Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

whiolet
10.08.2018 4 z 5

Tento díl mi přišel poněkud zdlouhavý, chvílemi mě až nudil.
Naopak Asadovi hlášky a Carlovo sarkasmus mě utvrdili v tom,že tahle série je prostě moje srdcovka.

Klobouková
09.08.2018 4 z 5

oddělení Q i Carla mám prostě ráda

Arella
05.08.2018 5 z 5

Prazdninove cteni idealni, spokojenost.

irskádívka
23.07.2018

Olsen a oddělení Q ve skvělé formě. Rozhodně nezklame.

Kekik
11.07.2018 5 z 5

Po menším zklamání z předchozího dílu Marco jsem tentokrát opět nadšená. Oddělení Q se zase stalo hlavní složkou příběhu.
Carl, Asad a Rose- tak tuto trojici ráda uvidím v dalších dílech.

encyklopedie
01.07.2018 5 z 5

...dobré, opět, zase ..... znásobeno poslechem výborně načteného audia
100%

JustWomen
20.06.2018 odpad!

Trápím se s touto knihou už několik dní a končím na straně 238. Bohužel nedočteno, nudím se, nedá se to srovnat třeba s knihami Lindy Castillo, je to tak ploché, bez energie, bez emocí, chtěla jsem to dočíst, ale kašlu na to. Je tolik skvělých knih ...

ivoiro
16.06.2018 2 z 5

Úplně nadšený z knihy nejsem. Kniha byla pro mne spíš zklamáním. Pozitivní věcí jsou pouze Asad a jeho dromedáři.

frkotik
13.06.2018 5 z 5

Někde už jsem zmiňoval, že mě baví víc série Kurta Wallandera, než Carla Morcka, ale tahle kniha ten náskok razantně smázla. Myslím, že tomu docela pomáhá ten rozvoj postav kolem Carla, dost mě to baví v posledních dílech, hlavně Asada jsem si dost oblíbil. Jeho přirovnání s velbloudem mě vždycky dostanou do kolen. A ten závěr byl perfektní, musím říct, že jsem to rozhodně nečekal.

Skatty
18.05.2018 5 z 5

Opět velmi povedená detektivka. Asad, Carl a Rose mě nepřestávají bavit. Doporučuji!!!

michal0383
16.05.2018 5 z 5

Velmi mě mrzí, že o zkouškovém období mi studentský život neumožní se dostat do stadia, kdy neodložím knihu (kterou CHCI číst) až do úplného přečtení... Nicméně i přesto ani šestý díl vůbec nezklamal. Je pravda, že asi ve třetině knížky jsem si byl jistý, kdo je vrahem, ale na konci mě Adler Olsen perfektně vyvedl z omylu! Dávám 5 hvězdiček a už se těším na Selfies - teď ale šňůru jeho detektivek proložím Mankellem :)

Niu
07.05.2018 5 z 5

Nejde jinak než pět hvězdiček :o) Opravdu hodně zajímavý a nevšední příběh. Musím přiznat, že mě zajímá esoterika a podobné věci, nicméně tohle bylo na mne hodně. I trochu poučení pro mne, jak zůstat nohama na zemi :o) Kdo četl, pochopí. Líbil se mi hodně začátek příběhu, jak se vlastně oddělení Q k případu dostalo plus ten nečekaný závěr.

Anasa
05.05.2018 4 z 5

Dobrá detektivka - brzo směřuje čtenáře k určitému závěru, ale jak se ukáže, závěr rozhodně není zřejmý a jednoznačný.

Evina74
25.04.2018 5 z 5

Další díl oddělení X opět nemá chybu. Napětí, trochu humoru, domnělý největší padouch není největší...Přednes Igora Bareše na audioknize super.

Riley11
17.04.2018 3 z 5

První kniha od tohoto autora, kterou jsem se musela prokousat, nebyla špatná ale, něco mi na ní vadilo.
SPOILER: Normálně nefandím ,,záporným´´ postavám, ale až skoro do konce knihy mi bylo Pirjo líto. Samozřejmě byla vrahem, ale pořád to dělala z lásky, a kvůli nedorozumění. Čekala jsem samozřejmě jiný konec, třeba v nějaké věznici s malým sluníčkem...
Jinak opravdového vraha, jsem po dlouhé době neuhádla, bylo to pro mě překvapení. Aneb pod lampou je největší tma..
A Carl, v této knize mi přišlo, že je ještě větší povaleč a flákač než normálně. Nebýt Rose a Asada, tak případ nevyřeší. Carl mi opravdu v 70% lezl neskutečným způsobem na nervy.
Dále se těším na Rose a Asada na jejich další osudy, pořád mají svojí třináctou komnatu.

Strnady095
05.04.2018 3 z 5

je těžké udržet kvalitu...ják výběrem téma...tak vším okolo

Januli
25.03.2018 3 z 5

Za mě osobně bych ubrala na tom náboženském kultu. Tyhle pasáže mě nebavily. Nic však nemění se na tom, že už se moc těším na další pokračování Carla, Asada i Rose.

Kraken126
19.03.2018 3 z 5

Zatím nejslabší dílo od autora. Hlavní hrdina spíše vzbuzuje antipatie, místy se chová jak vulgární idiot, poté zase jako empatický člověk. Dobrý a sympatický je Asad i Rose. Zápletka nic moc. Zajímavé kapitoly o slunečním kultu a o tom jak jednotlivci se dokáží upsat sektám.

Moje osobní zkušenost : dánská policie je banda lenivců. Buzerují slušné lidi a kriminalitu přehlížejí. Na letišti Kastrup jsem přišel o notebook. Přestože je cela hala pod kamerami, tak se neobtěžovali zjistit pachatele. Odbyli vše mávnutím ruky s tím, že se noteboook později najde. Pochopitelně se nenašel a nikdy nenajde. Přece si nebudou přidělávat práci.

koki.veru
18.03.2018 5 z 5

Opět velice vydařená knížka z této super série. Velmi jsem si oblíbila jak Carla, tak Asada i Rose. Pěkná zápletka a překvapivý konec :)

Juzzy
03.03.2018 4 z 5

Tenhle příběh měl větší potenciál, než nakonec nabídl. Závěr byl v kvapíkovém tempu, Pirjo si "zasloužila" velkolepější konec, zbytek pak překombinovaný. Jako plus beru posun ve vývoji vyšetřování událostí na Amageru. Carl s Asadem už ovšem zažili lepší časy a věřím, že se jich opět co nevidět dočkáme. ;-)