Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80178/bmid_zena-v-kleci-SQp-80178.jpg 4 3587 3587

Případy oddělení Q série

Komisař Carl Morck je po traumatické události při práci přeložen do oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky, která před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, o kterých si myslel, že jsou dávno ztracené. Čím víc Morck proniká do případu, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena stále ještě žije, uvězněná a týraná na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

cie
14.04.2014 4 z 5

Ubírám jednu hvězdu za to, že jsem skoro od začátku věděla kdo bude vrah, jinak super detektivka ;-)

střapatá
11.04.2014 4 z 5

Na rozdíl od Nesba sází Olsen na celkem jednoduchou zápletku a přímý děj bez jakýchkoliv odboček. Snad první severská detektivka, u které jsem neměla problém s orientací v postavách (nebylo jich totiž tak moc). Kniha sice není tak napínavá jako od norských kolegů, ale čte se minimálně stejně dobře. A vše doplňuje skvělý Asad :)

tamila
11.04.2014

No tak já jsem se do téhle knížky pustila po přečtení Zabijáků a jsem nadšena. Ačkoli jedna rovina knihy moc k smíchu není, tak ta druhá, která se týká komisaře Morcka, tak ta je mi víc než sympatická. Bud je to skvělým překladem, nebo jsem se zbláznila, ale při popisu chování tohoto pána a jeho asistenta Asada, se řežu smíchy. Je to napsáno s lehkou nadsázkou a ironií a přesně tak, jak mám ráda. Takže odted je oddělení Q a jeho pracovníci na předním místě v mém knižním žebříčku.

Listicka3253
02.04.2014 3 z 5

Cekala jsem od teto knihy asi trochu vic... Miluju severske detektivky a ve srovnani s ostatnimi dosud prectenymi me pribeh trochu zklamal. Nebyl mi ani sympaticky hlavni hrdina komisar Morck. Namet zajimavy, postupne odhalovani jednotlivych dilku cele skladanky rovnez, ale nejak u me neprojevil ten znamy pocit, ktery me nuti cist dal a dal, dokud knihu neprectu celou. Ale jinak fajn cteni, nic moc narocneho, co vam uvizne v hlave:)

Matejanda
25.03.2014 4 z 5

Skvělá knížka, hlavně mě dostalo jak autor popisoval život Merete po únosu.....já bych se po pár dnech nejspíš zbláznila, ale co ona všechno vydržela.....doporučuji :)

Mycak
24.03.2014 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih tohoto žánru. Miluju ten pocit, že nemůžu knihu odložit.

tomvall
18.03.2014 5 z 5

Ze začátku mě trochu odrazovala přemíra politiky, ale rychle to přešlo a Carl a Asad mi zalezli hluboko pod kůži. Oba hlavní hrdinové nemají chybu, hlavně Asad si mne získal. Kniha je napínavá, výborně se čte, má spád, žádné trhliny v logice a správné množství humoru. A obzvlášť kladně hodnotím, že přes hrůznost jednání pachatelů, k nim člověk nemohl cítit pouze antipatie, vzhledem k osudu, jakým si sami prošli.

reclipse
18.03.2014 5 z 5

Přečteno na jeden dech a hned, jak sem knihu dočetla, objednala jsem si Zabijáky....

adorjas
17.03.2014 4 z 5

Prvá kniha od autora (a zároveň môj prvý komentár na tomto serveri)...Dejovo sa jedná o klasickú detektívku, brilantne chladné severské prostredie dodáva detektívkam isté čaro. Nie je tu nič, čo tu ešte v tomto žánri nebolo, ale opis života ženy v diere/klietke mi dával zabrať...dokonca aj dva mesiace po prečítaní knihy si na túto postavu spomínam a v hlave ju analyzujem...

Aduska81
17.03.2014 4 z 5

Není to moje první severská detektivka a musím říct, že názvy (ulice, čtvrtě i osoby) mi dělají ještě stále problém. Ale, kniha se četla dobře. Nebyla nějak návyková (dokázala jsem se od ní odtrhnout celkem dobře). Pouštím se do druhého dílu a jsem zvědavá, co se vyklube z Asada.

matas888
15.03.2014 5 z 5

V mém případě to byla druhá kniha od autora (první byl Vzkaz v láhvi)) a líbila se mi ještě víc. Líbí se mi dvě dějové linie, které se v poslední čtvrtině propojí a musím říct, že ke konci to byl opravdu napínák, musela jsem to dočíst, i když byly dvě ráno :-)

DejnaDee
05.03.2014 5 z 5

První setkání s Jussi - Adler Olsenem. Musím říci, že setkání velmi pozitivní. Strhující, neobyčejně poutavý děj je napínavý až do úplněho konce.

LPG
24.02.2014 5 z 5

Velmi zdařilý kousek. Od autora to byla zatím moje první knížka a musím uznat, že mě ohromně potěšila. Velice se mi líbila postava Asada. Po přečtení knížky Detektiv od A. Haileyho jsem pomalu přestávala doufat, že bych objevila knížku, která mě vtáhne do děje takovým způsobem, že nepůjde odložit. Těším se na další díl a proto dávám pět hvězd.

soukroma
21.02.2014 5 z 5

Výborné - ještě možná o chlup napínavější a s lepším spádem než Vzkaz v láhvi, jinak opět originální zápletka, velmi zvláštní zločinci i samorostlí vyšeštřovatelé. Přečte se snadno na jeden zátah, a to i když čtenář tuší, kdo asi za vším je a proč.

Marie F.
19.02.2014 3 z 5

Nudné a předvídatelné. Únosce se dal uhádnout lehce. Napínavé bylo jen to, co prožívá hrdinka "ve vězení". Zbytek průměr

gudaska
18.02.2014 4 z 5

Fajnová detektivka. Parádně se četla, vždycky něčím mě nějaká kapitola nadchla a já nemohla přestat a četla dál a dál... Je pravda, že ten konec mohl být lepší, ale tak nemůžeme chtít všechno,že... Chci se určitě podívat i na filmové zpracování a co nejdřív se vrhnu na další knížku od tohoto autora.

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Dobře napsaná detektivka. Skvěle se čte , děj má spád a velmi dobré tempo . Pomocník Asad je výborná postava skvěle vykreslená. Napětí do poslední stránky. Nechápu čtenáře co porovnávají s ostatními příběhy ..... nechci se nikoho dotknout ..... takoví čtenář je podle mého jen málo kdy uspokojen .... jen porovnává a hledá chyby . Raději se vypnu , a užívám si čtení. Pokud to není velké fiasko .... užívám si .....

Moňa69
12.02.2014 5 z 5

Tak jsem se rozhodla si proklepnout Jussiho a - je dobrý! Obzvlášť šikovně je podána postava Carla, vidíme mu do hlavy, víme co má dělat a on stejně vždycky udělá všechno jinak:) Jeho pravá ruka Asad je zajímavý ptáček, chlápek plný tajemství, na toho jednou něco praskne a šátečky s pikantní náplní to nebudou:) Kauza unesené Merete se může jevit přehnaná a nereálná, ale vzpomeňme si na případy Elizabet Fritzlové a Natashy Kampusch...nešlo sice o totéž, ale princip zůstává stejný, pod svícnem je největší tma a nikdy nevíte, jací jsou vaši milí sousedé v soukromí. Jussi to tuší a jeho prostřednictvím máme jako na dlani jednání postav, které nemusí být tak vyšinuté, jak by se na první pohled zdálo.

Kmotr99
04.02.2014 3 z 5

Skvělé to není, ale dobré rozhodně ano! Je to asi první severská detektivka, kterou jsem přečetl. Líbí se mi, že hlavní hrdina není nějaký bezchybný autistický génius jako je Sherlock Holmes a Hercule Poirot (i když to taky má něco do sebe a je to klasika - ale dnes už nemá smysl ji napodobovat), ale je to normální člověk s normálními problémy. Líbila se mi postava Asada a celkově mezikulturní střety. Na druhou stranu mi to přišlo mírně zbytečně dlouhé a rozuzlení nebylo až tak překvapivé, jak jsem si myslel, že bude. Každopádně - několik let v kleci bych opravdu žít nechtěl.

rose
02.02.2014 4 z 5

Napínavé od začátku do poslední stránky. Ta představa, co všechno musela Merete vydržet, je děsivá. A obě postavy kriminalistů jsou sympatické. Čte se to dobře, je tam spousta skvělých hlášek se suchým humorem. Těším se na další díly.