Oživlý kámen

Oživlý kámen https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290683/bmid_ozivly-kamen-CsR-290683.jpg 4 411 131

Léto vrcholí, vrchní inspektor Armand Gamache slaví s manželkou Reine-Marie výročí svatby v Manoir Bellechasse, odlehlém luxusním hotýlku nedaleko Three Pines. Nejsou však sami. Sjela se sem také početná, bohatá a vážená rodina Finneyových – kvůli své oslavě. Rozkošný Manoir Bellechase sice obklopuje ryzí příroda, je na něm však cosi nepřirozeného. Vedra se stupňují, dusivá vlhkost se blíží, na rodinnou sešlost přijíždějí nečekaní hosté… a letní bouře za sebou zanechá mrtvé tělo. Je na zkušeném Gamachovi, aby odhalil dlouho pohřbená tajemství a zášti pečlivě skryté za zdvořilými úsměvy. Případ jej zavede znovu do Three Pines, do temných koutů jeho vlastního života, až dospěje k trýznivému završení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Murder Stone / A Rule Against Murder , 2008

konicekbily
20.12.2019 5 z 5

Autorka zase pro čtenáře, kteří si oblíbili její styl, připravila poklidnou klasickou detektivku. Setkání rozvrácené bohaté rodiny v penzionu vzdáleném od civilizace jí umožnilo rozehrát se mnou hru plnou slepých uliček a fingovaných stop a mylných teorií. Dobře jsem se při čtení pobavil.

Lessana
30.11.2019 5 z 5

Občas mám chuť na nejakú klasickú detektívku a nalákaná tunajším vysokým hodnotením som sa rozhodla vyskúšať niečo od tejto autorky. Zobrala som z knižnice, čo tam bolo, no a neostáva iné, len skonštatovať čitateľskú spokojnosť. Žiaden krvák, drasťák či nervák, lež pokojné, pomalé tempo rozprávania s postupným odhaľovaním kostlivcov v skriniach jednotlivých členov rodiny, ktorá tu hrá prím. Po sympaťákovi Gamacheovi, samozrejme :). Oceňujem psychológiu postáv, krásny vzťah medzi inšpektorom a jeho manželkou, zaujímavú zápletku, ako aj gradujúce napätie smerujúce k zisteniu kto? prečo? a hlavne ako? A teraz šup na ďalší diel! :)

putpuda
12.11.2019 5 z 5

Tak mě se tedy tento díl asi líbil nejvíc. Také mi trochu chyběla Three Pines, ale i tak to bylo super.
Moc mě kniha pobavila, i jsem se zasmála ;)
Dávám si mezi díly vždy pauzičku, ale už se těším na další případ inspektora Gamache ...mě přijde, že tato série má takovou zvláštní atmosféru...tak nějak mě to vrací do dětství :)

Adveda
05.11.2019 3 z 5

Tento díl se odehrává mimo vesnici Tree Pines a byl pro mě zatím nejslabší. Byl celkově jiný oproti prvním třem. Naštěstí se v dalším díle autorka vrací zpět k oblíbeným postavám a k prostředí známé kouzelné vesnice... To je prostě to co se mě na sérii líbí jak popisuje postavy a jejich charaktery a prostředí ve kterém se děj odehrává. Mám tyto knihy ráda je to nenáročné a přesto velice zajímavé čtení....

Aleen
28.10.2019 5 z 5

U detektivek Louise Pennyové vůbec nevadí, že jde o jednu vraždu, že detektiv neběhá jako blázen za masovým vrahem, že prostě přemýšlí a je vlídný, milý, ale i přísný. Naopak, proto její knížky vyhledávám. Abych se vyklidnila a užila si krásnou práci se slovem, charaktery a prostředím. Trochu mi sice chyběly Tři borovice, ale oni tam stejně trochu byly :-)

Hanka_Bohmova
03.10.2019

Nestává se často, že bych objevila současného autora detektivek, jehož knihy by mě nalákaly k soustavnějšímu čtení. Zde se to podařilo a já bych chtěla tímto komentářem poděkovat svým kolegyním z mimibazaru za kdysidávné doporučení :o)
Kniha byla tak někde napůl mezi mými oblíbenkyněmi A. Christie a P. D. Jamesovou - více příběhu, než mají hříčky paní Christie, méně závažné než romány paní Jamesové. Jako odpočinkové čtení dobré, dokonce moc dobré, ale ne tak dobré, abych příště bez obav sáhla po jakékoli knize autorky - budu si vybírat.

Nočnípták
30.09.2019 5 z 5

Opět můj oblíbený vrchní inspektor Gamache.Tentokrát se děj neodehrává v Three Pines , ale u jezera kam každoročně jezdí se ženou na dovolenou.
Opět toto setkání s Armandem Gamachem dopadlo přesně podle mého očekávání - na jedničku.
Z knih Louise Penny na mne dýchá jakési okouzlení, lehkost a svěžest. Také laskavost a porozumění pro všechny postavy o kterých píše.Co však nemohu přenést přes srdce je, že krásné obálky jejích knih hyzdí zlatá placka - Edice světový bestseller.

katallinka
08.09.2019 5 z 5

Dokonale propracovaná kniha. Obdivuji autorku, jak dokáže napsat celkem dlouhý příběh s ne moc velkým počtem zápletek tak dokonale. Ani chvilku jsem se nenudila. Navíc kniha je velmi čtivá a poprvé jsem absolutně netušila, kdo jen vrah. Doufám, že další díly budou stejně dobré.

Tereza0107
16.07.2019 3 z 5

No tak já nevím. Po všech těch pozitivních komentářích jsem se navnadila a musím říct, že mě knížka moc neuchvátila. Takový ten starý typ detektivky, kdy se stane vražda v penzionu, všichni jsou podezřelí, nikdo nesmí odejít a detektiv se svou paní chodí okolo až nakonec vše vyřeší. Příběh jsem četla tak nějak nárazově, nevadilo mi ho odkládat a zdálo se mi, že v celé knížce snad ani nenastal žádný napínavý moment. Zároveň jsem měla hlavně ze začátku hrozný zmatek v postavách z té Morrow/Finneyovic famílie. Co se mi na druhou stranu líbilo, bylo krásně vykreslené, klidné prostředí penzionu, hluboko v lesích a u jezera. Hned bych si tam taky zajela na dovču. Každopádně mám doma v knihovně ještě jeden díl z této série, kterému dám někdy v budoucnu nejspíš ještě šanci. Třeba se mi bude líbit více než tento díl.

eva.haf
29.06.2019 4 z 5

Už jste se někdy smáli u detektivky? Moc jsem se pobavila.

Mája777
19.06.2019 5 z 5

Parádní čtení. Jdu na další díl.

martineden
07.06.2019 5 z 5

Opět skvělá!

Ala787
27.05.2019 5 z 5

To je již třetí kniha od Luise Penny a pro mě zatím ta nejlepší. Změna prostředí se mi líbila a zápletka také. Absolutně jsem neměla představu, jak by mohl někdo zabít těžkou sochou. A teď už vím. :-)

Ivulik7
06.05.2019 5 z 5

Příjemné čtení na nedělní odpoledne. Klasická detektivka, která Vás vtáhne do děje, ale nebudete se u toho bát. Hlavní postava vrchního inspektova Gamache je velice sympatická. I když se jedná o serii s jedním hlavním hrdinou, nemusíte u této knihy mít přečtené předcházející díly. Dávám plný počet hvězdiček.

Kačaba79
16.04.2019 5 z 5

Tak tato knížka se mi moc líbila. Sice do poloviny to byl román o dovolené a rodině Finneyových a já pořád čekala co přijde. Ale když došlo k vraždě již jsem knihu prakticky neodložila. Konec na mne moc uspěchaný. Asi nejlepší kniha co jsem od ní prozatím četla.

Šungitka
25.02.2019 5 z 5

Opět skvělé.

wooloong
04.02.2019 4 z 5

Téměř poirotovský příběh, v němž se kromě podivné, ale dobře charakterově vykreslené rodiny, vyskytuje i inspektor s manželkou, jež mi nápadně připomíná Maigreta a jeho ženu. Zatím asi nejlepší příběh od Louise Penny. Tu fintu s ... nechci prozrazovat ... musím někdy vyzkoušet. Nejsem si jistá, jestli je to až tak snadné.

Marejka
21.01.2019 5 z 5

Další pokračování vrchního komisaře Gamache. Trochu jsem znejistěla, že se příběh neodehrává v Three Pines a tudíž budou chybět mí oblíbení obyvatelé této vesnice. Obavy byly zbytečné, kniha je jen dalším příjemným a chytlavým pokračováním...

Peti081
03.01.2019 3 z 5

Další díl z pera mé oblíbené autorky,avšak z mého pohledu trochu slabší.Rodina ve které se zápletka odehrává mi byla nesympatická,bylo to zdlouhavé.Vrah použil k činu velmi nečekaný způsob.Již mám rozečtený další díl a věřím,že bude lepší

Galadwen
02.12.2018 3 z 5

Ještě víc než jiné díly mi tato kniha připomínala poirotovky. Dlouhá expozice (div ne třetina knihy, než vůbec dojde k vraždě), řešení hodně založeno na znalosti lidí, důraz je na rozplétání vztahů v rodině a portréty jejích členů. Nicméně konec se mi nějak nelíbil. Čekala jsem, kterým směrem asi vyšetřování povede (i když ne, ke které osobě), ale ne poněkud rychlý způsob, jakým byl pachatel odhalen (nebo se nechal odhalit), a psychologizování na konci týkající se Charlese Morrowa a jeho dětí mi přišlo nějaké nevěrohodné.