Prokletí Salemu

Prokletí Salemu https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29668/bmid_prokleti-salemu-T8w-29668.jpg 4 2343 322

Jerusalem's Lot je malé městečko v Nové Anglii. Indiánské léto přivítalo v Salemu Bena Mearse. Vracel se do města, kde kdysi pobýval u své tety a kde nyní, jak doufal, se zbaví svých nočních můr. Ale vše je nakonec jinak. Do Salemu pronikne Cizinec. Cizinec s tajemstvím, nebezpečnější, než sám ďábel.

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Salem's Lot , 1975

Zemiakol
04.09.2019 5 z 5

Skvělý příběh, skvělá atmosféra, skvělé popisy postav. Žádný jiný upírský příběh mě nebavil tolik, jako Prokletí Salemu. Doporučuji k přečtení.

veronika0382
23.08.2019 4 z 5

Moje první Kingovka. V mnoha recenzích jsem si přečetla, jak Stephen King píše rozvláčně, zdlouhavě a popisuje vše okolo. Ano, to je pravda. Ze začátku mi skutečně trvalo se začíst. V každé kapitole popisuje život jiné osoby městečka Salem´s Lot, a je jich opravdu moc. Což znamená hodně jmen, ve kterých jsem se místy ztrácela. Ale zhruba v polovině nabral děj více na akčnosti a získal takový spád, že jsem hltala každou stránku. Svými popisy později dokázal King vykouzlit tu správnou napjatou, ponurou atmosféru, při které jsem měla husí kůži, bála se, ale zároveň toužila vědět víc a četla dál a dál. Navíc na to, jak na nás jde autor v prvních kapitolách pomalu, tak později přidává na intenzitě a děj má více a více grády, až je to doslova masakr. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Aríka
20.08.2019 5 z 5

Stephen King je autor, u kterého vím, že ať sáhnu po jakékoli knize, nespletu se. Prokletí Salemu jsem chtěla již hodně dlouho, a když jsem ho konečně našla, tak jsem se hned pustila do čtení. Příběh mě pohltil od prvních stran. Husí kůže u příběhu nesměla chybět. Abych pravdu řekla, tak od té doby, co jsem knihu dočetla, mám u postele růženec...pro jistotu.

petraj30
15.08.2019 4 z 5

Mám hrozně ráda "pohádky o upírech" ale tohle byl horor se vším všudy. Skvělé - sice občas trochu pomotané (nevím, jestli to bylo špatným překladem nebo jsem něco opravdu špatně pochopila), ale i přesto je King mistr ve svém oboru

Costanzo
04.08.2019 5 z 5

Na Kingovi jsem „vyrůstala“ a hrozně ráda jsem se u jeho příběhů bála. Stephen je zřejmě jediný autor, kterého čtu již několik let a nestihl mě omrzet. Je pověstný svým stylem psaní, tvorbou ponurých a temných příběhů s hororovými prvky. Ne nadarmo se mu říká Mistr hrůzy. Přebal knihy je velmi povedený a napovídá nám, že tato kniha nebude procházkou v růžové zahradě, ale pořádnou dávkou napětí. Nečekejte happy end, nečekejte souboj dobra a zla s jasným vítězem a rozhodně nečekejte klidné noci, protože Stephen King vás naučí věřit na upíry. Jste připraveni vstoupit do říše temnoty? Čekají vás neklidné noci s rozsvícenou lampičkou a rozhodně nikoho nezvěte do svého domu… za mě velmi povedená "upířina" v typicky Kingovském stylu.

n.ezn.amy
14.07.2019 5 z 5

Největší hrůzy se odehrávají na malém městě a co teprve, když se tam objeví upír a lidé přestanou přes den vycházet ven. King je fenomenální spisovatel, který umí ve svých knihách navodit hrůzu a strach a kdy napětí postupně graduje. Moc se mi líbil lehce otevřený konec

Susan94
12.07.2019 4 z 5

Můj názor na Kinga je takový, že je dost často přeceňovaný. Tímto kouskem, mě ale přesvědčil o opaku. Ačkoliv byla kniha na začátku nezajímavá, děj se pomalu začal rozjíždět a nakonec se stal opravdu velmi čtivým a zajímavým. Děsivě dobré....

Archie
06.07.2019 5 z 5

Kinga posledni dobou (konkretne po roztahanych Ruzenkach) nevyhledavam, ale Prokleti Salemu jsem si chtel uz dlouho precist a tak me v knihkupectvi mistr preci jen zase zlakal. A nebylo to slapnuti vedle. King tradicne prvnich 150 stran pouze buduje podhoubi pro nadchazejici horor. Opet budete znat ridice skolniho autobusu, drbny od naproti, tetu z knihovny i podivneho majitele obchodu. A o to intenzivneji a ziveji prozijete teror. King utahuje smycku nadherne gradujicim zpusobem a je uzasne spolu s nim sledovat stahujici se mracna nad Lotem. Zaver je sice trochu predvidatelny, ale to vynahradi spousta naprosto mrazivych, sugestivnich scen a celkove atmosfera pribehu. Takovouhle upirinu jsem si vzdycky touzil precist. Tohle nebyl Twilight. Prichazi noc. Cas upiru.

Laylak
16.06.2019 4 z 5

Kniha bola napisana skvelo, pre mna bola prva cast knihy viac nervy drastajuca, priznam sa, ze mon skeptizmus voci teme sa rozplynul po prvych riadkoch.

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Dobré, ale dost předvídatelné. Rozhodně ale kniha, která patří v žánru nadpřirozena, které se tu vyskytuje (nechci prozradit) k těm lepším.

Bauriska
10.06.2019 4 z 5

Po mánii hodných, zamilovaných upírů, byla tato kingovka příjemné osvěžení :)

Atanone
30.05.2019 5 z 5

Čekala jsem něco míň přímočarého, ale vcelku jsem věděla, do čeho jdu a dostalo se mi obvyklých až květnatých popisů - prostě King. Mezi jeho úžasnými vymyšlenostmi se vždy sem tam zablýskne něco, co asi prožil každý z nás.. nebo aspoň trochu.

"Než usnul docela, zjistil, že uvažuje – nikoli poprvé – o tom, jak jsou dospělí divní. Berou projímadla, pijí kořalku nebo užívají prášky na spaní, aby zahnali své strachy a usnuli, a jejich strachy byly tak krotké a domácké: práce, peníze, co si pomyslí učitel, když nemůžu dát Jennie hezčí šaty, jestlipak mě manželka ještě miluje, kdo jsou mí přátelé. Úplně vybledaly vedle hrůz, se kterými lehá každé dítě ve své temné posteli, bez možnosti svěřit se někomu, kdo by dokonale porozuměl, jenom jinému dítěti. Neexistuje žádná skupinová terapie nebo psychiatrická nebo obecná sociální služba pro dítě, které musí každou noc bojovat s tou neznámou věcí pod postelí nebo na stropě, s věcí, která poskakuje a šklebí se a vyhrožuje, ale před přímým pohledem utíká. Noc za nocí musí svádět stejnou osamělou bitvu a jedinou léčbou je konečné zkostnatění představivosti, kterému se říká dospělost. Takové myšlenky mu v úspornější, prostší zkratce proletěly mozkem. Předchozí noc Matta Burkeho potkala stejná temná věc a strach mu přivodil infarkt; Mark Petrie se dnes setkal s podobnou věcí a po deseti minutách už spal, plastový kříž lehce svíral v pravé ruce jako dětské chrastítko. Takový je rozdíl mezi muži a chlapci."

Talys
09.04.2019 3 z 5

Moje první "kingovka", v půlce (doufejme) životní pouti. A ... asi jsem čekala víc - tedy čekala jsem, že se budu bát, a ono nic. Je to dobře napsané, má to spád, udržuje to jednoho v napětí, ale toť vše. Poradíte něco jiného, v čem není duchařina v podobě upírů a jiných podsvětních bytostí?

TerkaLangoš199
26.03.2019 3 z 5

Za mě zatím nejméně úžasná kniha od autora. Jako vždy dobře propracované postavy i prostředí, ale celkově mě příběh moc nezaujal, pokud srovnávám s ostatními knihami.
Než jsem knihu začala číst, nevěděla jsem, o čem má být, tudíž mě hodně překvapila upírská tématika. Nevím, jestli to moje ne-nadšení z knihy není způsobeno právě upírskou tématikou - vlastně jsem o upírech nikdy nečetla, ani se o toto téma nijak nezajímala..

Olava
18.03.2019 5 z 5

Jedním slovem Paráda. Knihu jsem kdysi četla při nemoci - silná antibiotika a musím říct, že jsem se v noci budila hrůzou z upírů. To si přečtu ještě jednou :-)

pazdy15
07.03.2019 5 z 5

Další vryp do Kingovské pažby. Další super příběh. Další propracovaný děj. Další super postavy. PRVNÍ zkušenost s upírskou tématikou. Možná jsem ji trochu opomíjel, a to ne proto, že bych ji odsuzoval jako téma, nicméně možná proto, jak ji znám zženštilou z upírské ságy Twilight :D Tohle je jiná liga!!! Děj a spád je úchvatný. Někdy, když mi začaly praskat kovové věci v pokoji po otevření okna, díky tepelné roztažnosti, jsem se málem "otáčel v hrobě" hrůzou :) Jedině 5 z 5

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Mistrovské dílo od Mistra. Dana

Yko
04.02.2019 5 z 5

Sám od sebe bych rozhodně nesáhl po knížce o upírech, ale pokud je autorem Stephen King, tak to ovšem mění situaci!
Před přečtením jsem se plácl po čele a řekl si: Upíři? Vážně? To bude nějakej Twilight z osmdesátých let? Opět zopakuji: Stephen King. Skvělé. Napínavé. Čtivé. Postavám vdechl život — i když o upírech se to dá jen těžce říct —, no zkrátka je to mistr. Dovolím si tvrdit, že od Kinga můžete číst opravdu cokoli, a dokáže vás vtáhnout do děje jako zhypnotizované. Navzdory skepticismu (to ti upíři) se po Prokletí Salemu považuji za skálopevného fanouška. Přečtu od něj už všechno.

BStone
04.02.2019 5 z 5

King zde naplno využívá své vypravěčské mistrovství. Nejdříve famózně vykreslí obraz města Jerusalem's Lot a skvěle zachytí jeho jednotlivé postavy, což je klíčové k tomu, aby se mohl čtenář s nimi ztotožnit a naplno si tak užít pomalu přicházející nelítostnou řež. Přečteno podruhé a ani tentokrát jsem se od knihy nemohl odtrhnout.

Morbidus
25.01.2019 4 z 5

Přiznávám, že zpočátku jsem měl problém se do knihy začíst, ale jakmile jsem se zorientoval v množství postav, zábava mohla začít. Konečně pořádní upíři, rozlézající se po celém městečku jako rakovinný nádor. Nemohu říct, že bych se bál, ale zdravého mrazení v zádech jsem si užil dostatek. Inspirace Draculou je zřejmá; ovšem vůbec ničemu to nevadí, akčnější pojetí příběhu jen prospělo.
Sečteno a podtrženo, jde o solidní upírovinu, kde si žádná z postav nemůže být jista životem. Přílišnou originalitu nečekejte - jen ponurý a dobře odvyprávěný příběh.