Ostrý řez

Ostrý řez https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383801/bmid_ostry-rez-fCF-383801.jpg 4 441 127

Případy Lincolna Rhyma série

Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se vracejí z Itálie právě ve chvíli, kdy v New Yorku začne řádit vrah s velmi neobvyklým modem operandi. Pronásleduje čerstvě zasnoubené páry a zabíjí je ve chvíli, kdy se v klenotnictví chystají koupit snubní prsteny. Ze symbolu budoucnosti se v vrahově podání stává symbol zmaru a smrti. New York zachvátí panika a Rhyme se Sachsovou musí začít okamžitě konat. Můžou se spolehnout na podporu newyorské policie i na vlastní kriminalistické zkušenosti, ale zanedlouho zjišťují, že tentokrát to možná nebude stačit. Tento pachatel má v plánu víc, mnohem víc, než je na první pohled patrné. Pokaždé, když se Rhymovi se Sachsovou podaří odkrýt nějakou stopu, jako by se vrah na oplátku přiblížil k nim. A pak upoutá jeho pozornost prsten, který Lincoln dal Amélii. Na tom šperku je cosi obzvlášť přitažlivého... Mohl by dvojici legendárních vyšetřovatelů stát symbol jejich společné budoucnosti život?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Cutting Edge , 2018

Helianthus
10.07.2020 3 z 5

Deavera mám ráda a i celou sérii Rhyma a Sachsovou. Prostředí diamantů bylo zajímavé a dozvěděla jsem se spoustu nových věcí na toto téma. I tak bohužel kniha byla dle mého jedna z těch slabších v této sérii. Dle mého už hodně překombinované. Moc dějových linek, které se vždycky nějak sejdou a tentokrát to za mě nefungovalo.
Nejvíc jsem se těšila na části s "vedlejší" postavou v knize Vimalem Lahorim a vlastně mě části s Rhymem a Sachsovou moc nebavili.

pavel9410
05.07.2020 4 z 5

Je v tom tolik ruznych zvratu, ze by to vydalo i na nekolik detektivek. Kdo ma serii rad, bude ho i tento dil bavit.

konicekbily
04.06.2020 5 z 5

Ano, je to překombinované, jak zde mnozí píší. Ale podle mne to tak musí být, protože autor si vytvořil pro své knihy schéma "kaskádovitých viníků" a to ve svých knížkách se snaží uplatňovat. Tedy, když už si myslíme, a to společně s Lincolnem i Amélií, že je to ten pravý lump - a máme to vyřešené - předhodí nám Deaver další návnadu a běžíme po další stopě. A kouzlo tohoto hraní se čtenářem je: "už to byla poslední návnada?". Sám si odpovídám : nebyla a v epilogu je nám vše vysvětleno! Bravurní detektivní thriller.

mispulin
30.05.2020 5 z 5

Po přečtení knihy vím už o diamantech naprosto všechno.
Asi si půjdu nějaký briliant koupit...
Pro mě další skvělý Deaverovský příběh. A jak to vypadá nebyl poslední...

artlucie
17.05.2020 2 z 5

Tohle diamantové téma mě teda upřímně vůbec nebralo. Ale s očekáváním zvratu jsem se donutila dočíst do konce a teda nijak významně mě to neuchvátilo. Bylo to celé nějak přeplácané.. od stereotypního Rusa co smrdí cibulí (ale nemá rád vodku!..) po kartely.. až mě ani moc nezajímalo, kdo za tím vším nakonec stojí (A taky už jsem si vypěstovala menší averzi na Rhyma a Sachsovou se zdá.) No.. prostě všechno špatně tentokrát.

Jack Bauer
11.05.2020 5 z 5

Dle mého názoru jeden z těch lepších Deaverů. Zde plno akce, dozvíme se něco zajímavého nejen o diamantech, bez hluchých míst, čte se samo. A vůbec mě to nepřišlo překombinované, jak zde někteří píší.

zpevSusannah
05.05.2020 2 z 5

Já nevím, tentokrát mě tohle téma kolem "diamantů" moc nebralo.. Nedokázala jsem se pořádně začíst a ke konci jsem se dokonce přistihla, že přeskakuji některé řádky se zbytečným popisem...
Za mě tentokrát zbytečně zdlouhavé, překombinované a takové celé podivné, dokonce místy předvídatelné. Bohužel..
Skoro mi jde proti srsti, že tohle slovo ve spojením s Deaverem použiji, ale je to tak - knihu Ostrý řez charakterizuje prostě a jednoduše jen jedno slovo - NUDA.

Radííí
26.03.2020 5 z 5

Co k Jefferymu napsat... opět skvělá knížka, výborně promyšlený a propletený děj. Super prostě! :)

jan6775
13.03.2020 3 z 5

Příběh měl zajímavé téma, dramatičnost nescházela akorát konec byl na můj vkus moc překombinovaný.

evismaior
02.03.2020 3 z 5

65% - Nějak už je to v těchhle knížkách pořád to samé. Zase tu máme situaci, kdy nás autor vodí za ručičku kolem jakéhosi hodně podivného týpka (no a tenhle Rusák byl tedy obzvlášť odpudivou kombinací vychytralosti a primitivnosti), přičemž my celou dobu víme, že takhle to prostě asi nebude (navíc motiv pomsty za diamanty znásilněné jejich výbrusem je dost přitažený za vlasy) a že je v ději už jen jediná další více prezentovaná postava, takže není těžké si domyslet, že právě tato postava stojí za vším. I když ne vlastně, za vším opět stojí jeden Rhymův a Améliin dávný známý... Na díl o diamantech jsem se hodně těšila, protože mi bylo jasné, že si autor látku opět pečlivě nastuduje, jak je jeho zvykem, a hodně se toho tudíž dozvím. Nakonec asi nejzajímavější postavou byl ale mladý Ind Vimal Lahori, nadaný brusič, který musí utíkat jak před vrahem svého zaměstnavatele, tak i před téměř despotickými názory svého vlastního otce.

ivoiro
26.02.2020 5 z 5

Opět vyjádřuji spokojenost. A zajímavý je konec, slibující další pokračování.

zdendula31
18.02.2020 2 z 5

Tak tahle se nepovedla...nuda,nuda,nuda.

Sejna1955
16.02.2020 3 z 5

Typický případ a typicky vyšetřeno

bekule
13.01.2020 4 z 5

3,5
Z příběhu se nějak vytratilo to typické Rhymovské vyšetřování, mnohem víc prostoru dostávají padouši nebo svědek na útěku. Nevím jestli je zmatený autor nebo překladatel, ale nějak se tam pletou pojmy, napřed snoubenka pak manželka a nakonec nevěsta?
..........................................................................................................................Výzva 2020/1

Vlak7
14.12.2019 3 z 5

Pokud se vzali, mrzí mě, že o tom autor nic nenapsal.

Hella
01.11.2019 2 z 5

Tak ráda bych řekla, že bavilo. Že po několika překombinovaných a utahaných předchozích dílech toto bude zase skvělé, jako bylo x-dílů ze začátku série o Rhymovi..... Jenže nebavilo, nebylo lepší, zábavnější, ani ucelenější. Za mě nudný podprůměr.
P. S.: Jen doufám, že nová série o C. Shawovi, kterou Deaver začal psát, bude mít zase grády a bude radost to číst.

Olous1
23.10.2019 4 z 5

Perfektní, super....další kniha do čtenářské výzvy. Mě se to líbilo.Autor píše moc pěkně. Doporučuji.

evik.sv
16.10.2019 5 z 5

Prostě super!!! Autor nezklamal...

Fazolecek
14.10.2019 5 z 5

Prozatím poslední díl ze série. Byla to dlouhá série s hodně tlustýma knihama. Říkala jsem si, že jsem konečně u posledního dílu a změním autora. Po přečtení poslední strany se nemůžu dočkat dalšího dílu a věřím, že bude stát za to =) A těm co se knihu chystají číst, doporučuji číst sérii postupně, přece jen jsou v knihách jisté důležité návaznosti =)

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.