Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1649 1649

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Meggie7
15.11.2020 4 z 5

tato mne dost zklamala.. čekala jsem trochu víc.. konec byl zajímavý, ale dal se vytušit.

VeruHoráková
10.11.2020 2 z 5

Od půlky knihy je zřejmé, jak kniha skončí. V závěru snad jen překvapí zbytečná překombinovanost děje.

evin84
08.11.2020 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou během 2 dní. Úplně mě vtáhla do děje. Jak to doopravdy je jsem tušila až ke konci.

TerezaaBaarova
06.11.2020 2 z 5

V první části jsem se lekla, jestli B.A.Paris nezměnila žánr, na romantiku, dobrý nezměnila, byl to thriller, jestli se tomu tak dá říkat, ženský thriller. Jednohubka na jedno odpoledne.
No, trošku mě to zklamalo, její předchozí dvě knihy se mi líbily více. Ale nehanim její počin, líbilo se mi to, jen prostě... nesedla jsem si na zadek.

anebar
03.11.2020 5 z 5

Úžasný příběh. Člověk je napnutý od začátku do konce a přemílá, kdo je vlastně klaďas a kdo záporák. Druhá půlka přečtena na jeden dech, doporučuji.

Címa
29.10.2020 2 z 5

Po předchozích dvou knihách jsem se na novou těšila. Tak do 3/4 knihy mě pribeh bavil, je to čtivé, má to i docela spád, dáte to za jeden až dva dny. Jen ten závěr je na mě moc přitažený za vlasy. Čekala jsem cokoliv, ale tohle mi přijde hodně nereálné... vlastně mě ten závěr docela zklamal.

handulli
28.10.2020 2 z 5

(SPOILER) Já věřím, že existuje disociativní porucha identity, ale nevěřím, že by Finn Laylu nepoznal, že by neměl ani stín pochybností.
Bylo to takové rozvláčné, nijaké. Za zavřenými dveřmi bylo mnohem lepší.

ElikaS
20.10.2020 4 z 5

Na začátku knížky jsem měla trošku problém se zorientovat v postavách. A chvilku mi trvalo než jsem si srovnala kdo je kdo a nějak si postavy představila. Kapitoly v minulosti, které byly psány du formou, mi připomněly knížku Ty a možná i proto se mi hlavní hrdina rychle začal ztotožňovat s Joem Goldbergem. Přišly mi jako dost podobné charaktery. Každopádně jsem měla určitou představu u příběhu a musím říct, že ve většině věcí jsem se mýlila a knížka mě mnohokrát představila a vlastně do posledních stran jsem čekala, co z toho vzejde. To hodně oceňuji. Přesto si myslím, že knížka Za zavřenými dveřmi ve mě zanechala hlubší emocionální stopu - z toho důvodu 4 hvězdičky.

Luccinda
19.10.2020 5 z 5

B. A. Paris prostě umí! Když jsem četla knížku Za zavřenými dveřmi, byla jsem z ní naprosto unešená a okamžitě jsem ji označila jako nejlepší psychothriller, co jsem kdy četla. Přiveď mě zpátky mě sice neuchvátila tolik jako Za zavřenými dveřmi, ale i tak to byla parádní jízda a já jsem si čtení neuvěřitelně užila.

Musím se přiznat, že z té první části (cca 1/3 knihy) jsem byla malinko v rozpacích. Děj stál na místě, chybělo mi tam napětí a něco, co by mě u té knížky udrželo. Navíc mi to hrozně připomínalo Zmizelou od Gillian Flynn a bála jsem se, aby to nakonec nedopadlo stejně. Moje obavy se ale nakonec nepotvrdily a ve druhé části už autorka konečně ukázala, že psychothrillery psát zkrátka umí. Děj nabral neuvěřitelný spád a já jsem knížku nemohla odložit, prostě jsem musela číst dál a dál. Poslední část představovala úžasné rozuzlení příběhu a přestože jsem pointu tak trochu odhadla, autorka mě stejně dokázala šokovat.

Parwana
18.10.2020 2 z 5

Autorčin standard - velmi čtivá, až jednoduššeji psaná kniha, kde o lži, vztahová dramata a překvapivé konce není nouze. V tomto případě jsem asi v polovině začala tušit, že sestry jsou dvě v jednom, jen bylo otázkou, která je skutečná a která je nastěhovaná v hlavě. Na propršený víkend ideál, přečtete do 24 hodin. Nic hlubšího než oddechovku s lehkým šimráním na zádech v tom ale nehledejte.

sarkaditt
17.10.2020 5 z 5

Audiokniha: Naprosto skvěle čtená, nakombinovano mužem a ženou, takže paráda. B.A.Paris mě prostě ještě nezklamala.

Spoiler:
Vzhledem k tomu, že mě téma "alter ego" již dříve dost zaujalo, tak beru tuto knihu jako příběh, který se zcela reálně může stát. Četla jsem o spoustě případů, které se opravdu staly. Např.únos cca dvanáctileté slečny, která si vytvořila hned několik silných osobností díky stresu, který zažila během únosu a následného znásilňování a dalších stresovych zážitků během věznění. Vždy, když byla "přeplá" do některého alter ega, tak nevěděla o existenci těch ostatních, bylo to prostě několik zcela odlišných osob v 1 těle.
Doporučuji všem si o tomto tématu něco přečíst, je to velmi zajímavé. Jen je škoda, že téma B.A.Paris ve své knize trošku nepriblizila čtenáři. Proto chápu, že někomu to může připadat nereálné a tím si knihu dostatečně nevychutná.

Ktecka
08.10.2020 2 z 5

Jedním slovem amatérismus. Rozhodně mi nepřišlo, že to napsala zkušená spisovatelka. Některé pasáže mi přišly tak přitažené za vlasy, až jsem se přistihla, že se usmívám. Zvláštní styl psaní... No prostě ne, ne a ne. Určitě z toho šlo vytřískat mnohem víc.

I.Zi...
07.10.2020 2 z 5

Tak to byla konina, která mi způsobila alergii na slovo matrjoška

MichaelaS081
27.09.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Nečekané rozuzlení.

hopen
27.09.2020 5 z 5

Tato kniha si rozhodně za mě tak malé hodnocení nezaslouží. Přečetla jsem jí za jediný den a mohu jen doporučit.

Kristulda
27.09.2020 3 z 5

Ačkoli první dvě autorčiny knihy byly pro mě wau, jako napětí až do konce , tak tato mě hrozně zklamala. Začalo to dobře, ale zbytek nic moc, a ten příběh? Až moc nereálný dle mě.

Bebe2004
25.09.2020 2 z 5

Ne. Zajímavý námět, to možná ano, ale nedokázala jsem se vžít. Děj byl zbytečně zdlouhavý a moc mě to nebavilo. Opravdu jsem se snažila, ale bylo to nijaké. Ještě jednou vyzdvihuju téma, opravdu dobré. A konec? Mrzelo mě to, ale ne tak, jako když je dojemný konec. Ale spíš tak, že to zakončení udělalo z knihy knihu zbytečnou. Omlouvám se, ale stojím si za tím.

Lenka.Vílka
13.09.2020 5 z 5

"What Have You Done? - Within Temptation"

Začnu svůj komentář něčím, co mě překvapilo. Kniha má dvě linky. Jedna v přítomnosti a druhá v minulosti. Jenže obě vypráví Finn. Což je právě ta ošimetná část. Obě vypráví on.

Vypráví to v přítomnosti, tak minulosti, jak se s Laylou seznámili. Čili, on by si teoreticky mohl vymýšlet. A vy mu to buď budete věřit nebo ho budete podezírat. Protože občas nahodí něco, co jako podezřelé vážně vypadá. Přeci jen, teď je zasnoubený se sestrou Layly. A budete se těšit, až se vyprávění změní. Což se děje vždy, to není nic vykecaného.

Podobné knihy mají všechny podobné scénáře. A teď se píšou, jak na rychlém pásu, ale B. A. Paris, mě vždycky něčím dostane, byť V pasti lží mi nepadlo do vkusu. A tady tomu nebylo výjimkou.

Co se stalo na tom odpočívadle? Co se stalo předtím, než tam zastavili? A pokud je to Layla, proč se připomíná takhle? A pokud to není Layla, proč...no, proč se kdokoliv připomíná takhle?

"Někdy, když spí vedle mě, přemýšlím, jaké by to bylo, dát ji polštář na obličej a zlehka ho přimáčknout."

A jak jde kniha dál, vzpomínky se roubují na fakta z přítomnosti, a celý to začíná dávat alespoň nějaký smyls.

Přiznám se, asi v polovině mě napadla jedna teorie. Ale říkala, jsem si, že to je blbost. Že to by přece poznal, ne?! Evidentně nepoznal a mě se teorie potvrdila. Zrovna ta nejmíň pravděpodobná jako skutečnost. Protože poslední věta knihy? Joooo...

Po zklamání z druhé knihy autorky, která u nás vyšla, mi "Přiveď mě zpátky", udělala radost. Hodně. Prostě ty konce, no, ty jí jdou dobře...

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER
Kniha mi připomněla mojí oblíbenou televizní hlášku:
"I'm not crazy. I just have another consciousness in my brain."
Asi bych si měla dát menší opáčko :D
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

mStationka
04.09.2020 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala,nechápu tak nízké hodnoceni.

Veronika2692
31.08.2020 5 z 5

Výborná kniha, moc se mi příběh líbil, strasne jsem se těšila, až zase budu číst. Konec jsem úplně nečekala , takze za mě i zvrat a překvapení nakonec :)

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958