Oživlý kámen

Oživlý kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290683/bmid_ozivly-kamen-CsR-290683.jpg 4 411 131

Léto vrcholí, vrchní inspektor Armand Gamache slaví s manželkou Reine-Marie výročí svatby v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechase sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil dlouho pohřbená tajemství a zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. Případ jej zavede znovu do Three Pines, do temných koutů jeho vlastního života, až dospěje k trýznivému završení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Murder Stone / A Rule Against Murder , 2008

Prateri
17.07.2017 4 z 5

Oživlý kámen je oživen netradičně napsanou detektivkou. Vyšetřování splývá s prostředím, lidmi, odkrývá jejich životy v minulosti, a kde špatně chápané vztahy v rodině Morrowových vedou k nelásce mezi sourozenci. Ale jestli to povede k vraždě, to odhalí sympatický vrchní inspektor Gamache - řekla bych, že "s elegancí sobě vlastní".

Dousabel
14.07.2017 5 z 5

Ani čtvrté detektivní pátrání vrchního inspektora Gamache mě rozhodně nezklamalo. Právě naopak, každý díl je lepší a lepší, stále pronikáme hlouběji do charakteru hlavních postav a poznáváme jejich životní příběhy. Zápletka jako vždy velice originální, závěrečné rozuzlení překvapivé a stejně jako u minulého dílu jsem byla přesvědčená, že v tom bude hrát roli nadpřirozeno, jinak to není možné :) Jen ta potrkaná familie Morrowových nebo Finneyových mi lezla děsně na nervy, naštěstí to kompenzovaly občasné návštěvy starých dobrých přátel ze Three Pines :) Já jen doufám, že jako inspektor Gamache, tak samotná autorka se dožijí minimálně 150 let :)

Luciska13
26.06.2017 5 z 5

Gamache opět nezklamal. I když se podle mě děj rozbíhá poněkud pomaleji, spletitý barvitě popsaný děj, emoce a složité vztahy mezi jednotlivými postavami to krásně vyváží. Vznikne tak úžasný příběh, který nemůže pocházet od nikoho jiného než od Louise Penny. A na závěr vás překvapí pachatel, kterým je vždy postava postávající v koutě, kterou byste malém přehlédli.

intelektuálka
08.06.2017 5 z 5

Další zajímavý příběh v osobitém pojetí této autorky. Postava inspektora je sympatická a rozluštění nečekané. Doporučuji.

Marthas
31.05.2017 2 z 5

Nu, stále více bizardní a líbí se mi to stále méně a a méně.
Překlad slušný až na to, že bych já nikdy se svými chabými znalostmi angličtiny neřekla, že mužská zdrobnělina jména je Gaby, pokud vím, tak je zdrobnělina ženská a správný překlad by tedy měl být Gabe.
Navíc to tentokráte bylo dost průhledné, neodhalila jsem to sice celé, ale to jen proto, že to zásadní, co autorka prozradila, okamžitě zacpala dalšími detaily o jiných postavách a já to zapomněla.-)

amenta
31.05.2017 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší z celé série.

Patapuf
14.05.2017 3 z 5

Nevím nevím.... nějak mi tato kniha nesedla... mám raději příběh, který má větší spád... tohle se táhne jako med... při čtení sem měl pocit, že mi je osmdesát... dočetl sem to, ale byl sem tak ukolíbán dějem, že sem na vraha ani nebyl zvědavý....

čef
27.02.2017 5 z 5

Kniha, kde více než pátrání po vrahovi jde podle mne o odhalení různých pohnutek jednotlivých postav pro jejich někdy(v dotčené rodině často) podivné jednání. Jak je každému předchozích románů autorky znalému čtenáři jasné, psychologii postav umí popsat mistrovsky. Do tohoto příběhu se jí však navíc povedlo dostat mnoho krásných úvah o naplnění života, ať už citací klasických básní nebo myšlenek velikánů ducha. Postava vrchního inspektora je pro mne balzámem na rozervané postavy severských detektivů a tak chci opět přídavek.

Lindulinek
25.02.2017 5 z 5

Dobře napsaná detektivka. Má první od této autorky a ne poslední. Doporučuji.

Kočičáci
17.02.2017 5 z 5

Tentokrát nebudeme s inspektorem Gamachem prožívat další vyšetřování opět v Three Pines, ale nestrachujte se, je to jenom přes kopec a s většinou našich oblíbenců, jako je Gabri, Clara a Ruth se alespoň na skok setkáme.
Hlavní úlohu bude hrát romantický rodinný hotýlek Manor Bellechase v čele s rodinou Finneyových, kteří se zde sešli na oslavu.... jenže jsou jeden podivnější než druhý. Zdánlivě neproveditelná vražda samozřejmě nesmí chybět. Armand postupně rozplétá nejen těžko proveditelný zločin, ale také složitou rodinnou historii a nejasné vztahy mezi stálými obyvateli hotelu. Jak se mu nakonec podaří případ objasnit, si musíte přečíst sami!
PS: a kdo má strach, že jeho chuťové pohárky zůstanou v klidu, tak chyba lávky - o všechny dobrůtky se tady postará šéfkuchařka Veronique, která na chvíli převzala Gabriho štafetu :-)

Melanka
13.02.2017 4 z 5

Opět mě bavilo číst další z řady kanadských detektivek. Mám ráda atmosféru těchto knížek, krásný vztah inspektora a jeho ženy, lehký humor a nadhled postav. Těším se na další.

zazvorka
11.01.2017 5 z 5

Tuto řadu detektivek mám moc ráda. Moc se těším na další díly. Poklidné čtení - sice detektivky, ale románově pojaté. Autorka nespěchá, pěkně vykresluje postavy i prostředí, dobře se tam jí a pije :-) Nebude to zajímavé pro čtenáře, kteří mají rádi drsnou školu a rychlý spád. Pro mne kouzelné knížky, ke kterým se ráda vrátím.

KnihoMorka
17.12.2016 5 z 5

Kdy vyjde 5. díl detektivky
Případy vrchního inspektora Gamache v českém jazyce?

keksik4
23.11.2016

Naprosto báječná kniha. A přesto, že se jedná o "detektivku" je laskavá, pohladí po duši. Děj pěkně plyne, postavy jsou vykresleny plasticky, jako živé, také vyšetřovatelé nejsou dokonalí superhrdinové, ale lidé s vlastními libůstkami. Navíc je příběh tak plný dobrého jídla, že pokud při čtení přikusujete třeba průmyslový chleba s průmyslovým taveňákem, budete se až červenat. Navíc zápletka je perfektně promyšlená a do poslední chvíle čtenář netuší, kdo je vrah. A nakonec i ten vrah je takový nějaký "lidský". Jedná se o perfektní protiklad k ledovému severskému krimi a vřele doporučuji k přečtení.

petronella1
09.11.2016 5 z 5

Jako vždy bezva čtení, jen na konci zůstaly záhady, u kterých jsem čekala prozrazení

vyvodka
05.11.2016 4 z 5

Opět moc pěkná klasická detektivka. Napínavá až do konce, odhalení pachatele mě překvapilo a způsob vraždy taky...řekla bych krátce ke způsobu zabití: "to nevymyslíš:-)". Armand Gamache byl opět fajn, rodina Finneyových nesympatická, fakt na zabití. Takže už čekám na další detektivní případ a doufám, že se vrátíme do vesničky Three Pines.

Andy6
29.10.2016 5 z 5

Super detektivka,pěkně napsaná. Zatím jsem četla všechny 4 dostupné u nás.

Nestorkea
21.10.2016 4 z 5

Hezké prostředí, známé postavy, odhalení novinek o těch, kdo vystupovali v předchozích dílech. I přes vraždu poklidné čtení :-)

Selinute
23.09.2016 5 z 5

Sympatický inspektor Gamache si na své dovolené uprostřed krásné kanadské přírody moc neodpočine. V hotelu plném podezřelých, rozmrzelých a mlčících musí vyřešit záhadu neproveditelné vraždy. Pomalu, krok za krokem odhaluje motiv a v uzavřené společnosti úzkého okruhu hotelových hostů a personálu usvědčí vraha. Stejně jako Zátiší mě i tato knížka pobavila a uspokojila bravurně vyřešeným případem, no a navíc i rozmlsala svou hotelovou exkluzivní kuchyní.

Toňula
22.09.2016 4 z 5

Další zajímavý případ tohoto gentlemanského komisaře s poetickým cítěním, tentokrát zasazený do netypického prostředí lesního penzionu, kde jak hosté,tak personál skrývají nějaká tajemství z minulosti a ty vyplouvají na povrch při pátrání po vrahovi mladé ženy, jedné z hostů. Každý díl série je jen lepší, už teď se těším na další.