Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132479/bmid_carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 5 2962 559

Případy oddělení Q série

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P , 2009

martin5337
23.11.2014 5 z 5

Reálnější než Nesbo, navíc s lehkým humorem, napínavé od začátku až do konce, bez zbytečných nudných sekvencí. Nejlepší kniha z celé serie;)

marlowe
19.11.2014 5 z 5

Trojka – a asi zatím nejlepší kousek.
Skvělý, skvělý, skvělý příběh, suchý (a osvobozující) humor, hektolitry napětí, úžasná trojka vyšetřovatelů.
Tak pravil nadšený fanoušek Oddělení Q.
100%

Dudu
18.11.2014 5 z 5

Chvílemi temná, chvílemi humorná-ale hlavně nehtůkousavě napínavá.

Mr.Pajek
06.11.2014 5 z 5

Za mě dobré, někdy maličko přehnané, ale oddělení Q nezklame :)

raty
31.10.2014 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší ze série. Napínavé, okořeněné špetkou humoru v zajímavém prostředí náboženských sekt.

technik1965
16.10.2014 4 z 5

Autor ma nesklamal, super krimi.

studentice
01.10.2014 3 z 5

Bylo to moje první setkání s autorem, na obálce knihy byl srovnáván s Nesbom, proto moje očekávání byla asi příliš veliká. Nesbovi knihy jsou na zcela jiné úrovni. Pro mě tohle byla průměrná detektivka s příliš odpočkami, konec jak z červené knihovny a moc to do sebe nezapadalo.

tulipa
26.09.2014 5 z 5

Musím říct, že případy oddělení Q mě nadchli. Kromě toho, že romány z této knižní série jsou mimořádně napínavé, taky musím říct, že mají dojemné konce. Alespoň pro mě.

iva23
25.09.2014 3 z 5

Nevím, proč byl tentokrát Carl ten, koho museli tlačit, aby na případu chtěl pracovat. Dokonce chtěl něco předat jinam, protože to na jeho oddělení nepatří a jeho pomocníci ho museli ukecávat, aby to nedělal. Pořád pozoroval masařky a myslel na Monu. To mi vadilo. Ale příběh se mi líbil, napínavé, propracované.. až na ten ohraný typ závěru, kdy se vydají chytit vraha, nemají žádné vybavení, vrah je překvapí... Proto jen tři hvězdičky.

michalka S.
08.09.2014 5 z 5

Skvělá severská detektivka , dej mě sice ze začátku nebavil - sekty ale ten konec mi vse vynahradil. Takže doporučuji . A my oblíbence Carla Morlock a Asad :-)

TereziaH
03.09.2014 5 z 5

Není třeba komentář, prostě výborná, skvělá, úžasná:)

jardann
15.08.2014 5 z 5

Zatím asi nejlepší ze série. Hlavně scéna v bowlingové hale.

šipek
15.08.2014 5 z 5

Tak další vynikající kniha od tohoto autora. Má již třetí přečtená kniha s oddělením Q a musím říci stále a stále lepší.Již se moc těším na Složku 64. Dávám 5 hvězdiček.

černá puma
12.08.2014

Napínavá kniha,protože jsem od spisovatele nečetla jiné knihy nemůžu posoudit jako jiní jestli je lepší či horší pro mě je prioritou každá kniha,má jiný děj odvíjí se jinde má jiný nádech atd.,tahle se mi četla rychle k tomu není co dodat.Určitě budu číst i další...

Warden
07.08.2014 4 z 5

Trochu zdlouhavé, ale to by ani tak nevadilo.....Akorát nevím, proč vždycky v dobrém thrilleru, musí být naprosto debilní vedlejší linka....zde Rose.....škoda....

veronika5879
04.08.2014 5 z 5

Další velmi podařený krimi román, který má na svědomí Jussi Adler-Olsen. Musím říci s každou knihou propadám autorovi více a více a pyšně mohu říci, že patří k nejlepším autorům, které jsem četla. Vřele doporučuji.

Doli
04.08.2014 5 z 5

Opět jsem se bavil. Přiznám se, že zvrat v případu Rose a její sestra mě dostal. Jsem zvědavý, jak v tomto směru bude autor dále postupovat. Jinak samotný děj byl dobrý, jen mohl být více akčnější ke konci. Stejně pro mě plný počet hvězd, protože oddělení Q fakticky žeru.

sumcicka
29.07.2014 2 z 5

Vypadá to, že severští autoři detektivek se spikli a snaží se svým čtenářům vnutit představu, že všichni detektivové ve Skandinávii jsou psychycky narušení alkoholici... Spolu se zbytečnou brutalitou, překombinovaností a zdlouhavostí (nejen) tohoto příběhu musím konstatovat, že žánr severské krimi opravdu není nic pro mě.

Lenyaa
25.07.2014 5 z 5

Další výborná detektivka od mého oblíbeného autora. Dávám jednoznačně 5* a nemůžu se dočkat další jeho knihy!!

aktak1203
21.07.2014 4 z 5

Napínavé, brutální se smyslem pro humor. Prima četba. Hvězdu jsem ubrala pouze za brutalitu, které k této knize asi patří, ale na mě toho molinko moc. Těším se na pokračování.