pokračování.
EDIT: Obálka je vážně děsná. Takovej vojevůdce římanů s napřaženým mečem proti znetvořenýmu germánovi v tanku tiger v SS uniformě, co?

Brace
02.02.2016 4 z 5

Knihu Legionář jsem ohodnotil dvěma hvězdami, protože mi její zápletka přišla provařená a hloupoučká. Tudíž jsem byl mile překvapen, jaký skok kupředu autor udělal v tomto díle. Občas jsem měl při čtení některých kapitol rozpačitý pocit (ano, několikrát zde zmiňovaný milostný románek), ale jako celek je příběh prolínajících se časových rovin trefa do černého v čtenářově vkusu. Je pravda, že z různých časových rovin se dalo asi vytřískat více (a kniha by tak nabyla 600 stran), ale Roman Bureš se rozhodl, že chce, aby jeho příběh byl spíše akčnějšího rázu a já to plně respektuji. Po nedávných akčních slátaninách českých autorů známějších jmen (Žamboch, Kotleta, Šlechta) je to vizitka, že ještě není třeba českou akční sci-fi házet do hnoje. A přimlouvám se k pokračování příběhu, odehrávajícího se například v době, která ona časová prolnutí způsobila.

zdenda75
01.02.2016 5 z 5

Časopis Pevnost 02/16 Propast času označil jako „Knihu měsíce“. A tak jsem si knihu objednal.
V knize je toho opravdu hodně a přitom je to konzistentní a logické. Jsou tam krvavé bitvy mezi armádami z různých století, je tam pohled z perspektivy lidí z různých epoch.Trocha té romantiky, které ale není příliš, jak naznačují některé komentáře. Naopak ta romantická linie má svůj důvod, který je zjevný v závěru, ale nechci spojlerovat.
Jestli vyjde pokračování, určitě po něm sáhnu.

Tazz1
30.01.2016 4 z 5

Drtivá většina nadšených komentářů tady je od žen. Je to tak trošku ženské čtení, trochu červená knihovna. Jako opravdu nepotřebuji na každé páté stránce číst jak si to holka ze současnosti užívá s římským centurionem, jak mu sahá pod tuniku, kde mu pořád něco tuhne. Tohle opravdu velmi , ale velmi knihu shazuje. Myslím, že normální mužský hrdina bez love story by knize slušel více. Ale abych jen nehanil, kromě uvedených odkazů na červenou knihovnu je to dobré čtení a fakt jsem se bavil. Ale za tu naivní love story jde hvězda dolů. Nicméně pokud autor z tohoto světa napíše další knihu či knihy, rád si ji (je) přečtu.

Endy17
30.01.2016 4 z 5

Máte rádi pravěk? Dáváte přednost antice či středověku? A co takhle druhá světová válka? Nebo raději přítomnost, blízká či vzdálená budoucnost? Roman Bureš připravil koktejl, ve kterém najdete od každého trochu. A výsledkem je čtení, které dáte z ruky jen s nechutí.

Rodaw
20.01.2016 5 z 5

Pokud hledáte něco naprosto originálního, nevšedního a strhujícího, přečtěte si Propast času :-) Příběh s geniálním nápadem a promícháním časových rovin s nepředvídatelným vývojem událostí. Jakmile se jednou začtete, je těžké od knihy odejít. No a samotný konec rozhodně dokáže překvapit. DOPORUČUJI! :-)

SONP
17.01.2016 3 z 5

Už ze samé podstaty byla tato kniha tak trochu předurčena k tomu, aby to se mnou měla těžké. Mám totiž vždy potíž s knihami psanými muži, jejichž hrdinkou je žena. Navíc značnou část knihy tvoří popisy bojů a ani to není můj šálek kávy. Z hlavních mužských hrdinů testosteron opravdu stříká proudem, ať je to mužný římský velitel nebo nevybrkovaný mladík z daleké budoucnosti, a romantiky a erotiky taky není zrovna málo. Občas jsem si připadal, jako bych četl nějakou červenou knihovnu (a to jsem chtěl vážně knihu odložit), vzápětí mne ale z této iluze vyvedl další popis válečné vřavy mezi nacistickým tankem Tiger, rakousko-uherskými husary z 18. století, římskými legiemi a bojovým robotem z 25. století (trochu zběsilé, ale číst se to kupodivu dalo).
Přes to všechno jsem dílko řádně dočetl a musím říct, že pasáže se starými Římany byly opravdu strhující a dobře napsané - je vidět, že starý Řím má autor v malíku a možná jeho čistě historické romány by se mi líbily více než tento jeho trochu za vlasy přitažený výlet do říše fantastiky.Zdejší fantastický prvek mne nevzal za srdce ani originalitou ani provedením. Ale na druhou stranu jako scifi debut, proč ne? Autorem jasně avizované pokračování si ale asi nedám... 50%

georginaa
06.01.2016 5 z 5

Knihu jsem si pořídila na doporučení, jelikož o tomto autorovi jsem nikdy neslyšela, zřejmě slabá propagace. Nejdříve jsem se v tom dosti ztrácela, nechápala jsem myšlenku autora, kde v každé kapitolce mluvil o někom jiném. Asi ve čtvrti knize to začalo dávat větší smysl. Pak začal strhující příběh legionářů a tam mě to nadchlo, že jsem hltala každé slovo. Škoda Luciuse, který na svojí dobu byl velice trpělivý posluchač, ale tím větší dává smysl konec knihy, kde se můžeme určitě dočkat i pokračování.

adela3128
04.01.2016 5 z 5

Žádná velká literatura to nejspíš není, ale mně se to líbilo velmi. Čtivé to je, napětí rozhodně nechybí a má to konec :) Jako oddechovka, která navíc fantazii dovede do několika úplně odlišných světů, naprosto ideální.