Pokoj smrti

Pokoj smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/bmid_pokoj-smrti-EE8-167578.png 4 642 115

Případy Lincolna Rhyma série

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Kill Room , 2013

rozvera
26.11.2018 4 z 5

Nejsem velký fanda detektivek, ale tato mne zaujala neobvyklou dvojicí vyšetřovatelů, takže jsem ji s chutí přečetla.

Eva88
31.05.2018 3 z 5

Myslela jsem, že mám přečteny všechny knihy od Deavera. Při kompletaci knihovničky jsem zjistila, že tento díl Lincolna mně unikl. Za mě nejméně čtivá kniha od Deavera. Dobrá, ale ne tak, jako ostatní díla.

Makyna016
05.05.2018

tato knížka stejně, jako všechny knihy s Amélií Sachsovou a Lincolnem Rhymem, je úplně úžasná. Každý si ji určitě zamiluje již po pár stránkách. tak jako já.

mysce
05.04.2018 5 z 5

Sympaticky sarkastický kriminalista Rhyme a jeho přítelkyně detektivka Sachsová jsou pro mě jedním z nejoblíbenějších knižních párů. V tomto politicky motivovaném příběhu je jejich protivníkem utajená organizace s vládním dohledem, která vydává příkazy k likvidaci lidí s anti-americkým smýšlením. Chystá se teroristický útok nebo jsou tajné informace mylné a umírají nevinní? Anebo je všechno úplně jinak?
Jeffery Deaver bedlivě sleduje vývoj technických vymožeností, hojně nám je ve svých knihách představuje a Rhymovy metody určování a třídění důkazního materiálu musí nadchnout každého technického nadšence. Obdivuji, jak je každý jeho příběh propracovaný do nejmenších detailů. Každý je z jiného prostředí, vždy perfektně zobrazeného. Za mě pět hvězdiček, přestože politická témata mě až tak neberou…
"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říct."

Merlinit
31.03.2018 4 z 5

Úvod knihy nesliboval nic strhujícího, stejně se ale Deaverovi podařilo vtáhnout mě do děje.

Sudin
23.03.2018 3 z 5

Mám rád sérii s Lincolnem, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nešlo se nějak začíst. Přijde mi, že narůstající počet stran a zvratů už jde u Deavera na úkor kvality. Uvítal bych spíše návrat ke kořenům.

pavlina9305
08.02.2018 3 z 5

Přesto, že jsem před začátkem čtení věděla, že půjde o politiku a okruh, který nemusím, potřebuji mít přečteno abych si to mohla objektivně posoudit sama... Nechci tím odrazovat potencionální čtenáře této knihy, je to prostě pořád Deaver, někdo z toho bude nadšený a někomu to prostě nesedne...... nesedlo mi to....

wendulka321
05.01.2018 4 z 5

Lincoln a Amélie jsou moje srdeční záležitost, ovšem tady na mně bylo moc politiky, ale jinak nemám námitek. :)

Junjun
01.01.2018 4 z 5

Tak nějak jsem po této knize šáhla, že jsem neměla nic jiného po ruce. A tentokrát mě Deaver překvapil. I když byl pachatel zase trochu ujetej, nebyla to zas až taková hrůza jako jindy. Za mě tedy dobrý, bavilo mě to.

jaja1989
02.12.2017 1 z 5

Autor umi i lepsi knihy.
Zbytecna bichle se zbytecnymi nudnymi detaily, napr.o.strelach atd.

Grety
08.11.2017 5 z 5

Prostě se mám postavy celé řady ráda. Někdy je přehnané, co všechno Rhyme ve svém stavu zvládne, ale napínavý děj, trochu politiky ale i lásky dávají knize kouzlo.

astroweb
10.10.2017 5 z 5

Autor zraje jako víno, žádný psychopat jako prioritní padouch, ale organizace, trochu politiky, hodně napětí, skvělý jazyk. Moc líbilo.

ivoiro
23.07.2017 5 z 5

Deaver si mne získal a nejinak je to i s touto knihou. Prostě to člověk musí přečíst.

Laf
05.07.2017 4 z 5

Dávám palec nahoru této knize :D Je tak dobře napsaná, aby zmátla každého čtenáře, protože konec dopadne úplně jinak než jak se na počátku zdá. Doporučuji.

veronie
18.05.2017 4 z 5

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst. Nebylo to špatné, ale tento autor má i daleko lepší knihy.

dominika2585
11.04.2017 4 z 5

Ztotožňuji se s několika zmíněnými komentáři. Politicky zaměřené knihy mě také příliš nebaví, i když musím uznat, že tahle patří mezi ty lepší co jsem četla. Rhyme opět vařil z vody, byla zde absence jakýchkoliv důkazů a až zázračné odhalení. Ale i přesto se jedná o kvalitní detektivku, kterou si přečte každý Deaverův a především Rhymův fanoušek.

Klára2216
30.01.2017 4 z 5

Jedna ze slabších knih jinak skvělého spisovatele. Možná je to ale tím, že nikdy mě asi nebude brát politicky zaměřená kniha. Četlo se hezky, zápletka dobrá. Lepší průměr. Není nad Deaverovy sériový vrahy. Proto schovávam hvězdu pro další Rhymovky :)

Iva B.
29.10.2016 5 z 5

Opět výborné čtení, nezklamala mě ani jedna stránka! Téma tajných služeb bylo zajímavé. Určitě doporučuji k přečtení :-)

helenkan
01.10.2016 4 z 5

Skvělé čtení. Jen na mě trochu moc politikaření.

rlupinek
14.09.2016 4 z 5

Dobrá kniha, zajímavý případ, zajímavé rozuzlení. Mě osobně ale téma tajných a zpravodajských služeb příliš nebere, proto dávám o hvězdičku méně. Ale co by mě zajímalo, jaké snížení trestu za spolupráci by dosáhl Jacob Swann za několik vražd s mučením a únos? Místo trestu smrti doživotí? I to by asi bylo možné... Autor z mého pohledu a názoru už napsal lepší detektivky. Určitě to ale neznamená, že bych ho zavrhl - těším se na "Sběratele kůží"...