Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1654 1654

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Morgaine07
14.07.2020 4 z 5

Zvláštní kniha, dějová linka předvídatelné, ale neurazí

Petty001
07.07.2020 5 z 5

Kniha mě bavila a dobře se četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem se nedozvěděla jak to s Laylou dopadlo.

rachelsofia
29.06.2020 1 z 5

Bohužel tato kniha byla pro mě zklamání. V začátku jsem si říkala jo tohle bude přesně pro mě, ale potom přišla už jenom nuda a dlouhé nezáživné čtení. Dočteno jen ze zvědavosti. Závěr nebyl úplně špatný, ale ten prostředek mě opravdu nebavil. Největší utrpení pro mě bylo nacházení matrjošek, bála jsem se už i otočit stránku..Nedoporučuji

Welinie
27.06.2020 3 z 5

Ale jo, bavilo mě to. Ač zatím nejslabší dílo. Konec byl celkem propracovaný, jen některé pasáže v knize zbytečně zdlouhavé.

Katulinka69
25.06.2020 4 z 5

Od začátku jasný děj, žádné zbytečné řádky navíc,vše krásně plynulo,trochu předvídatelné, ale za mě fajnové počteníčko.

MamaKnihomolka
21.06.2020 3 z 5

Má druhá kniha od autorky a rozhodně nezklamala. Musím ocenit zajímavý námět a čtivost knihy, která mě bavila hned od začátku a dokázala mě pekelně zmást.
Byla jsem napnutá jak to všechno dopadne a má myšlenka se od skutečného konce moc nelišila.

jankaander
20.06.2020 5 z 5

Perfektní kniha, napínavá až do konce, velmi povedená....

sabca
19.06.2020 5 z 5

Tak třetí kniha od této autorky a zase musí dát plný počet hvězdiček. Nezklamala a dobře se četla již od samého začátku. Závěr byl zajímavý a vůbec jsem takový nečekala. Doporučuji si knihu přečíst

hruska003
14.06.2020 5 z 5

Autorka nezklamala, opět velmi ctiva knížka :)

Sumatrae
12.06.2020 4 z 5

Druha kniha od teto autorky, co jsem cetla a opet jsem ji cetla rychlosti blesku, protoze jsem byla zvedava, jak to dopadne... Pointu jsem odhalila temer na zacatku...mozna, ze kdyby se nestridali postavy ve vypraveni pribehu, tak by vydrzelo napeti az do konce...ale i tak se kniha dobre cetla a nezklamala

Adris
06.06.2020 3 z 5

Kniha mi vyzněla jako prvotina. Začátek super, pak dlouuuuuuhaaaaa nuda, pak zvědavost a "nepravděpodobné" až *ťukám si na čelo, to je blábol*. Škoda, že autorka nenapínala až do konce. Kvůli střídání pohledů postav ubrala celé knize napětí.

kudrdlinka
06.06.2020 5 z 5

Poslouchala jsem jako audio a strhlo mě to hned od začátku, kdy se příběh opravdu slibně rozjel. Několikrát mě napadlo, jak to asi všechno je, ale zase jsem to zavrhla, že to není reálný. Ale konec se mému tušení dost přiblížil. Celkově jsem byla spokojená, psychologický thriller tak akorát, a knížku můžu doporučit.

Sima1207
01.06.2020 5 z 5

Pro mě velice čtivá knížka, se zajímavým dějem. Za mě mohu určitě doporučit:)

pavpaz
31.05.2020 5 z 5

Opět velmi čtivě napsáno, takový závěr jsem nečekala.

dom.ini
28.05.2020 2 z 5

Pro me toto bylo opravdu velke zklamani a s predchozimi knihami autorky se podle meho neda vubec srovnat. Vetsina hlavnich postav mi byla dost nesympaticka a Finnovi jsem nekdy za jeho nelogicke chovani nadavala i nahlas, a to se mi snad jeste nestalo. Cely pribeh byl za me silene prekombinovany a nelogicky, casto jsem mela pocit, ze se toci v kruhu, a i kdyz je mi to velmi lito, protoze predchozi knihy se mi moc libily, tak tuto za sebe doporucit nemuzu.

kanitsuj
27.05.2020 3 z 5

Čtivé, poměrně překombinované, nemoha jsem se dlouho začíst a rozhodně mi nebyli sympatičtí hlavní hrdinové. Působilo to na mne dojmem, že jsou všichni psychopati a schází tam někdo s odstupem, kdo by celou záhadu rozklíčoval. Takový průměr, který po sobě nezanechá výraznější dojem.

Lindulinek
24.05.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Četla jsem jedním dechem. Čtivá a napínavá. Těším se na další knihu.

Janinkniznisvet
23.05.2020 5 z 5

Výborně napsáno. Čtivá knížka s výbornou zápletkou.

RomanDušek
21.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak trochu zvláštní příběh… Ani nevím, kde začít…
Na Finnovi bylo vidět zcela zřetelně, že Laylu opravdu moc miloval! Bylo to poznat již z jeho vzpomínek na jejich společné chvíle, kdy si i po mnoha letech pamatoval naprosté maličkosti. Sice byl občas výbušnější, ale kdo z nás není… Ovšem, nelze se mu divit, že v ten osudný den, kdy se mu Layla ztratila, byl naštvaný na nejvyšší úroveň. Tak ono, když mu jeho životní láska řekne, že měla sexuální styk s někým, koho ani neznala, jen proto, aby zjistila, jaké to je milovat se s někým jiným, to by položilo každého z nás… Ale nevěřím tomu, že by jí byl schopný ublížit, jak se Layla bála. Na to jí až moc miloval.
Když pak odešla ze scény, aby se o několik let později vrátila a předstírala, že je Ellen, měla s Finnem opět moc krásný vztah. Jenomže, jakmile se chtěl Finn s Ellen zasnoubit, začalo se drát na povrch pravé Laylino já… jelikož Finn to tak daleko s Laylou nedotáhl, a tak se musela Layla ozvat.
Byl to dobrý nápad s těmi matrjoškami. Když Finn absolutně netušil, kdo mu je podsouvá a podezíral lidi v okolí a následně mu došlo, že by to mohla být pravá Layla, stálo to za to. Ten stres bych nechtěl zažít. Obavy, aby mu nenarušila vztah s Ellen ještě víc zhoršily emaily od „neznámého“ odesílatele.
Jak se Finn krůček po krůčku snažil rozplétat klubko pravd a lží, které jej stále více obklopovalo, příběh nabíral na dramatičnosti. V tu chvíli nemohl věřit absolutně nikomu! Jelikož veškeré varianty, které se nabízely, byly možné. Nikdo nebyl mimo podezření.
I já jsem měl z toho zamotanou hlavu a neodvážil bych si na nikoho vsadit, kdo za tím stojí a proč…
O to více šokuje zjištění, jak to celé bylo a co tím sledoval…
B. A. Paris s každou další knihou posunuje laťku psychothrilleru výš a výš a pro ostatní autory bude těžké se jí vyrovnat, natož jí překonat…!

Melaanie
20.05.2020 5 z 5

Čtivě napsaný příběh, který rychle ubíhal a nutil vás číst dál a dál. Příběh byl zajímavý a jak jsem se blížila do finále, tak jsem si říkala, že to bude tak jak to skončilo. Sice jsem doufala v trošku jiný konec, ale přesto knize nemám co vytknout. Opravdu byla čtivá a líbila se mi.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958