Pokoj smrti

Pokoj smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167578/bmid_pokoj-smrti-EE8-167578.png 4 642 115

Případy Lincolna Rhyma série

Desátý případ Lincolna Rhyma. A Deaver v životní formě. Robert Moreno, americký občan žijící v Jižní Americe, se stane na Bahamách obětí kulky profesionálního odstřelovače. Vraždu si objednala americká vláda na základě informace tajné služby, že Moreno připravuje teroristický útok. Ta informace byla ovšem mylná: Moreno chystal nevinný protest, nikoli útok. Vyšetřováním alarmujícího případu jsou pověřeni Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová. Zatímco Sachsová sleduje Morenovy stopy v New Yorku, Rhyme se navzdory svému postižení vydává na místo činu. Ocitá se tak v nebezpečné blízkosti odstřelovače – muže, který je zvyklý eliminovat jakékoli důkazy o svých činech. Včetně živých svědků, pochopitelně. Postupně vycházejí najevo další znepokojivé okolnosti a Rhyme se Sachsovou zjišťují, že nic není takové, jak se jim zpočátku mohlo zdát. Podaří se jim dosáhnout spravedlnosti, aniž by za to museli zaplatit vlastním životem?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Kill Room , 2013

vera4669
28.07.2020 4 z 5

Prvních asi 60 stránek jsem se nemohla začíst, ale potom se to krásně rozjelo a bylo to super až do konce, i když Jeffery umí i lépe :)

Stanas513
29.06.2020 5 z 5

Jako vždy, případy Linka Rhyma mě prostě baví. Složitě vykonstruovaný případ, který zavání svévolným rozhodováním "významných" státních složek o životech lidí, ať už jsou nebezpeční nebo ne.

PeDominika
18.04.2020 4 z 5

Další Rhymuv případ, další super kniha.

Sůvička4
29.03.2020 3 z 5

Dlouho mi trvalo se začíst. Nakonec se podařilo, ale skoro 600 stran pro mě tentokrát bylo celkově méně záživných. V sérii byly lepší, ale tady pro mě byla zajímavá linie intrik na úrovni vedení státu,...

jprst
05.02.2020 4 z 5

Souhlasím s komentáři označujícími tento příběh za slabší z celé série. Chvílemi děj ztrácí spád, některé pasáže jsou skoro až nudné. Ale tak už to u celé řady autorů bývá, některé knihy se vydaří více, jiné méně. Ale zas tak špatné to nebylo, aby mě to dokázalo odradit od dalších knih tohoto autora.

Market = )
23.01.2020 4 z 5

Za mě dobrý. Možná trochu moc mrtvých. A asi mám mnohem radši, když je tam sem tam uměle vytvořený napětí (jako že kapitolo končí tak, že zcela jasně máme předvídat tragický pokračování / konec a ob kapitolu se ukáže, že to tak nebylo) než když vám u vašeho oblíbence ve dvou třetinách řeknou, že vlastně byl vrah :-D.

Vlak7
28.11.2019 4 z 5

Dlouhé dlouhé dlouhé.

Kizuizi
02.11.2019 4 z 5

Série s Linkem je pro mě něco jako záruka dobrého čtení a vždy knihu doslova zhltnu. Tentokrát mne ale potrápil začátek - vyloženě mne nebavil, proto o hvězdičku méně. Zbytek knihy už hodnotím velmi kladně.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

peeetta
25.08.2019

Velmi čtivá kniha, má až neuvěřitelný děj, neustálý spád a zvrat. Klasika. Příběhy Lincolna Rhyma jsou vždy zárukou dobrého čtení, dopředu nikdy není možné zjistit, kdo za vraždou stojí.

twiggynka
31.07.2019 4 z 5

Na tuhle knihu jsem se chystala už dlouho, ale jaksi jsem pořád dávala přednost něčemu jinému. Kniha se četla dobře díky krátkým kapitolám, ale i tak někdy bylo zbytečně moc omáčky :-) každopádně Jeffery Deaver je klasika po které člověk rád sáhne! :-)

Jakkkdy
10.06.2019 5 z 5

Pan Deaver umí psát. Vždycky sáhnu po jeho knize, když se chci začíst. Většinou jako oddychovku mezi těžkým čtivem. A sázka na Rhyma je prostě jasná. Kniha je dobrá, dobře se čte, a jako vždy spravedlnost vítězí. Jako vždy, nezapomene na žádnou osobu, a otevře si další konexe. Na této knize mě zarazilo, že pan Deaver si troškku zpropagoval recepty, které napsal, a zakomponoval je do knihy - vrahova největší záliba je kulinářské vaření.

bekule
03.06.2019 4 z 5

Deaver za to nemůže ale den poté co jsem začala číst vyšla nejnovější Dallasová a já už pak nemyslela na nic jiného než co nejrychleji dočíst abych se mohla ponořit do New Yorku roku 2061. Ještě navíc je tento díl obzvlášť zdlouhavý, a taky mě nebaví jak se v každém díle neustále dokola vysvětluje rošt, šlapákova dcera, Lincolnovo zranění, Améliina modelkovská kariéra, střelecké umění, auta...Pro toho kdo čte jednotlivé díly popořadě je to neustálé omílání minulosti otravné. Co mi naopak vyhovovalo byly kratičké kapitoly. Díky za Rona protože bez něj by další díly nebyly!

evismaior
22.03.2019 3 z 5

65% - byla jsem varována, že tohle je zřejmě zatím nejslabší díl série o Sachsové a Rhymovi, takže jsem od toho mnoho nečekala. Zápletka je navázaná na americkou tajnou službu, která bezpilotními letouny na dálku likviduje protiamerické živly, a to přesto, že zpravodajské informace jak o závadnosti těchto živlů, tak i o jejich konkrétní situaci vhodné či nevhodné k likvidaci s ohledem na vedlejší ztráty, mohou být dost často mylné či rovnou zmanipulované. Úplně mi to nesedlo, půlku knihy mi trvalo se do příběhu ponořit, a to i s ohledem na to, že Rhyme se motal kdesi po Bahamách, zatímco Sachsová zůstala vyšetřovat v New Yorku a pár věcí dokonce i nedomyslela, díky čemuž zemřel nevinný člověk (a ona to až na krátké zamyšlení celkem v pohodě přešla). Záporné postavy byly tentokrát takové nemastné neslané (a zejména neprokreslené), jako by Deaverovi už docházela na padouchy inspirace, a tak jednoho aspoň nechal vařit podle svých vlastních receptů. A trochu únavné bylo to jeho obvyklé - "ukončím kapitolu s tím, že se někomu hodnému přihodí něco hrozného" - ovšem hned vzápětí to otočil a vyklubalo se z toho něco jiného - on tenhle postup používá samozřejmě ve všech knihách, ale tady to na mě vyskakovalo vážně snad v každé kapitole, a to s dost předvídatelnou následující otočkou o 180° - až jsem se při závěrečné scéně, když zcela záměrně ve čtenáři budil dojem, kdo že to jde na operaci, a pak tam šel (jak jinak) ten druhý musela smát, protože už to působilo trapně. Ale na detektivku je to pořád nadstandard, to jen že od Deavera čekám víc. Takže snad příště...

Fazolecek
08.03.2019 4 z 5

Pro mne zatím nejslabší díl Deavera. Do cca str. 150 mě kniha vyloženě nebavila, Než sáhnu po dalším díle Deavera, přečtu si asi jijiný žánr =)

peterlakotty
16.02.2019 5 z 5

Lincoln Rhyme je záruka ako vždycky. Super čítanie, zaujímavý príbeh. Môžem len odporučiť.

zpevSusannah
15.02.2019 3 z 5

Miluju Deavera a jeho inteligentní vrahy a ještě inteligentnějšího Lincolma Rhyma!
V tomto případě ale musím podotknout, že má láska k těmto lidem pro tentokrát nestačila na pět hvězd.
Nevím, ale něco mi tu vadilo. Možná to politické téma, možná spletitý uzel případu, který byl na můj vkus až moc prapodivně zacuchaný. Možná občasná hluchá místa (naštěstí nutkání přelítnout je halabala očima jsem odolala).
Ale což, i mistr tesař se občas utne. Jedeme dál. Ještě pár kousků v této sérii mě čeká :).
PS: Nepřestává mě neustále fascinovat sepsaná tabule důkazů. To jako vážně? To se jako všechno může na nějakou tabuli vejít? :-D

HanaNov
02.02.2019 4 z 5

Tak jako vždycky parádně překombinované, ale to mě na "rhymovkách" právě baví! Je to čtivé, má to spád, nastane hned několik zvratů, které otočí příběh o 360°, ale pro mě to celé bylo už hodně neuvěřitelné. A vadí mi, když se do námětů příliš začíná zamotávat politika, proto o jednu hvězdu méně.

hs777
31.01.2019 4 z 5

Nikdy bych si nepomyslela, že se mi to u mého oblíbeného Deavera stane, ale opravdu jsem se místy nudila. Prostě každý den není posvícení, na samotnou sérii samozřejmě ale nezanevřu - čeká mě Sběratel kůží.

harena
25.01.2019 4 z 5

Jeffery Deaver je zkušený spisovatel thrillerů a i tady je příběh propracovaný do detailů. V těchto 600 stránkách nepátrá Rhyme se Sachsovou po sériovém vrahovi i když vražd je zde také dost, ale je v nich zapletena vláda, Národní zpravodajské a bezpečnostní služby a nejmenované hnutí z Panamy, které se chce pomstít Spojeným státům a americké petrolejářské firmě. Mistrnné dedukční schopnosti Lincolna a Amélie způsobují neustálé zvraty ve vyšetřování a i když zpočátku má příběh pomalý rozjezd, v poslední třetině dostává spád a i s pomocí Pulaskiho vše vyřeší. Sice jsem knížku četla s přestávkami několik dní, ale po nějaké době si další deaverovku určitě přečtu.
"Máme tu pár záhad" prohlásil Rhyme zamyšleně, když se zadíval na tabuli a plně ponořil do faktů. "Máme rádi záhady, zelenáči?" zeptal se napůl šeptem.
"Řekl bych, že ano, Lincolne."
"Á, pravdu díš. A proč?"
"Protože nám brání v sebeuspokojení. Nutí nám klást si otázky, a když si klademe otázky, objevujeme nové věci."