Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1009 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

pavel9410
05.11.2020 5 z 5

Dalsi povedena ze serie. Zacatek lehce poucujici, ale pak se to pekne rozjede.

Adelajda_4
28.10.2020 3 z 5

V pořadí osmý případ oddělení Q a já jsem byla poprvé vcelku nespokojená. Kniha se věnuje aktuálnímu tématu uprchlíků a odhaluje Asadovu pohnutou minulost. Vše odstartuje nalezení těla uprchlíka na břehu Středozemního moře, tato oběť bude nazvána jako "Oběť 2117" a její smrt zapříčiní sled nečekaných událostí. Tyto události se dotknou především Asada, týkají se totiž jeho dávno ztracené rodiny a pátrání po ní ho dovede až do Německa, kde se s Carlem budou pokoušet zabránit teroristickému útoku. Paralelně s touto dějovou linkou pak Rose s Gordonem řeší případ pomateného hráče počítačových her. No, celé mi to připadalo mírně přitažené za vlasy a vcelku neuvěřitelné, snad se autor bude držet podobných prověřených témat jako v minulých dílech..

TomHr
23.10.2020 4 z 5

Oběť 2117 se drží sestupné tendence kvality knih Adlera-Olsena, respektive série z oddělení Q. Zápletka od začátku přitažená za vlasy, některé základní premisy příběhu jsem fakt nepobral, něco tak šroubovaného a uměle vykonstruovaného se často nevidí (a neslyší).
Je fajn, že postavy procházejí určitým vývojem. Karl je trochu labilní, to víme, ale co autor udělal s ostatními... Prosím, ať se vrátí ten starý dobrý neohrožený usměvavý velbloudář Asad!
Trochu déle trvá, než autor vtáhne čtenáře do příběhu. Kniha je nicméně napsána dobře, autor, jak je u něj zvykem, umně proplétá dějové linie a stupňuje napětí až do finále. A tak je hlavní účel splněn: dobře jsem se bavil.

Vilma232
22.10.2020 4 z 5

Oddělení Q bojuje proti terorismu. Dala bych přednost nějaké jiné kriminalitě, ale je to zajímavé téma a možná by se dalo i zfilmovat. Odhalený příběh Asada a jeho rodiny je na hranici uvěřitelnosti, ale co my víme, čím si lidé v těch končinách mohou projít...

AlenaF
21.10.2020 5 z 5

Výborné, napínavé, chytré, vtipné.

zpevSusannah
21.10.2020 4 z 5

Tak tohle nebyl úplně klasický příběh z oddělení Q... Nemůžu se zcela rozhodnout, zda mi to vadilo, či nevadilo. Na jednu stranu jsem ráda, že nám Asad odhalil konečně svůj velký tajem, na druhou stranu musím přiznat, že téma kolem uprchlíků bývá pro mě malinko takové už ohrané.
Naštěstí kniha byla krásně čtivá, 528 stran uběhlo jako nic a pro tentokrát dokonce i přivřu oči nad tím, že tu chyběl typický detektivní příběh s nějakým pikatním padouchem.
Tak snad příště se už dočkám.
Dnes za čtyři hvězdy, pane Olsen. :-)

ve.rena
18.10.2020 4 z 5

Pořád mě tento styl baví a jsem ráda, že jsem na tohoto spisovatele narazila. Nehledě jeho knihy byly zfilmovány a člověk si udělal i takovou představu, kdy film se povedl dle knihy.

DejnaDee
16.10.2020 5 z 5

Zase to bylo parádní čtení. Napínavé, zajímavé a hlavně se čtenář konečně dozví kdože to je vlastně ten tak trochu tajemný Asad.

harena
10.10.2020 4 z 5

Nyní je to osmý případ oddělení Q, tentokrát tu vedle sebe jedou dvě linky vyšetřování, což je jedině dobře. Carl s Asadem se jako supermani snaží zabránit tragédii v Německu a zároveň zachránit Asadovu rodinu a Rose s Gordonem pátrají po mladíkovi, který "zblbnut" počítačovými hrami se chystá vraždit. 500 stránek napínavého, ale příliš neuvěřitelného čtení, čekala jsem alespoň trošku Asadova a Carlova humoru a sarkasmu, ale buď jsem ho zcela přehlédla, nebo tu není. Samozřejmě jsem Asada litovala, jak kvůli rodině trpí, ale proč je těch 16 let nehledal? Budu ráda, když v dalších dílech bude méně teroristů a uprchlíků a bude to zase stará parta oddělení Q, která bude vyšetřovat odložené případy, protože tady bylo vyšetřování upozaděno.

Sejna1955
07.10.2020 3 z 5

Zatím nejslabší kniha série od spisovatele. Moc vykonstruované a s předvídatelným koncem, tedy až na odhalení syna.

Sixao
06.10.2020 4 z 5

Poslední (doufám zatím) a nejvíc napínavý případ oddělení Q. Schopnosti Carla s Asadem přitažené za vlasy. Co by si bez nich němečtí policajti počali :)

kachnat
04.10.2020 3 z 5

Rose se vrátila do práce, Asadovo tajemství je odhaleno, opět spousta uprchlíků, zamotáme do toho Alexandra, kterému hráblo a rozhodl se vzít do rukou samurajský meč a nakonec teroristický útok.... Asadova minulost se spojuje se současností, pomsta, nenávist..... Chápu, že severské země díky své politice mají hodně uprchlíků. Jenom bych ráda, aby se Olsen vrátil k více klasickým případům oddělení Q.

metadonjuan
29.09.2020 1 z 5

Asi to ani nedočtu. jsem někde v první čtvrtině a zatím mě to vůbec nebaví. A to se mi předchozí díl selfies tak líbil.

PetrCepek
25.09.2020 4 z 5

Poodhalení Asadových tajemství je vítáno, byť se něco podobného víceméně čekalo. Obávám se, že mým oblíbencům z oddělení Q i jejich autorovi zvolna dochází šťáva. Moc rád se budu mýlit.

Evina74
16.09.2020 5 z 5

I další kniha ze série oddělení Q byla napínavá. Tak konečně už víme, jak to bylo s Asadem. A byla to síla. Ještě dlouho po dočtení mi při vzpomínce na osud jeho nejbližších mrazilo. I přes závěr relativně pozitivní si říkám, jak fatálně ty ženy musely být svým osudem postiženy. Tenhle díl zanechal asi největší dojem.

ennlady
10.09.2020 3 z 5

Pro milovníky tohoto tématu to může být lahůdka, ne tak pro mě. Mám radši klasické detektivky a klasické vyšetřování oddělení Q. Ani v otázce uprchlíků nejsem s autorem zcela zajedno. A jak koukám na ostatní hodnocení, tak nejsem sama.

Sashetka
02.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Asadova minulost mě bohužel zklamala, jelikož pro mě je zkrátka až moc neuvěřitelná,vzhledem k tomu jak působil v předchozích dílech. Pokud je to člověk, tedy biopsychosociální bytost a né robot, tak už měl mít za sebou pokus spáchat sebevraždu nebo přinejmenším být na práškách, terapii nebo tak něco ne???? Teda jsem v životě optimistická ale tohle asi normální člověk jen tak nerozdýchá. A to celé kvůli ambicioznímu blbečkovi který pátrá na vlastní pěst, který byl nakonec až do své smrti jeden z jeho nejlepších přátel. No prostě blbost, nebo je ten Asad snad asi světec! Ale i tak, musím uznat že je to blbost která je zase velmi čtivá a návyková. A ten Alexander-Logan-Toširó tomu všemu dodal během čtení šťávu. Vyrovnal skóre, takže nakonec jen jedna hvězda dolů. Moje napínavé dovolenkové čtení.Díky Jussi

Jenny46
01.09.2020 2 z 5

Nebyla to kniha podle mých představ a chápu, že je to žhavé téma. Prokousat se za 150 stran hodně náročné a několikrát odložená kniha. Spíš zklamání...

boxas
01.09.2020 3 z 5

Kniha se poněkud vymyká z jiných případů tohoto zvláštního oddělení...podle mne ke své škodě.
Hvězdičku navíc jsem jí dala jen kvůli panu Igoru Barešovi, který se skvěle poslouchá.
Jussi Adler-Olsen tentokrát až příliš "tlačí na pilu", aby vzbudil naše sympatie s "obyčejnými" utečenci z Předního východu, kniha je černobíle rozdělena na ty hodné, slušné a po léta letoucí trpící nejrůznějšími křivdami a bezprávím, a potom na ty kruté, bezohledné zabijáky, kteří se neštítí vůbec, ale vůbec ničeho.
Nechci být předpojatá, ale navíc mám dojem, že autor se svými znalostmi dané utečenecké problematiky tak trochu pohybuje na tenkém ledě, a tak by se měl rychle vrátit k prostředí, které je mu vlastní, tedy do Dánska a do sklepa oddělení Q.
!!!SPOILER!!!
Ještě jsem překousla fakt, že španělský novinář všeho nechá, získá potřebné peníze na letenku a pár hodin na to, už FOTOGRAFUJE utečence, o kterém se ten den mluvilo v televizi, na pláži pár tisícovek kilometrů daleko. To s Ghálibovým či Asadovým synem bylo na mě ale už fakt moc.

BarkaS
23.08.2020 3 z 5

Měla jsem ráda praštěnou a (zdánlivě) nekomplikovanou Rose a legračního a (zdánlivě) nekomplikovaného Asada. Během dvou dílů jsem přišla o oba. Pořád to mělo švih, ale víc mě bavily “obyčejné” případy oddělení Q.