Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283930/mid_tanecnik-m9X-283930.jpg 4 1728 273

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

petrulka
31.03.2016 3 z 5

Tak není to špatné, relativně čtivé, ale nijak nadšená nejsem..je to takové asi až moc jednoduché, přímočaré..ale třeba na dovolenou fajn.

Janinka14
21.03.2016 5 z 5

Moje první knížka od tohoto autora a úplně mě nadchla a od té doby čtu všechny jeho knížky.

Majkrofon
18.03.2016 5 z 5

Deaver je majster nečakaných ťahov a zvratov. Kniha je trošku viac rozťahaná ako prvý diel a čitateľ sa môže do nej dlhšie dostávať, ale zas na druhej strane, druhá polovica má spád a záverečná časť od pilotovania až po Tanečníka je strhujúca.

Katuska88
25.02.2016 4 z 5

Navázala jsem na Rhyma kvůli Sběrateli.
Sběratel se mi líbil více, ale i tahle kniha patří mezi lepší.
Když je autor ve svém žánru dobrý, tak se jeho knihy prostě přečíst dají.
Musím přiznat, že ubírám jednu hvězdičku kvůli chybějícímu spádu v některých částech knihy. Trošku jsem ztrácela nit.
Na mne bylo zároveň v knize příliš mnoho detailů a pouček ohledně letadel a letectví. V těchto místech jsem začala přemýšlet, zda to, co autor píše, může být opravdu pravda a byla jsem líná si informace někde vyhledávat. Spíše bych možná uvítala nějaké poznámky k výpočtům, případně nějaké detaily ohledně zdroje čerpání,
ale vzhledem k tomu, že letectví nepatří mezi mé koníčky nedokážu to posoudit.
Asi jsem nad tím jen moc přemýšlela.
Jinak co se týče vraha, tak pěkný zvrat, ale původní myšlenka dávala větší smysl. Za mne.

miloslav0399
11.02.2016 4 z 5

Určitě slabší kniha než první díl série Sběratel kostí. Tentokrát sice Lincoln nevěští ze zrnka prachu tak masivně jako minule, ale zato chovaní celého policejního sboru včetně FBI postrádá už jakoukoli logiku. Když se ale na knížku dívám jako na pohádku pro dospělé, proč ne? Příběh s happyendem tam je, dějových zvratů co hrdlo ráčí, nudných pasáží minimum, láska a žárlivost, sympatické i nesympatické postavy... Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec jsem si přiznal, že se mi knížka celkem líbila.

konicekbily
11.02.2016 5 z 5

Na kličkování v ději jsem si již přivykl u "Sběratele kostí" a tak jsem se rád nechal vodit za nos a obdivovat autorovu fantazii. Další díl série mne nemine!

Mesič
06.02.2016 4 z 5

Výborné, ze začátku jsem se bála, že mě kniha nebude bavit, první půlka byla taková "uváděcí do děje", ale druhá půlka to rozjela a pachatel hodně překvapil :-) za mě 4,5*

TeaPeter
04.02.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Samotné motivy jsem začal větřit už kolem poloviny knihy, ale identita hlavního pachatele mě dostala. Je to asi nejmrazivější forma outsourcingu, se kterou jsem se setkal.

veronie
16.01.2016 5 z 5

Opět výborné čtení. V této knížce si s čtenářem autor hraje. Navede Vás na stopu, Vaše fantazie běží na plné obrátky, už se dá tak trochu očekávat co se vlastně stane... a najednou je všechno jinak! Překvapení, zvrat, všechno dokonale zapadá.. Už se nemůžu dočkat, až se vrhnu na další díl.

Zvíře99
05.01.2016

Musím uznat, že Tanečník je napsán velmi čtivým způsobem a zírám nad nečekaqnýmy zvraty a hlava mi zůstává stát nag genialitou Tanečnka. Musím uznat, že do poslední chvíle jsem netušila, kdo je Tanečník.. Četla jsem tuto knížku tařka jendím dechem.. Úžasná! :) Jsem nadšená :)

Lazy
31.12.2015 3 z 5

No nebyl jsem už tak uchvácen. Ale ten závěr měl zase koule, a to Deaver umí. Jen mi nějak nesedne ten vztah detektivů. Nevím, další knížky už asi číst nebudu.

tinka1974
25.12.2015 5 z 5

Síla, celou dobu jsem byla na falešné stopě. Začátek mi úplně neuchvátil, ale stejně super. Klobouk dolů vymýšlet takové zápletky. Akce, kdy policie rozebírá důkazy dává do obrazu vraha. Vrah, co kličkuje a vodí policii za nos.

Zkama
17.12.2015 4 z 5

Čekal sem trochu více od konce, ale stále nadprůměrné čtení v dnešních autorech.

1_mako
06.12.2015 5 z 5

Doporučuji, zatím jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla.

Manyna
21.09.2015 4 z 5

Jakože cože??? ... chtěla jsem říct u konečného rozuzlení příběhu, byla jsem celou dobu úplně mimo, líbilo se mi, jak si autor hraje s mojí myslí a představivostí a dostává mě tam, kam přesně chce.

martinkaLLL
13.09.2015 5 z 5

Jedna z těch nej knížek od Deavera. Napínavé až do konce a vůbec jsem nečekala ten zvrat na konci. Opravdu super!

Tomsimas
29.08.2015 5 z 5

Děj této knihy mi přišel jako rozjetý vlak, jediné co jsem dokázal bylo nastoupit a nechat se svézt . Tolik zvratů, napětí, nejlepší detektivka co jsem četl.

Lenny33
31.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Za mě rozhodně napínavější než Sběratel kostí. Nemohla jsem se od Tanečníka odtrhnout a pořád jsem na knihu musela myslet. Bravurně vymyšlený detektivní případ ( s nečekaným šokujícím závěrem), který příjemně doplní vyvíjející se vztah mezi Rhymem a Amelií.
Vytkla bych občas až zdlouhavé popisy, které mnohdy nejsou pro děj zásadní a ubírá to na spádu knihy. A také se mi moc nezamlouvá až moc překombinovaný konec - hlavně když se nad tím trochu zamyslíte, začíná tam pár věcí skřípat.
Hodnotím 4,5* a knihu doporučuji.

Půca4
31.07.2015 5 z 5

Naprosto dokonalá kniha !! Velký obdiv patří autorovi, že dokázal něco takového vymyslet !!!

5* a doporučení

Greengoooo
20.07.2015 5 z 5

Po Sběrateli kostí měla kniha lehce pomalejší začátek... repektive méně záživný, další děj však byl postupně čím dál lepší a první knize s Rhymem se, pokud ne vyrovnal, příblížil na vzdálenost poprsí japonské atletky.