Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1649 1649

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Péťa087
29.08.2020 3 z 5

Napínavé čtení. Kniha se čte velmi dobře, přečetla jsem ji za tři večery.
SPOILER: Jen mi trochu přišlo nesmyslné, že by Laylu nepoznal...podle toho, jaká velká láska to byla ????‍♀️

Nickky
28.08.2020 1 z 5

Přiveď mě zpátky je pro mě velkým zklamáním. Začátek knihy byl poměrně napínavý a v řadě věcí mi připomínal Zmizelou, ale čím více stran jsem přečetla, tím více šla kvalita postupně dolů. V polovině se děj zasekl na místě a rozběhl se až v samém závěru. Ten byl ovšem tak překombinovaný a nereálný, že jsem jen nechápavě kroutila hlavou. Rozuzlení bylo naprosto nesmyslné... Do toho všeho mě neustále iritovalo slovo "matrjoška", které se opakuje snad na každé straně. Postavy mi připadaly všechny nesympatické, a to hlavně z toho důvodu, že se chovaly velmi podivně až nereálně. Snad s výjimkou Peggy, ale to byl pes...

katallinka
24.08.2020 4 z 5

Velmi příjemné čtení, autorka umí napsat velmi čtivé a napínavé příběhy. Věděla jsem jak kniha dopadne, ale i tak jsem si knihu užila.

JancaKube
20.08.2020 4 z 5

Příběh rychle ubíhal, nenudil a byl zajímavý. Občas byl příběh trochu přitažený za vlasy ale dalo se to přehlédnout. Asi od půlky knihy jsem tušila, jak to dopadne a nemýlila jsem se. Každopádně budu číst i další knihy téhle autorky.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Po přečtení další knihy od B. A. Paris mám za to, že styl autorky je takový, že nějak omýlá pořád to samé dokola - je to sice napínavé, ale až moc prodlužované a nic nového se tam neděje. Nicméně to je hned přečtené, tak to zas až tak nevadí. Celkově se mi to moc líbilo.

temna.vila
19.08.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky pro mě byla kniha se zajímavým příběhem. Nicméně zpočátku jsem měla trochu problém se do příběhu začíst. Postavy ke mně nepromlouvaly tolik jako v knihách předešlých a samotný rozjezd byl prostě pomalejší. Druhá polovina ale příběh zachránila a opět jsem od autorky dostávala přesně to, co jsem očekávala. Knihu hodnotím jako vydařenou, avšak nejslabší, co se příběhu týče, ze všech autorčiných přeložených titulů.

andrea7191
12.08.2020 5 z 5

Perfektní příběh. Střídání vyprávění se mi líbilo a nedělalo mi to zmatek v hlavě, jako u jiných knih. Budu si trochu honit triko a řeknu, že asi tak po polovině knihy mě napadla možnost, jak to ve skutečnosti je a nemýlila jsem se. Každopádně by mě ani ve snu nenapadlo, že je to všechno tak zamotané. Super se čte, kapitoly jsou krátké, děj ubíhá velmi rychle, že se člověk ani nenaděje a je na konci.

jarka2222
11.08.2020 5 z 5

Skvělý psychothriller. Když při čtení knížky od začátku až do konce máte nutkání se při obracení stránky vždy podívat na konec té další a přitom potlačujete touhu podívat se, o co vlastně jde a jak to dopadne na konci příběhu, vypovídá to o zaujetí čtenáře a napětí příběhu. Výborně se četla, autorčin styl střídání vypravěčů se mi líbil i u jiné její knížky. Určitě stojí za přečtení.

LussyP
09.08.2020 3 z 5

Docela mě udivuje, jak někdo dokáže napsat tak čtivě a zároveň neskutečně roztahaně tak jednoduchý příběh.
Je to druhá kniha od autorky a nevím, zda si mám přečíst i tu třetí. Ta schopnost udělat nesympatické všechny hlavní postavy...
Příběh podprůměrný a utahaný. Nevím, proč se řadí mezi thrillery, ten to nevidělo ani z rychlíku.
Výsledkem je slabší průměr

Knihomolka97
09.08.2020 5 z 5

Wow, to zase bylo něco. Přečteno za necelé 3 hodinky, četlo se to skoro samo. Autorka umí čtenáře dokonale zmást (četla jsem jak Za zavřenými dveřmi, tak v Pasti lží). V průběhu jsem měla několik verzí, jak by to mohlo s Laylou být / nebýt a až úplně ke konci mě napadlo nebo mi spíš došlo, že je to všechno úplně jinak. Jo, je to fakt hodně nereálné, ale bylo to překvapivé, šokující, zvláštní, zkrátka hustýý.
Ovšem úplně nejvíc mě dorazily poslední dvě věty...protože přesně tohle mě napadlo.
Těším se na další knihy od autorky!

princesse
05.08.2020 2 z 5

Zajímavý název, slibný začátek, ... a pak zklamání. Slibně se to rozjíždělo, těšila jsem se, že si počtu o záhadném zmizení a pak "z hrušky dolů". Pěkná cvokárna. Slovo matrjoška nechci slyšet ani vidět napsané hodně dlouho. Prvotina od autorky a na nějakou dobu i poslední její počin v mé knihovně. Možná jednou, ale v dohledné době určitě ne. Přišlo mi to takové nějaké nijaké a na mě až přehnaně na hlavu.

ladyxx
30.07.2020 2 z 5

Kniha začínala hodně slibně: nevysvětlené zmizení mladé ženy, ne zcela pravdivě vypovídající přítel, údajné zahlédnutí zmizelé o 12 let později, objevující se matrjošky jakožto děsivý vzkaz. Do cca poloviny je příběh vážně čtivý, ale pak zjistíte, že hlavní postavy jsou psychicky v nepořádku, matrjošek už je tam nějak moc a celý příběh působí překombinovaně. Závěr opravdu nečekaný, což v tomto případě není kompliment, až tak je celá pointa vykonstruovaná a nerealistická.

Danilla
24.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha nebyla úplně špatná ale Za zavřenými dveřmi se mi líbila daleko více.
U čtení této knihy jsem si každou chvíli představovala, jak to s Laylou je a napadla me i možnost, která se na konci knihy ukázala jako správná ale tak nějak mi to přišlo neuvěřitelný.
**SPOILER**
Nějak nemůžu pochopit, že by Finn nepoznal Laylu, když se v knize neustále zmiňuje, jak moc ji miloval.

em75
22.07.2020 3 z 5

První dvě knihy mě nadchly,ale tahle byla trochu zklamáním. Četlo se mi to hezky,čekala jsem na vysvětlení,ale ten konec mě zklamal. V jednu chvíli mě napadlo,že to tak bude,ale že je to tak doopravdy jsem nečekala. Zdá se mi to spíš dost nereálné.

Summer7
20.07.2020 3 z 5

Druhá kniha od autorky, první byla Za zavřenými dveřmi. Knihu jsem přečetla během 2 dnů. Autorce se musí nechat, že umí psát a kniha je velmi čtivá a nutí Vás pořád číst dál a dál. Začátek knížky je poměrně dobrý, odkrývá se nám tu celkem slušně zamotaný příběh, který ale postupem začíná být nereálný a přitažený za vlasy, což se mi u knih moc nelíbí, pokud se nejedná samozřejmě o nějaké scifi, fantasy atd.
Knize davám * dolů za závěr. Je vidět, že autorka umí bravurně rozehrát příběh od kterého se neodtrhnete, pak ho ale neumí zakončit.
**SPOILER**
Konec knihy mě nijak zvlášť vlastně nepřekvapil, tak nějak mě to napadlo, ale i přesto mě to dost vytočilo. Z popisu můžeme jasně vidět, že Finn Laylu miloval opravdu moc, podstatně víc než Ellen, taková ta velká osudová láska, ale potom ji nepozná? No to se na mě nezlobte, ale tím se to celé zkazilo. Předstírá, že je sestra a nikdo ji nepozná? No možná tak kdyby byly dvojčata.

Ver1982
19.07.2020 4 z 5

Kniha nijak zvlášť nenadchne, ale ani neurazí. Dá se tušit, jak to celé vlastně je, ale konečné rozuzlení je překvapujicí. Za ten nečekaný konec přidávám hvězdu navíc.

Hania932
16.07.2020 5 z 5

Tahle kniha je naprosto skvělá! Úplně se stydím že jsem si knihu nepřečetla už dřív. B. A. Paris se řadí mezí mé oblíbené autory a tato kniha se teď řadí mezi mé oblíbené. Její knihy úplně zbožňuju a tahle kniha se mi líbila asi nejvíce. Příběh mě strašně zajímal a bavil. Začala jsem číst a nemohla jsem vůbec přestat. Musela jsem furt číst dál. Byla jsem zvědavá, jak to nakonec celé dopadne a musím říct, že konec knihy byl pro mě velkým překvapením. Prostě je to skvělá, čtivá, napínavá a zajímavé kniha. Všem moc doporučuji!☺

Morgaine07
14.07.2020 4 z 5

Zvláštní kniha, dějová linka předvídatelné, ale neurazí

Petty001
07.07.2020 5 z 5

Kniha mě bavila a dobře se četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem se nedozvěděla jak to s Laylou dopadlo.

rachelsofia
29.06.2020 1 z 5

Bohužel tato kniha byla pro mě zklamání. V začátku jsem si říkala jo tohle bude přesně pro mě, ale potom přišla už jenom nuda a dlouhé nezáživné čtení. Dočteno jen ze zvědavosti. Závěr nebyl úplně špatný, ale ten prostředek mě opravdu nebavil. Největší utrpení pro mě bylo nacházení matrjošek, bála jsem se už i otočit stránku..Nedoporučuji

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958