Tanečník

Tanečník https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 1731 274

Případy Lincolna Rhyma série

Geniální kriminalista Lincoln Rhyme a mladá policistka Amélie Sachsová, kteří se čtenářům poprvé představili v bestselleru Sběratel kostí, řeší další zapeklitý případ: během pětačtyřiceti hodin musejí vypátrat profesionálního vraha, přezdívaného Tanečník. Tanečník má v této lhůtě zlikvidovat tři nepohodlné svědky v případu vlivného obchodníka se zbraněmi a již od prvního okamžiku nenechává nikoho na pochybách, že si důvtipem a inteligencí nezadá s Rhymem. Mezi oběma muži se na dálku rozpoutá nelítostná psychologická válka, plná zvratů a úskoků, která se neobejde bez těžkých ztrát na životech. Nervy drásající příběh dává nahlédnout do zákulisí americké policejní praxe a zároveň je brilantní sondou do duševního světa chladnokrevného zabijáka.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Coffin Dancer , 1998

antonio13
14.01.2013 5 z 5

Jako vždy kniha od tohoto autora která se prostě čte.Doporučuji přečíst.

jarin58
21.11.2012 5 z 5

Celá kniha vynikající,závěr to bylo něco.Zatím nejlepší co jsem od tohoto autora četl.

sachista
03.09.2012 4 z 5

Mé druhé setkání s opěvovaným autorem thrillerů a moderních krimi. Po Katedrále hrůzy jsem sáhl po jeho nejspíš nejslavnější sérii s Lincolnem Rhymem, přeskočil jsem Sběratele kostí, jejž jsem viděl ve filmové verzi. U Tanečníka jsem si celou dobu říkal, jo, je to napínavé, zajímavé, čtivé, občas příliš detailní a rozvleklé ohledně lítání a technikálií, ale posledních padesátých stran svým strhujícím vyvrcholením mně konečně objasnilo, proč je Deaver tak oblíbený. Zůstal jsem zírat s otevřenou pusou. Bravo.

jiricek72
01.09.2012

Díky Regino za to,žes mi Deavera půjčovala a naučila mě ho číst..proto mi právě ty dvě první rhymovky chybí v knihovně..
Doporučuju Deavera každýmu,kdo hledá dobrou detektivku a má rád napětí až do konce.
Tanečník je výborná kniha,přečetl jsem ji spolu se Sběratelem kostí za dva letní dny,nejrychleji přečtené knihy v životě.Od toho léta mě Deaver pronásleduje až doposud..

asterixka
20.08.2012 5 z 5

Moje druhá detektivka Jeffery Deavera a opět nezklamala. Napínavá, plná zvratů a nečekaných situací, prostě bezvadná :-)

ribejzka
05.06.2012 5 z 5

První kniha kterou jsem od J.D. četla a už jsem u jeho tvorby věrně zůstala. Skvělá =)

jay
21.04.2012 5 z 5

Strhující, napínavé a dechberoucí, mohu jen doporučit :-)

Fantomas76
26.01.2012

Zdavím tak tahle kníža úplně super plná napětí a nečekaných údalosti prostě super

Renik
25.01.2012 4 z 5

Přidávám se k ostatním, že je to hodně dobrá a hlavně napínavá kniha - thriller jak má být a od kterého se jen tak neodtrhnete a čtete jedním dechem.

kilometr
16.11.2011 4 z 5

Vynikající kniha,kterou jsem doslova hltal.Ale konec se nepovedl,což je veliká škoda.
Nebýt toho,tak ji okamžitě zařadím do své TOP 5.

4xab
09.10.2011 5 z 5

Dobra uchylarna, necekane zvraty, svizna a napinava.

Alinore
25.09.2011 5 z 5

Nevěřila bych, že do knížky která pojednává o necelých dvou dnech může narvat tolik stránek, přičemž ani jedna nezůstane bez děje. Ačkoliv mi trvalo rekordně dlouho, než jsem se do děje vžila, stálo to za to.

dalimoni
20.08.2011 5 z 5

Napínavý, skoro akční thriller, postava Licnolna Rhyma je mi hodně sympatická, stejně jako Amélie Sachsové. Opravdu místy neuvěřitelné kousky, ale to asi k tomuto žánru patří. Líbil se mi souboj mezi dvěma hlavními hrdiny Licnolnem na straně dobra a Tanečníkem na straně zla, kdy autor neustále vymýšlel jak přelstívá jeden druhého. Knihu hodnotím velmi vysoko. Myslím, že by z ní mohl být i celkem napínavý film, kdyby se předlohy někdo zhostil. Tak 96%.

Kent2004
26.06.2011 5 z 5

Tanečník - opravdu povedené dílo. Tuhle knihu jsem přečetl jako první a po té teprve Sběratele kostí. Nicméně jsem děj doslova hltal. Už dlouho jsem nečetl nic tak napínavého do posledního konce. Je pravda, že Deaver vytvořil doslova "zločince - nadčlověka". Závěr opět šokující a úplně mi to vyrazilo dech. Prostě skěle napsané, vynikajícím způsobem popsány pocity, dojmy, vzpomínky, názory, spekulace. Ať už se jednalo o hlavní psotavy, či jen ty co v knize objevily krátce. Pravda je, že pár okamžiků bylo nadnesených, jelikož by čtenář okamžitě poznal, že Tanečník je vlastně někdo jiný. Třeba jak se nechal zajmout - by asi těžko najatý zabiják pracně stražil léčku v podobě krevních stop, aby vyšetřovatele svedl k výtahu, či že by v praku nedokázala FBI obsadit pozici, ze které by střelec viděl na Lincolnovo okno....Nicméně opomenu-li tyhle drobné nedostatky, tak z hlediska čtenáře opravdu napínavý a strhující příběh. Snad se dočkáme i filmové podoby, jako u Sběratele kostí.