Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

edith79
02.11.2017 3 z 5

S Adler Olsenem mám tak trochu problém. Nějak se memůžu přimět se ke knize vracet. V podstatě se musím trochu nutit do čtení, abych na konci mohla říci, že to ve finále nebylo vůbec špatné.

ddkk
18.10.2017 5 z 5

Adlerovi-Olsenovi věřím...zatím oprávněně. Za pět.

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Po předchozím dílu jsem si spravila chuť a tahle kniha mne velice rychle vtáhla do děje a opět jsem se nemohla odtrhnout. Doufám, že další díl, bude ještě lepší.

Johhanka79
11.10.2017 4 z 5

Ano. Čtivé, svižné, ale zase trošku nedotažené. Nemohu se zbavit dojmu, co nám z Asada zbude, pokud bude autor pokračovat tímto tempem.. Takže za čtyři hvězdičky:-)

Lotka
06.10.2017 4 z 5

Výborná a z celé série i nejzábavnější! Kam tohle povede?!

midloch
26.09.2017 5 z 5

Po menším zaváhání v Marcovi se jedná opět o bezchybnou knihu. Vyšetřování 17 let staré vraždy se točí kolem kultu dánské verze Óm nadsamce guru Járy a vede postupně k překvapivému závěru. Kniha se velmi dobře čte a nemá skoro žádná tupá místa, která by nudila. Prostě klasický Olsen.

JulieJames
11.08.2017 5 z 5

Moje první kniha od Adlera-Olsena a jsem naprosto spokojená. Sice je to poměrně bichle, ale takhle by podle mě měla detektivka vypadat. Každá z postav byla osobnost, perfektně popsané jejich myšlenkové pochody, zapeklitý případ, jednoduše senzace.
Skvělé i bylo, že jsem nemusela číst předešlé díly, a cokoliv jsem nepochopila (ať už význam oddělené Q nebo jednotlivé životní příběhy postav), Adler-Olsen vše nenásilným způsobem vysvětlil.
Už jsem začala skupovat zbylé díly série, tak jsem zvědavá, jestli tento díl překonají. Myslím, že to půjde těžko, protože Nesmírný je pro mě totální topka, ale nechám se překvapit :)

Puntíkatýhrnek
07.08.2017 5 z 5

Další skvělý případ oddělení Q. Myslím, že je to jedna z mála sérií, kde jsou příběhy stále stejně dobré nebo lepší. V podstatě nemám ráda knihy o starých odložených případech, ale v podání Morcka, Rose a Asada je to napínavé čtení. Akorát by mohl Adler Olsen dát pokoj se zápletkou, která se táhne všemi knihami, ale přesto příběhu nedodává žádnou šťávu a mě v podstatě vůbec nezajímá, co bylo před založením oddělení Q. Ono se to totiž nikam moc neposouvá, působí to na mě jako křoví, nebo vata, jen aby bylo napsáno víc stránek... a to si myslím, že není vůbec potřeba, protože příběh je silný a působivý sám o sobě. Za mě doporučuji.

BarBarBar
02.08.2017 2 z 5

Pro mě zatím nejslabší z celé série. Spoustu zbytečností kolem, a vrah taky nebyl moc velké překvapení. Snad se Selfie povede lépe :)

miczoken
21.07.2017 5 z 5

Vždy, když čtu knihy severských autorů, si říkám, proč jsou ty příběhy tak ponurné a brutální. Může to být tím, že tam mívají méně sluníčka? Nevím, ale i přesto se mi i tato kniha velice líbila, měla jsem problém ji odložit. Pan Jussi Adler-Olsen patří mezi mé oblíbené spisovatele, jsem ráda, že jsem všechny jeho knihy četla. Dávám 5*.

ewi
20.07.2017 5 z 5

musim povedat, ze sice tento diel nie je tym najlepsim zo serie, ale i tak som sa vyborne bavila, Carla a spol. som si velmi oblubila a pripady oddelenia Q patria podla mna k tomu najlepsiemu v zanru severskej krimi ...
v tomto dieli i pre mna prekvapive rozuzlenie, za mna stred knihy ( patranie po identite podozriveho+ kulty ) trochu menej zazivny...

Obelix15
20.07.2017 5 z 5

Kniha velice zajímavá a napínavá až do konce. Po slabší předchozí knize s názvem Marco je toto pro mě TEN Olson, kterého jsem si oblíbil a zamiloval. Za mě jedna z nejlepších jeho knížek ze ságy Oddělení Q

oskli
19.07.2017 5 z 5

Po Marcovi zase více akce a méně sentimentu. Hodně mě to bavilo, ačkoli jsem čekala, že se někam posune i dějová linka s Hardym, ale snad příště... Jinak pro mě byl poměrně překvapivý závěr, pachatele jsem v průběhu čtení nepodezírala. Oddělení Q je prostě moje srdcová záležitost a doufám, že Jussi už na novém případu pilně pracuje :-)

vysypanel
29.06.2017

Bylo to dobré, četl jsem dlouho, nebot jsem měl mnoho zájmů. Ještě bude jedna :-)

callahanh
24.06.2017 4 z 5

Po slabším Marcovi návrat do starých kolejí, což je určitě i tím, že Carlova parta tu vystupuje zase plnohodnotně a od začátku a navíc bez nějakého otálení a vybírání okamžitě začne řešit zajímavý a hodně zamotaný případ zdánlivé autonehody, který nakonec vyústí v hodně smutné a zbytečně tragické drama jedné rodiny. Oproti ostatním dílům série se tento liší i tím, že vrah není znám od začátku a nutno říct, že je hodně překvapivý. Adler-Olsen má dar, že vše dokáže osvěžit a odlehčit výborným a nevtíravým humorem a nad vším má jakýsi nadhled, takže se celý příběh dobře čte, i když je možná zbytečně dlouhý. Co mě ale na Oddělení Q baví nejvíc, je hlavní trojice / čtveřice vyšetřovatelů, z nichž vlastně všichni mají svůj příběh, který je odhalován postupně a je evidentní, že jednou bude odhalen, protože každý má ve své minulosti něco, co se může stát samostatným případem. Ze severských krimi, která jsem zatím četl (nepočítaje Milénium, které stojí zcela samostatně), mám ty od Adlera-Olsena nejraději a už se těším na další díl, protože Carl a jeho parta jsou mi všichni hodně sympatičtí. 80%

rasputin
22.06.2017 4 z 5

Klidně bych dal pět hvězdiček, kdyby to byla jediná kniha ze série Carl Morck. Ale takhle musím srovnávat a třeba na Složku 64 či Vratné lahve to prostě nemá.

Pichoval
21.06.2017 5 z 5

Opět autor nezklamal. Unikátní příběh, celkem aktuální téma o sektách. Závěr je velice překvapivý.

Karcoolka2210
18.06.2017 3 z 5

Trošku slabšia oproti ostatným.

Bybyla
04.06.2017 5 z 5

Napinave, jako vzdy. Tesim se na dalsi.

Iva B.
28.05.2017 5 z 5

Výborné, čtivé, napínavé až do konce!