Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

astra3
07.02.2019 5 z 5

Jako vždy skvělé čtení. Já jen nedokážu pochopit lidi, co se nechají tak zblbnout různými sektami, vše zahodí a následují vůdce.

Anluck
05.02.2019 3 z 5

Oddělení Q mě baví, ale tentokrát jsem se trochu nudila. Překvapivý závěr celkový dojem zlepšil.

alabra
25.01.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, příběh má dobrou zápletku. S přibývajícími stránkami děj vázne, čtenář se začíná nudit. Vyšetřovatelé, jejichž osobní život je pro čtenáře zmatený, informace o nich nikam nevedou, jsou kusé a osamocené, přešlapují na místě. Až závěrečná část nabírá obrátky, tady jsou však postavy zmiňované v souvislosti s kultem ploché, skupina ztroskotanců bez vlastního osobního života. Tak tedy nevím, znovu bych už knihu asi nečetla.

Abia
24.01.2019 5 z 5

Ach jo, já tu knížku vždycky spolknu skoro na jeden zátah a pak mě to mrzí, že už je konec. Jako vždy to bylo super, jen Asadovi ty velbloudy nějak nevěřím :-D.

Marta08
15.01.2019 5 z 5

Oddělení Q mě baví, i když tentokrát mě ezoterická linka příběhu vůbec nezaujala, v závěru knihy mě dokonce nudila. Postava Pirjo mi vyloženě lezla na nervy. Kniha je každopádně lepší než předchozí Marco, i když pro mě nejlepší Vzkaz v láhvi a Složku 64 určitě nepřekoná. Pátrání je poměrně složité s překvapivým koncem. Malé mínus dávám za to, že v Carl s Asadem opět přišli k úhoně.

monte
04.01.2019 4 z 5

Tým oddělení Q mě prostě baví

March
16.12.2018 3 z 5

Oddělení Q " zeru" , jen tato kniha byla moc zdlouhavá příběh takový mě bavil, ale těch věcí kolem bylo dle mého zbytečně moc....

SilvieSisinka
06.12.2018 4 z 5

Trošku se to táhlo. Tyhle dva jsou nesmrtelní.
Nejlepší jsou hlášky Asada :-) Carle já ty klikykaky neprectu. Klikyhaky, Asade, ale z toho si nic nedělej!

NADEI
01.12.2018 4 z 5

Oddělení Q mě prostě baví, i když tentokrát trošku příběh kolísal, v závěru celého vyšetřování dostal ten správný říz. Dovedu si představit chudáka Asada, jak si cumlá bolavý paleček, no to přece nemůže nikoho nechat chladným a právě takové skvělé složení celého oddělení dělá ty knížky tak krásně čtivé.

Braenn
26.11.2018 5 z 5

Stejný hodnocení a plusy jako u knih předtím, lepší než Marco, to ano.

Spoil!
Maličké mínus je už poněkud ohrané téma závěrečného ublížení Carlovi a Asadovi. Začínají nebezpečně připomínat terminátory, kteří se dostanou do ráže až poté, co je párkrát pomlátí kladivem či tyčí. Ideálně do hlavy.

cukrovka
16.11.2018 4 z 5

Hodně rozvláčný děj, přesto opět velmi čtivé. Oddělení Q je super obsazené a jeho členové mě stále baví.

Lolila
14.11.2018 4 z 5

Na začiatku rozťahané, ináč v pohode. Opäť veľmi dobrý príbeh, kde nechýbajú vtipné Asadove hlášky a Carlov sarkazmus pobaví:-). Ale chýbalo mi napätie z prvých dvoch častí série.

Zukri
02.11.2018 4 z 5

Nie je to jeho najlepsia kniha ale určite lepšia ako Marco. Rozuzlenie je na konci nečakane takže aj keď som si myslela že viem kto je vrah tak som bola na veľkom omyle

Lee7
10.10.2018 4 z 5

Nj prostě příběhy jsou příběhy a nejméně do půlky jsem nevěděla, kdo je vrah. Pěkné jako vždy :)

mi-380
04.10.2018 5 z 5

Čtu postupně od začátku a když se podívám na své hodnocení, vidím (a samotného mě to překvapuje), že tato série patří mezi mé nejoblíbenější detektivky. 4x jsem dal plný počet, 1x to bylo za 4 hvězdy (Zabijáci) a jen jednou jsem klesl na 3. To bylo po přečtení minulého, pátého, pokračování (Marco), kdy už mi připadalo, že autorovi dochází šťáva. V Nesmírném se naštěstí ukazuje, že nápady a invence jsou zpět. Poměrně složité pátrání s naprosto překvapivým koncem, občas vtipné, dokonce i s posunem záhady z první části, jsem si tak pěkně (poslechem při úklidu garáže) užil.
90 % (789 hodnotících s průměrem 84 %).

harena
25.09.2018 4 z 5

Poslední díl, který mi scházel, abych dočetla celou sérii. Přišel mi trošku roztahaný a ne až tak napínavý, jako předchozí díly, určitě nepřekoná Vzkaz v láhvi nebo Ženu v kleci. Případ samotný mě až tak moc nezaujal, mnohem víc mě zajímaly osudy a chování vyšetřovatelů oddělení Q : Carla, Rose a Asada. Psáno s nadhledem a vtipem, a já doufám, že se už Asadovi paleček zahojil:)). A závěr? Je to pořád ještě dobré čtení na pěkné čtyři hvězdičky.

BernardBlack
09.09.2018 5 z 5

Nebudu tu: "Hýkat jako velbloud, který se nažral písku", takže jen stručně.
Olsen už asi mistrovský "Vzkaz v láhvi a Složku 64" nepřekoná, ale i tak mě jím stvořená trojice baví čím dál víc, protože Carlův sarkasmus je zde ještě černější než dřív, stejně jako Asadův "čaj" (hlášky, slazení, přísloví:), takže za mne máš Jussi dalšího "velbloudího hudlana":)

free_rich
06.09.2018

Byla to moje první detektivka od tohoto autora. A byla jsem nadšená. Začátek mi přišel trochu dlouhý, ale jinak to bylo velmi čtivé. Měla jsem problém se od toho odtrhnout.

JosefW
29.08.2018 4 z 5

Carl, Asad a Rose, tuhle trojici z Oddělení Q si člověk celkem snadno oblíbí. A samozřejmě velbloudi, protože bez nich by to nebylo to pravé ořechové.
Během první poloviny knihy jsem si dal trochu delší pauzu ve čtení, ale ve výsledku jsem se opět s chutí začetl a kniha mne bavila. Vyšetřování starých zločinů Carlovu oddělení jde a přiznám se, zakončení příběhu bylo mimo má očekávání.
A abych nezapomněl, kromě ústřední trojice jsem se opět měl možnost shledat s mým ne tolik oblíbeným čtvrtým členem, Gordonem. Avšak, toho tu zase tolik nebylo a některé části s ním mě i bavily: „No tak jsem mu prostě dal do držky, co jsem měl dělat? Vždyť se, goddamnscheisse, navážel do mýho oddělení a mýho šéfa.“

Layyen
15.08.2018 5 z 5

Jako vždy výborná detektivka od známého autora :)