Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2898 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

allebra
16.04.2020 5 z 5

Moje první kniha od Jefferyho Deavera. Byla napínavá od začátku do konce, bez hluchých míst, takže se velmi dobře četla. V Případech Lincolna Rhyma budu pokračovat, těším se na Tanečníka.

Zuzka12627
07.04.2020 5 z 5

První kniha od tohoto autora. Je skvělá. Obsahuje vše co od detektivky čekat. Napětí od začátku až do konce. Určitě stojí za přečtení a těším se na další knihy od tohoto autora.

Corso
04.04.2020 3 z 5

Vypocute ako audiokniha po nociach. Nejak som tomu nevedel prist na chut. Asi preto ze som vzdy zarucene do desiatych minut zaspal. Mozno prave pre to ze to malo vsetko, co ma mat moderny krimi thriller, nepripadalo mi to nijak vynimocne. Skor take... ako to nazvat... genericke? Zlozene z ingrediencii, ktore som uz cital v inych pribehoch.

Nicki
16.03.2020 5 z 5

Sběratel kostí má vše, co od detektivky chci. Osobité postavy, které mimo jiné i chybují. Zajímavý děj, který je především o případu, a i přestože se v něm vyskytují další dějové linie, nenarušují detektivku samotnou, pouze ji doplňují. A v neposlední řadě, kniha se příjemně četla. Určitě sáhnu po dalších knihách série.

Arlienen
06.03.2020 5 z 5

Moje první kniha, která mi přišla pod roku od Jefferyho Deavera. Na začátku jsem byla skeptická ohledně bývalého kriminalistu na vozíčku. Upřímně? Knihu jsem přečetla jedním dechem a čas plynul vesele dál. Od tohoto dílu se Deaver řadí mezi mé oblíbené autory. Takové nadšení z knihy, jsem zažila naposledy u knih od Jo Nesba.

verka5083
27.02.2020 4 z 5

Překvapivě napínavá kniha. Nejdřív jsem od ní čekala málo, ale pak mě hodně milé překvapila. Příběh jsem hltala jedním dechem a nedokázala jsem knihu odložit.

smajiska
16.02.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, četla se lehce a i hlavní postavy mě zaujaly. Knihy, které mě vtáhnou do děje a nechci se od nich odtrhnout jsou nejlepší a tahle mezi ně rozhodně patří. Pomalu se chystám na celou sérii, tak uvidíme :)

tulip131
03.02.2020 2 z 5

Čtivo by to mohlo být kvalitní, ale bohužel pro mě, byla jsem ovlivněna filmem. Přechody mezi jedním řečníkem a druhým nebyly vůbec odděleny, mnohdy jsem se musela vrátit, abych se v ději neztratila. Dobře bylo popsáno jak se Lincoln přemůže, zahraje záchvat a nečekaný výpad, slušné.

mythragon
30.01.2020 5 z 5

Jefferyho Deavera jsem objevil vcelku náhodou, když v televizi dávali film s D. Washingtonem a A.Jolie, který měl velký potenciál, bohužel nevyužitý. Při pročítání komentářů k filmu jsem vydedukoval (a to i bez použití plynového chromatografu a hmotnostního spektrometru, heč!), že kniha bude o dost lepší, tak jsem tedy neváhal a i přes to, že detektivka nebývala zrovna můj šálek kávy, jsem ji přečetl téměř na jeden zátah. A světe div se, najednou se "detektivní thriller" zařadil do mých oblíbených žánrů. Dvojici Rhyme a Sachsová jsem si zamiloval, s Linkem soucítil, Amélii držel palce a hlavně jsem byl napjatý až do úplného konce.
Dávám 5*.

YenMaja
28.01.2020 5 z 5

Napínavá kniha od začátku až do konce. Efekt husí kůže zaručen.

naklik
24.01.2020 5 z 5

Tohle je naprosto nejlepší kniha!!!! Od mého nemilovanějšího spisovatele. Mám všechny jeho knihy. Píše perfektně,má to spád,no prostě všchno co by správná detektivka měla mít.

Metla
20.01.2020 4 z 5

Stejnojmenný film jsem viděla (a byla z něj nadšená) zhruba před dvaceti lety, od té doby jsem si ho (s klesajícími dojmy) zopakovala ještě dvakrát. Je mi poněkud záhadou, proč jsem se k románu dopracovala až teď, když jsem po něm celá dvě desetiletí mlsně pokukovala. Číst knihu ještě tak před dvanácti zimami, zasypala bych kvadruplegického detektiva a jeho náhradní, hlasem ovládané ženské tělo záplavou hvězdiček v doprovodu extatických výkřiků. Jenže od té doby jsem natrefila na tolik zajímavých vyšetřovatelů a psychopatů v jejich hledáčku... stal se ze mě odporně zhýčkaný "gurmán" - v mých oblíbených žánrech je obtížné vyždímat ze mě absolutní hodnocení.
Lincoln Rhyme snadno získal mou účast, sympatie + body nahoru za detailní náhled do života ochrnutého člověka. Sama jsem s takto těžce postiženými lidmi několik měsíců pracovala a mají můj neskonalý obdiv, jak statečně, s překvapivě pozitivním přístupem, dokážou čelit nepřízni osudu. Ovšem zamindrákovaná manekýna Amélie Sachsová mě docela štvala, za tu spíše bodík dolů (no jo, jsem zapšklá ježibaba).
Některé vyšetřovací postupy potěšily, jiným jsem vůbec nevěřila (role zásahovky byla většinou vyloženě trapná - třeba nečinně poslouchat křičící oběť a čekat, až situaci zachrání pochůzkářka, to pro mě bylo daleko za hranou věrohodnosti, stopy nestopy).
Přes přístup k rozrůstajícímu se popisu na improvizované policejní tabuli vlastně nemá čtenář dostatek informací k odhalení "sběratelovy" identity; musí střílet od boku a vhodných terčů je minimum, prakticky nelze minout. Připouštím, můj první tip nevyšel.
Suma sumárum: výborný, napínavý thriller s přidanou hodnotou, akorát místy trochu přitažený za ochlupení... a jestli v průběhu série dokážu vzít na milost Amélii, třeba z toho jednou bude pět aster. 80-85%

cat5
09.01.2020 5 z 5

Velmi milé překvapení.Knihu mi koupil manžel celkem 'na blind', já vůbec netušila, o co jde, ani autor mi ni neříkal. Po přečtení Sběratele kostí,ale začínám shánět další pokračování, protože se mi dlouho nestalo,aby me nějaký titul chytl hned od první stránky. Skvěle napsané, napínavé, nepředvídatelné.Jsem nadšená.

pedobro
01.01.2020 5 z 5

První, ale určitě ne poslední setkání s autorem. Čtivý styl a ten smysl pro detail...

Rolada88
22.12.2019 5 z 5

Kniha velice povedená o proti filmu za mě plný počet hvězdiček 100%

Zoeinka
21.12.2019 5 z 5

Zatím jedna z nejlepších audioknih, sedět v mínus pěti v autě před domem a čekat, až skončí kapitola... :-D

Soboll
09.12.2019 5 z 5

Velmi povedená kniha .Napínavé ,smutné a také k zamyšlení . Má druhá kniha od tohoto autora a jistě s ním nekončím .Naopak se velmi těším na další případ Lincolna a Amélie .

Petra158
30.11.2019 5 z 5

Vyborna detektivka. Ctenar je stale udrzovan v napeti. Kdysi jsem videla film, takze jsem si pri cteni vzdycky predstavila Denzela Washingtona. To mi vubec nevadilo, i kdyz Rhyme je v knize uplne jiny. Kdo videl film a chce si precist knihu (nebo naopak), doporucuji, o prekvapeni nebude ochuzen:-)

Nikol117
28.11.2019 5 z 5

Skvela napinava kniha. Urcite si koupim dalsi knihy od tohoto autora. Kniha se cte jednim dechem, ma vsechno, co spravna detektivka ma mit. Takze za me doporucuji.

Malýmedvěd
09.11.2019 3 z 5

Velmi pěkná detektivka. Zpracování je vysoce profesionální. Čte se to dobře a příběh vás drží stále v napětí. Zápletka je moc dobře promyšlená (chybičky v logice tam sice jsou, ale jsou malé, a dají se snadno odpustit). Výborné jsou postavy, tedy jejich zpracování, jsou šablonovité (nesnesitelný detektiv ve výslužbě, mladá a krásná a hlavně čestná pochůzkářka, ambiciozní ale férový šéf FBI, kamarádi a bývalí kolegové, kteří se mohou roztrhat aby pomohli) ale ničemu to nevadí, celek funguje a čtenář se baví.