Klášterem obchází ďábel

Klášterem obchází ďábel https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317017/bmid_klasterem-obchazi-dabel-inT-317017.jpg 4 94 36

Případy královského soudce Melichara - (3.díl). Po nečekané smrti Rudolfa Habsburského řečeného Kaše se na český trůn vrátil Jindřich Korutanský, manžel nejstarší dcery Václava II. Anny Přemyslovny. Melichar z Roupova i nadále zůstává v jeho službách jako královský soudce, ovšem jeho postavení je velmi nejisté. Nový opat strahovského kláštera Gerard, původem Francouz, ho požádá o vyšetření záhadných vražd, k nimž u strahovských premonstrátů došlo a které vypadají, jakoby se jich dopustil sám ďábel. Jaké pekelné rejdy se na Strahově dějí? Chce snad někdo odtud řád premonstrátů vypudit? Soudce Melichar a jeho pomocník Božetěch stojí před nelehkým úkolem... celý text

Francoa
03.12.2019 4 z 5

Na odpočinek dobrá kniha, jen tak si číst, nechat plynout děj a nakonec zvítězit.Stejný princip jako Vondruška ve slabším podání.Jednou za čas se to dá docela číst.

Morgaine07
06.10.2019 3 z 5

Děj nebyl špatný, ale šlo z toho vytěžit vice. Další díly číst nehodlám

jindrich7442
22.05.2019 3 z 5

Bohužel musím hvězdy ubrat. Po přečtení prvních dvou dílů jsem se na knihu těšil a dokonce i zvažoval její koupy. Teď jsem rád, že jsem si počkal až se mi objeví v knihovně k vypůjčení. Nemastné, neslané, uhnané, neustále opakované fráze a četná shrnutí posledních událostí v nových kapitolách. Některé fráze a absurdita některých situací. Božetěch jako soudcův pomocník projevuje neuvěřitelnou dávkou nezodpovědnosti... Má vyslechnout svědka a on si odskočí "zašpásovat" se šenkýřkou? Když se dozví, že jeho pán je v nebezpečí, začne utíkat aby ho varoval, ale mezitím se ale zastaví ve dvou hospodách a kopne do sebe 6 korbelů piva? Takového pomocníka by si určitě každý vladyka a královský úředník pochvaloval...

dany512
26.12.2018 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Dobře se to četlo a mělo to spád od samého začátku.

Kerberos
19.09.2018 4 z 5

Jednoduše,čtivě psané příběhy z historie,mám pocit,že se díl od dílu zlepšují.Soudce Melichar i Božetěch mají mé sympatie.

zazvorka
14.01.2018 3 z 5

Šlo to, historická detektivní oddechovka...

ivoiro
27.12.2017 5 z 5

Vynikající knížka, které dávám plný počet bodů. Má to napětí a spad hned od začátku. Přečetl jsem ji jedním dechem

KikiZ
06.12.2017 3 z 5

No, tak je to trochu slabší kopie knížek V. Vondrušky, pan Bauer promine, i když zase na druhou stranu přečetla jsem to skoro za den, takže čtivost se tomu upřít nedá. Jen mi tam zkrátka něco chybělo, asi jsem trochu náročná a čekám od historické detektivky bůh ví co, asi jsem už zmlsaná Pány Červenákem, Niedlem a Vondruškou a tohle na mne bylo nějaké až příliš prosté, skoro jako určeno dětem (kdyby tam pochopitelně nebyla ta sprostá slova a malinko sexu). Soudce Melichar si moc mých sympatií nezískal, jeho pomocník Božetěch je takové mladé trdlo (Vondruškův Ota ze Zástřizlí je alespoň pro mě o pár levlů výš), na druhou stranu nad některými jeho "akcemi" se člověk docela pobavil. Takže ve výsledku....ale jo, na ukrácení zimního podvečera s čajem v ruce....

Keddie
05.11.2017 3 z 5

Tak nevím. Božetěch mi připadal v tomhle díle jako natvrdlý nešika, lumpové jako trapní amatéři. Jakž takž zajímavá zápletka, ale zdá se mi, že kvalita jde dolů. Uvidíme v příštím díle. Snad se autor polepší.

TeaPeter
24.10.2017 2 z 5

Kniha se vyvíjela celkem nadějně, až jsem si myslel, že to bude alepoň na čtyři hvězdičky. Dobrá zápletka, trochu tajemna - to mělo jasný potenciál. Ale ten konec byl tak odbytý, že nedokážu dát víc než dvě. Postavy se začaly chovat úplně nesmyslně a skončilo to slátaninou. Kde jste Protivo a Blasie???

Iwíček
24.08.2017 5 z 5

Jan Bauer je můj oblíbený autor a tato kniha se mi opět velice líbila. Překvapilo mě její zpracování. Nečekala jsem tolik propletených dějových linií, jež se často střetávaly a za chvíli zase rozcházely, aby se o chvíli později mohly zase spojit. Za sebe mohu doporučit.

bagel
17.07.2017 3 z 5

Takový obvyklý průměr.

Dandulka
14.06.2017 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší. Jako by tato série s každým dílem vyzrávala. Už se těším, co přinese další díl.

čef
19.04.2017 4 z 5

Historické detektivky jsou momentálně dost čtené a proto také častěji vydávané. Někdy, jako v této knize, se historických fakt již příliš nedočkáme. To je trochu škoda, vcelku jednoduchý příběh by možná mohl mít lepší vyznění. Takto jsme pouze u zábavného příběhu s otevřeným koncem a těšíme se na pokračování.

Elis.n
06.04.2017 3 z 5

Jan Bauer píše ve stylu V. Vondrušky. Taková příjemná oddychovka z vrcholného středověku v Praze s troškou napětí a drsnějším zacházení. Pro mě to bylo čtivý.

Zdenda20
01.03.2017 3 z 5

Příběh má spád. Jen postavy zde jednají, tak trochu naivně. Mimo hlavního hrdiny soudce Melichara jsou zde popisovány postavy svým jednáním úplně tupé. Předchozí příběhy se mi líbily víc.