Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2898 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

Layyen
18.10.2019 4 z 5

výborně promyšleno od začátku do konce

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

První kniha s Lincolnem Rhymem a Amélií, která odstartovala můj zájem o celou sérii. Velmi dobře a poutavě napsané.

ladyKristyn
18.09.2019 5 z 5

U této knihy jsem se bála dlouho do taxíku :-) ale film se mi líbil.

lsisec
17.09.2019 2 z 5

Za mně nic moc. Není to můj šálek kávy. Hodně neuvěřitelné skoro jako fantasy.

DericCaster
16.09.2019 5 z 5

Jméno vyšetřovatele Rhyma se sem tam objeví i v jiných sériích a neustále jsem na něj četl nějakou chválu a tak se rozhodl do série také pustit. No musím přiznat - a také jsem to od autora ani nečekal - že jsem nebyl zklamán. Knížka mne pohltila a pustila až na konci. Deaver je prostě klasika a i nejslabší jeho knížka bude vždy nad průměrem.

tereza1198
13.09.2019 4 z 5

Moje první kniha ze série a jistě ne poslední. Ze začátku mě štvalo, že místo forenzního týmu, jak ho známe z televize, pobíhá po místě činu jen Amélie, ale i to nám Lincoln vysvětlil. Takže trochu vypínám svoje kritické myšlení. Příběh výborný, napínavý. Co víc si přát.

terinkha
28.08.2019 5 z 5

V rámci čtenářské výzvy jsem se vrhla na tuhle klasiku. Film jsem viděla asi kdysi dávno (některé metody usmrcení jsem si matně pamatovala), ale na knihu podle mě nemá. Amelie a Lincoln pro mě byli na hony vzdálení postavám z filmu, mnohem lepší, složitější a vlastně i..osobitější :-) Hezky to odsejpalo, žádný crcání a sakra, tahle kniha má prostě grády! Rozhodně mě to navnadilo na to pokračovat s další knihou v sérii :-)

kklepkaa
28.08.2019 4 z 5

Mělo to všechno co si u odpočinkové krimi představuju. Lincolna a Amélii si nešlo neoblíbit. Vrah byl taky dost dobrej magor s věrohodnou motivací. Dojem mi trochu kazilo to, že jsem celkem nedávno viděla film a tak jsem asi nebyla dostatečně napjatá, i když se samozřejmě kniha v něčem přeci jen lišila. A taky mám dojem, že kniha je skutečnému vyšetřování doslova na hony vzdálená, ale v rámci příběhu to neruší... takže dobrý.

Taralcielle
28.08.2019 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Film jsem nemohla ani vidět, ale kniha mě velmi mile překvapila. Příběh je zajímavý, svižný, čte se dobře. Přečetla jsem najednou během jednoho odpoledne. Občas mě rozčilovalo, jak to takovému géniovi trvá a že na některé věci nepřišel dřív :) Rozhodně napínavá kniha,ke které se ráda vrátím.

Marketa1994
19.08.2019 5 z 5

Má první knížka o Lincolnu Rhymovi a vím, že určitě ne poslední. S chutí navážu na Tanečníka, kde Rhyme bude se svou geniální myslí pokračovat.

Dizzy3
18.08.2019 5 z 5

Bomba! Nemohla jsme se odtrhnout! Sice jsem s Rhymem začala netradičně 3 knížkou v sérii, která mě uplně pohltila, takže jsem potřebovala ihned pokračovat v další. I když jsem prvně viděla film, který se mi líbil, tak opět knížka bezkonkurenčně lepší. Těším se na další :)

Skoupka
13.07.2019 3 z 5

Asi jsem dle vysokého hodnocení čekala víc. Příběh sám o sobě nebyl špatný, ale rychlost vyřešení, rychlost analýz všech stop a pochopení co znamenají, je absolutně nereálná. Řekla bych, že pro skutečné detektivy to bude zábava, něco jako komiks.

dany512
13.07.2019 1 z 5

Nereálné a silně přitažené za vlasy. Jak může obyčejný pochůzkář ohledávat místo činu? Ten může akorát tak natáhnout kolem dokola pásku, aby tam nikdo nelezl a čekat na příjezd techniků a det. Vždyť si ani neoblékla ochrannou kombinézu - to je první věc, kterou tihle lidé od fochu udělají.
Rhyme - bývalý super polda, který sype z rukávu jeden nápad za druhým - ti ostatní pouze plní jeho příkazy a tiše zírají nebo skřípou zuby.
Přečetla jsem snad všechny u nás dostupné knihy od Christe Cartera - tam jsem se namlsala, takže srovnávám - mezi těmito dvěma autory je propastný rozdíl. Nebo třeba thriller od Dag. Galas - Sesterstvo milosrdných bratří - o vraždění pacientů skupinou sester - autorka nezachází do žádných podrobností, přesto se čtenář dovtípí.
Jeffery používá příliš mnoho odborných výrazů, což odrazuje a nutí k přeskakování textu. Zrovna tak vyšetřovací postupy - příliš je rozpitvává a krmí čtenáře zbytečnými nesmysly.

Drahuš
12.06.2019 5 z 5

Perfektní, moc jsem si čtení užila, nenudila jsem se ani chvilku. Film jsem neviděla a ještě promyslím, jestli ho chci vůbec vidět. Určitě si přečtu další díly.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Knihu jsem četla několikrát a to samé i film jsem viděla mnohokrát, který sice byl pozměněn, ale i tak uchvátil. Herecké obsazení bylo excelentní, škoda že se nenatočily další díly, které byly slibované. U této první knihy jsem opravdu měla strach, strach nasednout do taxi, koukat na každého člověka, zda není ten.... Zanechalo to na mě velký dojem tohoto spisovatele.

mirabl
02.05.2019 3 z 5

(audiokniha) Pan Vondráček, který knihu namluvil, má můj obdiv, fakt perfektní výkon. Bohužel to samé už nemohu říci o panu Deaverovi. Bylo to mé první "setkání" s tímto autorem a obávám se, že také poslední. Další zcela zbytečnou a nesmyslnou sadistickou hrůzu opravdu nemám zapotřebí ... a vlkodlaci mě taky neberou :-).

RADOST
29.04.2019 5 z 5

Můj návrat k Deaverovi. Bavil mě před patnácti lety, baví mě i dnes. Pokusím se přečíst i dříve nepřečtené díly série. Změnily se technické možnosti kriminalistů i pachatelů, ale postřeh, intuice, dedukce, předvídavost, chytrost i šílenost lidí jsou podobné v každé době.

WowKokinko
13.04.2019 5 z 5

Pecka, pecka, pecka neskutečně zajímavě podaný detektivní příběh s velmi sympatickým detektivem a atraktivní policistkou.

Evina74
19.03.2019 3 z 5

Napínavá detektivka, solidně namluvená audiokniha Janem Vondráčkem.

Kortez
11.03.2019 5 z 5

Kniha staršího data, takže pobavil opis technologií, v té době nejnovějších, jinak napínavá detektivka se zajímavým sériovým vrahem který vraždí podle staré knihy.
I když jsem viděl nejdřív filmové zpracování, rozhodně tuto detektivku doporučuji a určitě sáhnu po dalších s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou.