Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/283930/mid_tanecnik-m9X-283930.jpg 4 1731 274

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

dubakm
21.08.2014 4 z 5

Hra na kočku a myš bez rozdání postavových karet, takže kočka i myš mění neustále alternace :-) Sběratel, jakož prvotina, se mi líbil o malinko více, ale ani u Tanečníka Deaver rozhodně neubral na kvalite. Doporučuji k přečtení.

sioux
11.08.2014 5 z 5

Další slušná práce od Deavera. Čtivé, občas těžko uvěřitelné zvraty, ale pořád je to zábavné.

Heyhey
25.07.2014 4 z 5

Opět s mnoha překvapeními.

unavensluncem
21.07.2014 4 z 5

Sberatel kosti byl o neco lepsi, ale porad docela povedene a ctive... (na detektivku)

Mucko
09.07.2014 4 z 5

Napínavý akčný thriller plný zvratov, za zmienku určite stojí uhol pohľadu, v ktorom sledujeme myseľ geniálneho vyšetrovateľa v súboji s nájomným vrahom... zaujímavé pasáže z oblasti kriminológie..

Melic
05.07.2014 4 z 5

Pokračování příběhu Lincolna Rhymea nezklamalo. U některých Deaverových knih mi ty zvraty vadily, ale zde se velmi povedl.

Moniisek
03.07.2014 5 z 5

Opět parádní kniha která vás vtáhne do děje a nepustí.... :) Jen mi na konci chyběla taková malá drobnost že sem se nedozvěděla kde skončil ten agent kterého tančník unesl z auta... byla o něm zmíňka ale nebylo tam kde je... škoda to mě zajímalo :D

wally
04.06.2014 4 z 5

Lincoln Červ je prostě frajer! Ty dva velké zvraty na konci mi přišly už trošku přitažené za vlasy, ale budiž...četlo se to dobře.

IvcaK98
06.05.2014 5 z 5

Druhý díl jsem začala číst ve stejný den, kdy jsem dočetla první, protože celá sérii Lincolna Rhyma jsem dokonale propadla :) Tanečník se mi líbil minimálně stejně jako Sběratel kostí; nejvíc mě dostávala Lincolnova a Tanečníkova hra na kočku a myš, kdy jste si nikdy nemohli být jistí, kdo vlastně koho nachytal. Také oceňuji, že se autor neopakoval a vynechal dlouhé popisování práce na místě činu, protože i když se mi to v prvním díle líbilo, dál by to mohlo působit jednotvárně a ztratit svůj šmrnc. Rozhodně se mi nezdá, že by Jeffery Deaver šel s kvalitou dolů a na dvojku jsem pochopitelně okamžitě navázala trojkou :) Teď nevím, jestli mám být nadšená, že mě po delší době zase něco uchvátilo, nebo zoufat, kolik mi to sežere času (samozřejmě to první ;)).

Luciga
03.04.2014 3 z 5

Začetla jsem se do celé série :o), druhou knihu jsem rovněž jako oddychovou detektivku zhltla vcelku rychle. Můj oblíbený žánr, takže nic moc nevytýkám, ale zas tak extra nebyla. Velmi překvapivý a nečekaný závěr... až mi to tam nesedlo, přišlo mi to překombinované.

dalia1769
28.02.2014 4 z 5

Dobrá detektivka, i když pro mne o trošku slabší než první díl. Ve vývoji vztahu Lincolna a Amélie mi scházely události toho uplynulého roku, který mezi oběma díly uběhl. Asi bych upřednostnila, kdyby na sebe knihy navazovaly přímo. V první díle bylo také více podrobnějších popisů kriminalistické práce na místě činu, což mi tady trochu chybělo. Také mne zarazil ten skokový zvrat, kdy v jedné chvíli není nic jasného a v následující kapitole již Lincoln hovoří s pachatelem, aniž by se vysvětlilo (nebo až částečně zpětně), jak ho odhalil.

avel
21.02.2014 4 z 5

Pro mě o poznání lepší kniha než díl první. Už je tu určitá psychologie postav, dokonce se objevuje omylnost policie a pachatele, což mi v předchozím díle chybělo asi nejvíce. Konec je zamotanější, ale poměrně dobře odůvodněný a proto i uvěřitelný. I to mi v prvním díle chybělo.. Takže dávám o hvězdičku víc a těším se na další díl :)

KKK
20.02.2014

Prostě mě to nezklamalo!

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Po čase sem si řekl , že přečtu celou sérii Lincolna " v tahu " . Některé knihy jsem si dával na pozdější dobu a ta právě nastala .

Příběh je napěchovaný dějem a dobrými zvraty . Čtenář je uchvácen souboji mezi hlavními postavami . Zbožňuji ty " myšlenkové projevy " záporných postav . Občas tedy dost často , mám potřebu je číst několikrát za sebou . Pak pokračuji dál . Pokud chcete inteligentní detektivku , občas namáhat šedou kůru mozkovou . Rozhodně doporučím .

prvně sem četl v roce 2001

vrony
11.02.2014 5 z 5

Deaver opět nezklamal.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Kniha s Lincolnem a Amélií. Opět zajímavá zápletka a nečekaný děj :)

munphf
01.02.2014 4 z 5

Kniha přečtena jako první z celé autorovi série, Sběratele kostí jsem doposud nečetl, pouze viděl zfilmovaného, Tanečník na předchozí děj však nenavazuje takže to ničemu nevadilo. Jedná se o velmi poutavé čtení, kde nechybí mnoho nečekaných zvratů a kriminalistických detailů. Nenarazil jsem snad na žádná chluchá místa, celé se to prostě čte skoro samo.

Určitě mohu jen doporučit.

Chami
09.01.2014

Jeffery Deaver má nové oficiální stránky pro fanoušky z ČR a SR! www.jefferydeaver.cz

Ronin Roujin
15.12.2013 4 z 5

nebylo to špatný ale zdálo se mi to až moc překombinovaný. Zejména to s tou bombou.

evafort
30.10.2013 5 z 5

Další skvělá knížka od Deavera - co dodat?