Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290029/bmid_sberatel-kosti-BY2-290029.jpg 5 2908 2908

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

julythreemosen
24.07.2018 5 z 5

Nejlepší jsou snad ty knihy, které objevíte náhodou... Nějak jsem jela na vlně detektivek a v knihkupectví na mne vykoukla ve slevě tato kráska - a tak proč taky ne, o Deaverovi jsem slyšela jen to dobré. A právem! Tato starší detektivka se mezi průtrží severské krimi opravdu nemusí stydět. Hlavní aktéři Rhyme a Sachsová si mě dokonale získali. Rhyme - protiva s brutálními způsoby, nevybíravým chováním a postřehem Sherlocka; Sachsová - běžná pochůzkářka, ve které se nakonec ale skrývá mnohem víc, a její odvahu musím opravdu obdivovat. A byť se ti dva k sobě zdánlivě vůbec nehodí, tvoří opravdu skvělý pár - a to nemyslím v romantickém slova smyslu. Narazit na takový klenot roky a roky po vydání má své plusy - neovlivňuje vás žádný současný názor většiny, jelikož o knize se už nemluví, a v tom nejlepším případě na vás čeká spousta dalších dílů - a na ty se už moc těším.

jarmila1502
24.06.2018 5 z 5

Na detektivky moc nejsem, ale toto je výjimka potvrzující pravidlo!

ber-tram
19.06.2018 4 z 5

Ohyzdné vyvražďování klidně vnímejte jen jako napájecí trolej pro souboj ochrnutého detektiva mezi životem a smrtí, náhle přibarvený milostným plamínkem ku prima šikovné pochůzkářce.
Kriminalistické dedukce totiž poklonkují starosvětskému holmesovskému všeználkovství, které přeci jen už patří jiným dobám než Americe na prahu 21. století. A dosah technických metod vyšetřování také jistě není tak spolehlivý, jak je sugerováno.
Vše se nicméně ve finále pozoruhodně protne a vykostí, čímž dílko získává trvanlivou jakost (až na kost).
PS.: Film byl plytký, soundtrack Craiga Armstronga ujde. 17/18

akdar72
29.05.2018 5 z 5

Přečteno během jednoho dne. Je to pro mě naprosto jiný typ, nebo spíše sloh psaní, detektivky. Jsem nadšená.

TomK
12.05.2018 5 z 5

Rozhodl jsem se, že pana Rhyma si přečtu popořadě a jsem zvědavý na díly, které jsou mi neznámé, protože první případ opravdu dal laťku hodně vysoko :) Prostě Deaver, jeho psaní mi opravdu sedlo a považuji ho za mé oblíbené. Napětí, zvraty a geniální Rhyme ( jeho kousnutí bych okusit nechtěl...).

Merlinit
06.05.2018 5 z 5

Film stál ne za moc, kniha je skvostná!

Eicherik
15.04.2018 5 z 5

Forenzní detektivka. Naprosto neobvyklá dvojice ústředních postav. Velmi krátký časový úsek děje. Téměř geniální sériový vrah. Několik naprosto nečekaných zvratů. Tohle si zkrátka musíte přečíst.

Fixa08
24.03.2018 5 z 5

Můj první Deaver musím říct, že jsem opět po dlouhé době byla nadšená a čtení si opravdu užívala a ano na konci bylo skoro stejné WAUU jako u mého milovaného Milénia. Autora si dávám do oblíbených a určitě budu pokračovat v jeho tvorbě!

mysce
22.03.2018 5 z 5

Kapitán Rhyme byl špičkovým kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy při ohledávání místa činu. Avšak kvůli těžkému poranění míchy zůstal ochrnutý a ocitl se emocionálně na dně. Jeho jediným cílem nyní je ukončit svoje trápení a odejít z tohoto světa.
V této situaci přichází detektiv Lon Sellito se žádostí o pomoc při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel své oběti vraždí obzvlášť morbidním způsobem a záměrně nechává na místě činu stopy, jako by spáchané vraždy pro něj byly prostředkem k souboji s vyšetřovateli.
V Rhymově blízkosti se objevuje policistka Amélie Sachsová, která si vysloužila jeho uznání díky perfektnímu zajištění místa činu. Postupem času se stává Lincolnovou skvělou spolupracovnicí. Rhyme i Sachsová se budou muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránili před krutou smrtí další nevinné oběti.
Lincoln Rhyme je kriminalistou, jehož hlavní (a jedinou) zbraní je jeho mysl. Tento mrazivý příběh je především poctou jeho vědeckým znalostem, píli a inteligenci.
Nebojte se suchého vědeckého zkoumání důkazů. Trochu bát se však určitě budete!

NikolkaKolka
09.03.2018 5 z 5

Po Ďáblově slze jsem sáhla po Sběrateli kostí a byla to výborná volba. Četla jsem to jedním dechem a do poslední chvíle jsem netušila, kdo se vrah. Psané je to dokonale čtivě.

Fazolka2017
08.03.2018 5 z 5

Bomba! Po Prázdném křesle asi to nejlepší co napsal. Některé scény opravdu nechutné. V tomto případě jsem nejdříve viděla film a kam se hrabe na knižní předlohu.

moudivlacek
07.03.2018 5 z 5

Ovlivněna filmem jsem se dost zdráhala pustit se i do knížky, nechtěla jsem se nudit. Tak to jsem měla velice mylnou představu. Už trochu jiná původní profesní role Lincolna i trochu jiný způsob jeho současného stavu oproti filmu mě zarazila, pokračování děje pak potěšilo mé srdéčko coby milovnice detektivního žánru. Takže, lidičky, zapomeňte na film, a nebojte se pustit do knihy, je tisíckrát lepší. Doporučuji.

LaKrec
26.02.2018 5 z 5

Pecka,...
Mělo to hlavu a patu. Tak trochu dramatický víkend... ;-)
To by jeden neřekl co se dá za tak krátkou dobu zažít a stihnout.
Vraha jsem netušil do poslední chvíle. A nakonec překvapil...

mario.nette
17.02.2018 5 z 5

Moc se mi líbila!

Ketrin.TR
13.02.2018 4 z 5

Tuto knížku jsem četla už před lety a ačkoliv jsem od ní tak nějak očekávala klasickou, nějak extra výraznou detektivku, tak mě mile překvapila. Možná to je také hlavně tím zajímavým složením a charakterem ústředních postav. Jen ta přehnaná Lincolnova chytrost mi někdy lezla trochu krkem. K další knize jsem se dosud nedostala, prozatím mám na seznamu jiná, pro mě víc lákavá díla, ale určitě se k tomuto autorovi zase ráda vrátím.

Sabinaski
12.02.2018 5 z 5

I moje první od Jefferyho. Úžasná! A Lincolna se nedá nemilovat.

Babsy
08.02.2018 5 z 5

Moje první Deaverovka... a zárodek mé lásky ke knižním detektivkám a psychologickým thrillerům. Já doporučuju dál.

sgjoli
27.01.2018 4 z 5

Opravdu nechápu, proč jsem s přečtením této knihy tak dlouho otálela, když jsem ji měla v hledáčku už takových let. Deaver píše čtivě, má to spád a Lincoln Rhyme je jako postava naprosto úžasný - i přes jeho handicap z něj cítím velké charisma, je skvěle sarkastický a vyslovený suverén. A mne hrozně bavil. Rozhodně je velkým tahounem knihy, která na něm celá stojí.
V této Deaverově sérii s Lincolnem rozhodně hodlám pokračovat.

petunkav
24.01.2018 5 z 5

Toto je moje první setkání s Jeffery Deaverem a jsem nadšená. Skvělá detektivka....
Vraha jsem vůbec netušila, místy jsem se až bála, fakt úžasné. Hned jdu do Tanečníka.

MonikaSt.
19.01.2018 1 z 5

Výborna, mnohem lepší než film