Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1643 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Anetkaknihomol
13.03.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, docela dost nečekaný závěr. Akorát, mě nebavily stále dokola matrjošky všude, kam se podíváš.

prochajda
09.03.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla a bavila mě, až na úsek, kdy bylo pro mě až přematrjoškováno. Závěr mě překvapil.

Kantynka
07.03.2021 4 z 5

tak tahle knížka byla naprosto skvělá!
od začátku byla čtivá, četla se rychle a nemohla jsem přestat číst, dokud jsem nevěděla, jak to dopadne.
příběh byl skvěle vymyšlený a konec mě hodně překvapil.
určitě moc doporučuji.
hodnocení: 4/5*

nela3812
08.02.2021 3 z 5

Jak již bylo zmiňováno, konec knížky mile překvapil. Zápletka byla zajímavá a knížka se četla rychle. Bohužel si výrazný požitek ze čtení neodnáším a skoro jsem zapomněla, že jsem tuto knížku v roce 2020 přečetla. Bohužel nezanechala velký dojem.

Surikata369
05.02.2021 3 z 5

Ale jo, taková jednohubka, co neurazí, nenadchne. Možná jen trochu nadchne, protože zajímavý námět, jen to mohlo bejt líp tak nějak ,,vyšperkovaný", ten příběh. Mohlo to být mrazivější a taky víc dotažený ten konec. Dle mýho.

Lenama18
20.01.2021 3 z 5

Začátek knížky byl fajn, ale potom to začalo být takové utahané. Konec překvapil, ale víc jak na 3 hvězdy to bohužel není.

Marley_Kid
18.01.2021 5 z 5

Pôvodne som chcel dať o jednu hviezdičku menej, ale v závere som nadšený. Nie z toho, že by rozuzlenie bolo nejako extra neočakávané, ale z toho, ako profesionálne a citlivo autorka spája všetky logické postupnosti dohromady tak, aby ani psychológ nemusel krútiť hlavou, že je to príliš pritiahnuté za vlasy.

Sony9
18.01.2021 3 z 5

Zápletku jsem rozluštila ani ne v polovině knihy, kdy Finn srovnával rozdílnost sester. Přesto kniha nebyla špatná, byla čtivá a měla spád.

Roseblood
06.01.2021 5 z 5

Výborná knížka, která mě bavila od začátku do konce. Čtivé, nemohla jsem přestat, byla jsem zvědavá, jak to dopadne

Opravdu moc povedené a ten konec. Milovníci tohoto žánru budou určitě stejně nadšení jako já. Vřele doporučuji.

hodnocení: 5/5*

JanaBrad
03.01.2021 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila.

Mermaid
02.01.2021 4 z 5

Od Paris neočekávám nikdy moc, snad proto téměř pokaždé překvapí a vyslouží si vyšší hodnocení.
Měla jsem více teorií a ta poslední z nich by byla správně...pokud by vlastně nebyla postavená na hlavu.
Čekala jsem, že se konečné vysvětlení sesype jak domeček z karet, ale nestalo se - v doslovu jsem četla i poděkování odborníkům. Oprávněné.
Upřímně si myslím, že i tohle by se mohlo stát. Ne takhle, ne se všemi těmi kudrlinkami, ale to největší dobrodružství je vždycky v naší hlavě.

Peyka
30.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Zlatý průměr s malým wow efektem. Toto je příběh o slepé lásce a falešných nadějích. Kniha na mě ale nezanechala takovou těžkou stopu jako Za zavřenými dveřmi, ale zase nebyla tak frustrující jako V pasti lží.

B. A. Paris je pro mě autorkou, která neztrácí nápady a každá její kniha je něčím zajímavá. V tomto případě to byly Matryoshky jako symbol rozpolcenosti. I když už mi lezlo na nervy, jak se pořád objevovaly. A zase ta ruská panenka!

Bohužel jako bych příběh už někde slyšela. Souhlasím s názory, že ze začátku kniha připomíná Zmizelou či Dokonalou, ale je kompozičně čtivější a plyne svižnějším tempem.

Ačkoliv se kniha čte sama, střídání ich- a du- formy, posléze střídání kapitol z pohledu dvou postav je příliš chaotické a druhá část s Leylou na scéně je tuctová. Chyběla mi interakce mezi hlavními protagonisty, Leyla je malinko (opravdu) zastrčená do pozadí. Ostatní postavy vlastně jen slouží jako výplně hluchých míst, jako nástroje vedoucí Finna k odhalení syrové pravdy.

Naopak třetí část a závěr čtenář hltá jak nenažraný. Příběh nabere maximální spád, i když jsem tušila, jakým směrem se kniha ubírá, ale frustrace nabírá na obrátkách u Finnovi naivity, zbrklosti a nevědomosti. Závěrečná slova se mi vryla do paměti. Láska je přeci jen iluze?!

Autorčino Dilema si nenechám ujít, stejně tak i její další knihy.

SueD
27.12.2020 5 z 5

Super, napínavé, děsivé, smutné, drásavé, Skvělý románový počin nejen pro ženy. Byl by to skvělý film.

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Opět super čtení. Přečteno za 2 večery. Doporučuji.

Pavlína2019
11.12.2020 5 z 5

Na knihu jsem v knihovně dlouho čekala - a jsem hrozně nadšená! Kvůli málo času přečteno za dva dny. Napínavé, nedá se přestat!! Miluji čtení se střídáním minulost-přítomnost a z pohledu dvou lidí - jako tady. Pro mě - příšerně nesympatický hrdina. Já jsem tedy řešení předpokládala jiné. Super krátké kapitoly, rychlý spád. Také mám ráda méně postav, zato dobrou a napínavou zápletku. Já vřele doporučuji!!

Nunynka
09.12.2020 4 z 5

Kniha mě ze začátku moc bavila,ale postupně,jak jsem začala zjišťovat,jak se vše asi odehrálo,tak jsem byla trošku zklamaná. Čekala jsem ten příběh asi více propracovaný. Ale nemůžu knize odepřít čtivost.

Ellkao
09.12.2020 5 z 5

Tak málo stačilo aby to skončilo dobře ...

Hakate
18.11.2020 4 z 5

Narozdíl od předchozích knih mi tento příběh přišel předvídatelný. Za mě nejslabší doposud vydaných knih.
+* Za styl psaní, díky kterému se kniha velmi dobře čte a je za odpoledne přečtená.

twiggynka
16.11.2020 4 z 5

Kniha byla parádní oddechovka přečtená za jeden den. Příběh mě bavil, četl se lehce a přitom nutil číst dál a dál.

Meggie7
15.11.2020 4 z 5

tato mne dost zklamala.. čekala jsem trochu víc.. konec byl zajímavý, ale dal se vytušit.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 303x