Oběť 2117

Oběť 2117 https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422846/bmid_obet-2117-Ff6-422846.jpeg 4 1009 260

Případy oddělení Q série

Na břehu Středozemního moře se najde tělo uprchlíka. Noviny o něm píšou jako o „Oběti 2117“ a jeho smrt vyvolá sled nečekaných událostí, které přivedou Asada na pokraj zhroucení. Musí čelit démonům z minulosti vyvolaným články španělského novináře a současně se spolu s Carlem dostává do neúprosného závodu s časem, aby zabránili nevyhnutelné katastrofě uprostřed Evropy. Tu připravuje irácký terorista Ghálib. Asada známe jako člověka se svérázným smyslem pro humor, který si dokáže poradit v každé situaci. Jeho temná minulost nám však prozatím zůstávala skryta. Jaký je jeho skutečný příběh?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Offer 2117 , 2019

katst
05.02.2021 3 z 5

Ráda jsem se konečně dozvěděla více i o Asadově životě, ale jinak byl pro mě příběh o terorismu poměrně nezajímavý. Ani druhý paralelní příběh o Alexandrovi nebyl nijak poutavý a propracovaný a spíš v knize zapadl.
Pro mě je toto nejslabší díl série o Q oddělení.

1predseda
04.02.2021 4 z 5

Ťrošku delší rozjezd a pak už šup z kopečka jízda. Souhlasím, že nejslabší ze serie, ale stejně to stálo za to.

Polinka92
31.01.2021 3 z 5

Hodně těžce se mi četla. Za mě asi nejslabší ze série Oddělení Q. Ačkoli se zde konečně dozvíme Asadův příběh.

Januli
28.01.2021 4 z 5

Byla jsem zvědavá na Asaduv příběh, ale více mě bavila druhá dějová linie s Gordonem a Rose. Příběh Asada byl celkem zajímavý, ale tak nějak pritazeny za vlasy. No uvidíme s cim dalším přijde oddělení Q příště, protože určitě je ještě spousta nevyřešených případů...A nejen to.

DericCaster
25.01.2021 4 z 5

Knížka má dvě linie, které se protnou hned v úvodu u čísla 2117. Dále je pak hlavní část věnována životnímu osudu Asada - jakožto jednoho z hlavních vyšetřovatelů oddělelní Q - jeho původu a životním tajemstvím a následkům v současnosti... A vedlejší část, kde oddělení Q vyšetřuje jakési výhružky mladíka Alexandra. Nemohu říci, že by mne knížka nebavila, ale přesto jsem se celou dobu těšil spíše na části s Alexandrem, než s Asadem. Celkově mi pak příbeh přišel, v obou liniích, dost předvídatelný, ale nemohu napsat, že mne čtení nebavilo. Jen jsem od autora očekával asi trochu více napětí....

Terez843
24.01.2021 3 z 5

Další případ oddělení Q, jehož hrdinové nezklamou. Kromě kriminálního případu mě bavily jednotlivé postavy a jejich vývoj. Příběh nebyl až tak překvapivý, hodně věcí se dalo v průběhu čtení odhadnout, ale to mé sympatie postavám z oddělení Q neubralo.

EmaPerkaus
19.01.2021 4 z 5

Trochu slabší, měla jsem větší očekávání, tak to bylo asi v tom.

čika
18.01.2021

Vyuzivam funkciu nedocitane. Mam uz vyse 300 stran za sebou, ale uz sa nebudem viac nutit. Terorizmus ako tema ma fakt nebavi, ani tie akcne sceny... achjo. Kde je stary dobry Jussi?

Milinito
02.01.2021 3 z 5

Ne úplně klasická detektivka, ale nebylo to špatné.

lapagerie
29.12.2020 3 z 5

Nemohu říct, že se mi nečetlo dobře, ale téma mě nebavilo. Terorismu a uprchlíků je všude hodně, ocenila bych spíš klasickou "detektivku"

zdendula31
28.12.2020 5 z 5

Mezi nejlepší díly nepatří,ale přesto jsem přečetla jedním dechem.

callahanh
25.12.2020 4 z 5

Minulost Asada a tajemství kolem ní slibovaly velký potenciál a udržovaly ve čtenářích určitá očekávání. Nedá se říct, že by je Adler-Olsen v osmém románu o Oddělení Q vysloveně zklamal, na druhou stranu ale asi většinu úplně neuspokojil. Dost překvapivě rezignoval na pro něj typický lehce ironický a slovní humor a celý román se odehrává v temnějším duchu, což není primárně špatně, jenže ona zápletka s plánovaným teroristickým útokem připomíná spíše klasický hollywoodský thriller, a i když je docela napínavá a dobře napsaná, ono kouzlo starých nevyřešených případů, které se začínají rozplétat, jí zkrátka chybí. Možná i díky její závažnosti je druhá linie s vraždícím teenagerem dost upozaděna, i když je paradoxně mnohem zajímavější. O čtivosti a spádu děje nemá smysl psát, protože s tím nemá autor žádný problém, neboť píše úsporně, ale nesmírně efektivně. Obět 2117 je na jednu stranu zcela zásadní díl celé série, protože odhaluje Asadovu minulost a čtenář na něj tím pádem získá úplně jiný náhled, na tu druhou je ale asi až moc rozmáchlý a určitou komornost obětoval snahám vytvořit případ s mezinárodním dopadem. To, zda je to dobře, nebo špatně, už si musí každý rozhodnout sám. 70 %

janik6969
19.12.2020 5 z 5

Pokud bych chtěla číst příběh popisující teroristický útok, jeho přípravu, vyvrcholení, emoce kolem toho všeho... bylo by to přesně to pravé, ale bohužel jsem na to nebyla připravená. Chtěla jsem číst další pátrání v dlouho nevyřešených případech, o práci oddělení Q, příběh plný humorných hlášek, díky čemuž jsem si tuto sérii oblíbila... kam se to všechno podělo, už předešlý díl byl jiný, temnější, než ty před nimi. Příběhu, jako takovému, dávám plný počet hvězd, ale lituji toho, že hlavní hrdinové, i sám spisovatel, zestárli, zvážněli, potemněli.

martousek
09.12.2020 4 z 5

Bohužel musím i já přiznat, že Oběť 2117 patří z mého pohledu mezi slabší případy oddělí Q. Případ kolem mladého Alexandra pro mě byl mnohem zajímavější, než zamotané osudy Asadovi rodiny. Teroristické útoky, jejich plánování atd. pro mě byli trochu nezajímavé, když budu chtít o tomto tématu číst, vyberu so k tomu příslušnou knihu.

tami1
25.11.2020 5 z 5

Skvělý, doufám, že ne poslední díl oddělení Q.
Kniha je od začátku do konce nabitá dějem, akcí a informacemi z minulosti Asada. Malinko mi chyběl humor a špičkování, ale jsem spokojená.

Hakate
18.11.2020 4 z 5

Lepší než Selfies, horší než první 4 knihy. Začínám mít pocit, že vzkaz v láhvi nebo složkou 64 mě Olsen az moc namlsal.
Velké + konečně se dozvídáme o minulosti Asada.
Po přečtení této knihy jsem změnila pohled na filmové zpracování Asada, na kterýho jsem nadávala snad v každém filmovém dílů, kde jsem se opravdu těšila na zpracování našeho velbloudáře.
+ * Za Asada

vera4669
15.11.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih oddělení Q, bavila mě od začátku do konce, konečně jsme se dočkali minulosti Asada.. A já jsem spokojená a snad se v dalších knihách vrátí pověstný humor oddělení Q :)

Slunik127
14.11.2020 4 z 5

Vaznejsi nez predesle dily, zapomnelo se na humor, diky kteremu se pribehy z oddeleni Q odlisovaly od ostatnich detektivek.

Katulinka69
11.11.2020 5 z 5

Poslední?? Jestli ano tak nejlepší díl

GaleW
09.11.2020 4 z 5

Tak tahle se mi líbila více než ta minulá, trochu jsem se při koupi obávala, aby to nebyly vyhozené peníze, ale oddělení Q tentokrát zabodovalo. Samozřejmě, že některé pasáže jsou trochu moc, ale dalo se to. A navíc mě to i bavilo a to je důležité.