Zabijáci

Zabijáci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118817/bmid_zabijaci-ltu-118817.jpg 4 2689 492

Případy oddělení Q série

Na severu Dánska dojde k brutální vraždě; oběťmi jsou bratr a sestra. Policejní vyšetřování naznačuje, že mezi podezřelými je skupinka žáků místní internátní školy, kterou navštěvují děti nejbohatších Dánů. Jeden z žáků se po letech k činu skutečně dozná, je odsouzen a případ se zdá být vyřešen. Uplyne ovšem pár let a složka s případem přistane na stole komisaře Carla Mørcka z oddělení Q, zabývajícího se odloženými případy zvláštní důležitosti. Zprvu má za to, že jde o nějaký omyl, ale brzy mu dojde, že něco je velmi, velmi špatně. Spolu se svým asistentem Asadem a novým členem oddělení, mladou prostořekou Rose, se pouštějí do pátrání, které je provede všemi patry společnosti: od toho největšího chudáka na hlavním nádraží až po muže na vrcholu. Lov začíná…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fasandræberne , 2008

Grety
13.05.2015 5 z 5

Další kniha, kterou jsem četla od Olsena a opět mě napínavý děj i zamotané osudy bavily. Doporučuju.

endroo25
03.05.2015 4 z 5

Určitě lepší jak první díl. Líbilo se mi, jak to nakonec dopadlo všechno.

aktak1203
16.04.2015 4 z 5

Dobrá napínavá detektivka. Zhltla jsem ji za 2 dny.

marek1278
08.04.2015 5 z 5

Pro mě to byla opravdu hodně povedená kniha a líbila se mě dokonce víc než Žena v kleci. Půl-hvězdy dávám dolů za příliš rychlý konec, ale celkově: bravo :)

Iren80
01.04.2015 3 z 5

Po přečtení knihy Žena v kleci jsem se možná až moc těšila na tuto knihu. V půlce jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jí dočetla. Závěr byl napínavější, ale kniha mě trochu zklamala.

sosna
22.03.2015 3 z 5

Zabijáci přináší zajímavý detektivní příběh, který vám servíruje zkušený vypravěč Jussi Adler Olsen. Příběh Vás vtáhne a dobrodružství dvojice Carl - Asad vás nenechají chladnými. Co mě však u této knihy zklamalo byl plytký a otřepaný konec (mínus jedna hvězdička). Druhou hvězdičky srážím za popisované týrání zvířat (skoro mě to až fyzicky bololo). Každopádně se však na další dobrodružství oddělení Q těším.

Lu89
16.03.2015 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, od začátku až do konce napínavé. Jediné co se mi ale nelíbilo, bylo týrání zvířat.

Disease
10.03.2015 3 z 5

Celkem v pohodě, ale mám pocit, že na Oddělení Q se Olsen tak nějak učil psát, čím starší, tím slabší. Nicméně stále lepší než Washingtonský dekret.

Jordyz
07.03.2015 5 z 5

Paráda, bavila mě víc jak první díl. Kniha se četla jedním dechem...jdu se vrhnout na další :-)....

callahanh
03.03.2015 4 z 5

Druhý případ oddělení Q je v podstatě srovnatelný s tím prvním. Adler-Olsen má dar psát jasně, stručně, přitom čtivě a napínavě tak, že ačkoli má kniha přes čtyři sta stránek, je přečtena dost rychle. Další nespornou výhodou je fakt, že i když rezignuje na klasický moment překvapení a vraha odhalí hned na začátku, na působivosti to nikterak neubírá. Je to dáno jednak tím, že případy staré několik let mají své kouzlo a atraktivitu a tím, že čtenář ví, že pachatel pobíhá po svobodě, je to možná ve výsledku ještě napínavější, než kdyby vraha(y) neznal, a jednak i tím, že Carl Morck a Asad jsou skvěle vymyšlená dvojka a sledovat jejich rozvíjející se vztah i to, jak jeden druhého ovlivňuje, je opravdu radost. Navíc právě tyhle momenty (a od této knihy také postava svérázné Rose) dodávají příběhu potřebný cynický a jemný humor, který vše v pravý čas odlehčí a ukáže, že Morck není úplný nelida. Taktéž i jeho snahy o dobytí srdce jeho psycholožky a slovní přestřelky se synem a podnájemníkem stavějí knihu do jiného světla. Zabijákům se tak dají možná vytknout určitá klišé spjatá s politikou a bohatými lidmi (bohatí a mocní musí být vždy zkažení a mít nějakou úchylku), pár nelogičností a hlavně zbytečně akční závěr, který působí dost tuctově. Toto ale do značné míry vyvažuje skvělý popis jednotlivých obsesí, lovu zvířat i naprosto chladnokrevných vražd a následného promyšleného jednání. Zabijáci jsou ve výsledku napínavá a strhující kniha, která čtenáři nedá spát. 85%

ewi
02.03.2015 5 z 5

vyborna detektivka od skveleho autora, ktory nesklame. vyborna kombinacia napatia, akcie i humoru, precitam urcite celu seriu :)

kachnch
26.02.2015 4 z 5

Ze začátku mě knížka bavila méně než Žena v kleci, ve výsledku se mi však líbila více.
Vůbec mi nevadilo, že jsme hlavní pachatele znali prakticky od začátku. Autor dokázal příběhy dobře propojit a napínavé to bylo i přesto stále. K hlavním protagonistům jsem v průběhu čtení dokázala cítit opravdu znechucení a název "Zabijáci" nese kniha naprosto oprávněně. Musím říci, že u částech se zvířaty jsem se musela přemáhat, abych otočila na další stánky, to na mě bylo vcelku moc.
Román je psán na takové "naštvané", dalo by se říci i pesimistické, notě, přidává to však na atmosféře a já to beru rozhodně jako plus. Překvapil mě konec, až takové zakončení jsem nečekala. :) Avšak tím lépe!

spartacus
26.01.2015 3 z 5

Slušná detektivka, tento žánr nevyhledávám, výjimkou je pouze HH :-)

votev
25.01.2015 5 z 5

Skvele vyliceni zivota tech, co muzou vsechno i pocitu a zivota tech dole. Cte se jednim dechem.

Simáček
23.01.2015 5 z 5

Úžasné :-) ... Naprosto skvělý autor.

Space.Junkienka
13.01.2015 4 z 5

Zasadit vraha do vyšší třídy je vždy zárukou úspěchu. Ani zde to nebylo jinak a Adler-Olsen předvedl další výborný počin.

dara1111
12.01.2015 5 z 5

Moje druhá kniha z této série a už se těším na další. Barvitě popsány osoby v partě sadistů, pocházející z milionářského prostředí, závislých na násilí, jejich,,úchylky", lidské slabosti a osobní neštěstí. Místy byla kniha jen pro silné žaludky. Nejsem zastáncem násilí, ale bylo to napínavé a neuměla jsem knihu odložit. Dá se říct, že jsem ji přečetla jedním dechem stejně jako první díl. Hodně mě bavil Asad a Rose, ti knize dodávali odlehčení a trochu humoru, stejně jako osobnost komisaře Carla Mørcka, který jedná sice neurvale, ale je to dobrý člověk a jeho věčné připomínky k Rose i k Asadovi mě dost bavily. Je to dobrá vyšetřovací parta.

Richardson
07.01.2015 4 z 5

Právě jsem dočetl. Celkově vzato opět super počtení, stejně jako první díl - Žena v kleci. Musím ale říct, že první díl se mi přece jen líbil víc.

tulipa
04.01.2015 5 z 5

Knihy o oddělení Q jsou sázka na jistotu..výborné čtení.

mysterygirl
06.12.2014 3 z 5

Moje druhá kniha od tohoto spisovatele, ale Vzkaz v lahvi byl lepší..Tuto knihu jsem v půlce chtěla odložit, ne že by mě nebavila, naopak, byla napínavá,ale vadilo mi tam to zabíjení zvířat...to jsem nějak nemohla,nicméně jsem chtěla vědět, jak to dopadne, takže jsem dočetla.