Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1643 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

jarmila7388
08.06.2021 5 z 5

Kniha v které se stále něco děje.A plná zvratů očekavaní.

Comelye
31.05.2021 4 z 5

Zatím všechny knihy od Paris se mi líbily takže tato není výjimkou. Zase to byla jízda.

zimolka
14.05.2021 3 z 5

Kniha čtivá, napínavá. Závěr překvapivý,ale Za zavřenými dveřmi byla lepší.

chrastova.m
09.05.2021 4 z 5

Super počtení, které jsem zhltla doslova na jeden nádech. Autorka mě držela v napětí po celou dobu a rozuzlení bylo pro mě překvapením až do konce. Od autorky jsem přečetla už vsechny knihy a všechny mě moc bavily, sedí mi autorčin styl vyprávění a napětí, které jej doprovází. Za mě super.

Nixa
26.04.2021 3 z 5

Tohle bylo zatím nejslabší co jsem od autorky četla. Nebylo to přímo špatné, ale s porovnáním Za zavřenými dveřmi je to slabota. Čtivost knize ale nemůžu upřít. Napínavé to také bylo a konečný zvrat jsem také nečekala, takže jsem celkem spokojená.

Monika164
22.04.2021 4 z 5

Opět skvělé čtení, děkuji

zdenaR
20.04.2021 3 z 5

Z mého pohledu nejslabší kniha autorky.
Trochu překombinované, už v polovině předvídatelné, závěr také nepřekvapil.
Přesto je kniha čtivá.

Makkys
16.04.2021 4 z 5

Kniha mě hodně bavila byla jsem napnutá od začátku až do konce. Sice tak v půlce knihy ta napínavost opadla, ale pak se to zase rozjelo a já se nestačila divit. Autorka nás celou dobu napínala a pořad sem si kladla otázku jak to teda je. Až do úplného konce jsem neměla tušení a bylo to pro mě opravdu velké překvapeni. Určitě mužů doporučit, je to druhá kniha kterou jsem od autorky četla a opět skvělá.

TerezaJágrová
15.04.2021 5 z 5

Pro mě je to teprve druhá kniha od autorky, takže nemůžu srovnávat s ostatními knihami. Každopádně kniha mě bavila, měla svižný děj, závěr super.

Kniholapka
11.04.2021 5 z 5

Kniha mě bavila. Od autorky jsem si již delší dobu plánovala, něco přečíst. I když mi v knize od začátku něco nesedělo, nedokázala jsem přijít na to co. Proto jsem knihu nutně musela dočíst. :-) Závěr byl pro mě dokonale vykreslen. Poruchy osobnosti jsou celkem časté, ale stále překvapující, co s lidmi dokáží provést tragické události. Mohu doporučit!

Denisa121
02.04.2021 5 z 5

Po přečtení knihy V pasti lží jsem ihned sáhla i po této knize. Autorka píše poutavě, přečetla jsem ji téměř najednou. Doporučuji.

Monuli36
02.04.2021 3 z 5

Musim říct,že od autorky už jsem četla lepší knížky.Tato nebyla špatná,ale nějak mě nudila.Spíš mě hodně překvapil závěr...Přečetla jsem ji spíš jen ze zvědavosti jak to dopadne

Janík511
01.04.2021

Nedočteno, kniha mě vůbec nebavila. Nedokázala jsem se začíst do děje. V pasti lží se mi líbila, tahle vůbec. Poslala jsem ji dále.

ivzu77
30.03.2021 3 z 5

Neurazila, nenadchla. Četlo se to velice dobře, bavilo mne prolínání pohledů Finna, Ellen / Laily, proplétání doby minulé a současné .... tušit jsme začala až ke konci, jen těch matrošek už na mne bylo moc :-)
Na tuto autorku nezanevřu, ale asi se mi toto její dílo líbilo zatím nejméně.

Lka
27.03.2021 4 z 5

Toto byla moje třetí kniha od autorky. Zatím byla tato nejslabší, ale i přesto se mi líbila. Bylo to opět napínavé, zápletku jsem dopředu neodhalila. Už teď se těším na poslední vydanou knihu autorky.

FejKýý
26.03.2021 4 z 5

Tahle kniha je prý od spisovatelky nejslabší.. Možná ano ale mě se teda také líbila i když o tom přemýšlím, nic moc se tam nedělo. Zápletku jsem totálně neodhadla a toho si cením.. Většinou totiž na to přijdu a závěr mě už tak nepřekvapí. Z konce jsem spokojená ale zároveň i nespokojená. Kdo konec zná, tak chápe. Samozřejmě občas se mě ale příběh zdál pěkně přitažený za vlasy a mírně nereálný. Ale i tak rozhodně mohu doporučit od ní všechny knihy, já už je mám za sebou a teď už jen čekat na pátou.

Tweety0207
26.03.2021 4 z 5

Túto autorku mám veľmi rada. Kniha sa mi zdala slabšia ako predchádzajúce, ale tento štýl písania mne prosté sedí a tým pádom sa kniha čítala v podstate sama. Prišlo mi síce trošku nereálne že by nevedel s kým žije.

evismaior
18.03.2021 2 z 5

(SPOILER) 50% - Za začátku mi kniha připadala hodně napínavá, a když se Finnovi uprostřed noci na dálničním odpočívadle Layla ztratila, s napětím jsem čekala, co bude dál. Ovšem ve chvíli, kdy se začalo rozkrývat, že hlavní hrdina není zas takový klaďas a že rozumně uvažující člověk by si od něj držel hodně velký odstup, už to zas tak velká záhada nebyla. Spoiler - popravdě jsem dost dlouho očekávala, že se ukáže, že Layla a Ellen jsou ve skutečnosti jedna osoba, takže zjištění, že dvě sestry opravdu existovaly a jedna se pak za druhou jen nějak nesmyslně začala vydávat (aniž by ji - opět celkem neuvěřitelně - hlavní hrdina poznal) kompletně si pozměnila charakter (co prosím?) a vrátila se tam, kam by se nikdo normální nevracel, mě celkem zklamalo. Když mě napadají zajímavá rozuzlení a autor si vybere nějaké docela hloupé, tak to zkrátka není ono.

JessieEx
18.03.2021 4 z 5

Nejnadšenější jsem z faktu, že se mi podařilo odhalit celou zápletku (kromě detailů) už asi v půlce knihy. Nevím, co to vypovídá o samotném příběhu, ale autorka mě docela potrápila.

Začátek byl velmi svižný a příběh mě okamžitě chytil. Měla jsem svoji teorii, jak se bude příběh vyvíjet a kdo za "tím" stojí. Jenže přišla druhá část a autorka něco prozradila a příběh nabral úplně jiný směr. Hrozně mě to naštvalo a přiznám se, že prostřední část knihy mě moc nebavila.

Ale to jen do té doby, než jsem si uvědomila, že moje teorie měla něco do sebe a stačilo ji jen trošku upravit a pak už jen číst a sledovat, jak do toho vše zapadá. Radost z toho mám proto, že se mi to ještě nikdy takhle dobře nepodařilo, odhalit celou zápletku :D Pachatele semtam ano, ale tohle byla jiná.

Užívala jsem si ten závěr, ve kterém bylo vše vysvětleno. Přiznám se, že to pozadí celé zápletky se autorce dost povedlo! No a samotný konec? Ten byl perfektní. Nic lepšího si pro takový příběh nedovedu ani představit.

Nebyla to top kniha od B. A. Paris, ale i přes různé názory, které jsem během čtení vystřídala, musím říct, že jsem velice spokojená.

Amethyste
14.03.2021 3 z 5

Příběh je čtivý, děj utíká docela rychle a konec je překvapivý :)

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958
2017  86%Za zavřenými dveřmi
2018  85%V pasti lží
2019  72%Přiveď mě zpátky
2020  77%Dilema
2022  82%Terapie

Kniha Přiveď mě zpátky je v

Přečtených2 303x