Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1657 1657

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Melaanie
20.05.2020 5 z 5

Čtivě napsaný příběh, který rychle ubíhal a nutil vás číst dál a dál. Příběh byl zajímavý a jak jsem se blížila do finále, tak jsem si říkala, že to bude tak jak to skončilo. Sice jsem doufala v trošku jiný konec, ale přesto knize nemám co vytknout. Opravdu byla čtivá a líbila se mi.

snowpinkee
19.05.2020 4 z 5

Moje první a ne poslední od B.A. Paris. Konec mě trošinku zklamal. Sice jsem to nepředvídala, ale čekala jsem kousíček jiný závěr. Na celkový prožitek to extrémní vliv nemělo.

Stani95
16.05.2020 3 z 5

Příběh, který začínal skvěle a přečetla jsem polovinu knihy za den, jak čtivě to bylo napsané. Ale pointa příběhu, vysvětlená na posledních stranách a cele rozuzlení bohužel celkový dojem zkazilo.

blackoutzuzi
14.05.2020 2 z 5

B. A. Paris je má oblíbená autorka a na její žhavou novinku jsem se těšila jako malá :) Ve finále jsem ale ráda, že jsem si ji půjčila z knihovny a nekupovala ji, protože tohle bylo jedno velké zklamání. Za mě je tohle bohužel prozatím nejslabší autorčinou knihou. Zbytečně uspěchaný závěr, navíc byl celý příběh hoodně přitažený za vlasy.. Pokud chcete opravdu napínavý a čtivý příběh, raději si od této autorky přečtěte V pasti lží.

sonkovaj
07.05.2020 3 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Od autorky, ale dle mého nejslabší. Druhá polovina knihy zbytečně rozvleklá, při slově MATRJOŠKA už se mi chtělo vyskakovat z okna....

Bakana
06.05.2020 4 z 5

Jednu hvězdu ubírám za to, že byl podle mě příběh napsaný trochu zdlouhavě. Některé retrospektivní pasáže mohly mít větší spád.
Ale celkově dobrý psychothriller, takový, ve kterém si nejste jistí, kdo za to všechno může, jestli náhodou není blázen sám vypravěč (tedy ten hlavní, Finn). Konec možná byl trochu přitažený za vlasy, ale protože jsem ho nečekala, tak se mi líbil.

Petrasim
28.04.2020 1 z 5

Četla jsem obe předešlé knihy autorky a byly super. Ale tato kniha pro mě byla velkym zklamanim.

Leniiis
25.04.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila, až do té doby než jsem přišla ke konci. Celkovej závěr mě normálně naštval a přišlo mi to jako blbost. Za to ubiram jednu hvězdičku, protože jinak měla knížka našlápnuto fakt dobře.

Špekyn
22.04.2020 3 z 5

První část knihy je víceméně nezáživná, druhá část už je zajímavější, člověk začíná tušit, o co tu jde, a třetí částí vše graduje – ta je napínavá, plná zvratů. Závěr a rozuzlení jsou, jako v ostatních knihách autorky, velmi působivé. Nicméně zápletku jsem odhalila už asi v polovině knihy, takže pro mne až takovým překvapením nebyla. Hlavní hrdina Finn mi nebyl příliš sympatický. Celkově je psychologie hlavních postav mnohem méně propracovaná než u předchozích dvou knížek autorky.

novina
06.04.2020 4 z 5

Mě ten konec hrozně naštval, tohle jsem fakt nečekala. A nechce se mi věřit, že by ji i po tolika letech nepoznal...

ZetHolda
01.04.2020 4 z 5

Na knizku Za zavrenymi dvermi tohle dilo nema, ale libilo se mi vic, jak V pasti lzi. Cte se dobre, udrzuje v napeti, ke konci uz nevite, komu verit. Tentokrat jsem zacala tusit uz pred koncem. Za precteni urcite stoji, i kdyz spis jako oddechovka.

*** Spoiler **** v tech nachazenych predmetech jsem cekala vic, nez jen matrjosky, ty uz casem byly nuda. Stejne tak ze by Finn Laylu nepoznal, no, nevim. :)

Šárušinka
29.03.2020 3 z 5

Musím říct, že příběh se četl samo, ale to rozuzlení a závěr se mi moc nelíbil. Na prvotinu od B. A. Paris to nemá, ale pokud někdo hledá nějaký odlehčený thriller, proč ne.

kamila5406
23.03.2020 3 z 5

Detektivka čtivá, zajímavá, napínavá, uprostřed zbytečně zdlouhavá

koolsavage
21.03.2020 3 z 5

Kniha celou dobu udržuje napětí a zajímavý je koncept střídaní vypravěčů, obzvláště Finnovy pasáže zní trochu jako ty Joa z "Ty / You" od Kepnes. Nicméně! Ten konec, opravdu debilní a nereálný.

Doubravka1975
20.03.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé, konec překvapení, vůbec jsem netušila

Lenourt
14.03.2020 4 z 5

Ke konci jsem začínala tušit, jak to vše je, přes to mě rozuzlení velmi překvapilo a dostalo. Avšak tato kniha nedosahuje kvalit knih V pasti lží a Za zavřenými dveřmi....

hnilda3
11.03.2020 5 z 5

Velmi čtivé, až do poslední chvíle jsem vůbec netušila, jak to je :).

Dajine
10.03.2020 4 z 5

Trochu jsem asi čekala více, ale četlo se to dobře. Konec předvídatelný.

ElissBooks
08.03.2020 3 z 5

B. A. Paris je autorka, kterou spoustu lidí miluje, proto jsem se rozhodla, že od ní musím konečně něco vyzkoušet. Měla jsem obrovská očekávání, které se však nenaplnily. Autorka píše sice velmi čtivě a napínavě, že jsem se nemohla odtrhnout a musela jsem audioknihu poslouchat dál a dál, ale bohužel příběh, který v této knize představila, byl na mě až příliš nereálný a přitažený za vlasy. Jsem radši, když děsivější knihy jsou nereálné, abych se nemusela bát, že by se to mohlo ve skutečném světě stát, ale zase všechno má své hranice a tento příběh byl až příliš bizarní. Přesto ale uznávám, že jsem knihu opravdu hltala, protože autorka si umí se čtenářem hrát a nechává ho napnutého do poslední strany. Bohužel mi byl však velmi nesympatický hlavní hrdina, jehož chování jsem úplně nepobírala a skoro celou knihu mě velmi štval. Hlavní hrdinka mi naopak velmi seděla. Líbilo se mi, že se v knize střídají pohledy jak z přítomnosti tak i z minulosti. Takže celkově si nemyslím, že to byl nejlepší thriller, ale čtivost a napětí se tomu upřít nedá.

3⭐️/5⭐️ – Za mě bohužel úplně doporučit nemůžu, bylo to až příliš přetažené za vlasy... Ale čtivost se nedá zapřít

Bara52
08.03.2020 1 z 5

Trochu vareni z vody. Bavila me tak asi prvni ctvrtina knizky, pak uz jsem si rikala, ze to autor taha doopravdy z paty.

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958